Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 13:39:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въздържайте се от ...  (Прочетена 112523 пъти)
 
mehandjijska
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 564


Вече 2 v 1


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: юни 21, 2007, 11:07:00 »

Присъединявам се и аз към предложението на gucci   good
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: юни 21, 2007, 11:12:41 »

аз пък вообще не съм съгласна,но не аз решавам *db*какво ще се прави с тези мнения.мен пък ми е интересно да чета отзивите на всички за всичко не само за моите неща.на който му е отегчително да не ги чете
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: юни 21, 2007, 11:14:34 »

абсолютно съм съгласна с Gucci и Тео..Само искам да ви споделя какво ми каза една бъдеща булка(на която препоръчах форума ) - " аз като започнах да преглеждам темата за булченски рокли , четох , четох, четох и на края ми писна , то не бяха похвали , то не бяха въздишки , и какво ли още не , но конретно по темата за булченските рокли нямаше толкова написано колкото прехласватния на булките една на друга - какъв добър избор и как всички други се съгласяват с мнението на първат , мила не виждам смисъл от това , защо го правят?" неможах да отговоря , но не смятам че по този начин помагаме и улесняваме  бъдещите булки.
И друго нещо също немога да разбера , защо има сърдити ,когато някой изкаже мнение , по определена и тема и ако случайно въпросното мнение не съвпада с мнението на останалите ..но както и да е ..
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: юни 21, 2007, 11:21:18 »

ами аз никога не бих се обидила,но едно негативно мнение е доста груба постъпка.аз когато не ми харесва нещо си премълчавам не е неопходима да го казвам(така мисля аз)
а относно твоята позната,тя какво си мисли че сме ние тука малки работни пчелички които събират информация за да може тя да чете и да знае къде какво ли? :\ами да се включи и да попита какво я интересува.и това че с многото въздишки и похвали ставаме отегчителни за четящите, без ни едно мнение(неактивни,защото според мен те са такива потребители)вообще мен не ме интересува,но пък ако целта е да набираме членове за статискита това е друг въпрос
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: юни 21, 2007, 11:43:36 »

Maslinka , не съм съгласна с теб "... едно негативно мнение е груба постъпка" .
Когато аз направя нещо ( давам просто пример-) освен позитивните мнения , получа и негативни мнения  на мен тези мнения ми действат стимулиращо.Защото когато споделиш какво не ти е харесало , този който го е направил ще може да помисли какво да направи или какво да коригира за да стане работата му по - добра.. и да може следващият път тя да е перфектна , примерно.. .
Относно премълчаването , аз също си спеатявам много от мненията ... и по ред други причини ...

относно  моята позната и  идеята на форума - Мисля си че идеята е да се помага на други на който тепърва им предстой организация на сватба -  поне аз така разбирам смисълът на този форум - да се обменя  опит - всеки да сподели  за своят опит и по този начин да си помагаме взаимно  ..
На мен в това отношение ми помогна много - и съм много благодарна , на всички който се отзоваха smile
А относно въздишките и похвалите , те действат отегчително на много хора - регистрирани и не регистрирани - но повечето не смеят да си кажат - Но пак казвам това е мое мнение ....

Ако модератора сметне че мненията ми са неуместни и  не нА  място моля да ги изтрие
Благодаря
« Последна редакция: юни 21, 2007, 11:47:53 от Selvet » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: юни 21, 2007, 11:50:38 »

под груба постъпка има впредвид мнение от сорта"не ми харесва това,много ми се срува..............."защото повярвай ми съм чела такова и въпреки че н ебеше отперавено към мен ми стана много неприятно(не убидено) а когато на мен не ми хареса нещо не пиша "не ми харесва" а "защо н епробваш..............(еди как си по еди кой си начин) Wink
наистина форума е да помага,съгласна съм с теб но при всички отношения които възникнат не може да няма мнения на похвали и възхвали!
мисля да спра до тук защото явно имаме коренно различни възгледи и спора става безмислен Wink
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: юни 21, 2007, 11:54:42 »

аз просто споделих какво мисля ...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: юни 21, 2007, 13:00:33 »

Аз смятам че тук всеки е свободен да споделя мнението ако не нарушава правилата на форума. А и тук сме различни и всеки вижда нещата по различен начин.Маслинка за мен също мнението "не ми харесва" не е обидно или грубо ,но това си е по моя преценка.Аз не мисля че трябва да кажа на някой ,че нещо ми харесва ако не е така.Не смятам че трябва и да го премълча.А и съм казала много пъти ,че с това не целя да обида никой и е важно той да си харесва нещата и че от мнение до мнение си има голяма разлика.Ясно ми е и че модераторите и форума не могат да угодят на всички.И не е нужно.Аз просто изказах мнение а дали едно нещо се случва или не не го преценявам аз.Уважавам и твоето мнение въпреки че не съм съгласна.Всеки е влезъл тук за нещо и харесва или не харесва нещо нали така.Тук не спорим просто си казваме мнението.Не смятам че е нужно да пишеш навсякъде и всеки се преценява къде и  кога да се включи.Аз просто смятам че форума не трябва да се превръща в нещо като "чат".И независимо какво ще се получи от този разговор като свое лично решение смятам повече да не пиша похвали или негативи в темите а ако имам нещо на някой да кажа ще му пиша на лични.И искам да кажа че лично мен ме обиди твоето изречение "на който му е отегчително да не ги чете".Благодаря за вниманието .
« Последна редакция: юни 21, 2007, 13:03:12 от gucci » Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юни 21, 2007, 13:08:10 »

Аз също съм съгласна с Gucci, Selvet i Teo. Нямам нищо против това да се похвали някай, но не и в 2-3 страници! Аз лично в повечето случай, когато съм искала да кажа на някой, че неговите неща са ми харесали, а преди мен има 10 подобни мнения, съм писала на лични! Мисля, че хем форумът не се " задръства", хем според мен човек би се зарадвал повече на едно лично съобщение (отношение).

Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #114 -: юни 21, 2007, 13:12:41 »

От доста време се опитвам да кажа, че аз също не виждам много негативни мнения с ясна обосновка. "Позитивните" обаче са достатъчно, но са също без обосновка и са едностранчиви - засягат едни и същи лица и се коментират от едни и същи лица.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: юни 21, 2007, 13:30:19 »

Ами нормално е да не виждаш.То кой казва негативни неща.Никой не иска да става лош.Защото това така се възприема.И при двете ми негативни мнения ми бяха ядосани и обидени.и сега просто си ги премълчавам.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: юни 21, 2007, 15:03:16 »

От доста време се опитвам да кажа, че аз също не виждам много негативни мнения с ясна обосновка. "Позитивните" обаче са достатъчно, но са също без обосновка и са едностранчиви - засягат едни и същи лица и се коментират от едни и същи лица.

Това, което си казал е много правилно и според мен отразява доста ясно и двете страни на въпроса. Аз не искам да вземам страна, защото мисля, че и двете "страни" имат до известна степен право. Съгласна съм с gucci, Selvet и останалите, които смятат че има твърде много повтарящи се хвалби, които утежняват темите. Съгласна съм и с това, че е полезно да има мнения, които изразяват критика, но тук слагам едно голямо НО ... когато се изразява критика, според мен, е хубаво тя да бъде изразена не по такъв негативен начин (какъвто за съжаление на мен ми се случи веднъж). Тук ще кажа с кое съм съгласна и от мнението на maslinka. Тя каза, че когато изразява критика се старае да я формулира по-скоро като препоръка или съвет, което е по удачен вариант според мен. Смятам също, че тя е права като казва, че ако не харесваш нещо на някого не е задължително да му го казваш при положение, че можеш и да му го спестиш. Все пак сме се събрали в този форум не за да се обиждаме един друг или да се критикуваме, а за да си помогаме и мотивираме взаимно и затова мисля, че е по-приятно да преобладават така наречените "положителни мнения". Подкрепям и практиката на Bulechka, която понякога съчетава всички мнения в един пост и по този начин ако на някого не му се четат само похвали просто може да ги прескочи като види, че са събрани в едно мнение.
Искам да се обърна и конкретно към gucci, за да поясня че не съм се обидила на критиката й, която отправи към мен в една от темите. Просто ми стана неприятно, че мнението й започна директно с критика, цитирам "На мен не ми допадат". Не ми стана приятно, първо защото аз харесвам всичко което тя е сътворила, и второ защото дори да не го харесвах никога нямаше да се обърна с такава директна критика към нея или към който и да било друг съфорумник.
Това което се опитах да кажа надълго и нашироко е, че наистина би било хубаво да се въздържаме от твърде много суперлативи, които отегчават и се повтарят, НО СЪЩЕВРЕМЕННО да се въздържаме и от прекалено директна критика, която би могла да засегне някого. Все пак всички сме човешки същества със сърца и чувства и е хубаво да бъдем коректни един към друг!
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: юни 21, 2007, 15:31:15 »

точно поради тази причина и аз не пиша в повечето теми ,ако нямам ккаво ново да споделя.дори и дами е харесало нещо, те момичетата вече са били доста изчерпателни и няма смисъл от повтаряния girl_wink да изказвам суперлативи.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: юни 21, 2007, 16:06:42 »

На мен не ми допадат ама важното е ти да си ги харесаш.Прекалено са ми цветнии шарени и надписа "Стефка Василева" не ми допада на белия фон.Но знаеш ли сигурно и моите неща не допадат на някой ,но най важното е да ти харесат на теб.Надявам се да не се обидиш от мнението ми.Но предпочитам да ти кажа това ,което мисля.Извинявай ако съм те обидила

Това е мнението което аз написах по повод тейбълкартичките ти.И много бих искала да разбера как би го перефразирала за да не ти стане неприятно от мнението ми.Писала съм какво не ми харесва и съм го казала направо.Аз не държа да харесвате всички мои неща.Все пак момичета ние ги правим за себе си предимно.Естествено се радваме когато се харесва на повече хора.Но аз мисля че съм обяснила кое не ми харесва.Все пак мнението е проява на нечий вкус и не може да се каже вкуса на кой е по добър.Не съм смятала че толкова тежко се приема това че мнението ми е негативно.Затова аз казах че повече няма даси казвам мнението на тези които не го поискат от мен и ще го правя на лични.Нямам нищо лично теб.Напротив с чиста душа мога да ти кажа че поканите ти много интересни и хубави.Но тейбълкартичките не ми харесват това е.Извинявам се отново ако съм те засегнала или ти е станало неприятно
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: юни 21, 2007, 16:26:11 »

За мен темата е приключена и нямам намерение да се обяснявам на никого повече.Каквото имам съм ти го казала.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines