Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:26:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вратите!!!!  (Прочетена 34197 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: май 09, 2008, 08:37:28 »

Милички ще се радвам да споделите какви врати сложихте във вашето жилище и да препоръчате различни фирми.
Става въпрос за външни интериорни и врати за баня.От какъв материал са и всичко останало.
Надявам се че темата ще Ви е интересна и ще е полезна не само за мен.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 09, 2008, 08:52:52 »

Аз единствено знам,че ще са някакъв американски тип и когато апартамента е готов строителите ще дадат адреса на фирмата и милото ще иде да си избере точно какъв вид иска да са му вратите,като входните мисля че на всички ще са еднакви,но не знам blush. В последствие ще споделям какъв материал ще са,но със сигурност няма да са pvc или тези дето са от материал като прозорците-алуминиеви мисля,че се водят,но ще видим.
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 09, 2008, 08:53:32 »

Gucci браво за темата със сигурност ще е от полза,аз единствено мога да споделя само за вратата на банята ни те е алуминиева мисля че за баня това е най-добрия избор все пак там е мокро изпарения  good а за другите врати и аз се чудя външната смятаме да я правим блиндирана,а за вътрешните за стаите има едни от ПДЧ,обаче обмисляме варианта да си вземем обикновенна врата и ние да си я облепим с фолио.Нека някой с опит да сподели повече girl_wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 09, 2008, 08:56:35 »

Майка ми си облепи блиндираната врата от вътре с фолио и макар да има лека влага понеже е външна врата на къща,на фолиото нищо му няма,но предполагам вратата не трябва да има орнаменти и ще стане good.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 09, 2008, 08:58:00 »

А според вас колко върви една метална или вътрешна врата.аз като гледах на външен вид и характеристики са едни и същи а цени за металните има и от 385лв и от 720лв.На външен вид изглеждат едно към едно вътре уж са същите само марките са различни а разликата е повече от 300лв
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 09, 2008, 09:09:29 »

Наде това което ми казваш ще ми е полезно  thank you ние искаме само на вътрешните врати да сложим фолио и не са с орнамент много ти благодаря  Wink
А Гучи наистина тези врати на външен вид са еднакви и ако питаш мен вършат една и съща работа наистина разликата е в парите,но немога да ти кажа горе долу как вървят защото още не сме гледали за врати girl_wink
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 09, 2008, 09:21:46 »

Ние преди година си взехме външна врата за апартамента! Води се двойно подсилена метална, т.е. повече желязо, по дебело. Цената беше около 800 лв. pardon
Активен
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 09, 2008, 09:23:37 »

А според вас колко върви една метална или вътрешна врата.аз като гледах на външен вид и характеристики са едни и същи а цени за металните има и от 385лв и от 720лв.На външен вид изглеждат едно към едно вътре уж са същите само марките са различни а разликата е повече от 300лв
Разликата между вратите (външни, блиндирани) за 300 и 750 лв е доста голяма.
Понеже последните 2-3 години и ние слагахме и около нас доста хора ги смениха, та посъбрахме доста инфо.
Има значение касата, има ли пасивни шипове, механизми за заключвне (тристранно, нормално и т.н.) които се вграждат във вратата, пълнежа на самата врата (дали има ребра вътре, какви са...), каква е облицовката и не на последно място заключващите механизми и брави.
В общи линии около 700 лв започват добрите врати - в смисъл с достатъчно усилени и качествени механизми от тези, които изброих. А цените на високия клас надминават 1000 лв. В общи линии докъм 1500 стигаха, когато за последно гледахме.
Вариантите за около 700-800 лв. обикновено са добри като съотношение цена/качество.
И имайте предвид, че заключващите механизми са много важни.
Както и никога не се оставя касов ключ в ключалката - така най-лесно се отварят такива ключалки.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 09, 2008, 10:08:01 »

Нашите външни врати на целия блок са Блиндирани и еднакви - не знам колко стуват, на банята е ПВЦ - пак от строителя, а двете вътрешни са от ПДЧ  мисля че беше, изглеждат като дървени - струваха около 180-250 според размерите се правят по поръчка. фирмата е шуменска, но работят и за Варна и Северна България. Май се казваше АМКО...
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #9 -: май 09, 2008, 12:23:49 »

Препоръчвам ви вратите на Солид 55. Била съм и в производствения им цех и съм виждала вратите отвътре. Наистина, по-сигурните варианти за външна блиндирана врата са около 1000 лева и нагоре. Ето линк - http://solid55.com/bg/products.php

Понеже фирмата ни поръчва врати за наши проекти, работили сме и с Дорма и Дана врати. Наистина качествени, но и цената си е цена  pleasantry
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: май 09, 2008, 12:40:00 »

Хубаво ама аз съм от Варна а и все пак искам да видя на живо и да ми я монтират.Няма ли някаква Варненска фирма която да ми препоръчаш.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #11 -: май 09, 2008, 12:50:59 »

Офф, даа, gucci, извинявай, наистина нямат във Варна представител. Ако искаш, на мои приятели познат има фирма за врати във Варна, монтаж и каквото там се сетиш, всичко прави. Ще взема контакт и ще ти го изпратя на лични, но по-скоро довечера ще успея.


 
Активен
borislavaa
Любопитен
*
Публикации: 42



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: май 09, 2008, 13:05:46 »

да ви кажа момичета тази фирма солид 55 е правила врати във варна. нещо много ми е познато името им. ние скоро си слагахме входна врата и сме много доволни от фирмата. тя е добричка и много добре работи. заварява вратите към металната каса, а не само с пяна както правят повечето фирми. вече не се сещам какви други екстри итъкнаха ама се спраяхме на тях и не съжаляваме. важното е хубавия патрон и нищо друго. врати много рядко се разбиват в днешно време.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #13 -: май 09, 2008, 13:13:04 »

Ако наистина е от Солид 55, трябва да има и сертификат за врата на Солид 55. Скоро имаше проблем с варненска фирма, която се реши да използва името им и да монтира нейни си врати. Случая стигна до съда, за това за врати Солид 55 се търси сертификата за качество задължително. Те са много добри наистина, българска много иновативна фирма.

Момичата, извинявайте, че така съм детайлна, но понеже може да се каже, че съм в стр.бранш, т.е. работим с разни фирми и знам и това-онова за тях и продукцията им ... та сега проучих за варненска фирма. Ето линк - http://liples.com/bulgarian/index_bg.htm Тази фирма скоро ще бъде дилър на Солид 55 за Варна. Дано съм била полезна  give_rose

« Последна редакция: май 09, 2008, 13:25:40 от Katitka » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 09, 2008, 14:06:33 »

Катитка мила много ти благодаря.Аз съм голяма патка.Те Липлес са ни клиенти ама аз чак сега като им пусна сайта се сетих за тях.Ще се обадя да ми направят една офертичка.Благодаря и за телефоните на лични.Ще се разходя и до този адрес той ми е по пътя като съ прибирам.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #15 -: май 09, 2008, 14:25:16 »

Моля, моля  give_rose нали за това сме тук, да си помагаме, когато можем  smile
Иначе мога да ви покажа нашите интериорни врати какви ще бъдат, за съжаление, не знам характеристики. Строителя каза, че са румънски. Моето успокоение за тях е, че съм ги виждала на живо монтирани и ми вдъхват доверие. Когато ни ги монтират, ще ви пусна и реални снимки.

Нещо такова са:




* vrati.jpg (57.21 KB, 543x573 - видяно 646 пъти.)
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 09, 2008, 15:16:32 »

Колко парички е тази първата врата.И каква е фирмата ще споделиш ли.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #17 -: май 09, 2008, 15:20:22 »

Ами аз точно това написах, че не знам подробности за вратите, освен че са внос от Румъния. Обаче се заинтригувах и попитах строителя и ми казаха, че в понеделник ще ми отговорят. Ще пиша после подробности.

 
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: май 09, 2008, 15:29:06 »

и аз да споделя за нашите врати !!! значи входната врата ни е китайска и един приятел ни я даде на такава цена, че с милото дори и не се замислихме !!! води се блиндирана с много заключвания е, има и греди !!!!

а интериорните са ни алуминиеви , но в същия цвят като дограмата само, че до средата е алуминии и нагоре матирано стъкло !! решихме да са алуминиеви, от мдф, пдч или нещо подобно, тъй като ни казаха, че са по издърлжливи !!!!! на банята също е алумниева, само че с цяло огледало !!!! smile

интериорните врати са ни по 300 лв., като пак приятел ни ги прави и сме доволни !! smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 09, 2008, 15:36:46 »

я си кажете мнението за тази

http://springgrup.googlepages.com/Metalni2008-02-27.jpg/Metalni2008-02-27-full;init:.jpg
модел СМ007
а това пише че представлява отвътре
http://springgrup.googlepages.com/KonstrukciaMetalniWrati2008-04-08.jpg

цената е 389 лв
незнам обаче дали касата влиза вътре или не.
Я дайте мнение че вие сте по запознати от мен
Аз вътрешни врати искам да са без стъкло и орнаменти напълно изчистени а за материала на сме решили.Цвета се колебая между този като на Катитка и между венге.
За банята сме решили да е алуминиева въпроса е какъв да е цвета се чудя защото тази врата на банята ще е до другата и няма ли да е смешно ако са различен цвят.За банята се колебая и за плъзгаща врата какво мислите.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 09, 2008, 15:39:09 »

Гери нашата е абсолютно същата, която и ти си харесала СМ 007 и на нас много ни харесва !!!!! smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: май 09, 2008, 15:50:00 »

Гери според мен вратата на банята щом е до друга трябва ако не същата,то поне от един цвят да са,защото ще е грозно и кичозно поне според мен,макар че зависи,нашата за банята е плъзгащата се пвц врата,до нея е тази за едната кухня -дървена и срещу нея за другата кухня пак дървена<като дървените са леко кафяви и са един модел,а за банята пвц> като цвета на вратите е горе-долу еднакъв и не бие толкова на очи-утре ще я снимам и ще ти покажа good.
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines