Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 22:08:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблеми с родители  (Прочетена 77676 пъти)
 
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юни 17, 2008, 18:15:56 »

О, мила, мила..........нашата ситуация е идентична.Почти същото положение с неговите родители.
Ужас, Ужас.........нямам думи.
Подготовката си върви, настроението е приповдигнато, без никакви притеснения...........като изключим ЕДНО - както казваш и ти риска да се изложат и провалят деня ни.
Вече отдавна не мислим за тях....всеки има глава на раменете си и определя как да се държи, ние не можем да се грижим за всички и да ставаме пъдари, на деня в който трябва да сме най-щастливи.
И както се казва "каквото е писано да се случи, ще се случи".
По-добре не се натоварвайте излишно и не го мислете, в края на краищата вие не отговаряте за постъпките на другите, ако се изложат ще се изложат само те.
Вярно  не е приятно, вярно може би ще се коментира и какво от това.
НАЙ-ВАЖНИ СМЕ НИЕ И САМО НИЕ!
Дори и да се случи нещо (не дай си Боже) подминете го, все едно нищо не се е случило, пък след сватбата може да ги поставите на място. Да, станалото вече ще е факт, но няма и вие да се изложите и приравните на самия ден до тяхното ниво.
Активен
johnsons
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Колкото повече, толкова повече...


« Отговор #31 -: юни 17, 2008, 20:41:23 »

Ох момичета, като чета за какво става дума тук направо ми настръхват косите. Нниикак не е приятно най-важните ти хора да не са до теб в най-специалния ден в живота ти , но понякога се случва така.............
Моят проблем с родителите идва от това, че те искат и по точно баща ми държи да поканим комшиите Oh my ... Oh my ..., защо те от дълго време ни били съседи и много помагали на баба ми и дядо ми Oh my ... Oh my .... Та баща ми се опитва да ме изнуди че от уважение към баба и дядо трябва да поканим комшиите, а аз не искам и да чувам diablo не искам да ми налагат кого да поканя и кого не и усещам,че ще стане такава война в къщи и ще ми развалят празника cray Защо са такива родителите? GROAN Вместо да се радват за нас и да се стараят да мине всичко нормално без кавги, те сами си ги създават ??????
Нима трябав да се съобразявам с баба ми и дядо ми я??? Но това е може би защото не ние си плаащаме сватбата, но всъщност всичко се дели на 3, така че и ние имаме дял в разходите
Направо незнам какво да правя за да не се изпокараме всички beating
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 18, 2008, 07:44:02 »

О, мила, мила..........нашата ситуация е идентична.Почти същото положение с неговите родители.
Ужас, Ужас.........нямам думи.
Подготовката си върви, настроението е приповдигнато, без никакви притеснения...........като изключим ЕДНО - както казваш и ти риска да се изложат и провалят деня ни.
Вече отдавна не мислим за тях....всеки има глава на раменете си и определя как да се държи, ние не можем да се грижим за всички и да ставаме пъдари, на деня в който трябва да сме най-щастливи.
И както се казва "каквото е писано да се случи, ще се случи".
По-добре не се натоварвайте излишно и не го мислете, в края на краищата вие не отговаряте за постъпките на другите, ако се изложат ще се изложат само те.
Вярно  не е приятно, вярно може би ще се коментира и какво от това.
НАЙ-ВАЖНИ СМЕ НИЕ И САМО НИЕ!
Дори и да се случи нещо (не дай си Боже) подминете го, все едно нищо не се е случило, пък след сватбата може да ги поставите на място. Да, станалото вече ще е факт, но няма и вие да се изложите и приравните на самия ден до тяхното ниво.

здрасти Agent_T вчера пътувахме за Копривщица и съответно за РПУ-Пирдоп за да дадем обяснения относно случилото се...нещата са трагични..свекъра е разбит..свекървата..какво да ти кажа...даже не искаше и да ни изслуша че мъжа й се е променил че не пие,че непрекъснато плаче като малко дете..само повтаря: Вие искате да ме върнете в ада...няма толкова да Ви преча..ще си намеря нещо,което да правя..сега си е втълпила в главата че иска да заминава в Гърция да работи..нямало живот тука за нея...Милото се опита да й обясни че не иска да ходи там а тя като ревна...ужас...
Ще се опитам да бъда доколкото е възможно силна и да вървя напред с подготовката,остават 3 мес.но нямам желанието всичко да става в последния момент...пак ЕДНО ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юни 18, 2008, 07:46:15 »

Ох момичета, като чета за какво става дума тук направо ми настръхват косите. Нниикак не е приятно най-важните ти хора да не са до теб в най-специалния ден в живота ти , но понякога се случва така.............
Моят проблем с родителите идва от това, че те искат и по точно баща ми държи да поканим комшиите Oh my ... Oh my ..., защо те от дълго време ни били съседи и много помагали на баба ми и дядо ми Oh my ... Oh my .... Та баща ми се опитва да ме изнуди че от уважение към баба и дядо трябва да поканим комшиите, а аз не искам и да чувам diablo не искам да ми налагат кого да поканя и кого не и усещам,че ще стане такава война в къщи и ще ми развалят празника cray Защо са такива родителите? GROAN Вместо да се радват за нас и да се стараят да мине всичко нормално без кавги, те сами си ги създават ??????
Нима трябав да се съобразявам с баба ми и дядо ми я??? Но това е може би защото не ние си плаащаме сватбата, но всъщност всичко се дели на 3, така че и ние имаме дял в разходите
Направо незнам какво да правя за да не се изпокараме всички beating

ПРЕДИ всичко трябва да запазиш самообладание..не се натоварвай излишно..това е вашия ден и вие си решавате кого да поканите и кого не...
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юни 18, 2008, 07:55:43 »

Ох момичета, като чета за какво става дума тук направо ми настръхват косите. Нниикак не е приятно най-важните ти хора да не са до теб в най-специалния ден в живота ти , но понякога се случва така.............
Моят проблем с родителите идва от това, че те искат и по точно баща ми държи да поканим комшиите Oh my ... Oh my ..., защо те от дълго време ни били съседи и много помагали на баба ми и дядо ми Oh my ... Oh my .... Та баща ми се опитва да ме изнуди че от уважение към баба и дядо трябва да поканим комшиите, а аз не искам и да чувам diablo не искам да ми налагат кого да поканя и кого не и усещам,че ще стане такава война в къщи и ще ми развалят празника cray Защо са такива родителите? GROAN Вместо да се радват за нас и да се стараят да мине всичко нормално без кавги, те сами си ги създават ??????
Нима трябав да се съобразявам с баба ми и дядо ми я??? Но това е може би защото не ние си плаащаме сватбата, но всъщност всичко се дели на 3, така че и ние имаме дял в разходите
Направо незнам какво да правя за да не се изпокараме всички beating
личното ми мнение е да ги поканиш,няма смисъл заради 4-5 или 7-8 души да се тормозиш и да се карате,защото няма значение кой плаща,но се постави и на мястото на родителите ти и на баба ти и дядо ти-веднъж се жени дъщеря им/внучката им и те искат по някакъв начин да се 'похвалят' с това smile решението си е твое,но според мен си създаваш излишни тревоги преди сватбата smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юни 18, 2008, 08:10:58 »

Момичета и аз имам проблеми, но от по-друго естество.Родителите ми никога не са харесвали бъдещия ми съпруг защото е етнически турчин.Независимо от това, че сме доста време заедно и живеем заедно те продължават да са против.Но аз съм щастлива с него и независимо от всичко ще направим тази сватба.Така че на всички вас ви пожелавам само едно много сила и не се яосвайте лесно.Аз стигнах до там че пропускам някой неща покрай ушите си, просто не искам да се натоварвам и с техните мисли и чуства.Така, че много късмет и разбирателство ви пожелавам, а и ако сте сигурни в любовта на човека до вас другото само ще се оправи  good
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юни 18, 2008, 08:24:52 »

johnsons, ако тези 2-ма или 4-ма човека не излизат извън максималната бройка гости в ресторанта, не виждам каква причина има да обявяваш "война". В края на краищата те нито ще ти натежат финансово, нито по какъвто и да е друг начин. Ти дори няма да ги забележиш цяла вечер.
Не го разбирам аз това инатене за каненето на гости. Ние дадохме свобода на нашите родители, макар че те не са ни "плащали сватбата". Аз лично така и не можах да обърна внимание на почти никого в деня на сватбата, така че дори и да е имало хора, които не искам или не познавам - това няма как да ме притесни толкова много. Сватбата може и да си е на младоженците, но в края на краищата родителите (в т.ч. и баби и дядовци) не са някакви маловажни свещници в ъгъла, те се вълнуват повече и от нас понякога.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #37 -: юни 18, 2008, 10:43:38 »

И аз така мисля. Няколко души няма да обърнат бюджета, а щом за родителите е важно... Да се поставим на тяхно място - ако аз след години искам на сватбата на детето си да поканя някой, а то тропа с крак и ми забранява - еми няма да ми е приятно... Освен това, както казва Alucinado, всичко е толкова бързо и толкова емоции - няма и да ги видиш комшиите...
Активен
johnsons
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Колкото повече, толкова повече...


« Отговор #38 -: юни 18, 2008, 15:12:19 »

Момичета, балгодаря ви, че споделихте мненията си, но аз си оставам на моята pardon Ако се съгласят да ги поканим наистина ще стане голяма кавга. Майка ми даже се зарече,че ако това стане няма да си мълчи и ще вдигне панаир, а аз се притеснявам да не се скарат с баща ми заради възрастните. Ама и те се бъркат навсякъде и настройват баща ми срещу мама. Не искам в остававащите 24 дни до сватбата да се гледаат на криво и да лицемерничат пред мен.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юни 18, 2008, 16:57:59 »

И аз да си кажа мнението.Може би ще изглежда зле на някои от вас, НО ако аз имах същия проблем, нямаше да се замисля и минута.Това е нашата сватба е ще поканим само хора, които  ние искаме. Не разбирам какво толкова има да се съобразявате със сулъо и пулъо. След като не ги искате, не ги канете. Това, че може да възникне конфликт с родителите, не бива да те притеснява или поне не би притеснило мен. Не живеем в едното време, когато са се правили сватби с по 500 души, от които 300 непознати и родителите не само,че са казвали кой да дойде  и кой не (защото са плащали сватбата), ама и както знаете също са сватосвали младоженците в повечето случаи, дори без да се познават.
ТАКА ЧЕ, прави това, което искаш ти.Това ще бъде вашият ден и поне за мен не редно тъкмо тогава да присъстват физиономии, които не понасям. Та то е смешно, на този ден човек трябва да бъде с най-близките си роднини и приятели, с тези които общува и му е приятно да бъде, НЕ да прави панаир на нежелани, чужди елементи.
Моето мнение е това, но аз съм по серт, както се казва pardon
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юни 18, 2008, 17:06:36 »

И аз да си кажа мнението.Може би ще изглежда зле на някои от вас, НО ако аз имах същия проблем, нямаше да се замисля и минута.Това е нашата сватба е ще поканим само хора, които  ние искаме. Не разбирам какво толкова има да се съобразявате със сулъо и пулъо.
да ,ама в случая тези сулъо и пулъо са баща й,баба й и дядо й,и затова не мога да се съглася с теб,аз също съм серт,нямаш си и представа какъв,да не съм ти в къщата ,но понякога човек трябва да се съобразява с родителите си,все пак те не са кой и да е blush и ако един ден имам възможност-аз лично ще предоставя определена бройка на бабите ми и на брат ми да поканят който поискат,защото бих искала и те да се чувстват добре на сватбата,а родителите-там няма какво да определям,ако имам възможност не бих върнала никой от тези които те ще поканят blum лично мнение,отговорих на Агент Т,понеже не съм съгласна с това,че роднините са сулъо и пулъо,но като се замисля тя има в предвид съседите,и явно не е разбрала,че бащата и бабата и дядото искат съседите да дойдат good johnsons,а защо не седнете и не поговорите открито с родителите ти и не решите заедно този проблем,така няма да има сърдити smile
« Последна редакция: юни 18, 2008, 17:22:00 от наденцето™ » Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юни 18, 2008, 17:16:11 »

наденцето™   good
И аз съм на мнение, че може да се направи компромис за някой-друг човек.
На нашата сватба имаше няколко навлека /за мен/, доведени от свекъра и свекървата. Голям рев му ударих, когато трябваше да ги каним, зашото до тогава даже не ги бяхме виждали с мъжа ми smile, а когато ги видяхме - съвсем си затвърдих мнението, че не ги искам.
В крайна сметка дойдоха, но въобще не съм ги забелязала целия ден и по никакъв начин не ми пречеха.
Сега се замислих, че ако един ден мое дете се жени, много ще искам да поканя мои приятели. То е нормално, нали?!
Не мисля, че е нужно да разваляме удоволствието на близките ни - щом искат да канят - стига да е в нормата. Няма защо излишно да се инатим и да си създаваме проблеми.
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #42 -: юни 18, 2008, 22:38:27 »

Ние още в началото казахме на родителите, че могат да си поканят по двама-трима човека,  като подчертахме че държим да не канят някой просто защото така трябва, а да поканят хора които те наистина биха искали да присъстват. Бабите и дядовците нямаха тази привилегия.
Смятам че да се канят хора (роднини, комшии и тем подобни) само защото така трябва е пълна отживелица.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юни 18, 2008, 22:51:04 »

 blushДа, наистина не се разбира кого точно имам предвид. blush Извинявам се, за което.
 Присъствието на родителите и техните родители, разбира се няма какво да се коментира. good
Аз имах предвид съседите.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юни 19, 2008, 09:04:08 »

Момичета аз също имам малко по-различно мнение. За мен (всъщност за нас, защото милото споделя тази идея) сватбата е наш празник, на който каним хора, които обичаме, които са ни близки и, които се надяваме да виждаме и след това. Отделили сме много време в подготовката, опаковам подаръчета, правя тейбълки и други неща, всичко това с идеята, че го правя за близки за мен хора, а не за непознати - ако имаше такива едва ли щях да подходя по този начин. За мен всеки от тях значи много и наистина бих искала да го видя в денят на сватбата ми.
Сигурно сте прави, че тези евентуални гости на родителите няма да ги забележим и няма да ни пречат, но тогава пък какво правят на нашата сватба, ако няма да им обръщаме и минутка внимание? Нали е това е нашият ден, а не на родителите и бабите ни.

Това разбира се, си е нашата гледна точка, приемам, че има и други мнения. Освен това трябва да отбележа, че въпреки че на любимия родителите му първоначално искаха да определим бройка за техни гости, не стана голям проблем когато отказахме. Не мога да съм сигурна, че ако беше станал нямаше да склоним да поканят и техни приятели, за да не се караме излишно. Но ги събрахме и с нашите, говорихме и се разбрахме.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines