Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 09, 2024, 21:50:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Годежен пръстен  (Прочетена 218961 пъти)
 
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #150 -: юни 15, 2007, 02:36:22 »

Момичета, видяхте ли това - http://jewelry.5-avenue.com/jewelry/eshop/category.jsp?gt=3&pid=90


Хубаво е да ги видите наживо, надали са толкова хубави (малко съм скептична, сори  nea ) тази снимка е от страницата на Тифани (www.tiffany.com), пръстен от 1карат струва между 12-25 хиляди долара там. Като цяло добро качество 1к диамант на световния пазар струва около 5-6 хиляди долара. За тези цени, не знам какво продават в тази фирма  Oh my ... 

СОлесито, много ми хареса пръстена ти, много е елегантен  good

Мири, Селвет, заложили сте на класиката, какво по-хубаво от това!!! Пръстените ви са изящни!  Bravo
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: юни 15, 2007, 08:29:30 »

Благодаря, въпреки че аз очаквах нещо по-нестандартно, но явно милото е видяло ,че моите бижута са по-изчистени и затова е решил да заложи на класиката.smile
Активен
lolita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: юни 15, 2007, 13:08:28 »


тоова е моят годежен пръстен, е не е с диамант , а с цирконии, Но идеята /модела/е същата ..
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: юни 15, 2007, 13:10:16 »

момичета, днес с lolita разбрахме че имаме абсолютно еднакви годежни пръстени yahoo
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: юни 15, 2007, 17:04:12 »

ох малко ще стане Offtopic но имам нужда от помощ.преди време бях открила в един сайт всичко за диамантите и там имаше как се определя карата според диаметъра на камъка(но сега не мога да го открия).ако някой има информация да помага
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: юни 15, 2007, 18:47:13 »

Мила maslinka - виж тези сайтове

http://www.bluenile.com/diamonds_education.asp?track=hero&elem=hero

http://www.diamants-infos.com/en/polished/evaluation_poids.html
« Последна редакция: юни 15, 2007, 18:56:02 от anichka » Активен
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: юни 16, 2007, 22:23:17 »

Момичета, видяхте ли това - http://jewelry.5-avenue.com/jewelry/eshop/category.jsp?gt=3&pid=90

Хубаво е да ги видите наживо, надали са толкова хубави (малко съм скептична, сори  nea ) тази снимка е от страницата на Тифани (www.tiffany.com), пръстен от 1карат струва между 12-25 хиляди долара там. Като цяло добро качество 1к диамант на световния пазар струва около 5-6 хиляди долара. За тези цени, не знам какво продават в тази фирма  Oh my ... 

СОлесито, много ми хареса пръстена ти, много е елегантен  good

Мири, Селвет, заложили сте на класиката, какво по-хубаво от това!!! Пръстените ви са изящни!  Bravo

На самия сайт освен информация за конкретния пръстен има и данни за това как се определя цената спрямо качеството на камъка - има всички детайли.

http://jewelry.5-avenue.com/jewelry/eshop/carats.jsp

На първо четене - като разгледах конкретното инфо за даден пръстен - чистота и т.н.  и посочените характеристики в скалата - може да се ориентра човек за цената smile
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #157 -: юни 17, 2007, 05:44:15 »

Абел, хубаво е че си публикувала инфото за всички останали момичета.  good

Аз искам да споделя нещата, които смятам че са важни да се знаят преди една така скъпа покупка.

- Диамантът трябва да е със сертификат. По принцип само специалисти от лаборатория могат да определят цвят и чистота на един диамант, и съответно пазарната му стойност. Най-добрите диаманти са сертифицирани от GIA, тази лаборатория има най-строги изисквания, и ако те класифицират един диамант като цвят H например, лаборатории като IGI , EGL (с по-малки изисквания и по-малка репутация) могат да го определят като един-два цвята по-хубав отколкото всъщност е. Най-лошият вариант е сертификат от производителя - в общи линии няма как да се вярва на него.

- Цветът на един диамант започва да се вижда някъде около I/J (ако е сертифициран от GIA) - принципно наличието на "цвят" обезценява камъка, НО това е главно въпрос на вкус. За "хубави" камъни се считат тези от "I" нагоре.

- Чистотата на диаманта няма голямо значение, и вътрешните наранявания не са видими понякога и до SI1 (отново ако е сертифициран от GIA), но оттам нататъка нараняванията пречат на оптималния блясък на камъка.  За хубави камъни се считат тези от VS2 нагоре.

- Най-важното обаче за един диамант е изработката (cut) - тя има пряка зависмост с начина по-който се отразява светлината, колкото по-хубава изработка, толкова по искрящ камък. Не купувайте нищо друго освен Отлична (Excellent) изработка. Very Good/Good не се дори доближават до блясъка на перфектно изрязания диамант.  NO

И накрая една прекрасна страница с много качествени диаманти на ниски цени (в сравнение с това, което съм виждала из Европа).

www.bluenile.com

за тези, които наистина искат да дават пари за диаманти (или чиито любими искат по-точно де...  tease ), съветвам с роднини или познати от САЩ да поръчат камъка от там, просто разликата с предложеното в България и Европа е несравнимо.  good
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: юни 17, 2007, 11:35:28 »

silverarrow, ти си пълна с полезна информация браво  Bravo Bravo Bravo
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: юни 17, 2007, 11:40:44 »

 silverarrow много благодаря че ме светна,аз това за изработката си мислех че и Very Good/Good са си добри,даже вече си бях харесала такъв,мале хубо че си ти иначе щяхме да се набутаме give_rose
а какво имаш впредвид за това да се купуват от америка,там по евтини ли са?или не лъжат за изработка,цвят и така нататака?
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #160 -: юни 17, 2007, 17:24:26 »

Да, Маслинка, поне за страницата на bluenile  мога да гарантирам (познавам 10тина момичета с пръстени оттам) - всичките им диаманти са сертифицирани от GIA/ AGGL (това второто е реномирана лаборатория в САЩ).

Препоръчвам като най-евтин вариант диаманти със следните параметри (като казвам евтин, имам предвид чудесен камък с невидими за окото дефекти):

Цвят: I
Чистота: SI1
Cut: Excellent / Ideal
Polish/Symmetry: Excellent/Excellent
Сертификат: GIA/AGGL

Поиграх си да потърся и ето цените (доставката до САЩ е безплатна):
1/4 карат - $361
1/2 карат - $1,025
3/4 карат - $2,420
1 карат - $4,377

Ето и параметри за диамант с високо качество (видима разлика не би трябвало да има за обикновения човек от диаманта по-горе, забележете разликата в цената)

Цвят: F
Чистота: VVS2
Cut: Excellent / Ideal
Polish/Symmetry: Excellent/Excellent
Сертификат: GIA/AGGL

1/4 карат - $583
1/2 карат - $2,094
3/4 карат - $4,608
1 карат -$9,591

Цените са за "кръгли" диаманти. Кръглите диаманти са единствените, които могат да бъдат "изрязани" за оптимален блясък и единствените, които имат Cut: Excellent / Ideal.
Активен
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: юни 18, 2007, 15:16:52 »

Доколкото разбрах от моята половинка - в БГ пръстен с диамант от добро качество - готов, почти не може да се намери.
Българските фирми работят с поръчки, като се дава заявка за конкретно качество камък - определят се параметрите и се поръчват извън БГ (в случая - Холандия). Вероятно, защото сме малък пазар и няма такова търсене като на големите Американски и Европейски пазари. Там е нормално да има по много и от всичко smile
Затова - принципно - стилно и качествено бижу може да дойде и тук. А е възможно цената да е по-ниска, защото ако нещо се работи тук, все пак труда не се заплаща както в САЩ/Европа.
Т.е. модел на Тифани, или който и да е друг - ако се ползва сертифициран диамант, не би струвал колкото оригинала, ако се изработи тук smile Все пак и търговската марка вдига сериозно цената Wink

Повече детайли не мога дам, защото той отказва да сподели с мен, но ако се ползва надеждна БГ фирма - те могат да поръчат/изработят пръстен, с камък от високо качество на съответната цена, разбира се.
Но по принцип, когато става дума за гаранции - най-добре да е надеждна фирмата smile
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: юни 18, 2007, 15:18:42 »

abel имаш ли идея за надеждна фирма.може и на лични да ми пишеш за някоя ако знаеш координати
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: юли 01, 2007, 11:38:35 »

Момичета ето го и моя годежен пръстен smile
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: юли 01, 2007, 11:51:01 »

много е нежен и красив, Роди  good  Bravo
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines