Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 00:27:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хранене по време на бременност  (Прочетена 99322 пъти)
 
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: декември 03, 2009, 19:11:55 »

За сирената, все се каня да го напиша тва ама  crazy -празна кратуна.
Та сиренат тези от непастьризирано мляко аз толкова се пазих вначалото че чак смешно ми ставаше, ама после се замислих че в пица, спагети или въобще минали термична обработка не б следвало да е проблем нали?
Говоря за любимото ми синьо сирене - ОК сурово няма, ама аз обичам спегети с 4 сирена и спрях да ги приготвям вкъщи заради забраната -май няма  смисъл обаче  blum
« Последна редакция: декември 03, 2009, 19:13:57 от Вероника » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #106 -: декември 03, 2009, 21:05:41 »

За маринованата риба знам със сигурност, че може да се консумира ако е кисната в оцет, защото гадините умират от киселината. Перлата обаче, ако добре си спомням е много солена, а не кисела, така, че не мога да кажа със сигурност.

Вероника, правилно, че сините сирена могат да се ядат след топлинна обработка, но до такава температура, че да образуват балончета. Ако сама си приготвяш соса за спагети и го виждаш, че балбучи на котлона е ок да го ядеш, но върху пици това никога не става.
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: декември 03, 2009, 21:08:49 »

KlaraFina мерси за отговора, аз иначе опитвам на диман пицата със сирената и си мисля, че няма проблем - добре че ми каза. Иначе соса не балочнета а цели балони прави - хихи, ще знам вече да не му ям от пицата, то не че има особено много синьо сирене де, аам и другите не са за подценяване  tease
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: декември 03, 2009, 21:15:14 »

Тукашкото чедър сирене, бри и моцарела са от пастьоризирано мляко, или поне това, което аз съм виждала. На пакета трябва да пише с какво мляко е правено. 
Рубин, виж на съдържанието.
За маринованата риба и аз знам, че не е вредна, но е доста солена и не е добре в големи количества, защото предизвиква организма да задържа вода. Аз се подувам от какво ли не, а пък обичам солено, но гледам да се спирам.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #109 -: декември 03, 2009, 21:24:21 »

Най-трудната част от бременността ми беше това с храната. Бях толкова изперкала, че нищо не смеех да ям. Такива историй имам, че накрая се отказах да ям навън и да ходя на гости. Възхищавам ви се смелостта да си похапвате каквото ви се яде и да не се косите след това.

Вереника, сега ме сви стомаха, заради зелената светлина дето ти дадох. Макар и да съм го прочела, аз никога не бих посмяла да го ям.

ellie_bellie, брий-то се прави от пастьоризирано мляко, но бялата коричка отгоре е с бацилчета и за това не се препоръчва за бременни.
« Последна редакция: декември 03, 2009, 21:26:44 от KlaraFina » Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: декември 03, 2009, 21:40:23 »

Аааа, ясно, ми значи може да се маха коричката като се яде. Аз в интерес на истината не съм яла бри откакто съм бременна, нито пък други сирена. Единствено, на което най-много налитам е френско фета и го ям почти всеки ден.
Аз пък хич не съм се шашкала така както тебе, Веси. Явно всяка от нас усеща нещата различно. Даже и суши съм яла (със сурова риба), знам, че е риск, но го ядох в реномиран ресторант, в който ходим отдавна и нищо не е имало досега. Явно не съм от предпазливия тип  blush
Активен
morena
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #111 -: декември 04, 2009, 14:17:35 »

Здравейте и от мен,
аз се намирам в Лондон (за сега) и искам да ви споделя, че тук, когато се регистрирах при GP-то като бременна ми изпратиха група от мед. сестри вкъщи, които да ме информират, вземат кръв и т.н. мед. процедури. При посещението ми донесоха и един дебел Наръчник на бременната жена, в който са описани страшно много подобни въпроси. Относно сиренето "Чедър", то попада в зелената графа - т.е. не би трябвало да се притеснявате да си хапвате от него. За моцарелата също няма проблем. Тук са описани много детайлно над 50 вида сирене. Лично на мен тази книжка ми е много полезна (все още не съм я прочела цялата). Това, което ме изненада е, че не препоръчват яденето на пастет и фъстъци (другите неща ги знаех). Ако имате някакви конкретни въпроси, мога да проверя. Надявам се да съм помогнала:)
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #112 -: декември 04, 2009, 14:43:46 »

Пастета от черен дроб (и черен дроб по принцип) не се препоръчва заради високото съдържание на витамин А, макар и да е богат източник на желязо. В Швеция, от където е моята информация, пастета се препоръча на бременните именно заради желязото, и заради това, че пастета на шведския пазар не съдържа много черен дроб. Патетата (деликатесните пастети) обаче са абсолютно забранени.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: декември 04, 2009, 15:56:54 »

А фъстъците предполагам заради това че са силен алерген не се препоръчват  pleasantry
Иначе и аз съм като Ели Бели и чак вчера като видях поредния въпрос от Рубинчето, щях да я питам всяко едно нещо ли преди да го яде проверява може или не може  blum Ама явно си е до човека де знам... Или може би си ям такива обикновенни неща и не ме хвърлят в размисли. Даже не знам коя е риба "Перла", аз от както съм бременна ям една маринована рибка, то е като салата с много сол, оцет, копър и чесън, ма да си кажа никога не съм се замисляла може или не може. То не че това ми е похвално, ама де да знам, такава съм си  Girl_hide
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #114 -: декември 04, 2009, 16:28:41 »

Във фъстъците има токсини които са канцерогенни.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #115 -: декември 04, 2009, 16:32:28 »

Грешно съм се изразявала милички!Не проверям дадена храна дали е позволена и чак тогава да хапвам!
Аз си хапвам,но понеж съм чувала за дадена храна и питам след време!Когато ми се преяде нещо което не е много полезно просто си вкусвам!Не се лишавам,но не и прекалявам!Но да си призная че към сиренаа съм стриктна,защото наистина синьоо сирене и др не са идеалната храна за бременна!
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines