Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:54:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хранене по време на бременност  (Прочетена 99321 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 31, 2008, 14:57:11 »

Е момичета и доки потвърди очевадното качило съм както тя се изрази "страшно много" от последния път насам и като цяло за бременността  cray
Каза,че имам недостиг на калций....и да хапвам повечко сирене и кисело мляко ....
Ще отида да ми изготвят хранителен режим и после ще пиша за какво иде реч ...
А относно динята аз я обожавам и ям почти всеки ден в огромни количества,но пак не засища глада за сладкиши,но толкова твърдо съм решила да спазвам някакъв режим,че .....
 diablo
« Последна редакция: юли 31, 2008, 14:58:53 от Danitkaaa » Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 31, 2008, 15:12:40 »

хехехех сладурана хайде пиши като разбереш за режима  give_rose
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: септември 11, 2008, 08:29:08 »

Здравейте момичета, Данитка, какво стана с режима, предписаха ли ти някакъв за хранене?? Аз лично много се притеснявам за килограмите и се опитвам да се храня по малко, но често и разделно, но от всичко. В момента съм в средата на 2 месец(много рано за напълняване, но все пак) и съм свалила 1 кг, защото миналата седмица ми ставаше много тежко от най-малката храна, сега положението е по-добре, но тъпото е, че или съм зверски гладна, или ми е тежко! Даже сутрин до работа не мога да стигна без да ям, закусвам с овесени ядки и обезмаслено кисело мляко и стафиди, обядвам картофи, ориз със салата, след обед хапвам плодове и ядки, а за вечеря пиле, риба, сирене и салата. Надявам се да е ок за бебето. Ходя и по 1 час пеша, но ми се иска да правя и някаква гимнастика, но ще вида в другата тема каква!! Успокоявам се, че до преди 1 -1,5 година бях с 9 кг по-тежка, а сега вече 8 месеца подържам едни килограми, та и да кача ще е като преди, а не върху тях още...Успех на всички!!
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: септември 11, 2008, 09:25:29 »

Мила в едно нещо се убедих...режим при бременна е невъзможно или поне при мен и при 80% от бременните жени  pardon Казвам го от опит вече,както и от многобройните разговори с мои познати минали вече по този път....Единственото,което знам е че със всеки изминал месец апетита ми се увеличава  Torte ,но пък мястото намалява и затова хапвам доста честа,но по-малко.....Това,което мога да те посъветвам ходи повече и не яж сладко (аз немога да го спра  Wink ) Но пък и вече дългите разходки не ми се отразяват много добре,че пък почвам да чувствам тежест в гърба,но това е положението
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: септември 11, 2008, 09:30:46 »

Благодаря ти за отговора!! И аз така си мислех!!Засега отдържам положението, но още е рано!!Ще гледам да ям повече ниско калорични храни!! Засега имам възможност да ходя  1 час пеш за работа и обратно, но зимата...Всичко най на теб!!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: септември 11, 2008, 09:32:52 »

Ванили имаш ли вече гадене? Защото е по вероятно в първите месеци нищо да не ти се яде. А колкото до сладкото - защо не пробвате с мед, или например сушени плодове - стафиди, фурми, кайсий. Поне е плодова захар.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: септември 11, 2008, 09:46:54 »

Благодаря Vanilly  good Ти поне ходиш на работа и имаш някаква занимавка,докато аз...не.Аз все се успокоявам с това,че после ще отслабвам  pardon
ООоо Вики пробвах го още щом ми го каза,но пффф не и не и не  nea
Този мед хич не ми е любим е освен на пържени филийки  blum мммм вкуснооо....
Фурми пробвах,но са ужасни поне за мен,само стафидки обичам,но и те бързо ми омръзнаха....Снощи правих домашна бисквитена торта....е виж нея как си я смотах  funnytooth
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: септември 11, 2008, 11:13:10 »

Vanilly и аз така като теб първите три месеца държах фронта като хапвах само полезна храна, но както казва Дани апетиът с месеците става все по-голям. Грешката, която аз допуснах е, че качих повечко кила във втория триместър. Така, че ако успеете да качвате нормално през първия и втория накрая няма да е чак толкова тревожно полижението. Както казваше обаче моята гинеколкожка, важно е не само качеството и количество на храната, а и начина по който я съчетаваме! Wink Така, че може да се разровите в нета по този въпрос!
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: септември 11, 2008, 12:17:29 »

Благодаря ви момичета!!
Захира, аз нямам гадене, само ми става тежко след хранене, надявам се с това се размине!Иначе сладко не ми се яде, поне засега, даже се чудя, защото обожавам, но както четах, а и писахте в началото нямам апетит, но вече се наплаших какво ме очаква!! Прочетох колко кила е ок кога да се качват и ще гледам да държа фронта! Колкото до разделното хранене и аз съм за и се опитвам да го спазвам! Единственото, което ме успокоява е, че апетита може да се залъгва с по-ниско калорични храни!!
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: септември 12, 2008, 11:15:31 »

Аз имах много голям апетит в началото на бременността!За първите 4-5 месеца бях качила около 10-12 кг. в края на бременността хапвах по по малко и мога да кажа,че в 8-мия и 9-тия качвах само на бебе good
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: септември 12, 2008, 11:49:03 »

Сиска, на мен пък не ми се яде нищо, става ми адски тежко и от най-малкото, а в момента в който ми мине тежкото ставам страшно гладна и после пак...направо не знам вече, сутрин не ми се гади, но вечер ми е тежко на целя стомах! Вчера докато правих салатата хапнах едно парче домат и две маслини и ми стана ужасно тежко!! Ужас е, даже съм свалила 1 кг, но все пак съм 7 седмица само!! Само не ми се мисли като ми мине това и почне само да ми се яде! Четох, че тази тежест се дължи на ленивост и забавяне на храносмилателната система, но пък чак толкова мързелива да е станала... beating
Активен
JeniB
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #26 -: септември 30, 2008, 00:25:48 »

Момичета не се притеснявайте. Като се родят бебоците ще си свалите кг-мите Wink
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: септември 30, 2008, 09:40:40 »

Сиска, на мен пък не ми се яде нищо, става ми адски тежко и от най-малкото, а в момента в който ми мине тежкото ставам страшно гладна и после пак...направо не знам вече, сутрин не ми се гади, но вечер ми е тежко на целя стомах! Вчера докато правих салатата хапнах едно парче домат и две маслини и ми стана ужасно тежко!! Ужас е, даже съм свалила 1 кг, но все пак съм 7 седмица само!! Само не ми се мисли като ми мине това и почне само да ми се яде! Четох, че тази тежест се дължи на ленивост и забавяне на храносмилателната система, но пък чак толкова мързелива да е станала... beating

И при мен от известно време е така. Ям малко , а имам чувството, че съм се натъпкала като прасе , тежко ми е и ще се пръсна... crazy
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 01, 2008, 08:00:54 »

Luv4e, казаха, че е нормално, но като гледам може след третия месец да ни се повиши апетита!! Аз усещам, че почвам да не внимавам какво ям и май пак трябва да съм по-строга! За другата седмица ще готвя зелен боб и ще го хапвам за обяд със сирене, а за вечеря печено пилешко или риба на скара! Закусвам с 1 банан и засега е ок, а след обяд хапвам ябълка, за обед и вечеря задължително хапвам голяма салата! Абе разделно по-малко и от всичко!! За сладкото нямам проблем(хапвам сушени плодове)!! Успех с килата!!
Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: октомври 03, 2008, 14:23:31 »

Аз през изминалите 3 месеца се хранех предимно с всякакви плодове и зеленчуци (домашно производство), пълнозърнест хляб на ДЕМЕТРА без брашно (аз си ям от години такъв), зехтин (само такава мазнина ползвам по принцип), сирене, кисело мляко, макарони, овесени ядки, мед (внимавам с него). Пия само вода и натурални сокове. Месо почти не ям. Просто никога не съм обичала месо и винаги го ядях без апетит. А сега дори не мога да го гледам. Но... безкрайно много се дразня като вземат да ме насилват да ям неща, които не искам. Тези болни разбирания, че аз и да не искам, трябва да ям, страшно ме дразнят!!! И хората наблягат на пърженото girl_impossible! Просто им се чудя! Обаче постоянно пътувах и отсядах все при някой, та в такива моменти не се понасях, защото се налагаше да ям от тяхната страшно тежка и вредна храна. Сладки неща ям с пъти по-малко отпреди, но все пак не съм успяла да ги изключа напълно. Дано бебо да е добре и да ми прости cray! Особено в тези най-важни месеци! Газирано аз по принцип не пия от години, но... girl_impossible вчера се облизах пред една чаша кола! И я изпих! А това е най-голямата отрова сред газираните! Дано от веднъж да няма проблем. Иначе нито газирани, нито кафета, нито алкохол пия преди и по време на бременността. Не пуша, но сега гледам да избягвам пушачите около себе си. Притеснявам се, че немалко пъти съм яла като щъркел без да сдъвквам добре храната, защото прегладнявах. Също винаги съм избягвала горещата и съвсем студена храна, но от лакомия не се въздържах няколко пъти cray. Просто страшно се обвинявам за тези неща. Само милото, моето семейство и които са раждали неотдавна ме разбират как искам и не искам да се храня! Защо другите не го разбират и не спрат да ми предлагат вредни храни и всячески да настояват да ги ям! И постоянно ми предлагат сладки неща! Не знам на кого ме е яд повече- на тях, че го правят, или на мен, че се предавам в опитите си да споря с тях и им доставям на тях спокойствие, а на себе си и бебо тормоз!
« Последна редакция: октомври 03, 2008, 15:36:51 от Alannah » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines