Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 06:50:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За най-малките гости!  (Прочетена 222179 пъти)
 
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: април 22, 2008, 18:14:44 »

Наистина идеята  с хапките е добра. А на сватбата децата, някак си се "надушват" сформират си групичка и май на тях им е най-весело, а последното нещо за което се сещат е храната.На последната сватба, Жорко си щипна само малко от сухите мезета и нищо друго не хапна. Аз лично не бих се обидила ако няма специално меню за децата, все пак това не е детски празник. Но пък идеята с балоните е супер! Стига да не стане бой за тях  funnytooth Както казва KlaraFina всеки си знае детето.
Активен
ssiillvvyy
Любопитен
*
Публикации: 31


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: април 30, 2008, 12:57:21 »

Момичета, дано не засегна някоя от вас, но ви казвам съвсем откровенно че бих се обидила, ако ми кажат че би било хубаво да не взема синът ни на нечиия сватба. Ами той откакто се е родил ходи навсякъде с нас и НИКОГА не съм тичала след него или да се притеснявам какво ще направи. Още повече, че ние нямаме къде да го оставим. При изключителни случаи свързани със закъсняване през нощта може да го оставя на приятелка.

Така е, но не всички дечица са такива. Моя приятелка(бивша съученичка) ще води и двете си деца на нашата сватба- едното 1 клас, другото на 1 годинка. По принцип нямам нищо против децата, даже много си ги обичам тях двамата, но са невероятно палави - особено момченцето. При връчването на поканата бяхме в една сладкарница - то беше едно мазане на торти и чипсове, счупиха една чаша, крещяха непрекъснато и двамата smile! Имах неблагоразумието да им купя по едно шоколадово яйце smile - и малкото и голямото обаче искаха и двете играчики smile - пищене, дърпане, после каране и заплахи от родителите, накрая рев и при двамата - мен разбира се ми беше забавно, защото не е на моя глава, но при излизането забелязах как ни гледат околните smile! - явно сме били доста шумни. После вкъщи си помислих: те ще са на маса с други наши общи приятели- няма как разпределяме ги по това кой кого познава - да но другите 3 двойки изрично казаха, че ще дойдат без деца за да си починат и да си прекарат спокойно този ден - мисля си как ще почиват с тези две хлапета! sad Замислих се, че аз ако съм на нейно място никога не бих ги взела! Може да звучи невероятно грозно това, но все пак не човек трябва да се съобразява и с другите нали?
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #17 -: април 30, 2008, 18:12:34 »

силви, и аз мисля, че без палави деца всички е си изкарат много по-приятно smile Макар че ако има и други деца, може да се заиграят някъде в някой детски кът и изобщо да не ви пречат с пакостите си. Въпрос на организация.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: май 08, 2008, 22:06:11 »

Матиас има четири племенничета на възраст от 7 до 10  (две момиченца и две момченца), а ще имаме и още две момченца.
Pешила  съм да им приготвя вместо подаръчетата kakто за другите гости,  за момиченцата един пакет пълен с различни цветове детски перли и ластик на макара и те сами да си правят бижута, на момченцата (а и на момиченцата) по едно пакетче пастели за рисуване по лицето.Да се мацат, а и родителите са ми казвали че им харесвало. Аh да и балони съм им сложила- да надуват и да си играят. А като наближи сватбата ще купия и някои по засукани лакомства като пукащи дъвки, много кисели и какви ли не .
Дано да се зарадват и да си играят извън шатрата и да не вдигат всички на главата си.
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 08, 2008, 22:14:25 »

да споделя сега вече след сватбата как беше при нас  girl_wink първоначалната ми идея да има отделен кът с балони и т.н. отпадна, защото въобще не се връзваше с визията на ресторанта и щеше да стои доста грозно и накрая те просто тичаха из ресторанта и фоайето на хотела и се забавляваха по детски и въобще не бих казала че скучаха, дори напротив. След сватбата управителката дори ни похвали, че сме имали много кротки дечица и не са направили и една беля  good
Ако трябва да решавам отново дали да има деца на сватбата, определено не бих се колебала и бих искала родителите им да ги вземат
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: септември 29, 2008, 15:24:52 »

Здравейте момичета... give_rose
гледах гледах и никъде не намерих повдигнат въпрос за детската аудитория на сватбата...освен ако не съм пропуснала някъде  girl_impossible

Очертава се на сватбата ми да има известна цифра от малчугани...може би м/у 5 и 7 но не се знае със сигурност...може би и малко повече...
мисълта ми е как се процедира в случая..с мениуто...и всичко останало...предвиждат ли се някакви подаръчета и за тях...
аз си мислех да направя една малка маса за децата...не6то като детски кът...с отделно може би детско мениу и детски някакви подаръчета...

как ви се струва идеята...има ли някой с опит  pleasantry или някакви идеи...каквото и да е...  smile
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #21 -: септември 29, 2008, 15:31:37 »

Мила пропуснала си blum. Има такава тема тук, ама не е много развита.

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,11470.0.html
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: септември 29, 2008, 21:22:16 »

аз определено искам да има деца на сватбата ми...та ако 6те да правят бели...все пак...6антави емоции никога не са изли6ни... tease tease tease
наистина има много интересни идеи и определено 6те съчетая доста от тях....  good
Дори си мислим на някои приятели които знаем със сигурност че 6те дойдат сами да им кажем да заберат децата...пък...да става каквото 6те...  Bravo tease tease Bravo tease tease Bravo tease tease
Активен
expert
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #23 -: октомври 13, 2008, 11:12:36 »

Хубаво е да има деца, но в случая, ако са много палави постоянно ще трябва да ги мислим. Гери 79, много добре си го измислила! Точно така те трябва да имат определен кът и нещо, с което всички ще се занимават, макар, че нма цяла вечер само това да правят. Има и още едно решение - можем да поканим някоя аниматорка от театър или школа, или пък детска учителка,  която да се занимава с децата. Те имат опит. Била съм на такава сватба и беше много добре.  Сигурно ще  струва още 50-100 лева, но така ще си осигурим спокойствие.   
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 14, 2008, 23:05:57 »

това с детегледачката  pleasantry е добър вариант...така или иначе даваме цял човал с пари та 50-100 лв с тях и без тях...а и със сигурност и родителите ште останат много доволни а и децата ште се забавляват и ште изкарат един по различен ден...и п интересен...  blum
Активен
salasar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 67



« Отговор #25 -: декември 05, 2008, 00:59:25 »

знаете ли.мисля.че е добра идеята да има един кът-ако мястото позволява разбира се-където да има възможност да се отделят децата и да си имат една или две-зависи от броя на децата-аниматорки.които да ги забавляват!
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 03, 2009, 19:34:36 »

Момичета, кажете ми за дечицата на сватбата какво трябва да се подготви? кой ги занимава по време на тържеството и после в ресторанта? дали да им подготвя нещо като малка масичка с фулмастери и листи да си рисуват и занимават едно друго или нещо друго трябва да се измисли  huhhuh.gif blush
а какво да им се сервира да хапнат? нашето меню ме съмнява, че ще е много подходящи за малките душички и сега са ме обзели един такива чуденки какво ли ядат деца до десет години  pardon
 help help help
Здравей, идеята ти е много интересна! Bravo На нашата свтба имаше 4 деца на различна възраст. Нямахме подготвени специални забавления за тях, но се оказа, че те самите доста се забавляваха - намираха си с какво - особено с балоните от украсата Wink Относно менютата - управителката на рестранта предложи да не се предплащат менюта за децата, тъй като те не могат да изядат една порция. Но ние с милото решихме, че не е учтиво така и поръчахме и за тях. Иначе не ни предложиха вариант за детско меню или нещо подобно. Можеш да провериш във вашия ресторант дали предлагат подобна опция.
Веселе празник! give_rose
Активен
mojebi
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #27 -: януари 04, 2009, 23:24:26 »

На нашата сватба се очертава да има доста деца danceg идеята за детцки кът е невероятна-БЛАГОДАРЯ! Само се надявам в ресторанта да има достатъчно място за една маса за малчуганите.Ще им накупя пастели...книжки за оцветяване...и малко лакомства няма да са в излишък (близалки,бонбонки...)Така ще се почустват забелязани и малко по специални от останалите гости,а то всъщност си е точно така :)Единствените ми притеснения са-дали в ресторанта ще има достатъчно място и дали на децата ще им е интересно,защото са от различна възрастова група.Но докато не пробваме няма как да разберм good така че стискайте палци! Torte write Другият вариянт е да им се направи специала маса и всички да се хранят заедно със някакво детцко мену,но ще са прекалено много деца и се притеснявам,че ще се изпокарат ако са прекалено дълго време всички заедно,пък и мисля че ще предпочитат да хапнат с "Големите" на една маса. pardon
« Последна редакция: януари 04, 2009, 23:31:06 от mojebi » Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 05, 2009, 15:43:51 »

Ние имахме 7 деца на сватбата ни и всички на възраст 5-6 годинки!
Направихме им детско меню и те бяха доволни и родителите им, че им бяхме обърнали внимание! good Първоначално имах идея за детски кът, но после се оказа че няма да има достатъчно място. Но идеята с различно меню, нещо което всички деца обичат е много добра!
Активен
baloni
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



« Отговор #29 -: януари 07, 2009, 09:15:01 »

Здравейте,според мен проблема с палавите дребосъци е на родителите,защото те ще тичат подир тях през цялото време.Ако те решат да ги вземат на сватба със себе си,значи са си направили сметка,че ще имат ангажимент да ги гледат да не направят някоя беля.А за меню за деца се сещам за Макдоналдс,има си и играчка и на децата им харесва,само да не е в оригиналните макдоналдски опаковки,а в чинийки.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines