Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 08:11:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Градината - нашият Рай през лятото!  (Прочетена 36462 пъти)
 
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« -: април 21, 2008, 09:13:17 »

Пускам темичка и за градината , защото сега сме в търсене на идеи за направата на такава и на вилата и при баба.
Нека да обменяме идеи , снимки и т.н.
Аз да започна с първото нещо което ме интересува:
Препоръчайте ми хубава трева за полянка в двора , тази с която сме на вилата хич не е хубава , стои като на редове и все едно картофи си садил  crazy
А аз винаги съм си мечтала за голяма люлка-пейка и тази година ще си купя  Yes Ей такава:


Вие сте , как си представяте и как искате да си направите любимата градинка , а ако имате как изглежда тя  girl_wink
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: април 21, 2008, 09:22:39 »

Ето една идея за градинска беседка:

Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #2 -: април 21, 2008, 12:14:46 »

Eхххх, аз си нямам градина да мисля за нея, но пък много им се радвам по принцип и на хубавите идеи, които се срещат навсякъде. Например в Бриколаж има много хубави неща за градината. Ето такава люлка съм виждала там:


* p_25.jpg (24.45 KB, 573x426 - видяно 1051 пъти.)
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #3 -: април 21, 2008, 12:15:13 »

И такава:


* p_26.jpg (34.62 KB, 573x426 - видяно 1279 пъти.)
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 21, 2008, 18:58:32 »

Супер и ние сме на етап градина yahoo засадихме райграс,че правихме около него слагахме нови плочки и бордюри и се оказа по-високо и слагахме нов райграс и сега ще си купуваме шатра<баба днес си купи и е страхотна и ние от там се запалихме> +люлка и мислим да си купим и пейка +маса+столове от ратан ,като мислим и барбекю да изградим,но ще видим,че тате не иска да е върху тревата,защото се гази и отъпква blush
Иначе Захира в Практикер има подобни къщички и не са скъпи,но са малко по различни Girl_hide
А да ви кажа,в кооперацията на милото,хората които взимат апартаменти на 1-ят етаж ще им дадат и градинка и от терасата направо в градинката pleasantry
А видях ,че някой и за тревата пита-нашата е от Практикер,не знам каква е,но е хубаво после като се сложи хубаво да се отъпка с валяк,а ако нямате с една дъска и да стъпвате по нея,хубави треви има и в Метро,там като отидете и питате ще ви насочат,коя се купува и коя е хубава blush
« Последна редакция: април 21, 2008, 19:03:11 от наденцето™ » Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 23, 2008, 08:24:27 »

Наде , я кажи люлката откъде и за колко пари я взехте? blush
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 23, 2008, 14:15:43 »

Теди сега има промоция на такива люлки в Практикер за 190 лв с ДДС защо не провериш там girl_wink  good
Активен
Мама Дидка на бебе Влади
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 13



« Отговор #7 -: април 25, 2008, 13:23:40 »

Хайде и ние да се включим!
Райграса добре  е да е футболен или още го наричат английски. Като минеш през него и после сам си се изправя, е не веднага. То и трябва да е изокосен.


А люлката е направи свекър ми, но снимки ще пусна друг път че сега нямам само на люлката.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: април 25, 2008, 13:52:18 »

Наде , я кажи люлката откъде и за колко пари я взехте? blush
ще си купуваме
нищо още не сме купили,понеже на това време няма как,ще купуваме май-юни,че сега няма къде да ги държим,иначе има хубава люлка в Метро за 350 лв. с възглавниците blush
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: август 07, 2008, 13:26:29 »

Лятото дойде как вървят градинките ви мацки,ние люлка не купихме-всеки път като отидем не стигаме до нея и още не сме гледали blush а то лятото мина,сега правим фонтан по средата на райграса и тези дни ще ви го покажа в завършен вид tease
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: октомври 16, 2008, 11:55:02 »

Момичета имам няколко въпроса свързани с градината. Имате ли представа как вървят цените на иглолистните дръвчета и храсти за жива ограда и по конкретно туя?


И още едно въпросче - имате ли представа дали Бугенвилията вирее в България на открито и дали успява да оцелее през зимите? Страшно харесвам този храст, цялото Средиземноморие е покрито с него, но се опасявам, че на нашите ширини ще му е студено.




Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: октомври 16, 2008, 12:09:34 »

Искам и аз да ви попитам нещо, на терасата на комшиите видях в малка саксия засадена елхичка, или нещо подобно иглолистно, знаете ли от къде мога да си купя подобно малко, което да си стои навън, а за коледа да го украсяваме и каква му е цената??
Предварително мерси!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 16, 2008, 12:13:19 »

Ванили предпологам, че е било кипарис или туя както е другото му име. Но пък има много видове кипариси. Ето тук можеш да разгледаш и по външен вид да разбереш какво е.
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 16, 2008, 13:24:57 »

Бугенвилията не вирее в България така както в Турция примерно. Съжалявам...

Ванили, това, което си видяла е кипарис, НО през зимата той трябва да е овързан с едни въженца, сигурно си виждала, за да не изсъхне. Елхичките в саксии виреят някак, но просто се мъчат - те не са за саксия. Ако нямате остъклен балкон е трудно. 
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: октомври 16, 2008, 13:56:09 »

Много благодаря за инфото! Нямам ме остаклен балкон, така че няма да стане явно!!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 24, 2009, 11:30:42 »

Ще върна темичката "в играта"-нашата трева е за футболно игрище,колкото повече е тъпчеш толкова по-хубава става.Там,където цяла зима сме минавали,за да стигнем до кучето тревичката е най-зелена и красива.
Активен
Mariqnkata
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 25, 2009, 11:11:38 »

Страхотна идея за тема. И ние отскоро сме в къща и си имаме дворче, така че за мен е важна темата. Пламираме да сеем райграс, но някой знае ли дали може да се засее сега  crazy
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 25, 2009, 11:47:28 »

Може да го засеете сега  good
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юни 25, 2009, 12:10:22 »

Мариянка може сега да се засее тревата, но трябва обилно да се полива - иначе няма как да поникне в жегите. Общо взето райграса колкото повече го стрижеш толкова повече расте и се сгъстява. Ние обаче имаме проблеми с плевелите, които просто избуяват много по-бързо от тревата и трябва постоянно да се скубят...
Аз искам да си засадя Глициния /wisteria/ , но идея нямам как се гледа, издържа ли на ниски температури, кога се сади, продължително време ли цъфти или пък текома:
« Последна редакция: юни 25, 2009, 12:15:37 от Викито » Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines