Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 11:34:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Живи цветя за прическа и аксесоари  (Прочетена 113305 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: април 20, 2008, 00:25:18 »

Казват се stephanotis. Аз съм си поръчала едно клонче с такива от щатите и само ще си отрежа цветчетата.

Абе, Гери, тези за моята прическа не са ли с по-едри цветове от това, което си постнала после?
И дали с жасмин ще стане?

Според мен тази прическа трябва да се направи с не много дребни, нито с много едри цветове.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: април 20, 2008, 00:59:16 »

Абе, Гери, тези за моята прическа не са ли с по-едри цветове от това, което си постнала после?
И дали с жасмин ще стане?

Според мен тази прическа трябва да се направи с не много дребни, нито с много едри цветове.

Ами аз съм виждала в интернет много такива прически с тези цветчета и там казват че са stephanotis, а цветчетата са нито малки нито големи мисля че са си идеален размер за коса ако искаш да са по много.Разбира се ако искаш само един цвят в косата тогава размер от сорта на роза ти трябва,но за малки цветчета тези са перфектни.

За жасмн нямам много информация защото не съм виждала на живо но ти предлагам да принтираш снимката коята съм пуснала и тази на прическата ти и да отидеш в някой по засукан цветарки магазин и да попиташ дали могат да ти осигурят такива , но си има риск да увяхнат в косата ти.За това и си мисля че изкуствените са идеално решение особенно за летни сватби и то в България когато сигурно ще е адска жега.
« Последна редакция: април 20, 2008, 19:51:05 от maria_lakova » Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: април 20, 2008, 10:46:19 »

Мерси, Геринце, за инфото, по принцип идеята ми беше да са няколко цветята в косата. Посетих един засукан цветарски магазин още миналата седмица и там ми предложиха доста варианти с едно или няколко цветенца, но като тези нямаше, ама аз не носих и снимката.
Жега или не, поемам риска да увяхнат sad, ама много ми се иска да са естествени. Момичето в магазина ми обясни, че някои се лакират по някакъв начин или нещо подобно, за да издържат по-дълго.
Аз питах за капсулки с вода, ама каза, че трудно се скривали в косата, ама и фризьорката трябва да питам.

Сега мисля пак да отидам да питам, дали могат да се поръчат подобни цветенца. Защото, ако ги поръчам от Щатите, сигурно много ще се изръся за доставката, а и дали няма да увяхнат, докато пристигнат.

Чудя се, дали да не кажа на татко, който ще се прибере 2-3 дни преди сватбата от САЩ, да ми домъкне едно клонче от там, като преди това обиколи цветарски магазини и разпита как да се съхранява, за да не увяхне бързо. smile
Ще му стане лошо на милия ми татко като чуе какво ще му поръчам  goody

Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 21, 2008, 13:06:47 »

Аз също съм решила да съм с живи цветя /или цвете/ в косата на сватбата. Даже съм го обсъждала с фризъорката и тя ми даде разни идеи, каза че ще пробваме варианти.  Makeup Още не съм ходила на пробна прическа, но си предстявям нещата така:    И понеже това са по-малки орхидейки, говорих с един флорист, който ще ми прави и букета и бутониерите също. Каза, че ще ги поръчат 10-ина дни преди сватбата - и за коста, и за букета, и за другите украски.


* pri4eska e orhidei.jpg (31.2 KB, 251x377 - видяно 4737 пъти.)
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 21, 2008, 13:09:49 »

Супер нещица!

А вижте каква прическа съм си харесала аз:

Чудя се какви точно са тези цветя и с какво колие или гривна от цветя ще пасват, дали трябва да са еднакви?


И мен тази прическа адски много ме радва. И мисля, че това са същите малки орхидейки, с каквито съм решила да съм и аз! Xixixi Xixixi Xixixi
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: април 21, 2008, 14:32:06 »

Диде, не се бях замисляла, че може с по-малки орхидеи.

Аз ходих във "Валена" да питам, предложиха ми орхидеи, ама големи, от стандартните (ама тогава ще трябва само една да се сложи, а мен този вариант не ме радва особено sad, искам като на снимката), както и други цветя ми предложиха, ама не са като тези хубави smile. Аз не носих снимката всъщност.

Ти, понеже виждам, че си от Бургас, чии услуги ще ползваш за цветята и кога ти е сватбата?

Защото при мен стои и въпросът с августовската жега и живите цветя, а от "Валена" ми казаха, че с капсулки не можело да стане sad, защото щели да се виждат.

Та затова сега се чудя къде да отида да питам...
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #21 -: април 21, 2008, 14:51:43 »

Момичета, един съвет от мен. Като си поръчвате гривнички от цветенца, помолете да няма стърчаща част по нея. Имам предвид по-скоро капсулката да се прибере по някакъв начин. Бях на сватба, където ми завързаха такава, освен че ми беше неудобна, само ме дразнеше и от тежестта на розата, клюмаше надолу. От танци и прегръдки и каквото там се сетите цяла вечер, цветето се намачка и поувехна бързо. Иначе, че беше красиво, дума няма  Wink но в никакъв случай не беше функционално. Ето го моето:



* IMG_7447.jpg (49.62 KB, 392x373 - видяно 4747 пъти.)
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: април 21, 2008, 15:02:46 »

Katitka, мерси за съвета, определено даваш важна информация, не се бях замисляла за това.
Може би за това, няма да е удачно да се използва някое по-едро цвете, а някакви дребни цветчета и зеленина, за да е удобно.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: април 21, 2008, 15:08:58 »

гривничка имах само за кумата си! *THUMBS*Беше розичка с малко зеленина около нея и закачена по някакъв начин на ластиче!Много удобно защото не сме връзвали тя просто си я сложи на ръката!!не и е убивала и пречела give_rose
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #24 -: април 21, 2008, 15:12:10 »

Има начини със сигурност да се направи по-удобна. Допитайте се до този, който ви я прави. Ако трябва, вие я тествайте на ръката си за да се уверите, че е удобна. Ние бяхме три шаферки с такива гривнички и на трите не ни беше комфортно, дори ги махнахме по едно време  pleasantry
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: април 21, 2008, 15:16:17 »

Ами аз може и само за мен да имам гривничка, определено искам такива бижута.
Само че искам малко акъл от вас:

1. Иска ми се гривничката да е сложена на горната част на ръката, над лакътя. Бях мярнала някъде такава булка, ама сега ме е яд, че не мога да намеря снимка. Според вас красиво ли ще е?

2. При това положение, трябва ли да имам и колие от същите цветя или ще стане претрупано и кичозно.
Втори вариант - гривничка над лакътя от цветя и без никакво колие.
Трети вариант - гривничка от цветя и някакво друго колие, много тънко и семпло - златно, сребърно или нещо имитационно, ама дали ще пасва с гривната от цветя, която като е над лакътя, доста сериозен акцент ще е в цялостната визия?

3. Като ще имам и живи цветя в косата - гривната и колието от същите цветя ли трябва да са според вас?

Много ще съм благодарна, ако споделите мнение, че съм много дезориентирана.
smile
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #26 -: април 21, 2008, 15:40:32 »

Kiksi, мога да ти напиша само за комбинацията цветя - според мен е по-добре да са еднотипни, ако не и изцяло еднакви. Но предполагам ще има основно цвете + зеленко или още нещо към основното цвете. Така ще бъдеш "тематична" от до. 

За колие от цветя по-скоро ще зависи от деколтето ти, както и какво ще е цялото количество цветя по теб. Не знам дали ти помагам, но долу-горе си "нарисувах" мислено една такава картинка според това, което пишеш  pleasantry
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: април 21, 2008, 15:48:58 »

Kiksi, погледни снимките на ina-lemon тя имаше такава гривничка на горната част на ръката.Успех
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: април 21, 2008, 15:55:27 »

Диде, не се бях замисляла, че може с по-малки орхидеи.

Здравей, Kiksi,
aз ходих във "Валена" да питам, предложиха ми орхидеи, ама големи, от стандартните (ама тогава ще трябва само една да се сложи, а мен този вариант не ме радва особено sad, искам като на снимката), както и други цветя ми предложиха, ама не са като тези хубави smile. Аз не носих снимката всъщност.

Ти, понеже виждам, че си от Бургас, чии услуги ще ползваш за цветята и кога ти е сватбата?

Защото при мен стои и въпросът с августовската жега и живите цветя, а от "Валена" ми казаха, че с капсулки не можело да стане sad, защото щели да се виждат.

Та затова сега се чудя къде да отида да питам...

Не знам къде е "Валена". Аз съм твърдо за "бутик за цветя Диана", който се намира на "Ботева", с/у ДНА. Там имат страхотни идеи и богат избор на цветя. С тях съм се уговорила, 10-ина дни преди сватбата, да ми поръчат орхидеите, които искам. А те ще са: малки (за косата и бутониерите) и големи (за букета ми). Те ще ми правят и букета за колата, който после смятам да пренеса в ресторанта.
Отиди и там да провериш, може да ти дадат някои нови, свежи идеи.

А моята сватба е на 28.06.2008  heart  heart  heart
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 21, 2008, 16:02:06 »

Благодаря, момичета! give_rose
Всичко, което споделяте, ми е от полза! Bravo

Диде, "Валена" е зад църквата "Св.Св. Кирил и Методий". Много любезно обслужване, страшно подробно обясняват. По принцип ми казаха, че има много варианти за поръчка на цветя, които в момента ги няма в наличност.

Само това с капсулките с вода ме притеснява. Ти за твоята прическа как ще процедираш - с капсулки с вода или без? Какво ти казаха?
И коя в крайна сметка си избра - "моята" прическа или тази, която си пуснала после?

"Диана" ще ги посетя със сигурност.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines