Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 12:26:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Живи цветя за прическа и аксесоари  (Прочетена 113410 пъти)
 
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: юни 30, 2008, 08:27:47 »

аз харесвам цветните букети, с различни цветя, но разбира се флористките ще ти кажат кои с кои си вървят примерно, не всички на едно разбира се, просто поне няколко вида мисля че можеш да съчетаеш, и аз искам такъв но какъв ще е ... Offtopic, това не беше много по темата, но за цветята в косата и аз се чудя, хем харесвам с една китка така да се каже, защото съм решила косата да позволява това, хем ми харесват и различни аксесоари и много труднооо решение и аз мен това.
Активен
squirtka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: юли 10, 2008, 13:52:10 »

Определено искам живи цветя за косата си. Спряла съм се на лилиуми и рози за букета, а само лилиуми за прическата. Бутониера за младоженеца ще е с естествен лилиум, а за кумата и кума рози. Изобщо това ще са цветята на деня - и украсата на колата, и на масите, не се сещам за друга украса с цветя, така че помагайте smile Имам още един въпрос - знам, че розите са що годе издръжливи, но нямам никаква представа за лилиумите
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: юли 11, 2008, 18:13:49 »

Добре си се ориентирала за цветята, наистина са красиви. Само да ти кажа един съвет относно бутониерата на младоженеца, понеже видях, че искаш да е лилиум. Бях на една сватба, на която младоженецът беше с точно такава бутониера и изглеждаше доста странно и смешно с този голям лилиум, боднат на ревера. Та, мисълта ми е, ако държиш на точно това цвете за младоженеца, предупредете в магазина, където ще ви ги правят или си изберете нещо по-мъничко, защото иначе е смешно.Просто съвет. Wink
Активен
vanq777
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #108 -: юли 12, 2008, 12:57:41 »

Момичета вчера ме светнаха специално за розите- ако се използват за косата или бутониери или каквото и да е,което изисква повече издръжливост без вода ,се потапят розите в топла вода- чашките се отварят, поемат влага  и като се извадят се затварят пак, но попиват водица и стоят много време свежи:)))
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: юли 13, 2008, 09:57:26 »

Така, аз вече се спрах на цветя за косата - жълти хризантемки, ама с "око", както казва флористката, по-скоро приличат на маргаритки.

Както каза, Пламик, ще се вържат чудесно с идеята ми за лятна и небрежна сватба и с темата ми за слънчогледите.

От същите ще имам и гривничка, която ще сложа над лакътя.

Букета ще е от хризантемки и може би бяла ауструмерия и още някакъв вид цвете, ама не сме решили какъв. Идеята ми е да прилича на полски букет и мисля, че флористката идеално ми разбра идеята за цялостната ми визия.

На младоженеца бутониерата ще е може би от 3 хризантемки, ама не съм решила още - може би жълта, бяла и оранжева, защото ризата му е оранжева smile

За шаферката и кумата ще поръчам гривнички, ама за китката и може би от бели хризантемки, за да се различават от мен, а за кума се чудя, дали да му поръчвам бутониера от живи цветя и да поръчам, трябва поне да е по-малка и по-различна от тази на младоженеца.
Активен
irenaivanova
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4


« Отговор #110 -: юли 25, 2008, 10:02:16 »

Здравейте
Аз съм нова , но искам да се включа! 
Предстои ми сватба и искам за попитам ,колко парички ти излезе всичко , което си поръчала от хризантеми?  Аз обожавам хризантеми и искам да си поръчам бутониери и букет от хризантеми- синьо бели в тон с темата на сватбата!
Благодаря
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: юли 25, 2008, 10:50:54 »

И моят букет ще е от хризантеми - различни вариации на розово с гипсофил и небрежно увити в панделка от органза. Хризантемата е едно от най-трайните цветя по принцип. А бутониерите се чудя още дали да са от същия цвят или да са от този тип, който споменава Кикси. Мисля да има бутониери от живи цветя само за кумовете, младоженецът и родителите.
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #112 -: юли 25, 2008, 18:23:48 »

Аз не знам какъв букет ще ми вземе младоженеца, казала съм му какви цветове, другото той да избере  Girl_hide Иначе за косата цвете ... ще е или нещо бяло, или нещо бледожълто. Тая снимка съм я пускала вече, но искам нещо такова

Активен
Desert
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #113 -: септември 05, 2008, 19:35:19 »

   Дами,
Идаеята за гривнички,колиета и бутониери от естествени цветя е чудесна.В момента помагам за организирането на сватбата на един приятел и точно това го посъветвах.Бутониерата му и гривната на младоженката да са от лилиуми.Всичко ще е в тон и с костюма на младоженеца и с роклята на булката.А за издръжливоста не се притеснявайте-спокойно издържат цялата сватба  good
« Последна редакция: септември 05, 2008, 23:19:47 от Desert » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: септември 05, 2008, 19:47:13 »

Да споделя за лилиума - моят беше с капсула и въпреки това след час-два не приличаше на нищо, смених 2-3 лилиума за цялата сватба. Може да се изважда от капсулата и да се слага ново цвете, но моят съвет е да изберете по-трайно цвете.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: септември 07, 2008, 13:21:32 »

Здравейте
Аз съм нова , но искам да се включа! 
Предстои ми сватба и искам за попитам ,колко парички ти излезе всичко , което си поръчала от хризантеми?  Аз обожавам хризантеми и искам да си поръчам бутониери и букет от хризантеми- синьо бели в тон с темата на сватбата!
Благодаря

Съжалявам за закъснелия отговор - 100 лв. ми излезе всичко, като преобладаващи бяха хризантемките, а то включваше:

-булченски букет - от хризантемки, минигербери и бяла ауструмерия, която нещо много не се виждаше  crazy

- 10 бр. жълти хризантемки за косата, без капсули (трудно се крият в косата), прикрепени към фуркети, но въпреки че нямаха капсулки с водичка, издържаха си чудесно даже до другия ден. Аз имах 5 в прическата, другите 5 ми бяха резервни, сложих ги в косата на малката шаферка и понеже при лудите танци ми се случваше някой да ми поразвали някое цветенце, само измъквах по някое от главата на шаферката и си го сменях lol

- бутониера от бели хризантемки за кума

- бутониера от оранжев минигебер и съвсем дребни хризантемки за младоженеца - оригинално изработена, но без капсула и увяхна още преди официалната част  beating, за което съм бясна, докато тази на кума, естествено не мръдна, защото беше изцяло от хризантемки

- гривна за булката от жълти хризантемки за над лакътя

- 2 бр. гривни от бели хризантемки за кумата и голямата шаферка

И всичките тези нещица ми излязоха 100 лв., сега ще потърся снимки, на които да се виждат добре и ще ги пусна.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: септември 07, 2008, 13:29:09 »

Ето ме мен с букета и съответните аксесоари:


* IMG_7474 (Small).JPG (36.23 KB, 320x480 - видяно 646 пъти.)
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: септември 07, 2008, 13:32:06 »

Тук цветенцата в косата ми се виждат малко по-добре, както и поувяхналата вече ботуниера на младоженеца sad


* IMG_7575 (Small).jpg (44.81 KB, 640x427 - видяно 642 пъти.)
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: септември 07, 2008, 13:37:13 »

На тази снимка горе-долу се виждат и бутониерата на кума и кумата от бели хризантемки, които са в тон, естествено, съжалявам, че нямам аксесоарите снимани отблизо sad


* IMG_7451 (Small).JPG (62.55 KB, 640x427 - видяно 1024 пъти.)
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: септември 07, 2008, 13:40:28 »

Хайде последно, ама току-що намерих снимка на гривната на кумата отблизо, вързва същата на сестра ми, която е шаферка:


* IMG_7257 (Small).JPG (51.19 KB, 640x427 - видяно 672 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines