Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 15:29:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли булки от Стара Загора? - 3 част  (Прочетена 140556 пъти)
 
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: август 28, 2008, 12:16:59 »

Еййййй нашата страничка станала много весела и бебешка!  Bravo

И аз да се отчета - Рошко, ние много отдавна знаем, че ще е момче, аз честно казано още се настройвам, гледам момченца по улиците и си казвам : "И те са сладки!"  good Цял живот съм била убедена, че ще имам момиче ама карай, само да е здраво, умно и красиво   yahoo

Рошко и ние сме на квартира в СтЗ, хубава, но не особено широка, тепърва предстои да купуваме апартамент в Сф (мъжа ми е от там за нещастие), обзавеждане и т.н. така че засега бебо няма да си има истинска детска стая, но това не ни спира. И аз обичам всичко да ми е подредено и организирано, но не ми се чака неизвестно колко. Решихме, че сега е момента за бебо и толкова, ще се отвъждаме в движение smile

Честито и на другите мами!  danceg Наистина бременността протича различно при всяка, при мен втори и трети месец бяха кошмарни и много се радвам, че не ми беше тогава сватбата, а преди това. Иначе сигурно нямаше да присъствам, защото трябваше да лежа почти през цялото време ...

А бебешки форуми изобщо не чета!!! Изобщо! Може да има и готини мами, но покрай тях има и такива откачалки, които всяват паника и внушават какви ли не простотии. А през тези месеци всяка бъдеща мама има свои притеснения, не е желателно те да се подхранват допълнително от разни маниачки.
Всеки избира.

Аз съм за среща в СтЗ, който е тук. Вече няма да ходя в Сф, че шкембака стана много голям (8-ми месец) и не ми се рискува. Така че като сте тук, свиркайте, взимаме големите албуми (сватбени) и сядаме на кафенце!
Активен
Roshko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 641


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: август 28, 2008, 13:20:02 »

хехе smile
майче много се радвам за тебе, незнаех че така си напреднала с бременноста.
мила ние живеем в момента в 11 квадрата!!!!! - това е една стая, като от входната врата спалнята ни е на 2 метра, коридорче имаме 80 см smile - пак в стаята smile, даже смешно ми става и една малка баня, която е част от стаята (с банята са към 15 квадрата стават lol, дори нямаме място за детско легло...-дори подохно! имам една тераса, на която имаме котлонче и печка..., за това говоря мила.
иначе и двамата искаме, но при нас би трябвало нанасянето да е до 2-3 месеца...., та за това изчакваме.
ама много се радвам че ще се пренесете някой ден живот и здраве в София за да може тука да си имам една форумка поне smile
ад ти кажа биби момченцата са мнооооооого сладки smile - нашия племенник е страхотен сладур! просто... и майка му все момиче, та момиче... а ела я виж сега.... - не може да му се нарадва...
та, мисълта ми е - "Господ си знае работата!"
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: август 28, 2008, 15:16:26 »

 и аз съм за сре6та, но след 8/09 give_rose give_rose
Активен
Нинчето
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33


Мама на голям мъж!


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: август 28, 2008, 19:13:21 »

Момичета, в Куманови отказаха да ми направят тортата-била в неделя, за тогава не изпълнявали поръчки sad Сега накъде?Ако някой ми каже къде да намеря сладкарницата на Пламен Ганчев ще съм му благодарна!
Прашинка и мен ме интересува за самия ден!Нека другите да кажат...все ме е страх че нещо ще пропусна!А какво се прави в дома на булката-има ли някакви по-специални ритуали?
Искам и аз на срещааааа-ама тук в СтЗ blum И да е по възможност след 14 септ. girl_wink
Активен
iva84
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #424 -: август 28, 2008, 21:05:27 »

bellanina, сладкарницата на Пламен Ганчев се  казва Жанин и се  намира до Математическата гимназия.
Една позната си  поръчва сватбената торта в сладкарският  цех  зад Мересев до канала. Незная как се  казваше. Разпитай за нея, ако  някой знае нещо.
Активен
praschinka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: август 29, 2008, 08:05:35 »

Ето го моя план...съставен благодарение на най-отзивчивата във форума Рошко

1.   Младоженеца, родителите му и брат/сестра с техните семейства отиват у кума.
2.   Носят бъклица с ракия украсена със здравец и червен конец, бонбони и цветя за кумата.
3.   Младоженецът подканва: „Идваме да калесаме кумуве! Пиене и сладко искате ли?”
4.   Почерпва ги, подарява букет на кумата в знак на благодарност за съгласието им.
5.   Майка му закичва САМО кумувете.
6.   Почерпки и т.н. Всички заедно отиват при булката.
7.   Приятелите на младоженца купуват булката.
8.   Влизат и младоженецът „открива” булката.
9.   Кумата подарява букета и закичва булката, после младоженеца, родителите и всички останали.
10.   Почерпка задължително!!!!Всички да вземат!!!
11.   Обувка евентуално!!!
12.   Булката излиза с баща си под ръка и я предава на кума.
13.   Булката сяда отпред в колата, кумувете и младоженца – отзад.
14.   Църковен брак (каквото каже попа).
15.   Младоженецът изнася булката на ръце.
16.   Кумата хвърля жито, ориз и бонбонки, също и късметчетата.
17.   Почерпка с бонбони и други.
18.   Фото тук там.
19.   Хайде всички в ресторанта.
20.   Ритуал по сключване на граждански брак.
21.   Ритуал по посрещане на младите.
22.   Захранване, наздравица, чупене на чаши...(каквото каже дисководещия)
23.   Купон.

Да не забравя!!!

1.   Менче за младоженеца
2.   Лични карти
3.   Медицински
4.   Бъклица, бонбони, букет кума.
5.   Букет булка, бутониери.
6.   Менче за булката.
7.   Пита малка
8.   Чаша за църква
9.   Свещи църква
10.   Халки
11.   Вино
12.   Късметчета
13.   Ориз, жито и бонбонки
14.   Платно
15.   Чаши шампанско
16.   Шампанско
17.   Чаши за чупене
18.   Пита голяма
19.   Мед
20.   Жартиер
21.   Сувенири
22.   Букет за хвърляне
Активен
Нинчето
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33


Мама на голям мъж!


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: август 29, 2008, 08:23:20 »

За какво са две менчета crazy Едното май беше за булката, ама за младоженеца...!?
Аз се чудя колко питки да вземем-една или две?Айде едната е за ресторанта, а другата за църквата, ама се чудя две ли да са или можем да минем и с една smile
Активен
Roshko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 641


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: август 29, 2008, 08:33:09 »

да, прашинка и аз питам за какво е менче за младоженеца?!
Bellanina - според мен 2 пити, защото каквото внесеш в църквата съм чувала че не е хубаво да си го взимаш обратно - там се оставя, за това пирготви една малка питка и за там.
Активен
Нинчето
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33


Мама на голям мъж!


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: август 29, 2008, 08:40:27 »

Ееее, Рошко girl_wink
Мерси за бързия отговор! give_rose
Активен
praschinka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: август 29, 2008, 09:27:46 »

майка му иска като излизал да ми излеела вода с менче...аз съм виждала булки пред тях да ритат менче и други дето ритат в ресторанта...Как мислите че трябва...
Активен
praschinka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: август 29, 2008, 09:33:39 »

олелелелеее...преди да излезе младоженеца, майка му излива вода на пътя с менчето...да му върви по вода...обърках местоименията по-горе...
Активен
BIBI_SZ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114



« Отговор #431 -: август 29, 2008, 10:11:46 »

на моя младоженец майка му с чаша е хвърлила вода да му върви по вода, от нас като ме взеха моята майка също с чаша хвърли вода да ни върви, а пред блока ритах украсеното менче и в завизимост как застане е дали ще е момче или момиче първото бебе. Мисля, че пред блока е по-добре отколкото в ресторанта, да не се разлива вода в ресторанта по пода, ама всеки го прави както реши smile
Активен
Roshko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 641


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: август 29, 2008, 11:00:15 »

и биби какво излезе тогава - вярно ли показа менчето smile?
Активен
BIBI_SZ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114



« Отговор #433 -: август 29, 2008, 11:57:04 »

Ами падна настрани, което значело близнаци  blum
Обаче досега 6 месеца не са видели да има и второ  funnytooth дано не ме изненадат в последния момент, да не се крие някой друг бебок вътре smile Ама може и второто да е smile
Активен
Roshko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 641


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: август 29, 2008, 12:19:12 »

хехе smile
знаеш ли и по нашите наричания близнаци трябва да са, ама ние имаме в рода, но мноооого далечни и то те са ТРИзначки smilesmilesmile tease
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines