Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 02:23:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хапче,билка,чайче  (Прочетена 26366 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: април 21, 2011, 22:29:24 »

И аз съм от феновете на народната медицина. Лекраства много рядко пия. Подбирам и лекарите си така, че да не са от тези, които за щяло и нещало изписват антибиотици. В къщи лекарства нямам - само парацетамол за всеки случай, защото какот вече сте написали, помага при различни болежки.
Към бабините лекове ще добавя и лукчетата - идеални са за дразнещо гърло и суха кашлица. Чаят с мед и лимон е задължителен. Не пия от тези в пакетчетата, а си варя билки. Шипките са най-добри помощници при настинка.
Ако ме болят гърдите малко шише пълня с топла вода и така ги загрявам и външно. В тежки случаи вече пия и Цитросепт - извлек от семката на грйпфурт.
При главоболие и болки в стомаха помага мента - може и чай, може и тинктура от аптеката, разредена във вода.
Ако ви е тръшнала настинка на легло с всичките й симптоми, помага комбинация от три ампули, които трябва да вземете вечерта преди лягана, на сутринта и после още веднъж. Незабавно ще ви вдигне на крака - течен аналгин, витамин Ц и калциев гликонат.
Ако усетя, че настивам топя и краката във вряла вода с морска сол.
Ако не обичате капки за нос, може да си отпушите носа със солена вода. Но ако имате ранички, не е много приятно.

Моя колежка от университета всяка есен чупеше орех на две, вадеше ореха от черупките и ги пълнеше със счукан чесън. Слагаше тези орехчета на китките си за 4-5 часа, като постоянно мажеше с крем, защото гори. Откакто я познавам никога не е боледувала.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 26, 2011, 21:25:49 »

Да чукна на дърво боледувам мнооого рядко.Тази зима ми се случи на 2 пъти да хвана хрема,но предполагам,че това е заради отслабената ми от бременноста имунна система.За лекуване при подобен случай използвам единствено парацетамол.В много краен случай при билно гърло си варя чай от мента(само такова ми носи свекито от село  tease),понеже не обичам много чая..  bad.
Активен
novao
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #32 -: декември 03, 2011, 00:39:11 »

Хапче,билка,чайче...сокче:)
Здравословни рецепти за сокове
http://zdravoslovnirecepti.wordpress.com/2011/11/24/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5/
Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines