Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 09:39:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хапче,билка,чайче  (Прочетена 26369 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: март 17, 2007, 22:51:33 »

Вие какво препочитате момичета?Билка или хапче.Например при най-елементарна настинка аз си правя "калорична бомба" от банани,лимони и мед,пия чай и Панадол.Мразя лекаствата ,но то е ясно че без тях не може.Познавам обаче хора,които пият лекарства за щяло и нещяло,направо  girl_impossible
Какво мислите за лекарствата?Аз например най-чести използвам Спазмалгон за менструални болки /друга тема / и Аналгин за главоболие.Опс забравих и Визин за очичките като прекаля с...............компютъра.Пролетта определено наблягам на естествените начина за снабдяване на организма с витамини.Страшно ми е обаче като видя млади хора с по една торбичка лекарства,които и те незнаят точно за какво са! Oh my ...
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 18, 2007, 13:53:23 »

Аз също избягвам хапчетата!Най-често пия парацетамол за главоболието!Иначе за настинки,хрема,зачервени сливици винаги първо прибягвам до бабините рецепти-почти винаги помагат,но пък никога не вредят!
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 18, 2007, 19:25:52 »

Макар да продавам хапчета,много рядко ги използвам   sarcastic,и чайчета много много не харесвам,но ги предпочитам пред хапчетата.
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 18, 2007, 19:41:48 »

до хапче прибягвам едва когато стане много зле,чайче също,но за рецептата на баба-винаги я ползвам
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #4 -: март 18, 2007, 22:57:20 »

Лекарства пия, когато се налага-предписани от лекар. Чайчета пия дори и без да съм болна. А иначе без лекарства за главоболие или менструални болки не мога да мина, но и тогава са минимални. Единствените лекарства, които взимам редовно са за сенна алергия- спрей за нос и "Алегра". А колкото до рецептите на баба- не ги използвам- по-добре без тях.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 18, 2007, 23:08:03 »

Ох  и аз не съм много по чайчетата.Хич не ги обичам.Иначе единствените билки които пия са за колит.Една отвара с жълт кантарион и др ,но много помага.Пия я когато прекаля с някои вредни храни!
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #6 -: март 21, 2007, 13:00:45 »

Ей, това е оптималния и най-добрия вариант... ама в това забързано ежедневние .... да чопна едно хапче или да разтворя хапче ми е по-бързо и лесно и ...  pleasantry
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 30, 2007, 18:43:27 »

Ето сега съм болна и едвам се спазарих един чай да изпия днес.От хапчетата пък само два парацетамола.Всеки ме пита :"Пиеш ли антибиотик?" ,а аз  Oh my ... shok не и не!Най-лесно се навивам на детските сиропчета.Мине не мине време и опитвам от сиропчето за кашлица на племенницата! Wink
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #8 -: март 30, 2007, 18:49:22 »

fiibi, аз напоследък открих че парацетамолът ми помага много, когато съм болна--подходящ е не само при температура, но и при болки в гърлото. Последните 2-3 пъти само него взимах, както и чайче и се оправих доста по-бързо, вместо да експериментирам с разните му илачи за настинка и грип. good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 30, 2007, 18:52:13 »

fiibi, аз напоследък открих че парацетамолът ми помага много, когато съм болна--подходящ е не само при температура, но и при болки в гърлото. Последните 2-3 пъти само него взимах, както и чайче и се оправих доста по-бързо, вместо да експериментирам с разните му илачи за настинка и грип. good
Благодаря ти didibaby!И аз ще наблегна на парацетамола.Оооо и да не забравя - убийствена доза мед и лимони и надявам се утре да съм във форма че е края на месеца!
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 30, 2007, 18:54:29 »

аз вземам панадол много е ефикасен,един път, когато бях на работа вдигнах температура,и аз понеже все си търпя,тя си се качи до 38 градуса,е нямаше как пих панадол и само до половин час бях като нова.от тогава има ли и нещо пия едно хапче и съм като нова,за сега pleasantry
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #11 -: март 30, 2007, 20:38:51 »

Да, панадолът е също парецетамол с добавки. good
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 30, 2007, 20:45:16 »

Да, панадолът е също парецетамол с добавки. good
да ,знам това,но може би заради добавките е по-силен,или поне на мен ми действа по-добре
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 30, 2007, 20:55:02 »

Да, панадолът е също парецетамол с добавки. good
да ,знам това,но може би заради добавките е по-силен,или поне на мен ми действа по-добре
Определено Панадола е по-силен от Парацетамола!И аз съм доволна от Панадола,особенно на разтворими таблетки.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 12, 2007, 01:30:15 »

Аз доскоро хич не бях фенка на чайовете, ама в последно време много взеха да ми харесват. Всичко лекувам с чай (настинка, безсъние), а даже и чайове за отслабване пия.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: май 12, 2007, 22:39:01 »

аз не обичам чай и не пия pardon pardon
Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 17, 2007, 13:05:58 »

И аз не съм фен на чайовете, но си пийвам от време на време. Иначе почти всеки месец пия нурофен за менструални болки.
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #17 -: май 17, 2007, 14:21:56 »

и аз хич не обичам чай,но няма как да не се пие!особено когато съм болна е неизбежно!
а и прочистват!много са полезни! Coffe
но ние българите каточели неямаме навика да пием чай! blush
Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: септември 21, 2007, 16:56:52 »

Ох, милички не знам дали това е точната тема, но моето мече е много зле, какво ли не ихме вече, поддържа си температурата и едвам я свалихме до 37.7, което пак е много зле, а гърлото го боли ужасно, сега пак отивам до аптеката, какво да му купя вечеее?За гърло пи стрепсилс, исла и hexoraletten, мисля си за колдрекс или нещо подобно, какво ще кажете сладурчета?А е голямо инатче-не иска да ходим на лекар... sad
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: септември 21, 2007, 18:03:22 »

Най-добре попитай в аптеката.На мен лично трахизан най-много ми помага за гърло. А за температурата-по- добре да го види лекар, защото може да е гнойна ангина, при нея се поддържа температура. Иначе ако иска той, може да му обуеш намокрени с вода и оцет чорапи, както и да му сложиш някаква кърпа на челото пак с вода и оцет. Малко е гадничко, но от опит мога да кажа,че помага.
Стискам палци да се оправи по-бързо! good
Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: септември 21, 2007, 18:29:32 »

Ани, благодаря ти много - и на мен трахизан ми казаха в аптеката, добре че жената беше много разбрана, че преди това като ходих тая в аптеката беше супер отвратителна бабка дето само пуфтеше,че съм я вдигнала и си изпуска сериала!
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: септември 21, 2007, 18:36:30 »

На мен за сваляне на температура ми помага както трика с чорапите с оцет и вода, така и течен аналгин. Но аз вдигам над 38.5 и е доста неприятно...А и тези два трика не лекуват, само временно облекчават... Много хубаво, че в аптеката са Ви дали лекарства. Дано скоро да се оправи! good
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 25, 2008, 15:00:32 »

Момичета, помагайте с рецепти за болно гърло ! Цяла седмица нищо не помага sad
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #23 -: януари 25, 2008, 15:57:29 »

Момичета, помагайте с рецепти за болно гърло ! Цяла седмица нищо не помага sad
Стрепсилс с мед и лимон...
компрес с ракия и черен пипер...
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 25, 2008, 16:16:40 »

Мерси Ванис, стрепсилс го взимам, но ще пробвам компреса с ракия и черен пипер  good
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 25, 2008, 19:46:38 »

Ооооо това с ракията и черния пипер е направо вълшебно. Първо напрескваш памук с ракия и слагаш черния пипер. След това една найлонова торбичка и го завръзваш с един шал на врата и така лягаш. На сутринта няма да те боли гърло. А да ви кажа нещо ефективно за хрема. Вечерта си слагате по едно памуче натопено в ракия в ушите и лягате да спите. Аз в началото като ми го казаха бях скептично настроена, но като го пробвах и видях резултата yahoo
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 14, 2008, 21:19:03 »

Момичета, дайте съвет за високо кръвно ! Мъжа ми нещо го е закъсал  cray
Активен
Майка вълчица
Новак
*
Публикации: 11



« Отговор #27 -: април 18, 2011, 15:03:03 »

Аз пия билки и чайчета на хапчета  good

Съвсем сериозно, лекуваме се вкъщи само с хапчета, сиропчета и т.н. само на растителна основа. При настинка например взимам умкалор, защото не можеш да си набавиш всички лековите билки, да забъркаш правилната комбинация и да си направиш чайче, просто не всичко се намира по нашите географски ширини.
За високо кръвно - баща ми  е мноооого зле в това отношение, но той е яко на хапове sad Знам, че НЕ му разрешават солено и червено вино  nea
Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #28 -: април 21, 2011, 15:59:48 »

Аз също като майка вълчица гледам да ползвам предимно билкови и растителни илачи, чайове пия много предимно билкови, за настинка на цяръ, дори когато ме боли корем, пия чай от мента или зелен, за успокояване на нервната система също зелен или букет, при настинка, простуда, пресипнало гърло, веднага атакувам с чай с много мед, лимон, дори понякога си слагам малко коняк или ром... Даже си купих една огромна чаша от Джъмбо, специално за чай, е лятото и за биричка става, но това е малко оффтопик smile Освен чай, гледам да давам на организма и нужната витаминна доза - портокали, ябълки, банани, киви, грейпфрут/но в омерени дози/. Ако обаче опрем до сериозен вирус или заболяване, прибягваме до лекарства, но взимам от щадящите т.е. на растителна основа. До 38 гр. вече не давам т понижаващо, а оставям организма сам да се справя. Ако работата стане сериозна и вдигнем повече от 38, тогава вече прибягвам до тежката артилерия на химическата индустрия good демек парацетамоли, аб ако се наложи, но само в краен случай
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 21, 2011, 21:36:19 »

И аз също избягвам разните химии максимално! good Да не говорим, че е доказано че огромна част от заслугите приписани на лекарствата са просто плацебо-ефект! А такъв ефект се постига и с много други неща, но нека поне са по-полезни или най-малкото по-безвредни! Хероинът, например, е бил създаден в началото от фирма "Байер" и е бил хит като много ефективно лекарство! shok Относно чаят - за мен това е ритуал! Страхотна фенка съм на всякакви видове чай! good
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: април 21, 2011, 22:29:24 »

И аз съм от феновете на народната медицина. Лекраства много рядко пия. Подбирам и лекарите си така, че да не са от тези, които за щяло и нещало изписват антибиотици. В къщи лекарства нямам - само парацетамол за всеки случай, защото какот вече сте написали, помага при различни болежки.
Към бабините лекове ще добавя и лукчетата - идеални са за дразнещо гърло и суха кашлица. Чаят с мед и лимон е задължителен. Не пия от тези в пакетчетата, а си варя билки. Шипките са най-добри помощници при настинка.
Ако ме болят гърдите малко шише пълня с топла вода и така ги загрявам и външно. В тежки случаи вече пия и Цитросепт - извлек от семката на грйпфурт.
При главоболие и болки в стомаха помага мента - може и чай, може и тинктура от аптеката, разредена във вода.
Ако ви е тръшнала настинка на легло с всичките й симптоми, помага комбинация от три ампули, които трябва да вземете вечерта преди лягана, на сутринта и после още веднъж. Незабавно ще ви вдигне на крака - течен аналгин, витамин Ц и калциев гликонат.
Ако усетя, че настивам топя и краката във вряла вода с морска сол.
Ако не обичате капки за нос, може да си отпушите носа със солена вода. Но ако имате ранички, не е много приятно.

Моя колежка от университета всяка есен чупеше орех на две, вадеше ореха от черупките и ги пълнеше със счукан чесън. Слагаше тези орехчета на китките си за 4-5 часа, като постоянно мажеше с крем, защото гори. Откакто я познавам никога не е боледувала.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 26, 2011, 21:25:49 »

Да чукна на дърво боледувам мнооого рядко.Тази зима ми се случи на 2 пъти да хвана хрема,но предполагам,че това е заради отслабената ми от бременноста имунна система.За лекуване при подобен случай използвам единствено парацетамол.В много краен случай при билно гърло си варя чай от мента(само такова ми носи свекито от село  tease),понеже не обичам много чая..  bad.
Активен
novao
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #32 -: декември 03, 2011, 00:39:11 »

Хапче,билка,чайче...сокче:)
Здравословни рецепти за сокове
http://zdravoslovnirecepti.wordpress.com/2011/11/24/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5/
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines