Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 02:51:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хапче,билка,чайче  (Прочетена 26421 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: март 17, 2007, 22:51:33 »

Вие какво препочитате момичета?Билка или хапче.Например при най-елементарна настинка аз си правя "калорична бомба" от банани,лимони и мед,пия чай и Панадол.Мразя лекаствата ,но то е ясно че без тях не може.Познавам обаче хора,които пият лекарства за щяло и нещяло,направо  girl_impossible
Какво мислите за лекарствата?Аз например най-чести използвам Спазмалгон за менструални болки /друга тема / и Аналгин за главоболие.Опс забравих и Визин за очичките като прекаля с...............компютъра.Пролетта определено наблягам на естествените начина за снабдяване на организма с витамини.Страшно ми е обаче като видя млади хора с по една торбичка лекарства,които и те незнаят точно за какво са! Oh my ...
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 18, 2007, 13:53:23 »

Аз също избягвам хапчетата!Най-често пия парацетамол за главоболието!Иначе за настинки,хрема,зачервени сливици винаги първо прибягвам до бабините рецепти-почти винаги помагат,но пък никога не вредят!
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 18, 2007, 19:25:52 »

Макар да продавам хапчета,много рядко ги използвам   sarcastic,и чайчета много много не харесвам,но ги предпочитам пред хапчетата.
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 18, 2007, 19:41:48 »

до хапче прибягвам едва когато стане много зле,чайче също,но за рецептата на баба-винаги я ползвам
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #4 -: март 18, 2007, 22:57:20 »

Лекарства пия, когато се налага-предписани от лекар. Чайчета пия дори и без да съм болна. А иначе без лекарства за главоболие или менструални болки не мога да мина, но и тогава са минимални. Единствените лекарства, които взимам редовно са за сенна алергия- спрей за нос и "Алегра". А колкото до рецептите на баба- не ги използвам- по-добре без тях.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 18, 2007, 23:08:03 »

Ох  и аз не съм много по чайчетата.Хич не ги обичам.Иначе единствените билки които пия са за колит.Една отвара с жълт кантарион и др ,но много помага.Пия я когато прекаля с някои вредни храни!
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #6 -: март 21, 2007, 13:00:45 »

Ей, това е оптималния и най-добрия вариант... ама в това забързано ежедневние .... да чопна едно хапче или да разтворя хапче ми е по-бързо и лесно и ...  pleasantry
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 30, 2007, 18:43:27 »

Ето сега съм болна и едвам се спазарих един чай да изпия днес.От хапчетата пък само два парацетамола.Всеки ме пита :"Пиеш ли антибиотик?" ,а аз  Oh my ... shok не и не!Най-лесно се навивам на детските сиропчета.Мине не мине време и опитвам от сиропчето за кашлица на племенницата! Wink
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #8 -: март 30, 2007, 18:49:22 »

fiibi, аз напоследък открих че парацетамолът ми помага много, когато съм болна--подходящ е не само при температура, но и при болки в гърлото. Последните 2-3 пъти само него взимах, както и чайче и се оправих доста по-бързо, вместо да експериментирам с разните му илачи за настинка и грип. good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 30, 2007, 18:52:13 »

fiibi, аз напоследък открих че парацетамолът ми помага много, когато съм болна--подходящ е не само при температура, но и при болки в гърлото. Последните 2-3 пъти само него взимах, както и чайче и се оправих доста по-бързо, вместо да експериментирам с разните му илачи за настинка и грип. good
Благодаря ти didibaby!И аз ще наблегна на парацетамола.Оооо и да не забравя - убийствена доза мед и лимони и надявам се утре да съм във форма че е края на месеца!
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 30, 2007, 18:54:29 »

аз вземам панадол много е ефикасен,един път, когато бях на работа вдигнах температура,и аз понеже все си търпя,тя си се качи до 38 градуса,е нямаше как пих панадол и само до половин час бях като нова.от тогава има ли и нещо пия едно хапче и съм като нова,за сега pleasantry
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #11 -: март 30, 2007, 20:38:51 »

Да, панадолът е също парецетамол с добавки. good
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 30, 2007, 20:45:16 »

Да, панадолът е също парецетамол с добавки. good
да ,знам това,но може би заради добавките е по-силен,или поне на мен ми действа по-добре
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 30, 2007, 20:55:02 »

Да, панадолът е също парецетамол с добавки. good
да ,знам това,но може би заради добавките е по-силен,или поне на мен ми действа по-добре
Определено Панадола е по-силен от Парацетамола!И аз съм доволна от Панадола,особенно на разтворими таблетки.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 12, 2007, 01:30:15 »

Аз доскоро хич не бях фенка на чайовете, ама в последно време много взеха да ми харесват. Всичко лекувам с чай (настинка, безсъние), а даже и чайове за отслабване пия.
Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines