Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 09:26:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как протече раждането?  (Прочетена 208141 пъти)
 
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: юни 14, 2009, 22:01:57 »

Миличка,няма да го пропуснеш старта smile.Моята докторка ми беше казала,ако  в демети месец започне да ме боли,да пийна но-шпа,ако не мине ще се ражда.Но дори и да не направиш така,този момент не може да се обърка.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: юни 14, 2009, 22:23:51 »

Jasmine наистина няма как да го объркаш  Wink Още повече че контракциите са на определен период. При мен тапата падна следобяд към 16.00 и ми стана ясно че скоро ще раждам. После към 20-21 едни ритмични присвивания а към 1 часа бях сигурна че ще раждам, в 3 часа болките бяха много силни и отидох в болницата, но ме върнаха заради малко разкритие. Приеха ме в 8 сутринта и родих в 14.20 а се очакваше към 17.00. Описах ти го подробно, за да си спокойна че не става толкова бързо че да го пропуснеш, а пък дай Боже да ти леко и бързо ! smile
 Offtopic мисля че това е по-скоро за темата как протече раждането
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: юни 14, 2009, 23:29:58 »

Да,той човека ме предупреди да не се шашкам и че при първескини е малко верояно да родя веднага pardon,благодаря все пак за бързите отговори give_rose give_rose give_rose
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: юни 15, 2009, 08:28:25 »

jasmine ,на мен акушерката ми беше казала-ако се чудя дали тъм почнала да раждам или не-значи още не съм  pardon В смисъл че ще разбереш веднага good При мен болката беше в кръста и определено не може да се сравни с обикновенните болки в кръста pardon А тези болки станат ли на около 4-5 мин можеш вече спокоъно да тръгваш към болниЦата smile Е може и по-рано-зависи къде ще се чувстваш по-спокойна smile
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: юни 15, 2009, 15:51:15 »

От няколко часа имам доста силни болки в кръста като откъснат е и също така постоянни стягания и втвърдяване на корема макло се притеснявам понеже болки в корема все още нямам и за това не съм звънала на док
какво ще ми кажете мами това дали е признак за скорошно раждане
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: юни 15, 2009, 15:56:00 »

На мен ми звучи като леки контранции, но може би са само подготвителни. Ако не са много болезнени и през кратък период може да изчакаш. Със сигурно ще разбереш, когато тръгнеш да раждаш  good
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: юни 15, 2009, 16:06:10 »

Диде точно четях за раждането и подготвителните етапи. Пише, че не е задължително контракциите да са болезнени, а иначе пристяганията и болките в кръста са едни от признаците на започващото раждане. Засечи си ги на колко време те стяга и отпуска.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: юни 15, 2009, 19:14:01 »

Точно това са контракциите,които ти трябват...втвърдяване на корема,болки в кръста,присвивания... ,това не означава ,че днес или утре ще родиш обаче.Не е задължително да премираш от болка,някои жени почти не ги усещат родилните контракции.Единственото,което можеш да направиш сега е да ги засичаш и като станат на 5мин. да тръгнеш към болницата,ако си избързала ще те върнат.Разхождай се колкото може повече,помага за разкритието.
Успех!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: юни 15, 2009, 19:32:02 »

И аз мисля,че това е ,което очакваш ;)Някои мами усещат болки първо в кръста.Една позната ми каза,че корем така и не я заболял когато раждала,но кръста щял да я убие huhhuh.gif
Чувала съм,че топлия душ върши работа-ако е започнало раждането,ще задейства по-значително процеса,а ако не е ще облекчи болките поне good
Дано скоро да гушкаш своето момченце yahoo
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: юни 17, 2009, 15:51:58 »

Копирам си разказа за моето раждане в темичката!

Та така... Бях на преглед на 27-ми при нея и се оказа , че вече съм с 3 см разкритие , нямах болки , а тя ми вика ти си готова вече за раждане, искаш ли утре да родиш ??? shok shok Уговорихме се за другия ден , когато тя е на смяна в болницата да отида в 8.30 с багажа и да ми сложат система за предизвикване! И без това с таткото вече нямахме търпение бебчо да се роди ! Инъче прегледа за разкритие си е наистина гадничък , след това имах малко кръв вечерта , но така и не усещах някакви силни болки или нещо по сериозно... Отидохме в 8.30 , преди това се отбихме в църквата да запалим по една свещичка. Приеха ме , таткото си тръгна , Ризова му каза , че ще родя най-вероятно следобед и ще му се обадим...
Та сложиха ми система и взех да усещам съвсем леки контракции , правиха ми прегледи за разкритие и т.н. Наистина доста неприятно е това с бъркането, най-много от това ме болеше..Към 12-13ч. бях с 5 см , пукнаха ми мехура и болките се засилиха яко...Сложиха ми болкоуспокояващо , а в залата имаше още 4 момичета , видях как се роди бебчето ан едното момиче , даже се разплаках с нея , след време дойде ред и на другото и така и 4 родиха вече бебчетата си , а при мен все същото... Докторката вече взе да се притеснява , че главата не слиза , контракциите ми бяха на 1-2 мин , това вече към 16ч. , чух как си говорят , че май ще започват да се "подготвят" , тогава разбрах , че нещо става и ще ме подготвят за секцио girl_impossible Но до последно изчакваха , пак проверяваха разкритието , беше почти пълно , но нямах напъни , явно бебчо нещо се мъчеше и тогава докторката ми каза , няма да рискуваме , обади се на мъжа си да идва и да чака после да му покажем бебчето... Леле аз как се шашнах , сложиха ми катетър - ужасно болеше това и тръгнахме към операционната. Анестизиологът ме разпитваше нещо , кога съм яла , пила и т.н. , а най-големия майтап беше , макар  че тогава хич не ми беше до смях , когато се счупи единия крак на магарето! shok Извикаха един доктор да го оправя , който е с доста лоша слава и като чух името му ми призля... Той почна да го намества , мен една акушерка ми държи крака , взеха да ме връзват , аз умирах от страх направо ... После разбрах , че през цялата операция жената ми е държала крака , щото стола пак се разглобил crazy crazy Аз бях с пълна упойка и единственото нещо което помня последно беше как виждам , че ще започвам да ме режат и започвам да викам :"ама аз още чувстваааам !!!" и съм заспала...След това вече се събудих като ме караха към  стаята в коридора видях майка ми беше облякла някаква престилка а мен много ме болеше и само това повтарях много боли, много ми е студено , чак на майка и станало лошо , като ме гледа така , че я сложили да легне.. cray.Ама наистина много ме болеше като се събуждах , цялата се тресях , в стаята бяха и свекърва ми и майка и мъжа ми , кумичката ни и тя беше дошла , а по късно и татко , всички ми говореха колко сладко е бебето и че са говидяли и че е добре , каква косичка имало , какви пръстчета имало, аз така исках да си го видя  cray Скарах се на милото , че не го е снимал , а той съвсем се бил шашнал като го видял,че въобще не се сетил. На другия ден ми го докараха за 5 мин да го видя , аз само плаках от радост и аз съвсем забравих да го снимам! girl_impossible cray heart Наистина като го видиш малкото съкровище висчко лошо, всички мъки и болки се забравят! Много исках да родя нормално , но така е трябвало да стане , оказа се , че си е извъртяло главичката настрани и се е мъчило горкото , от търкане имаше кръвоизливчета на главичката , но вече е добре! На 4 ден ми казаха , че има жълтеница и няма да ми го свалят , но следобед вратата се отвори и ми донесаха Александър за постоянно при мен в стаята!  heart heart heart Няма такова слънчице , незнаех какво да правя как да го хвана , малко по малко взех да свиквам до 6-тия ден копгато ни изписаха! Много съм доволна от ВИП-а , от всички акушерки, които се изредиха там , не съм очаквала такова отношение и грижи и от всички доктори , които минаха на визитация , най-вече от д-р Георгиев и Д-р Ризова , която и след това идваше да ме вижда , свърза ме с педиатър и се държа страхотно!  Bravo
« Последна редакция: юни 17, 2009, 15:53:29 от Luv4e » Активен
Kassi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 117


Нашето съкровище, Валентин


« Отговор #340 -: юни 20, 2009, 17:07:17 »

Хайде и аз да разкажа,за моето раждане, на 27 от рано сутринта имах контракции и си казвам почва се ама си мълчах, цял ден ме боля и кръста и корема всичко, на обяд бях на жк и и казвам че имам болки и лекарката ме провери за разкритие но нямах и ми каза да чакам, ходих на кафе прибрах се после готвих, чистих а междувременно контракциите се засилваха,мъжа ми се върна от работа и аз му казах че ме боли и скоро ще раждам,към 24:00 отидохме в болницата имах 5см. разкритие и контракции на 3 мин. сложиха ми система за разкритие и всички ме обикаляха чакахме си разкритието аз и виках яко  blum ,но тоновете на бебчо много взеха да блъскат и станаха много учестени и за да не му се натоварва сърчицето лекарката каза секцио.Дойде екип сложиха ми упойка и беше много забавно през цялата операция си говорих с анестезиолога и лекарката и си усещах всичко но не ме болеше.Извадиха Валко в 2:10 на 28 май,той веднага изплака и аз се разревах, а анестезиолога ме пита защо плача и му казвам че защото си виждам бебето затова и те ми се смяха всички,после ме закараха в стаята и ми донесоха бебо дойде и мъжа ми и той го видя и така да успокоя още неродилите няма нищо страшно както и да родиш.И най важното бъдете спокойни всичко ще е наред лекарите си знаят работата.И още нещо после помниш че много те е боляло но не пониш как,вече всяка секунда мислиш за детето си. give_rose
Активен
max_mara
Ентусиаст
**
Публикации: 86



« Отговор #341 -: юли 05, 2009, 16:56:12 »

Да разкажа и аз за моето раждане.На  25 май  в 22.00как си бях в Skype и си пешехме с една приятелка, усетих, че водите ми изтичат, не чувствах никаква болка. Съпругът ми ме закара в болницата, нямах никакво разкритие и ми казаха, че трябва да си почивам тази нощ, защото ме чака тежък ден..... и до тук, няма повече да ви разказвам, общото взето след всичко, което преживях, се появи моето съкровище Иван на 26.05 в 10.00 h. Пожелавам на всички бъдещи мами безпроблемно раждане yahoo
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: юли 10, 2009, 21:16:34 »

Аз искам по-скоро да попитам за нещо свързано с раждането  blush
Вярно ли е, че докато траят контракциите и напъните не ти дават да пиеш вода? Или пък ако си с епидурална? Някой ми го беше казал.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: юли 10, 2009, 21:30:16 »

последната ми приятелка, която роди ми каза същото - само бучки лед можело - без вода - тя е била с епидурална. (но инфото е за тексас, сащ)
« Последна редакция: юли 10, 2009, 21:32:41 от Anichka » Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: юли 12, 2009, 13:59:09 »

Аз искам по-скоро да попитам за нещо свързано с раждането  blush
Вярно ли е, че докато траят контракциите и напъните не ти дават да пиеш вода? Или пък ако си с епидурална? Някой ми го беше казал.
На мен също не ми даваха накрая.Едно,че ми се гадеше още повече от водата и второ,че ако се наложи операция...  =]С усилването на контракциите,ожаднявах все повече и повече.Не знам дали от болката или от водата,която пих не спрях да повръщам последните 1-2 часа преди раждането huhhuh.gif
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines