Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 16:10:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как протече раждането?  (Прочетена 208099 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: април 08, 2008, 11:51:25 »

Правя тази тема по предложение на Маги.Идеята на тази тема е мамите които родиха да опишат как при тях е протекло раждането.Така бъдещите мами ще бъдат подготвени за това какво  да очакват.Целта е да може да се зададат въпроси  а не да се честити сколко леко е минало раждането.честитките в темите на всяка мама.


Е аз не мога да ви пусна инфо защото още не съм родила а и засега не съм и на път това да стане.
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: април 09, 2008, 08:33:53 »

Моето раждане мина значително лесно /до колкото може да е лесно всичко това/
На последния преглед при доктора бях с 2см. разкритие без изобщо да усетя нещо. И така той реши, че ще предизвикаме раждането. На 25.02 вечерта ме приеха в болницата и ми сложиха някакво хапче за предизвикване на контракции. Да ама не, цяла нощ нищичко. Съвсем леки болки, които не доведоха до нищо. И след всичкото чакане на сутринта към 4ч. ми вклучиха системи, малко по късно ми спукаха водата./много неприятно/ и тогава се почна. До седем вече имах 4см. и изгарях от нетърпение да ми сложат епидуралната. След това вече не усетих никаква болка. Говорих си с докторите, с акушерките, шегувахме се и така се оказа че вече съм с 7см. За съжаление обаче тоноветв на бебчето започнаха да падат много бързо. Изплаших се ужасно много. Събра се голям екип и от предродилно ме вкараха в операционна. Трябваше да съм с пълна упойка защото операцията беше по спешност и трябваше да се действа бързо. Приспаха ме за няколко минути и ме събудиха към 9ч. с най прекрасната новина.  yahoo Кристина се беше родила в 8.22ч. на 26.02 и здравичка без никакви други усложнения. yahoo
Е това е сега всеки изминал ден се чувствам все по щастлива smile
« Последна редакция: април 09, 2008, 08:45:06 от digita » Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: април 09, 2008, 11:36:59 »

 digita кога ти беше датата за термина ,че доктора ти е казал да предизвиква на 25.02 ,нали трябва да го преносиш незнам колко дена  и тогава се налага това предизвикване ,ако бебчето неиска да излезе още само .И искам да още нещо да питам преди да постъпиш в болницата за раждането имала ли си някакви признаци за начало на раждането,като напримен незнам как точно да го обясня едни такива съкращения на матката и пулсации в нея.
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 09, 2008, 13:55:26 »

Моето раждане мина ужасно бързо и лесно. pardon  danceg crazy
Последния месец реших, че искам да родя секцио. Седмица преди датата, която си бях избрала се срещнах с моя лекар и уговорихме подробностите около раждането. Направих консултация с анестезиолог и зачаках. на 28.02 сутринта в 06:30 бях в болницата и ме подготвиха. Казаха, че ще влизам за операция чак след 10:00 и ми включиха първата система (от общо две), но тъкмо бях преполовила втората и доки дойде да ми каже, че ще съм първата мама за деня. Извикахме таткото (който пиеше кафенце отвън) и се качихме в операционната. Удариха ми упойката и след няколко минути извадиха Ели. Веднага ми я показаха - едно мокро бяло котенце. girl_in_love
Сега с всеки изминал ден любовта ми към нея расте неимоверно! Не съм предполагала, че мога да обичам някого толкова силно. LOVING
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 09, 2008, 14:00:43 »

Ето как мина моето раждане smile

На 04.04 в 5:30 сутринта станах да пишкам и като си легнах ми направи впечатление,че контракжиите ми са начесто,като станах да си взема тел, да ги засичам ми изтекоха част от водите.След час някъде бяхме в болницата!Направиха ми преглед (2 см. разкритие) клизма (която не е толкава болезнена)  Wink Настаниха ме към 7 часа в една стая!Лежах,разхождах се,а контракциите ставаха все поболезнени!Към 10 вече се чувствах мнооого зле,буквално на ръба на силите си.......повръщаш и имах чувстово,че ще припадна!Имаше стажантки около мен,които ми помагаха с каквото могат! От време на време ме проверяваха за разкритие и слушаха тоновете на бебето! Към 11 и нещо ме въведоха в предродилна,пуснаха апарата да следят пулса на бебо. Болките вече бяха.......не мога да ги опиша!!!Чу ме цялата болница,че раждам smile Получавах вече напъни,а нямах необходимото разкритие!  Пуснаха ми система за по бързо разкритие ,10 мин. след това влязох (занесоха ме) pardon в родилната зала! След още 10 мин. и 3-4 напъна Дани се роди! Самото раждане НЕ БОЛИ.....дори не усетих кога му излезе главата,а и раменето!Просто се иска да напъваш колкото сили имаш,докато не посинееш Wink Докато аспирираха бебо на мен ми изкараха плацентата! Дадоха ми го за малко на корема! Дойде лекаря с който имах уговорка да ме зашие (въобще не разбрах кога ме е срязал)Шиенето си болеше,но и аз имам доста шевова!

Момичета всякя болка се забравя!Няма по-хубаво усещане от това да си майка!
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 09, 2008, 14:01:16 »

 virgin а ти защо в последния момент в 9-тия месец реши ,че искаш да раждаш секцио,имаше ли някакви предпоставки ,за който непозволяваха нормално раждане.И след секциото колко дена те боляха шевовете,защото съм чувала ,че е доста по болезнено и дълго възстановяването после .
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 09, 2008, 14:02:51 »

Благодаря за хубавата темичка защото аз много исках да направя подобна за да има къде да си разпитваме на спокойствие!!! give_rose
мамита много е полезен вашият опит имам много въпроси да задавам но нека да се съберете повечко!като на първо време искам да питам за тези прословути контракции какво точно представляват-чувала съм че са като менструална болка или като стомашно неразположение  pardon
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 09, 2008, 14:06:29 »

Сиска може да не е уместно да те питам, но може ли да споделиш колко външни и колко вътрешни шевове си имала?И ако трябва да определиш болките по десетобалната система, колко даваш?Мерси предварително за отговорите и извинявай ако съм те притеснила с въпросите  give_rose
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: април 09, 2008, 14:15:05 »

Сиска ,а по време на самото раждане натискаха ли ти корема от горе за да излезе по бързо Дани? И знам ,че повечето родилки от тези силни напъни после немогат да си седнат на дупето при теб как е ?
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: април 09, 2008, 14:18:45 »

Ами Маги, до последно се чудех дали да се правя на героиня (защото хич не търпя на болка) или да легна да ме клъцнат. blum В крайна сметка и след като се допитах до доста хора, реших че няма да мъча мен или бебето и ще раждам секцио. Датата беше 14 дни преди термина ми. Не беше точно решение в последния момент, тъй като го бях обсъждала с лекаря, но исках да бъда сигурна в избора си.
Показания за секцио нямах никакви, но впоследствие се оказа, че съм направила най-добрия избор, защото така или иначе щях да завърша на масата - беба се оказа с много увита пъпна връв. Дори имам снимка, на която се вижда как е омотана цялата. Oh my ...
Бях се приготвила за много по-голяма болка от тази, която изпитах. Болеше ме като се раздвижвах първия ден и след това като ставах от леглото, но то е по-скоро дърпане от шева. След прибирането ми вкъщи не е имало болка. Бях си взела обезболяваща свещичка, но тя още стои в чантата ми.
Не искам да заблудя някой, че секциото е песен. При мен беше леко, защото имах късмет да раждам в частна болница и да ме обезболяват 3 дни с епидурална анестезия. Затова искрено съм благодарна на целия екип, който се погрижи за мен и Ели, а и за Поля и малката Криси, с които бяхме заедно. Wink

Извинявам се за дългия пост! blush
« Последна редакция: април 09, 2008, 14:20:31 от virgin » Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: април 09, 2008, 14:20:11 »

Клео мноооого по силна болка от предменструалната good Но като "вид" (ако мога така да я нарека) е същата good

sabeva_07 Имам 5 външни и не ми казаха колко вътрешни pardon По десетобалната......11!!! Казват,че там мястото е изтръпнало,но при мен не беше! Но като знаеш,че това е последната "процедура" и всичко свършва вече се търпи Wink

Маги с 1-2 напъна излезе главата.....акушерката  и лекара с който имах уговорка ми викаха :"Напъвай Силвия,че главата излезе.......ще го задушиш това бебе" аз докато събера сили и да поема въздух за силен напън лекаря ми натисна корема,а аз така му ударих ръката,защото много ме заболя pardon Това беше веднъж! Наистина сега не мога да си седна на дупето!Нещо ми изпука опашката и сега ме боли! Казаха ми за това да пия Парацетамол и щяло да ми мине! Още ме боли!
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: април 09, 2008, 14:27:24 »

Мила Сиска, ти наистина си мама-герой, аз мисля да ме обезболяват.По-принцип искам да е нормално с епидорална, но не се знае как ще се стекат нещата.И аз съм чувала че болките са просто  Oh my ..., неописуеми, не че нетърпя на болка, но честно казано незнам в този момент каков ще направя или какво ще мисля.Така че искренно ти се възхищавам че си се справила без упойка  give_rose.А за шевовете външните не са много, просто явно ти е по-разтеглива мускулатурата, дай-боже всеки му бързо раждане и без усложнения  good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: април 09, 2008, 14:28:18 »

Ох аз с моя нисък праг на болка!!Не мога да търпя-едва издържам да ми взимат кръв боли ме ужасно и се панирам много!мисля че ще навредя на бебето!!!чувала съм че за всеки е различно-може да има жена на която болките на сиси ще и се сторят песен наистина е мн индивидуално
Сисе защо имаш толкова шевове освен това че са те рязали да не е имало и разкъсване blush/аз съм чивала че повечето жени имат по три шева/ crazy
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: април 09, 2008, 14:37:56 »

Дълго мислех да не пиша в темата, за да не натежява много. Но искам да кажа на всички момичета, които все още не са родили че боли не боли, единственото нещо за което  човек може да мисли е всичко да свърши колкото може по-бързо. Искренно съм завиждала на тези които раждат бързо и лесно, но моето нали не беше такова, трудно ще ме убедят да опитам отново blum. Но пък ако се случи добре дошло smile
Раждането ми много прилича на това Сиска, като сложим още 4-5 часа и една епидурална упойка, която май сложхме късно и почти не свърши работа. Най-безболезненият момент беше самото раждане. Не усетих болка при шевовете, дори незная колко шева имам. Лекарят май ми каза че не ми трябва да знам blum. Дълго време изпитвах ужас както от сядането, така и че може да се похлъзна в банята и да не мога да си събера краката laugh НО.... всичко това си струва както сами знаем!
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: април 09, 2008, 15:11:44 »

digita кога ти беше датата за термина ,че доктора ти е казал да предизвиква на 25.02 ,нали трябва да го преносиш незнам колко дена  и тогава се налага това предизвикване ,ако бебчето неиска да излезе още само .И искам да още нещо да питам преди да постъпиш в болницата за раждането имала ли си някакви признаци за начало на раждането,като напримен незнам как точно да го обясня едни такива съкращения на матката и пулсации в нея.
Термина ми беше 5 дни по-късно, но тъй като имах 2см. и леки контракции, реши да не чакаме повече и да се притеснявам в къщи. Най вероятно щеше да тръгне сама на следващия ден.
Контракциите не бяха болезнени, просто корема ми ставаше твърд.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines