Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:57:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за младоженеца!  (Прочетена 167914 пъти)
 
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 30, 2007, 13:28:42 »

Вашите родители ще подаряват ли нещо на бъдещия ви съпруг на сватбата,освен общия подарък за двамата?Моите родители са чули нещо такова и понеже правят сватба за първи път сега незнаят как да постъпят! Girl_sing При вас как беше....или как ще бъде?
Едва ли някой родител би подарил нещо съвсем отделно - та нали вече ще сме семейство и трябва всичко да е общо
по принцип е така!
но нали когато,ти отидеш в свекърва си за първи път като снаха-Тя не те ли дарява? girl_wink
за това и нашите го направиха,но всеки подарява това което мможе в крайна сметка,моите родители ни дадоха парички като подарък.
Активен
foxy_ladykristi
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209


Mrs. Caterino


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: април 06, 2007, 15:03:58 »

Ще излъжа,ако кажа,че няма да се зарадвам на подаръче от свекитата  girl_wink Ние сами си поемаме разходите за сватбата, от друга страна не искам да натоварвам майчето, а тя много иска да ни подари на мен и милото по нещо златно,милата. А неговите родители имат много по-големи възможности от моите,но там е и друг стандарт, а не ми се иска пък след това да се сравняват - многооооо сложно  nea
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: април 20, 2007, 13:07:56 »

по принцип е така!
но нали когато,ти отидеш в свекърва си за първи път като снаха-Тя не те ли дарява? girl_wink
за това и нашите го направиха,но всеки подарява това което мможе в крайна сметка,моите родители ни дадоха парички като подарък.
Да би следвало да те дари с нещо,но за нас май това не играе,защото те едва ли ще поемат част от разходите за сватбата,та камо ли да ни даряват - тя моята свекърва не е ходила по сватби и незнае изобщо какво да прави,ама да е жива и здрава-и това ми стига/иначе е много добричка-да не я урочасам само/.Та тя си прибра и годежният пръстен,който бяха нагласили за мен,защото не ми ставал и й казах,че трябва да се смали с 7 мярки.Не искам подаръци,а само да се разбираме и уважаваме,както е и сега
« Последна редакция: април 20, 2007, 15:04:26 от maria_lakova » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 20, 2007, 13:39:25 »

 crazy аз знам че моите родители ще ни подарят сватбено пътешествие до париж,свекитата сигорно парички но незнам пак може и нещо да са намислили,но за отделни подаръци на булката и младоженеца не сам чувала
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 20, 2007, 14:07:54 »

и аз не съм чувала за такава традиция да се подаряват подаръци на зетя и на снахата преди или по време на сватбата. До колкото знам в някои краища на страната има такъв обичай за годежа. За съжаление незнам точно какво представлява, но в общи линии свекървата дарява "новата си дъщеря" с домашни принадлежности (бельо, хавлии, нощници и аз не знам какво още). А на годежа на .... сестрата на мъж ми.... Wink нейните родители му подариха златен пръстен (но доколкото знам това си беше тяхно желание). Ако наистина се чудят какво да правят твоите родители - според мен е най-добре да се съгласува това както между теб и половинката ти, така и между двете семейства, и да се вземе решение базирано наматериалните възможности и желания. Защото няма смисъл да се изпълняват традиции и ритуали, които са чужди както за твоите родители, така и за неговите и за гостите... Това е моето мнение Wink
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #20 -: април 20, 2007, 15:29:23 »

Не зная дали има специален ритуал за подаръци за булката и младоженеца, но съм виждала на няколко БГ сватби да се подаряват разни златни бижута (обикновено от най-близките в семейството, т.е. родители). А накрая пак си имаше подарък за семейството. Щом е подарък и някой иска да направи този жест, дайте му удоволствието независимо дали има такъв ритуал или няма.
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 01, 2007, 13:20:10 »

и аз поръчах фанелки за мен и милото
утре ще ги взема
самоче ще имат само дадписа без картинката (ако е с картинка той няма да я носи)
ще пусна и снимки
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 01, 2007, 13:31:09 »

при нас се разбрахме да не се подаряват такива златни гривни или синджири !!! имаме си достатъчно и моите родители маправиха следното:  дадоха ми злато,, което са заделили за моята сватба , да си направя каквото аз искам !! а свекито купи халките !! иначе на брат ми на сватбата ! майкини подариха на булката синджирче с богородица и гривна и майка й също подари на дъщеря си синджир, а брат ми един вид остана без нищо, а аз си мислех, че се прави понеже те приемат в тяхното семейство:)

а аз подарих на младоженца тениска !!! smile
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 01, 2007, 13:35:05 »

да точно за тази тениска говорех
а за мен ще си направя потниче girl_wink
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #24 -: август 01, 2007, 13:38:45 »

И на моя мъж подарих същата, ех добре че е форума  yahoo Много я хареса на сватбата, ама още не я е обличал  beating
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 01, 2007, 14:00:35 »

още не я е обличал  beating
да аз точно затова я поръчах без картинката
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #26 -: август 01, 2007, 16:07:50 »

още не я е обличал  beating
да аз точно затова я поръчах без картинката
Как без картинка, само с надписа ли? То аз не съм се надявала да си носи подаръка де  smile Но каза, че сред комапния, която би оценила хумора ще си я сложи  tease
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 01, 2007, 16:20:08 »

милото с удовлствие си я носи когато излизаме  !!! и много си го кефи тениската / най-вече материята / и каза, че както си носят хората тениски с написани по тях псувни така и той, все пак е младоженец и да разберели всички, че е изгорял хихи хи и laugh laugh
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: август 01, 2007, 21:16:05 »

Е аз за подаръка на моят мъж писах в темичката за подарък за младоженци crazy. Аз му купих един златен ланец и златна гривна и той много им се кефи и си ги носи с голямо удоволствие yahoo
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: август 02, 2007, 20:25:27 »

Ето и тениската за моя младоженец, забележете само физиономията му  laugh laugh laugh blum blum blum

Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines