Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 15:31:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за младоженеца!  (Прочетена 167929 пъти)
 
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« -: март 16, 2007, 12:51:41 »

Вашите родители ще подаряват ли нещо на бъдещия ви съпруг на сватбата,освен общия подарък за двамата?Моите родители са чули нещо такова и понеже правят сватба за първи път сега незнаят как да постъпят! Girl_sing При вас как беше....или как ще бъде?
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 16, 2007, 13:13:31 »

Моите родители едва ли ще купят отвделен подарък за младоженеца. Не знам дори за общия дали ще е неещо кой знае какво  Mad girl
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 16, 2007, 13:22:21 »

аз до колкото знам тези подаръци се дават при годежа !
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 16, 2007, 13:31:53 »

При нас нямаше отделни подаръци! А и не мисля, че е редно, все пак това е общ празник, а не на Него или Нея.
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 16, 2007, 13:54:34 »

АЗ МИСЛЯ 4Е Е ДОСТАТА4ЕН ПОДАРЪК ТОВА 4Е ПОМАГАТ ЗА СВАТБАТА !!!
НО НЯМА НИ6ТО ЛОШО АКО ПОДАРЯВАТ И ПОДАРЪ4ЕТА !!!  danceg
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 16, 2007, 14:11:34 »

На тези на които им помагат за сватбата - да. Не мисля, че има нужда от още подаръци при полужение, че има и общ.
Иначе на годежа се дава подарък както от свкървата за снахата, така и от родителите на момичето за зета.
Чувала съм за турските сватби, че родителите на момичето дават на зета злато и родителите на момчето правят същото за снахата.  На една моя приятелка свекърва и и даде златно колие, обеци, гривни и пръстени. После нейната майка направи същото за мъжа и.
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 16, 2007, 14:30:20 »

Моята свекърва май също ще ми подарява нещо такова...златно!Това задължава ли според вас родителите ми да купят злато и за него?
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 16, 2007, 14:43:08 »

Моята свекърва май също ще ми подарява нещо такова...златно!Това задължава ли според вас родителите ми да купят злато и за него?

В никакъв случай не е задължително! Особено, ако той не носи бижута  pardon
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 16, 2007, 14:44:15 »

При нас родителите поемат разноските за сватбата, така че от това по - голям подарък не зная  blum Моите родители после ще ни подарят и пари, за неговите - още не сме говорили. Но каквито и подаръци да се дават, те няма да бъдат отделни, а общи!
п.п. desislavka, не мисля, че вашите трябва да се чувстват задължени да му купят злато.... инициативата за златото е на свекърва ти, но не е казано, че трябва да се подари същото и на мъжа. Това е въпрос на лична преценка, според мен. Ако вашите решат, да му вземат нещо.  good
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #9 -: март 16, 2007, 15:38:27 »

Вашите родители ще подаряват ли нещо на бъдещия ви съпруг на сватбата,освен общия подарък за двамата?Моите родители са чули нещо такова и понеже правят сватба за първи път сега незнаят как да постъпят! Girl_sing При вас как беше....или как ще бъде?

Освен че плащат за сватбата, моите родители искат да подарят на мен и на бъдещата половинка в ноща преди сватбата по нещо. Ние си нямахме годеж, а и родителите ми не са ни виждали повече от година, така че те са решили да ни дадат подаръчета (предполагам бижута) на вечерята преди сватбата. Щом ще им достави удоволствие да подарят на всеки от нас по нещо, за мен е важно да им доставя това удоволствие.
Но да добавя, че подаряването не е задължително от двете страни. Тук например няма такъв обичай и зная, че родителите на бъдещата ми половинка ще ни подарят само общ подарък в деня на сватбата.
« Последна редакция: март 16, 2007, 16:12:08 от didibaby » Активен
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« Отговор #10 -: март 16, 2007, 16:02:58 »

 Ние сме се разбрали,че родителите ни ще ни дадът пари.Не съм чувала,че трябва да се подарява нещо на мъжа.Но ако искат-няма проблеми.Колкото повече,толкова по-добре  Bravo
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #11 -: март 16, 2007, 16:13:04 »

Но ако искат-няма проблеми.Колкото повече,толкова по-добре  Bravo

Така е! Няма да отказваме подаръци! girl_wink
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 16, 2007, 21:50:00 »

моите родители подариха на милото златен ланец,в знак на благодарност,че ще пазят дъщеря им докрая на живота й secret
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 19, 2007, 10:15:46 »

Моите родители ,въпреки желанието си май няма да могат да купят такъв подарък на моето злато!Може да му се реваншират за някой празник по-нататък! Girl_sing
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 30, 2007, 11:57:43 »

Вашите родители ще подаряват ли нещо на бъдещия ви съпруг на сватбата,освен общия подарък за двамата?Моите родители са чули нещо такова и понеже правят сватба за първи път сега незнаят как да постъпят! Girl_sing При вас как беше....или как ще бъде?
Едва ли някой родител би подарил нещо съвсем отделно - та нали вече ще сме семейство и трябва всичко да е общо
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines