Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 11:14:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените чаши - 2 част  (Прочетена 192280 пъти)
 
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: юни 23, 2008, 21:08:22 »

Браво, много хубави са станали! И важното е, че ти си доволна!  Bravo
Знаете ли дали в България правят подобно гравиране, т.е. да изглежда по такъв начин, защото от там ще купуваме чашите? Аз впрочем незнам другите чаши как изглеждат гравирани, така че простете невежеството ми?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #271 -: юни 23, 2008, 21:16:02 »

На Villeroy & Boch са. Трябва и в България да имат представителство. Колекция се казва New Wave Platinum, флейти за шампанско. Високи са 26,4 см. Струват 59 е двете. Gery79 ме насочи към тях (да е жива и здрава). Обожавам ги ! И аз като ги видях беше любов от пръв поглед  heart А гравирането също супер много ми хареса как са го направили. Въобще страшно доволна съм !  SERENADE
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: юни 24, 2008, 00:03:36 »

Здравейте!Да се запиша и в тази темичка:)Ние чаши си имаме още от подписването в ритуалната,но тогава ниамахе време да си ги гравираме. Искам да попитам,каде вав Варна гравират чаши?Нащите са сас метално столче в комбинация със стъкло.Много си ги харесах в едно списание,споделих с родителите ми и те ги намерили и ни ги купили,подариха ни ги на Коледа:)Страхотни са и много си ги харесваме.Ще се помача да кача снимка в галерията ми.
Да Ви запитам още нещо....каква е тази чаша необходима за църквата?На нас ни казаха да си носим само кръщелни и бутилка вино,но не споменаха за такава чаша...
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: юни 24, 2008, 05:28:25 »

Мира, тя е по-широка, прилича на винена чаша и ти трябва само една, защото от нея отпиват и двамата младоженци. Ако се поровиш назад в темата, или в първа част на темата, се дискутира въпросът и момичетата имат снимки в галериите си. В България по всички магазини знаят за тези чаши, така че не е никакъв проблем да се намери. Има и много красиви метални, които сигурно ще ти се вържат с твоя комплект.
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #274 -: юни 24, 2008, 08:42:50 »

В някой случаи в църквата си имат чаша и не изискват да се носи, а на други места казват изрично да си носиш.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: юни 24, 2008, 09:29:55 »

inaxastra  намерих ги  yahoo ама да те питам това дето е като пръстен отгоре на чашата златно или сребърно е? на твоите чаши ми се струва златно, а в сайта сребърно... Другия въпрос е за колко време ви ги доставиха и добре ли са опаковани, че се притеснявам ще мога ли да ги пренеса невредими със самолета (видях че България я няма в листата им, ама Чехия я има което пак ме устройва  yahoo )
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #276 -: юни 24, 2008, 10:03:55 »

Нашите са платинени (за да изкараме до платинена сватба). Има същата колекция GOLD, New Wave Gold.

А иначе аз си ги купих от магазина на Villeroy & Boch, не съм ги поръчвала по нета. Гледай хубаво дали няма магазин във вашия град. Те правят бани и тоалетни (и всякакъв порцелан) и са много известни, има ги навсякъде.  girl_wink
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: юни 24, 2008, 21:15:30 »

ellie_bellie, благодаря ти за информацията!Както каза по-долу hellen понякога я имали в църквата,явно като си се прибера в България ще трябва да отида лично до църквата и да попитам дали ще ни е необходима и все ще си избера някоя.Да видях по-напред в темичката снимките,момичетата са дали и адрес на фирмата вав Варна,което ще ми е и от полза.
Активен
klovis83
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: юни 25, 2008, 08:38:16 »

Здрасти отново,Гери!
Това са чашките,едната за църквата,а другата за ритуалната ако може да провериш и за двете!
Мерси отново!

Тези чаши ги видях в един магазин тук в София на ъгъла на Хр. Ботев и Царица Йоана/Тодор Александров/ - цената беше 20-22 лв на чаша!
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: юни 25, 2008, 11:04:57 »

абе аз си мислих че това счашите ще ми е супер лесно, влизам в един магазин за кристали и готово, да ама не, нищо не ми харесва на 100%, само в един харесах едни които обаче не бяха кристал а стъкло и бяха обаче с черни ивички, абе много красиви, ама пък черно и при това 87 лв за стъкло незнам чуда се.
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: юни 28, 2008, 21:36:26 »

Дойде време и аз да се похваля със сватбените ни чаши. Днес ги взехме от Santa Marina в Сити Центъра. danceg danceg danceg

Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: юни 28, 2008, 21:38:09 »

snezhito много красиви чаши сте избрали  Bravo Аз мисля другата събота да украся нашите и ще ви ги покажа  pardon
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: юни 28, 2008, 23:00:57 »

suny_girl_bg, чаши се надписват в Сватбен център София и на Пиротска, малкия ЦУМ на първия етаж. На нас в Сб. център ни взеха 2.5 лв. на чаша  girl_wink
А за църквата трябва само 1 чаша.

За гравирането в малкия ЦУМ ми казаха 36 стотинки на знак! Ние сме с дълги имена и излиза по 9.34 на чаша за двете имена плюс датата. За трите чаши - къде 30 лв. само гравирането! В Сватбения център как е тарифата - на знак или не? И ако не си купил чашите от тях гравират ли?
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: юни 29, 2008, 08:53:50 »

ние вчера си гравирахме чашата за църквата в малкия цум и я направиха отвратително :'(буквите са толкова дебели и размазани - ужас, но няма сега да си купувам нови чаши.тези за ритуалната аз ще си ги надпиша.в слънчоглед продават боя за стъкло, само искам да питам и на двете чаши ли се пишат двете имена и датата на сватбата?
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: юни 29, 2008, 09:38:55 »

Ами както си прецениш - ако искаш, можеш да пишеш на "твоята" чаша - твоето име, на "неговата" - неговото или обратно. А може да си напишеш и двете имена  pardon въпрос на избор.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines