Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 11:17:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Холът-място за релакс  (Прочетена 182190 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: март 08, 2011, 00:52:12 »

merilen, права си за тъмните цветове! good Но ние можем да си ги позволим. Холът ни е големичък, а и няма да има нищо друго освен гарнитура, малка маса и тази секция, която не заема почти никакво място. Ние обичаме изчистени форми и свободно пространство.
Diavolitsa, и ние я гледахме тази секция. Тя е тази, за която говоря, че е със 100 лв. по-скъпа от тази, която искаме да си вземем, на китайската фирма. На мен много ми харесаха! good
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #226 -: март 08, 2011, 19:43:20 »

Хм при нас (Бургас в магазин Даниста) е към 900 лв. Ние обаче дадохме модела във фирмата, която ще прави кухнята и с отстъпките ще ни излезе 700 и нещо, като както казах ще е бяло и черно.

Може ли обаче да препоръчате (от опит) дамаска за диван. Почти във всички магазини може да се избира. Обаче нямам идея от платове и дамаски. Искам да се чисти сравнително лесно и да не се надърпва (като сегашният, който май е жакарт  pardon)
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: март 09, 2011, 17:25:22 »

Може ли обаче да препоръчате (от опит) дамаска за диван. )
Аз съм много доволна от нашата дамаска на седящите части, не знам как точно се води името и, но прилича на нещо като велур или набук с много гъсти къси власинки. Досега каквото е капнало, дори и кръв веднага го забърсвам с мокра гъбичка и излиза, а пък лятото си я пускам в пералнята на 30 градуса и направо светва. Eто снимка, дано съм била полезна smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: март 09, 2011, 19:09:47 »

Да и аз съм много доволна от тази дамаска! При бившият ми приятел имахме такава. Всичко излиза супер лесно, както казва Мерилен. good Ако някой и знае името нека каже-ще е много полезно!
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #229 -: март 11, 2011, 09:35:31 »

Ние поръчахме това диванче, но с черно. Ще се върже на черно - бялата секция и сиви стени. Чакаме го до 10.04. Ако някой иска мога да кажа фирмата. Работят с цялата страна и имат много хубави моделчета. На нас ния препоръчаха много доволни техни клиенти.


* f826b2229b9b1a2413256c14373e245b.jpg (22.51 KB, 538x302 - видяно 601 пъти.)
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #230 -: март 11, 2011, 09:40:15 »

Дамаската мисля, че се казва "Елефант".
Diavolitsa, би ли ми казала от какво е изработена частта за сядане на дивана ви, има ли ракла и опция за сън? Може и направо да дадеш сайта на фирмата-производител :)Аз си търся такъв диван .... е, не още де, ремонтът ни е планиран за есента, но вече съм изчела доста неща относно мека мебел и подредба на хол  girl_wink
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #231 -: март 11, 2011, 09:52:43 »

once_upon_a_time писах ти фирмата. Дамаската а часта  за сядане е жакарт. Можеш да я смениш по принцип с всякаква друга. Диванът се разпъва и има две ракли. Една година гаранция на самият диван и 5 години гаранция на механизма.
Като цяло имат добри цени (което ме грабна) тъй като след покупката на жилище и сумата, която трябва да хвърлиш за да влезеш в него.... някак си не остана много за диван.
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: март 11, 2011, 15:18:18 »

Нашия диван е същия модел, много е удобен. Към нашия има и по-голяма табуретчица за да си вдигнеш на нея краката и релакс. Като се отвори става доста удобно легло. Раклите естествено вършат чудесна работа. Супер ви е избора Diavolitsa, от опит казвам че не сте сгрешили smile

Нашата дамаска е жакарт и кожа, като жакарта е на местата където се сяда, а кожата по облегалките и гърба. Имаме го от година и половина и не е мръднал и лесно се почиства, ама той и света е един такъв че не личи много нацапаното.

once_upon_a_time , Ето тук намерих схема на диванчето за да видиш вариантите на отваряне.
http://www.yan-di.com/corner/ostrava.htm
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #233 -: март 11, 2011, 16:51:46 »

Благодаря ви give_rose По-скоро ме интересува материала, от който са изработени самите седалки, а не тапицерията им - т.е. дунапрен ли са, пенополиуретан ли, възглавниците са облягане - силиконов пух или вата или какво.... Записала съм си идеалните характеристики, които търся в "моя" диван - след няколкомесечно четене по форуми и без още да съм тръгнала по магазините  pardon
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: март 12, 2011, 00:36:38 »

Diavolitsa, може ли и на мен да пратиш данните на фирмата, защото ние още сме в колебания относно гарнитурата. give_rose
vilenceto, аз видях, че тази фирма, която си показала е варненска. Дали доставят в София? smile
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: март 12, 2011, 19:59:03 »

Представа нямам дали доставят в София. Ние я открихме много случайно, търсихме един малко по -специален цвят за первази на паркет  smile и те бяха изкарали мостри пред магазина, влязохме вътре и се оказа че не са магазин за паркет , а за мебели хаххахаха, видяхме мостра на дивана и много ни хареса, избрахме дамаската и поръчахме, просто вече ни беше омръзнало да се двуумим за всяко нещо по сто години и не съжалявам да ти кажа, бяха много коректни. Може да звъннеш да попиташ за доставка в София.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: март 13, 2011, 13:58:21 »

Благодаря, vilenceto! Ще звънна! good
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: април 23, 2011, 13:37:24 »

Извинявам се и тук за поредния пост! smile Но дайте да съживим темичките! Пролет е!  butterfly
Ние сменихме проекта за хола! Слагаме окачен таван в момента. Ще подредим много лунички по него. Едното ниво на тавана ще бъде като стените, т.е. светло бежаво, а другото - бяло.
Иначе секцията, по чиито размери местим контактите е тази: http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=3740&q=&catid=73&subcat=61&subsubcat=&show= . Цвета на пода си остава венге, а гарнитурата ще е по поръчка, отново от "Явор", в много тъмно кафяво за основата и светло бежаво за горната част. За съжаление нямам снимка. Избрах дамаска "елефант". Мие се с гъбичка и вода с глицеринов сапун - много лесно. Килим сме харесали от "Еником". Също и един голям лампион, но от някаква българска ирма, от малък магазин. Провят ги по поръчка. Дано по-скоро всичко е готово, че вече ми писна да чакам и да се занимавам!  vivasvat
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: април 23, 2011, 16:49:55 »

секцията е страхотна  good и аз й хвърлих око на тази. според мен си заслужава нервите, които би причинило едно местене на контакти smile заради нея smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: април 23, 2011, 19:02:52 »

vilenceto, ами ние не заради нея, а просто искаме да сменим инсталацията. smile
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines