Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 18:31:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малки тайни при боядисването на яйца и нашите творения  (Прочетена 240904 пъти)
 
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: март 31, 2010, 22:08:43 »

Мен честно казано боядисването не ме притеснва, но варенето...Това ми е много трудно. Слагам тензух между яйцата, за да не се удрят докато се варят. Преди да започна да ги варя ги оставям на стайна темепература, после в ледена вода, за да не ми се напукват. И накрая половината яйца са леш. Как ги варите яйцата, че да не ви се пукат?
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #181 -: април 01, 2010, 06:40:24 »

И мен ми е интересно как да се справим с този проблем!!! good
Единственото което знам е,че е хубво яйцата да се оставят преди варенето поне 1 час на стайна температура,за да не се напукат от рязката промяна после при варенето!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: април 01, 2010, 07:30:02 »

Ми аз ще сваря само 10бр.На късмет-колкото оцелеят ще боядисам.
И аз ги оставям на стайна Т,котлона на ниска степен,тензух отдолу,поставям ги близо едно до друго,4е като заври водата и да не шават много много,слагам по една лъжица сол и оцет във водата....и се моля pleasantry
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: април 01, 2010, 07:51:09 »

Милото като стане ще извади яйцата и ще ги постави в тенджерата с вода и сол, да се "адаптират". Та като се прибера да ги включа да се варят. Четох, че водата не бива да е над яйцата, а едва да ги покрива. Като заври водата се слага капак на съда и се махат от котлона. Така стоят 10-15 минути и после си били твърдо сварени и ненапукани.

Дано успея да намеря статията и ще пусна препратка.
« Последна редакция: април 01, 2010, 07:53:38 от lionelsa » Активен
insomnia782
Регистриран

Публикации: 0


« Отговор #184 -: април 01, 2010, 19:55:31 »

И стана вече време да си покажете и тазгодишните творения smile Аз за пръв път опитах с кристали,обаче нищо не направих и затова лепих разни работи по тях с лепило С 200,като преди това ги боядисах с темперни бои
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: април 01, 2010, 20:09:56 »

Момичета, по колко минути варите яйцата?Искам ги сварени, но не до синьо. Забравила съм колко ги държах преди.
Моите не се пукат обикновено. Аз боядисвам много малко яйца, обикновено правя една дузина и само 1-2 се пукат най-много. Държа ги на стайна температура около 1-2 часа преди да ги сваря.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: април 01, 2010, 23:37:43 »

ellie_bellie аз обичам твърдо сварено яйце (ама не до синьо зелено де). За такова варя 13-15 мин, като засичам от момента на завиране на водата 15 мин.

Днес сварих 10 яйца ама не съм ги проверявала какви са отвътре  blush  И чудо за пръв път не дадох жертви- 10 яйца и 10-те са здрави  danceg Наистина чудо. Друга година половината са ми напукани  sad Мисля че си разбрах моята грешка защо така се е получавало- варила съм ги на най силната степен на котлона ми, а тоя път ги оставих на средната стойност докато заврат и после пак намалих с една степен- да врат на много тих огън...Дано са се сварили  smile
Моята техника днес беше да оставя яйцата от 7 сутринта до обяд на стайна температура,после сложих едно парче плат от стара дреха на дъното, наредих един ред яйца и ги захлупих с една чиния да не мърдат и подскачат много, добавих една лъжица сол и включих котлона... и се помолих като kleo_20   girl_wink Дано и в събота като варя остатъка да имам същия успех. Незнам дали има значение , ама тая година варя бели яйца за пръв път- може би те са по здрави crazy незнам
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: април 02, 2010, 00:11:04 »

ellie_bellie,  за да станат както ги описваш оставяш яйцата на слаб котлон до завиране. В момента, в който заври водата, ги махаш от котлона и стоят под похлупак 15 минути. Стават невероятни, днес го тествах. Милото дори ги дегустира girl_wink

krasunkata , браво за яйцата. Аз нямах късмет. Купихме си ги леко напукани  beating Не се забелязва, но като миеш яйцата и се вгледаш и виждаш чертите напукано. После тези се пукнаха. От 40 яйца 10-на дадоха фира huhhuh.gif

Аз боядисах моите. Не съм много доволна. Взех няколко бои да пробвам. Тези на хапчета, дори не искаха да се разтворят. Прехвалените ампули.....жълтото и лилавото ги хвърлих, а синьото -  angry нямам думи просто. Добре, че взех и от тези седефените бои в тубичките, та с тях се опитах да оправя малко положението. Само, че яйцата станаха малко на петна pardon Капвам 1-2 капки и размазвам по яйцето, но не се получава каквото трябва да бъде. Или аз не правех нещо като хората, или и тези бои не струват. А много хора, вкл. и майка ми, много ги хвалеха.  pardon Реших да пробвам боядисването с гъба и с фолио - с второто някои станаха, други не точно. Определено трябва да са гъсти боите за тези методи. Пробвах да разбия боя на прах много гъсто - само с няколко капки вода, но не става. Боята са разтваря от влажната гъба, иначе ефектът е невероятен, но не се задържа. Ако имате такива гъсти бои - пробвайте. good

Снимки на моите "творение" ще сложа после като се прибера и ги снимам.
« Последна редакция: април 02, 2010, 08:59:22 от lionelsa » Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: април 02, 2010, 11:53:35 »

Момичета, нашите яйца са готови. От 24 сварени, само 2 пукнати. Много съм доволна. Първо ги държах час на стайна температура. После 30 мин в хладка вода и сол. С един голям тензух ги опаковах, варих на 2 реда. Пъро на 2, докато заврят, после на 3 за известно време, и накрая ги изключих и оставих във водата затворени с капак още малко. Самите яйца станаха доста тъмни, а и аз нещо нямах настроение за боядисване и не си дадох много зор. Даниел повече се въодушеви от мен smile Та резулатата е по-лош от миналогодишния, но става smile А ето и СНИМКИ
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: април 03, 2010, 09:22:19 »

 Аз си намерих восъчни пастели. Сега ми се варят яйчицата:) Ще показвам резултати. Искаше ми се и Красунката да сподели какво е сътворила с тях:)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: април 03, 2010, 12:44:33 »

Качих снимки на моите яйца в галерията.
Успокоих се, когато и други мой познати се оплакаха от качеството на боите.

Утре ще кача снимки и на цялата празнична украса, която още не е напълно готова  blush

С нетърпение чакам да видш и вашите творения. Успех!
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: април 03, 2010, 15:14:15 »

 Потвърждавам за боите... angry, ще кача снимки и аз, когато свърша с всички яйца:)
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: април 09, 2010, 11:17:52 »

Привет пак от мен- завърнах се и ще пусна и намерих време да кача снимки от яйцата ми тая година. За разлика от миналата когато хич не ми провървя нито с писането нито с боите нито с варенето, тази година всичко беше на 6  yahoo  blush  Може би вече на никой няма да му е интересно да гледа яйца, ама... поне да има идея какво може да се получи с восъчни пастели за догодина  blush

Снимки от тази нататък: http://forum.svatbata.bg/index.php/v/krasunkata/bijuta/velikden/DSC03571_1.JPG.html?action=gallery


Капризче
супер са ти яйцата  good ...Просто понякога наистина боите не стават такива каквито искаме. Догодина пак  girl_wink

Ел как се получи при теб писането?
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #193 -: април 09, 2010, 12:11:37 »

krasunkata,не ви ли беше жал да ги натрошите???Страхотни са! :bravo:Като картичка!Бравооо! good
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: април 09, 2010, 12:24:22 »

Може би вече на никой няма да му е интересно да гледа яйца

 Oh my ... Такива красоти целогодишно бих гледала  Bravo

А бродираните зайчета в-у картон ли ги залепихте?
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines