Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 30, 2024, 16:31:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малки тайни при боядисването на яйца и нашите творения  (Прочетена 235784 пъти)
 
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: април 22, 2008, 17:14:38 »

И аз се сдобих с такъв писец и восък който по-скоро прилича на шоколад. Както казва Gucci струваше някъде около 3 лв. Мисля да пробвам варианта с рисуване на сурово и после да ги варя както пише с боята около 30 мин, без да кипват. Малко не ми ясна процедурата затова, ако някои ги правил нека да напише по-подробно.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: април 22, 2008, 17:34:11 »

Здрасти darling  smile

Първо да отбележа че аз нямам този комплект от 3 лв, а използвам това което показах на снимките

Аз вече направих опит с восък но върху охладено сварено яйце защото при нагряване восъка който използвам се разтапя (е не е проблем да се потопи яйцето в топлата разтворена боя за яйца, ама не и да ври... ) Разбира се при теб щом восъка изглежда различно, може би се позва и по- различен начин.
Можеш да пробваш и да нашариш едно яйце, после да го свариш. Така поне ще знаеш на 100 процента какъв резултат да очакваш  girl_wink...
« Последна редакция: април 22, 2008, 17:36:22 от krasunkata » Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: април 22, 2008, 17:38:38 »

Ами пише че восъкът е пчелен, но определено не е на кутийки и е доста по тъмен. Иначе и на мен ще ми е по-удобно да ги рисувам огладени и после да ги боядисам. Дано  Gucci се включи да видим тя как е разбрала упътването.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: април 22, 2008, 17:58:42 »

Дано  scratch one-s head

Иначе аз се спрях и на друг вариант- сварени и вече боядисани едноцветно яйца да се изрисуват с различни по цветове восък. Аз се пробвах да оцветя моя восък- разтопих го и му сложих малко от боите за яйца на прах и се получи. После рисувам върху яйцето. Прикачвам една снимка която намерих в интернет на това което обясних. Някъде четох че по принцип се продава и цветен восък, ама не знам къде


* Varenite-yajca-2.jpg (74.1 KB, 450x338 - видяно 1042 пъти.)
« Последна редакция: април 22, 2008, 18:00:24 от krasunkata » Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: април 22, 2008, 18:26:01 »

Браво!!! Много ти благодаря! Но при мен пише че слагам малко парченце восък във фунийката и разтапям на свещ, така че пак трябва да помисля как да го разтопя и и оцветя.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: април 22, 2008, 18:39:53 »

Ето това е продукта който съм си взела, ако някои има опит с него да разкаже  smile


* produkti1_07.gif (12.81 KB, 198x166 - видяно 11139 пъти.)
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: април 22, 2008, 21:50:01 »

аз си взех същия днес ама още не съм го разкомплектовала да видя как се борави.утре ще разуча и ще споделя мнение.
krasunkata мила тези яйца ти ли ги нашари така красиво.
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: април 23, 2008, 07:42:42 »

Ето това е продукта който съм си взела, ако някои има опит с него да разкаже  smile
Дарлинг здравей аз вече нашарих няколко яйца с восък,моя е същия писец и восъка е тъмен затова не се притеснявай.Така преди да започнеш да ги шариш яйцата трябва да са на стайна температура,ако са в хладилника изкарай ги 1 час преди това Wink приготвяш един свещник и свещ,като сложиш восъка във фунийката и нагряваш на свеща и започваш да рисуваш,яйцата са сурови.Незнам в комплекта ти има ли боя  pardon pardon иначе аз моите ги варя по следния начин,в голяма тенджера слагам вода и една супена лъжичка памучна боя/или боя за текстил,все едно и също е/ варят се на много слаб огън,като ги искарам ги забърсвам с парцалче,защото има остатъци от восъка след това с памуче и олио на него ги полирам и стават с блясък good Wink Еми това дано да съм била полезна
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: април 23, 2008, 07:49:15 »

Благодаря ти Дафни! Сега вече съм сигурна че ще ги направя по този начин - сурови и после варя с боя. В комплекта ми няма боя. Ще опитам с боя за яйца, като ще гледам да не преминават 70С, поне така пише в комплекта.
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 23, 2008, 07:57:47 »

Благодаря ти Дафни! Сега вече съм сигурна че ще ги направя по този начин - сурови и после варя с боя. В комплекта ми няма боя. Ще опитам с боя за яйца, като ще гледам да не преминават 70С, поне така пише в комплекта.
Да мила на много слаб огън,а пък и ако са на силен да не се счупят при варенето,пожелавам ти успех мила и ти казвам че метода с восъка е изпробван  Wink ;)от няколко години боядисваме все така,затова ще стане не се притеснявай,а и един съвет започни да ги шариш от сега  good good
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: април 23, 2008, 08:16:41 »

Да, пак си права blum . Дано да не съм много скапана довечера, мисля поне да ги нарисувам, а да ги боядисам в четвъртък заедно с другите. И аз като Gucci съм си направила един дълъг списък с начини и украси и ако не ми стигне времето ще довършвам в събота. И без това съм чувала че яйцата се украсявали в събота, но то тогава кое по-напред да свърши човек smile. А това са яйцата ни от преди 2 години, не съм ги "шарила" много, правих със седефени бои и си играх с едни лепенки на Фаберже. И да не забравя - много се радваме на пъдпъдичите яйца. Стават много сладки! Тях просто ги пускам в някои цвят и толкова.


* veliden1.jpg (69.47 KB, 448x336 - видяно 563 пъти.)
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 23, 2008, 08:19:33 »

А това е набързо подредената маса при мама и тати и заспалият Жорко, който не дочака Възкресението в 12 и заспа.... smile


* velikden2.jpg (65.9 KB, 448x336 - видяно 551 пъти.)
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: април 23, 2008, 09:19:57 »

Много са хубави яйцата  good а масата е приказна точно в духа на празника give_rose @}->--красота.И аз моите ще ги боядисвам в събота че утре няма да имам време  blum blum Wink
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: април 23, 2008, 09:31:40 »


krasunkata мила тези яйца ти ли ги нашари така красиво.


gucci и на мен ми се иска да са мое творение , ама не са  Xixixi свалям шапка на момичето което е имала търпението и фантазията да ги нашари така hi god god god

darling яйчицата и малкия Жорко са стахотна великденска идилия  smile  И както  dafni85 каза и аз ще започна да ги шаря от сега- че няма да стигне времето. Ама аз първо трябва да ги сваря в четвъртък... Колко време мислите издържат сварените яйца без да се развалят?
 
Ето няколко сайта от мен с идеи за  декориране:

http://zadoma.rozali.com/velikden/p3192.html
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=ARTICLE_READ&ARTICLE_ID=291
http://zadoma.rozali.com/velikden/p3098.html
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=2179
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=2270
http://zadoma.rozali.com/velikden/p3091.html
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=2245
http://www.manisto.com/index.php?p=catalogue&cat_ID=4&lang=

Аз се влюбих в ето това яйце за украса :


* ve_7_5.jpg (12.03 KB, 150x200 - видяно 10618 пъти.)
« Последна редакция: април 23, 2008, 09:49:55 от krasunkata » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: април 23, 2008, 09:49:38 »

Аз винаги ги боядисвам в събота.Според мен доста време след Великден се ядат яйца и затова ми се струва че не е много добре да се боядисват толкова отрано.
dafni85 значи се рисуват сурови и после се варят в боя.Ама то повечето бои са след сваряване.Дали ще стане да се сварят и после да се боядисват как мислите.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines