Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 09:23:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малки тайни при боядисването на яйца и нашите творения  (Прочетена 235468 пъти)
 
krasart
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #240 -: април 07, 2012, 15:05:06 »

Привет и от мен!
Много ги обичам тия пъстри теми, включвам се с няколко предложения, които събрах и част от тях описах тук:
http://krasart.com/2012/04/02/easter-workshop-prague-review/

Яйцата с дантелите са ми фаворит и тези с декупажа, и ако успея да се сдобия навреме с подходящи материали ще се пробвам тая година   smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: април 07, 2012, 19:42:37 »

Lionelsa  горе долу на каква цена са тези бои ?
Около 3 лв е кутията. Представляват силиконови пръчици,пълни с боя. Изсипваш малко в ръката и натъркваш яйцето. За няма и 10 минути и си боядисала всичко ;-)

 krasart, както винаги - страхотни неща показваш good
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: април 07, 2012, 20:21:21 »

Леле какви красотии сте показалииии  Oh my ...
както смятах тази година на бързата да ги нахлепаме нашите яйца, май ще ме зарибите да си поиграя  danceg
тези с мънистата супер ми допаднаха...интересни и различни  good

а за украсите с восък, може ли да се приспособи нещо вместо писалката. Туак няма от къде да си намеря такова нещо, а докато ми я пратят от бг ...то ще дойде следващия Велик Ден  tease
Активен
krasart
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #243 -: април 08, 2012, 09:13:24 »


а за украсите с восък, може ли да се приспособи нещо вместо писалката. Туак няма от къде да си намеря такова нещо, а докато ми я пратят от бг ...то ще дойде следващия Велик Ден  tease

може- фунийка от обикновенна алуминиева капачака която се прикрепва добре към някаква дръжка

тука чета може и тръбичка да се направи http://www.oikumen.info/2008/04/blog-post_26.html и определено недей да вариш яйцата с боята после- восъка се разтапя и нищо не се получава, директно върхи сварени и после за по няколко минути в топла но не гореща боя.

за другата техника с писане е достатъчно карфица забодена на молив, или някаква пръчица и се правят точки, запетайки и така се оформят елементи като това примерно
http://www.velikonoce.org/wp-content/uploads/2009/02/kraslice-1.jpg
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: април 08, 2012, 18:18:51 »

krasart златна си  air_kiss ще видим дали ще намерим начин да с приспособим с метална капачка и да се пробваме да направим по различни яйчица тази година  danceg
а аз си мислех че първо се боядисва яйцето и след това се шари с восъка ...дали ще стане така  crazy

а за този втория начин, восъка може ли да е от запалена свещ, като топкам в разтопеното с игла или то това си е начина на правене  crazy

ние миналата година си играхме да рисуваме някои с маркери за дискове, но общо взето не останах очарована от резултата  nea само на милото яйцето ( червеното с черно) стана сполучливо а другите са пълна начинаеща пародия  sarcastic



и всички до едно се спукаха diablo бяха от белите...как ли не ги въртях и суках и накрая едно нямаше здраво. Знае ли някой хитринка за да останат здрави...поне половината  pardon аз ги държах отвънка за да са на стайна температура. Сложих ги да ги варя на не загрят котлон, в марна водя. Пуснах ги на слабо за да се затопли водата постепенно и вряха много слабо...окумявах ги 100 часа и накрая като ги видях ми идваше да ги изхвърля всичките  hysteric. Добре че милото ме нави да си ги боядисаме въпреки всичко...иначе ги бях хвърлила  lacnl8
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #245 -: април 08, 2012, 20:15:56 »

BeRa, единственото спасение е да намериш яйца от селски кокошки и то ровещи и ходещи из двора - съвсем щастливи да са  Wink. Нищо не помага, аз и сол слагам, уж да държи топлина, ама нищо- миналата година само 5 останаха здрави. В съботата ми донесе колежка домашни и от 10 - 10 здрави борци излязоха. Сега също съм поръчала на колежката, добре, че е католичка и ще събира цяла седмица до нашия Великден.
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: април 08, 2012, 20:40:38 »

Момичета ще ви кажа аз какво правя:
Слагам една лъжица на дъното на съда в който ще варите яйцата и отгоре една марля (сестра ми слага малка хавлия)  нареждам яйцата  и слагам малко сол!
Имам горе долу 3-4 яйца!
Успех момичета!
Ако някоя от вас има други идеи нека сподели  girl_wink girl_wink girl_wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: април 08, 2012, 20:51:38 »

Аз знам че трябва да са на стайна температура държани малко и в студена вода и сол се варят.обикновнно жертвите са не повече от 2-3
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: април 08, 2012, 21:45:40 »

Аз поредни години като съм боядисвала са били все от тези тъмните яйца и никога съм нямала проблеми. Най- много 1-2 да имам спукани. Но понеже знам че белите имат много тънка черупка ги тимирях още повече, но не успях да ги опазя, а ми харесват страшно много цветовете, които се получават на бяло яйце. Ще видим тази година пак ще пробвам с бели, ако разбира се намеря, та ако пак ми се напукат ще забравя че съществуват  gthouh
Активен
Guapa

Пол: Жена
Публикации: 0



« Отговор #249 -: април 09, 2012, 05:40:41 »

Това са моите ''шедьоври'' от миналата година.  danceg Общо взето нищо изненадващо - шарене с восък, някое и друго листенце...Други години съм си играла повече и ми се искаше този Великден да има по-креативни неща, но май те са постижими, ако си намеря восъчните пастели, които споменавате.Ако някой е от Пловдив, да подшушне къде продават такива. girl_wink



P.S.Новичка съм тук, та... Диана, приятно ми е! smile
Активен
krasart
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #250 -: април 09, 2012, 22:19:47 »

krasart...а аз си мислех че първо се боядисва яйцето и след това се шари с восъка ...дали ще стане така  crazy

а за този втория начин, восъка може ли да е от запалена свещ, като топкам в разтопеното с игла или то това си е начина на правене  crazy
По питанките smile може първо да се боядисат и после да се шарят но не с пчелен восък а с восъчни пастели, понеже пчелния восък е почти безцветен (леко жълтее)и няма да има ефект. Восъчните пастели (съставките в тях) не са предназначени за хранителни цели- тоест ползвай само за декорация! не че ние не изядохме една година моите яйца с восъчни пастели и нищо ни нямаше но после взех да се замислям за безопастност и разни други.

за втората питанка тука описах подробно метода на рисуване http://krasart.com/2012/04/09/diy-wax-decorated-easter-eggs-tutorial/ , пробвала съм досега само с кърфица а не с игла, само от пчелен восък а не от обикновена свещ.

Ако някой е от Пловдив, да подшушне къде продават такива. girl_wink
не съм от Пловдив но восъчните пастели не са нещо рядко срещано, поне тука ги има във всяка книжарница  Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #251 -: април 10, 2012, 06:03:06 »

Нямам снимки, но съм ползвала един интересен метод за декориране /не е желателно яйцата да се консумират след това/: горещите яйца се завиват плътно в шарен парцал и се потапят за кратко във вряла вода. Десенът се отпечатва и после може да се направи красиво подреждане, като се използва и неупотребяван плат.
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: април 11, 2012, 15:41:55 »

Ехаааа каква темичка открих!Здравйте момичета!Прекрасни идеи имате,аз ще кача снимките от миналогодишните ми яйца,страхотни са  blush Поне аз си ги харесвам smile
 blum
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: април 12, 2012, 09:27:42 »

Момичета на успях да кача снимките sad
Май направих беля...сварих снощи яйцата,а днес разбрах че трябвало да са топли,когато се боядисват...Вярно ли е това?  cray
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #254 -: април 12, 2012, 10:16:39 »

Да, със стандартните бои се боядисват топли. Не ти пречи да ги пуснеш да заврат отново поне за половин минута и да си стоят във водата, докато им дойде реда за боята. Не е беда. Силиконовите бои са за студени яйца, виж упътването на пакетчето good
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines