Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 05:03:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малки тайни при боядисването на яйца и нашите творения  (Прочетена 237123 пъти)
 
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: април 18, 2009, 17:04:50 »

 Капризче, Darling, Elizabet браво на вас  good good good give_rose

Обожавам този празник - такова невероятно настроение има в него yahoo

Аз и тази година месих козунаци, но ще видим чак довечера като се върнем от църквата как са на вкус







Весел празник на всички! Бъдете здрави и много щастливи!
« Последна редакция: април 18, 2009, 17:06:36 от Harmonia » Активен
*VANESCA*
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #151 -: април 18, 2009, 17:19:07 »

Harmonia много добре си се справила,особено с козунаците.Чудесни са!
Весело изкарване на празниците и от мен!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: април 18, 2009, 17:21:23 »

Козуначени мъфини

и яйчицата
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: април 18, 2009, 17:55:17 »

Това са нашите яйца! Тази година не бях в настроение за украси и са ми чисти. Радвам се, че от 20 нито едно не ми се счупи при варенето smile.

Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: април 18, 2009, 18:09:06 »

 shok възхитена съм от вас момичета  Bravo Bravo Bravo адмирациии....
darling от къде толкова много време за тези красотии намери,чудесни са яйцатата направо нямам думи give_rose
Harmonia преди да пускаш снимки с такива козунаци,трябва да помислиш и за тези които не са в БГ   Girl_hide  много вкусни изглеждат и мога само да завиждам на тези които ще ги опитат довечера  cray
gucci   мъфините са едни от любимите ми тук,а домашно приготвени сигурно ще са още по-вкусни  Bravo

А за яйцата на всички мога само да ви се възхищавам,много са красиви,моите тази година нещо се начуппиха sad и малко останаха ,е по-късно ще пусна снимка пак де Wink
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: април 18, 2009, 19:17:30 »

Ейййй пу- пу на яйцата ви  blum Много , ама наистина много красиви цветове Bravo за Капризче,darling, Elizabet, Harmonia, gucci, danieIa  Bravo Bravo Bravo
  а аз се разочаровах от боите ми тая година и бели яйца не успях да намеря  :'( и при варенето ми се изпонапукаха 7 яйца, и с восъка не се получи както го искам, и накрая като се изнервих и смесих всички видове бои дето имах и каквото стана- стана.   








Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: април 18, 2009, 19:34:17 »

krasunkata , не виждам основание да се оплакваш  good. Цветовете ми харесват, а за шарките просто нямам думи  Bravo. Ама то от теб можем ли да очакваме нещо несполучливо?!  smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: април 18, 2009, 19:57:49 »

krasunkata,много са ти красиви яйцата Bravo Bravo А и на всички останали Bravo Аз пък намерих бели,но боята нещо не беше хубава и макара да беше двойна доза с вода за 1бр. -пак не се получиха  nea Ето и част от моите blush. Нямахме счупени яйца  blum
Весело изкарване на празника air_kiss
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: април 18, 2009, 20:15:15 »

Krasunka твоите  писанки нямат равни ! Толкова съвършенни форми !
Little Miss аз нещо не мога да видя твоите творения  huhhuh.gif
Gucci мъфините са толкова апетитни...ммммм... А това отгоре лешници ли са ? Аз не можах да намеря цели бадеми, сурови, а и нямах сили да обикалям за това ще пробвам с лешници тази година. Цветовете на яйцата на всички ви са мнооого хубави. Толкова са весели че нямат нужда от допълнителни украси, които аз бях принудена да правя.  Благодаря ви и за хубавите думи ! give_rose Picolina ами всяка вечер по 2-3 яйца, а тези с конците го почнах понеделник вторник. Хем си успокоявам нервите, хем творя нещо.  smile

Искам да пожелая на всички светли празници и хармония и мир в живота ви !
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: април 18, 2009, 21:00:57 »

Браво момичета! Bravo Bravo
Много красиви яйца сте направили всичките до една!Поздравения!Аз моите днес ще ги боядисвам.Предималко замесих тестото за козунаците и сега го чакам да втасва.Мисля тази година да изпробвам и една рецепта за Панетоне в пекарната за хляб да направа..
Писах в темичката за Готвенето,но и тук да напиша,че мъфините на Гучи ми изглеждат много апетитно:)
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: април 18, 2009, 21:13:14 »

Picolina ами всяка вечер по 2-3 яйца, а тези с конците го почнах понеделник вторник. Хем си успокоявам нервите, хем творя нещо.  smile

Е така може  good аз си помислих че си ги направила всичките наведнъж и ми спря дъха  smile а тези с конците много ми харесаха как ги правиш ти,аз имам едни подозрения ама ако можеш да споделиш.... give_rose

krasunkata   и твоите са много красиви  Girl_hide Bravo Bravo Bravo
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: април 19, 2009, 17:16:24 »

Христос Воскресе!
Хайде и аз да покажа нашите (с братовчедка ми ги правихме) яйчица.
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: април 20, 2009, 22:49:31 »

Ето и моите скромни яйчица  smile


* DSCF3551.JPG (54.39 KB, 448x336 - видяно 321 пъти.)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: март 16, 2010, 00:27:53 »

Хайде да събудя темичката, защото празника наближава  danceg
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: март 16, 2010, 09:27:40 »

ами аз като си ровя из интернет, намирам някои идейки за боядисване на яйца. И искам да ги споделя с вас, за да можем да съживим красивите великденски яйца.

С лак за нокти
Освен стандартно украсени яйца, може да се боядисат за по-интересно и оригинално с лак за нокти. Няколко цвята лакове в комбинация например на рисунка на цвете или нещо такова прави яйцето да е най-забележително и привлекателно.
Оригиналното на моята идея е не самата рисунка ами средствата за украса, но мисля, че става толкова ярко и красиво, с невероятен гланц и наситеност на цвета, че каквото и да нарисувате, дори да няма никаква рисунка ами да е едноцветно, макар, че съм сигурна, че на всеки ще му хрумне нещо. Става супер украса и трудно може някой да се сети за нея! smile

С лак за нокти и брокат
След като яйцата са сварени ги оставям да изстинат мъничко. Като база за цвят използвам обикновена боя предназначена точно за тази цел. И така:) след като базата е готова вземам няколко цвята лак за нокти,брокат на прах и една карфица.
Започвам да правя най-различни фигури с лака за нокти, а отгоре поръсвам с брокат. На места удебелявам и с карфицата рисувате цветя или каквото ви хрумне:). Всичко зависи от вашето въображение.
Желая успех и весел Великден!:)

Може и да не е най- удачния вариант, но пък може да е доста оригинален  pardon
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines