Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 19:31:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Текст за поканите и печатане на поканите!  (Прочетена 228367 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: юни 20, 2008, 08:41:43 »

аз обмислям вариант съссватбената листа, като ще приложа малко хитрост ..... ще отбележа на повечето неща, тези, които си ги имам, че вече някой го е заел, на тези, които ще ми свършат работа - докато някой не ги вземе, няма да ги отбелязвам, акато се заемат, е то само ще си покаже - пари ....
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #346 -: юни 20, 2008, 08:49:08 »

Това е добра идея, но имай предвид, че българите още не са съвсем свикнали, като цяло, да боравят със сватбена листа-за съжаление!
Иначе хрумването е много готино, пък и повечето магазини с такава услуга предлагат наистина качествени и хубави неща.
успех
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: юни 20, 2008, 09:46:09 »

gostenka_82 идеята със сватбената листа е добра, ама аз само не разбрах защо ще пишеш в нея неща дето вече си ги имаш  crazy  На мен ми се въртеше нещо в главата, като идея, ама не е обмислено докрая- все пак ако ти хареса може да го направиш така:

Дори и да имате нужда от нещо по-голямо и по-скъпо (което примерно едно семейство не може да си позволи да ви вземе), си мислех че може и с ваучери да се участва- Примерно имате в сватбената листа печка и тя е единствената незаета (понеже е скъпа) та да кажем сем. Петрови могат да платят в магазина една част, а друго семейство друга част и така.... Само дето си мисля че тези неща не трябва да са повече от 3,4 ,че да не стане така че всеки да плати по една част и да няма кой да доплати за да си ги вземете.... Е тая идея е малко оплетена и недоизмислена  - то и аз май не го обясних като хората  pardon ама може да е в помощ

Аз по принцип съм за желани от нас подаръци , ама обстоятелствата са такива, че изневиделица купуваме апартамент и не искам да се чудя къде да сложа 5 вида сервизи, а да нямам на какво да спя....Може и грозно да прозвучи на някой или сметкаджийско- ама няма от къде да вземем пари за обзавеждане и предпочитаме това да е техния подарък за нас
« Последна редакция: юни 20, 2008, 09:54:37 от krasunkata » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: юни 20, 2008, 10:08:28 »

красунка, мила, не е сметкаджийско, а по-скоро рационално;

на мен проблемът ми е, че съм на 100% обзаведена, имам си всичко;

от около 6-7 месеца съм в нов апартамент, но всичко си имам, нямам нужда нито от печка, нито от миксер и т.н.

а идеята с неща, които са заети е, че в  сватбената листа посочваме от какво имаме нужда, неща, които нямаме;

е, след като всичко бъде заето - остават парите;

сега дали ме разбра
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #349 -: юни 20, 2008, 10:08:48 »

krasunkata не изглежда сметкаджийско, всички те разбрахме какво искаш да кажеш и всички сме на твоето мнение (предполагам), че няма смисъл от три ютии и пет миксера. Просто не става да се каже директно на хората, ма то и ти си го знаеш иначе нямаше да се чудиш така.

А за идеята, която си дала за сватбената листа (не знаех, че и в родината съществуват вече тези чудеса) е много добра и то точно така се прави по принцип. Смешно е да, че понякога се оказва, че си подарил на младоженците две сребърни лъжички за кафе, но това си е в нравите. По принцип би трябвало (не знам там как е) младоженците да могат и да сменяват нещата едни за други - ако не се е събрал целият сервиз, да сменят платените части от него с нещо друго от листа.

Много сме офтопик ще ни подбарат модераторите  girl_impossible  smile
 
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: юни 20, 2008, 10:13:24 »

Даже адски много  Offtopic Offtopic Offtopic И все пак идеята е супер със замяната
Айде да спираме че вече много ще е нахално. Извинявам се за това отклонение  pardon

Miravarna  още снощи щях да пиша, ама се отплеснах в моите си главоблъсканици и забравих- та сега да си го кажа- много ми хареса поканата с бялата панделка дето не се отваря  Bravo стилна и текста подхожда на цялата визия на поканата  good
« Последна редакция: юни 20, 2008, 11:37:14 от krasunkata » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: юни 20, 2008, 19:46:00 »

Ами ние не писахме че искаме пари в поканат а казахме на родителите като ги питат да казват че събираме пари за апартамент.Нашите приятели като ни питаха им казахме парички.И резултата е само два подаръка на сватбата и те са практични.Така че дали ще им го кажеш или напишеш според мен е по добре да им го кажеш а не да го пишеш.А който си е решил да донесе подарък няма как да го спреш.
Айде аз довърших  Offtopic Offtopic Offtopic Offtopic
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: юни 20, 2008, 23:07:26 »

krasunkata, много ти благодария:)Радвам се,че ти е харесала поканата.Вече започнахме да ги разпращаме:)Дано се харесат и на гостите ни. Искам да ти кажа,че ти си страхотна и много креативна личност. Поздравления!!!! Bravo
Активен
kamelia_pg
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #353 -: юни 21, 2008, 18:30:22 »

Здравейте на всички и от мен Искам да ви покажа текстовете и на нашите покани.
Тази за кумувете е взаимствана от форума, като направихме малко промени. Ето какъв е текста ни:

"Ние: Камелия и Валентин
Взехме, че се престрашихме и решихме
съдбите си в едно да слеем и щастливо да живеем.
Сватбени камбани в ушите ни звънят,
любов и радост в сърцата ни трептят!
Имаме нужда от приятели добри –
да са до нас в хубави и в лоши дни!

Вие: Светла и Диян
Радостта ни споделете, скъпи гости ни бъдете.
Като кумове Ви молим да застанете до нас,
на тез тъй важни за двама ни дата и час!
Да станете свидетели на встъпването в брак,
да ни напътствате и ни покажете как
по-лесен да бъде животът ни съвместeн,
да можем да се хвалим, че е като песен...
Ще тръпнем в очакване на Вашето решение,
ще се съгласите – по наше скромно мнение!!!"

А ето текста и на поканите за гостите:

"И ето че дошло е време, Вальо булка да си вземе.
Нежно Ками я нарича - страшно много я обича.
И защото се обичат, те във вярност ще се вричат!
Ден прекасен са избрали, през септември неразбар ли?"

И после е стандартното със датата и часовете на ритуала, църквата и ресторанта.
Надявам се да ви хареса и ако мога да помогна с идейки smile
Активен
ivkam82
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 103


сем.Маринови


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: юни 22, 2008, 01:50:02 »

Здравейте момичета
Неждая се от вашата помощ. Можете ли да ми предлижите текст за покана за шафрека (голяма) и за шафер (30г.)

Благодаря ви предварително smile
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: юни 22, 2008, 08:33:45 »

kamelia_pg много ми харесва текста на поканите. За поканите на гостите и аз търся нещо кратко и ясно, но не съвсем строго официално.
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #356 -: юни 23, 2008, 08:05:15 »

На някои от местата, където се предлагат покани има и образци на текстове, които да ползваш или те питат за твоите лични предпочитания.Така че можеш и някаква комбинация да направиш!
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: юни 23, 2008, 16:07:26 »

kamelia_pg много ми хареса тая част за булката  Bravo

ivkam82 ние нямаме различни текстове на поканите - например за родители един, за шаферката друг,на всички са еднакви (е само английската версия е различна от българската). Според мен ако не ти идва вдъхновението може да заложиш на нещо по- стандартно, само че да се обърнеш директно към този който каниш.. Например :

Скъпа ........,
имаме удоволствието да те поканим.....и т.н


Ние мислим различното да бъде не в текста а в начина на поднасяне на поканата. Например за кумувете ще я дадем в една кутийка която направих,придружена с едно мило писъмце че им благодарим и малко общи снимки. Може да видиш кутийката в галерията ми.  Ако ти допада идеята ми- действай  smile


А ето и нашите текстове на поканите




И английския вариант:





« Последна редакция: юни 23, 2008, 16:20:35 от krasunkata » Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: юни 24, 2008, 00:31:38 »

Момичета, имам нужда от помощта ви..
Утре мислех да напечата текста за поканите на шаферките ми,но този текст сега ми се струва неподходящ. sad sad
ужас......
За да съм по-ясна, ако някой реши да ми помогне с текста - едни от поканите са за най-скъпите ми приятелки и една за сестрата на любимия, която ще е и шаферка.
Моля помогнете ми........
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: юни 24, 2008, 06:37:58 »

Има хора които
само с един поглед
или просто усмивка
те карат да се чувстваш така
сякаш целия свят
е в краката ти.

Има хора които
дори когато са
на километри от теб
те карат да се чувстваш
все едно не си сам
а те са до тебe.

Такива хора
много рядко се срещат,
а когато ги намериш
те карат отново да се усмихваш,
но по начин които
никoй друг не може…

Скъпа Приятелко,
аз намерих този човек,
за това те каня да бъдеш до мен
в най-прекрасния ден на моят живот.
Приеми поканата ми и стани моя шаферка.

Това беше моят текст за шаферките.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines