Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 19:21:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Текст за поканите и печатане на поканите!  (Прочетена 228321 пъти)
 
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: юни 03, 2008, 10:04:02 »

Искам да ви се похваля, току що изпринтих текста на паус и вече всичко е готово, сега ще падне едно рязане и лепене в нас, но поне си спестих парите от надписването и благодарение на вас си харесах и шрифт!
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: юни 03, 2008, 10:29:05 »

Момичета, в другата тема пуснах снимка на поканата. Но да ви се оплача. По въпроса с онези запетайки и тиренца, които обсъждахме. Тези смотли(извинете за израза) от печатницата, накрая взели че написали- Ние Елена и Даниел. Не стига че не го написали на 2 реда, както бяхме говорили, ами нито тире, нито запетая поне, нищо не сложили. Според вас дали е много грозно. Аз реших че става и така и не мисля да ги връщам, но не съм сигурна. Вие какво ще кажете.  Eто я и снимкта, да не я търсите из другата тема, да видите текста  blush http://misskapriss.multiply.com/photos/album/1/Wedding_preparation#7
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: юни 03, 2008, 10:31:37 »

Аз мисля, че няма проблем.  pardon Не е лошо и така. Нали не са ви объркали имената  blush blush
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: юни 03, 2008, 12:39:39 »

Мила Мискаприз, споко, не е лошо и така, наистина какви работи са писали другите и какви грешки, направо трябва да се радваш, че е само това.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #259 -: юни 03, 2008, 13:45:28 »

Момичета, става ми тъжно като чета колко грешки се получават при печатането.
Поне тук, където аз живея, има нещо на което му се казва коректурно четене. Това означава, че като си дадеш текста и уточниш шрифта, те го набират и правят една пробна покана, която ти изпращат за одобрение. Вярно, че услугата стува малко, но да препечатваш 100 покани също не е безпатно. Най-малкото могат да наберет текста на компютър във версия готова за печатане и да ви го изпратят за последен преглед. Това поне нищо не струва. Знам, че няма такава практика в България, но ако хората започнат да го изискват, ще се наложи постепенно.
« Последна редакция: юни 03, 2008, 14:09:09 от KlaraFina » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: юни 03, 2008, 13:50:31 »

Знам, че няма такава практика в България, но ако хората започнат да го изискват, ще се наложи постепенно.

Ами всъщност не съм убедена, че е така. Защото когато аз дадох моите за печат (вярно, в рекламна агенция) ми изпратиха по мейла как ще изглежда поканата и отвън, и от вътре. И така им открих някои правописни грешки, които те си оправиха и ми изпратиха отново на мейла файлчето за одобрение.

Наистина няма практика да се пуска мостра (защото аз исках и трябваше да си платя, за да ми я пуснат), но и е вярно, че като ти пуснат мостра е по- добре и за тях и за теб. Например като пуснаха моята мостра се оказа, че всъщност поканата изхлежда ужасно и я преправяха. Но си мисля, че на никой не му пречи да пуска по един мейл за проверка.  pardon Явно зависи къде ги даваш...
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: юни 03, 2008, 13:59:44 »

Да ви кажа, на мен също ми направиха пробна покана. Пратиха ми я на мейла и ми дадоха 3 готови, но на тях всичко си беше на ред. Плюс това, аз им изпратих текста по е-mail, така че просто трябваше да го копират. Бях им го форматирала, оразмерила, ако видите какъв файл им пратих, със скица, с текст, с всичко. И те пак объркали, но нищо. Поне не е нещо фрапиращо наистина  pardon
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #262 -: юни 03, 2008, 14:10:28 »

Да ви кажа, на мен също ми направиха пробна покана. Пратиха ми я на мейла и ми дадоха 3 готови, но на тях всичко си беше на ред. Плюс това, аз им изпратих текста по е-mail, така че просто трябваше да го копират. Бях им го форматирала, оразмерила, ако видите какъв файл им пратих, със скица, с текст, с всичко. И те пак объркали, но нищо. Поне не е нещо фрапиращо наистина  pardon

 Oh my ...

Без коментар!
Активен
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #263 -: юни 03, 2008, 14:24:10 »

на мен ми казаха 20лв. за до 120бр. покани
Oh my ... къде са ви предложили толко ниска цена,ние пратихме запитване на поне 5 печатници и на две ходихме лично и ни казаха за 60 покани 120лв.като ние си ги направихме,като дизайн,текст и украса от тях искахме само да ни ги отпечатата/а да и хартията от нас/ P-(къде ли сме питали,ако това е реално girl_impossible
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: юни 03, 2008, 14:39:50 »

Момичета много се радвам взех си поканите, много са хубави, никакви проблеми с тескта, ерфектно се е получило!!! аз очаквах неприятности след лекото сдърпване ама всичко е ОК.Не мога да пусна снимка в момента, а и ги няма на каталог он лайн.
misskapriss  по принцип никоя печатница не работи с word
така ми обясниха на мен, но аз мисля че трябва да ги върнеш поканите, на мен така ми казаха ако има грешка печатнижата прави нови за тяхна сметка. Другия вариант е да направиш запетая или тире с тънкописец.
така а относно поканата на кумовете имахме огромно проблеми, малко е нестанадртен подлистника-по дълъг и ние направихме поне 10 проби и накрая скапахме естветвено подлистниците, зашото и много бързахме, а нали знаете бързата работа срам за майсотра, хубаво че имахме под ръка паус, не е перфектно, но и паус става.
и направо се чудя на момичетата,които сами си правят поканите, просто е ужасно-мнгого нерви и време и накрая... но както и да е.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: юни 03, 2008, 17:43:40 »

Oh my ... къде са ви предложили толко ниска цена,ние пратихме запитване на поне 5 печатници и на две ходихме лично и ни казаха за 60 покани 120лв.като ние си ги направихме,като дизайн,текст и украса от тях искахме само да ни ги отпечатата/а да и хартията от нас/ P-(къде ли сме питали,ако това е реално girl_impossible

ами от агенцията ми казаха тази цена, имам предвид сватбената агентка ми я каза, не знам коя е печатницата

мога да се поинтересувам, като отида, но не знам кога ще е

като имам инфо ще кажа, може би на лични е по-добре, да не го премат за реклама
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: юни 03, 2008, 17:52:44 »

Oh my ... къде са ви предложили толко ниска цена,ние пратихме запитване на поне 5 печатници и на две ходихме лично и ни казаха за 60 покани 120лв.като ние си ги направихме,като дизайн,текст и украса от тях искахме само да ни ги отпечатата/а да и хартията от нас/ P-(къде ли сме питали,ако това е реално girl_impossible

cveteto, явно тази цена е нормална за Пловдив, защото майка ми там е питала на няколко места за цени на печат и са и казали толкова от всички места, колкото на gostenka_82. А гледам, че ти си в София, от там трябва да идва разликата.
Активен
soksi77
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #267 -: юни 03, 2008, 18:01:08 »

здравейте момичета,
аз също ходих в един магазин за пакани в Пловдив, и там ми казаха че печатанета на текста е 18 лв независимо от броя на поканите
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: юни 03, 2008, 20:26:36 »

здравейте момичета,
аз също ходих в един магазин за пакани в Пловдив, и там ми казаха че печатанета на текста е 18 лв независимо от броя на поканите

А дали има значение, дали поканите са купени от тях?

ако не са купени от тях, пак ли цената е 18
Активен
soksi77
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #269 -: юни 03, 2008, 20:36:46 »

не съм питала.
магазина им е точно срещу църквата на центъра на Пловдив.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines