Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 04:11:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да се преборим с пролетната умора?  (Прочетена 10937 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: март 12, 2007, 23:29:24 »

Има ли такова чудо "пролетна умора"?Вие усешате ли я?Аз например всяка пролет наблягам на витамините,защото се чувствам отпаднала , сънлива  т.н.При мен винаги съвпада и с увеличаване оема на работата и ефекта става двоен.Тази година след като нямахме зима,дали ще има пролетна умора?
 girl_wink Wink blum girl_wink Wink blum

Ето няколко съвета за да се преборите с пролетната умора:

Хранете се здравословно. Увеличете консумацията на пресни плодове и зеленчуци. Всички знаем този съвет, но постоянно го пренебрегваме. Опитайте да ядете в началото поне по една ябълка на ден.
Закусвайте макаронени продукти, те дават енергия за целия ден. Съчетани с една ябълка, правят чудеса. Наблегнете и на пълнозърнест хляб, сухи смокини, фасул, които изчистват стомашно-чревния тракт. В същото време намалете количеството на захарни изделия. Пийте поне литър и половина вода на ден.
Можете да се обърнете към личния ви лекар, който да ви изпише витамини и минерали специално срещу умората. Обикновено се предписват допълнителен прием на витамини В12, В6, В1, В2, С и D и магнезий.
Важно е да можете да си почивате пълноценно през този период от годината. Ако имате възможност , подремвайте след обед, слушайте музика по всяко време, прочетете отново любимата си книга, правете любов преди сън.
Не се претоварвайте в работата. Така се изнервяте допълнително и вредите на себе си и на колегите си.
Отидете на масаж. Ако нямате време и възможност за такива “глезотийки”, помолете любимия си да ви направи масаж, пък бил той и непрофесионален.
Освежавайте често въздуха в стаята и подберте парфюма си според това дали ви създава настовение.
Сменете гардероба си. Макар и още да хладно, подбирайте дрехи с по-свежи цветове. Доказано е, че оранжевото, например, подобрява настоението, без значение дали това е цвета на дрехите ви или на сока в чашата на закуска.
И на края - радвайте се на живота и се усмихвайте!

източник


Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #1 -: март 12, 2007, 23:59:14 »

Тези съвети за масажа и подновяването на гардероба ми се харесаха най-много!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 13, 2007, 00:07:01 »

Тези съвети за масажа и подновяването на гардероба ми се харесаха най-много!
Ха ха това с подновяването на гардероба е изпитана практика! good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 14, 2007, 13:36:32 »

Тези съвети за масажа и подновяването на гардероба ми се харесаха най-много!

И на мен така!!! DANCE
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #4 -: март 14, 2007, 16:08:45 »

Тези съвети за масажа и подновяването на гардероба ми се харесаха най-много!

И на мен така!!! DANCE

А така, Таничка! Ние ще ходим да пазаруваме за терапия, а да му мислят мъжете ни! DANCE danceg
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 14, 2007, 16:27:50 »

Тези съвети за масажа и подновяването на гардероба ми се харесаха най-много!

И на мен така!!! DANCE

А така, Таничка! Ние ще ходим да пазаруваме за терапия, а да му мислят мъжете ни! DANCE danceg

Моя няма нищо против, особенокато му демонстрирам купеното..., даже и сам ми купуваня някои неща!!! Bravo
Активен
screwball squirrel
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 21, 2007, 13:25:42 »

взимам си жен шен с пчелно млечице и нямам никъкви проблеми с пролетната умора girl_wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 23, 2007, 22:38:40 »

Аз тука пиша за пролетна умора ,а  в действителност нямам време да отида до аптеката за витаминки!
Май правя само това
Цитат
Освежавайте често въздуха в стаята и подберте парфюма си според това дали ви създава настовение
Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #8 -: април 24, 2007, 19:46:58 »

много полезна темичка, много интересни съвети, благодарско give_rose
Активен
swet
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 24, 2008, 22:31:42 »

Взимаите витамини,разхождайте се ,пиите повече течности и разбира се спете поне 8часа! good
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: април 10, 2008, 11:46:45 »

Спорт, витамини и положителни емоции! good
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: април 10, 2008, 12:17:52 »

На мен не пролетта,а смяната на времето ми влия зле-спи ми се повече,лежими се,уморено ми е до момента в който спирам да мисля,че е пролет и,че примерно сега часовника показва 8,а само преди седмица е било 7 и спира да ми е уморено и да ми се лежи и ми идва power-a,поне при мен така действа. Колкото повече мисля за това толкова по зле става,затова моят съвет е -не мислете,че като е пролет ще трябва да имате и пролетна умора,радвайте се на хубавото време и ако имате възможност излизайте по често навън и се разхождайте на свеж въздух Sunshine :flower:Аз съм против витамините,като хапчета,по простата причина,че не мога да ги поглъщам и затова наблягам на сезонните зеленчуци,леката храна и плодовете. И задължително така си правя програмата,че да имам минимум 8 часа сън,особено ако на другият ден ми предстоят много задачи.
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: април 24, 2008, 20:23:18 »

Досега не съм усещала пролетна умора , ама тая година я усетих nea
И още не е изчезнала май  Girl_hide
Затова ще наблегна на витамините и плодовете и зеленчуците , благодаря и за съветите , а и това което НАдето е казала за 8 часовия съм е много важно в случая good
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines