Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:23:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво трябва да знаем когато купуваме апартамент!  (Прочетена 171878 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: февруари 08, 2011, 08:36:31 »

Доста висока цена/това общо и за двамата нотариуси ли е?/  shok при нас за малко повече пари таксата беше на половина. Иначе банката избира нотариуса за ипотеката,но за скл.на договора и прехвърляне на жилището може да се ползва друг нотариус.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #166 -: февруари 08, 2011, 10:45:06 »

Моля, споделяйте колко порички са ви взели агенциите.. sad
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: февруари 08, 2011, 11:57:02 »

Ние не сме ползвали агенция,за мен това е ненужен разход,доколкото знам съседите ми също не са използвали. Сами си намерихме фирмата,провери ни я познат адвокат,събирането на документи за кредита също стана бързо.  И може би заради това не схващам какво толкова прави една агенция,че накрая да вземе 4000лв. Знам за случаи при който не можеше даден имот да се продаде без агенция,но в тази криза и при толкова свободни апарт. не вярвам фирма да откаже да продаде даден апартамент без участие на посредник.
За нотариуса ако имаш познат такъв,който би ти взел по мачка такса може той да изповяда сделката за имота/не за кредита/,ако нямаш-няма значение към кой ще се обърнеш-сумата е приблизително еднаква.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: февруари 08, 2011, 13:50:33 »

Нашите нотариални такси бяха по ниски,защото ние прехвърляхме на стойност данъчна оценка а ипотеката е на цялата сума и доста по ниски ни излезнаха таксите нямам спомен колко точно но като се има предвид че бяха за изповядване и ипотека и пак бяха далеч под 3000 лв.Той кредита ни е отпуснат за закупуване и довършителни работи.Отделно прехвърляхме и земя на наше име.Агенцията ни взе 1800 лв ,а апартамента го купихме за 45 000 евро.
Банката ни определи нотаруис-те взимат еднакво като цяло имат си тарифа.От агенцията съм доволна-всички документи и проверки ми изкараха те и присъстваха на всичко от ... до.Ние обаче сме купували когато търсенето беше доста голямо-сега не е така и има доста апартаменти в продажба и без агенция.Може да се разровиш и в сайтовете на съдия изпълнителите ако имаш пари в кеш-има изгодни оферти.
Иначе платихме и такса за оценка на имота-120 лв,такса за разглеждане на документи-30 лв,за усвояване ние нямахме на ипотечния само на потребителския,застраховка 100 лв ама пълна с включено движимо имущество и кражби и т.н.Отделно по наше желание направихме и застраховка Кредитополучател и за двамата  за първата година,нищо че и двамата имаме застраховки Живот.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #169 -: февруари 08, 2011, 14:06:31 »

Там е работата,че ние търсим старо строителсто ЕПК или тухла, а такива продават собственици само, не строителни фирми и няма нито един апартамент старо строителсто  публикуван в интернет да е директно от собственик  sad sad 1,800лв звучи по-приемлива сума ...ще видим как  ще се оправяме.. angry
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #170 -: февруари 08, 2011, 14:10:20 »

gucci А коя ви беше агенцията?
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #171 -: февруари 08, 2011, 20:26:04 »

Ами ние ще имаме само един нотариус явно. Сумата ни я разбиват така: 3089 лв. покупко - продажба + 515 лв. ипотека + 150 лв. някакви такси.
А иначе агенцията ни взе точно 964 евро.

Днес обаче в друга банка ми казаха значително по-ниска такса. Значи незнам по какви еднакви тарифи работят, като има немалко разминаване.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: февруари 09, 2011, 08:23:25 »

gucci А коя ви беше агенцията?
Аз съм от Варна и агенцията се казва Клавис-но жената която ни свърши работата сега работи в друга агенция и ако пак купувам с нея ще го направя.Естествено ако няма начин да успея без агенция.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #173 -: февруари 09, 2011, 10:18:18 »

Здравейте момичета, благодаря ви отново че ми предоставяте инфо  give_rose Аз съм от София (т.е. дошла в София преди 10-т години,а не родом от тук  Wink) Пусти му пари, ако имаше работа в родния ми град щях да се върна там. Информативно само 3-ен тухлен в Казанлък 40 000 ЛЕВА и то към центъра!!!  shok Но да не подхващам тази тема, все още ми е трудно да приема 4е трябва да дам 3-но на тази сума за София..Имах периоди на депресии даже ,че 20-25 години ще трябва да го изплащаме, че ще върнем сумата почти тройно и ,че тези години постоянно ще треперим за работата си.. Незнам вече какво да правим, да купим на зелено но кредит и квартира няма как до плащаме.. Направих сметките ще ни трябват 10 000лв само за разноски по кредита.. Та  с тоз ни бюджет т.е. реално падаме на 50 и няколко хиляди евро, освен ЕПК друго не можем да си вземем 3 стаи(незнам дали и това ще може де...). Та въпроса ми е според вас струва ли си да вземем ЕПК ?Някой от вас купил ли си е, доволен ли е ? Все пак става въпрос за доста големи блокове по 19-т етажа...кото са строени 79-80годиа.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: февруари 09, 2011, 11:08:33 »

fashion , ние това лято /2010/ си взехме точно ЕПК.
След месеци ходене на огледи за ново строителство се отказахме и минахме на този вариант. Новото строителство идва адски скъпо за чист кв.метър.
Купихме EПK в Младост - 73 кв.м за 45000Е. на 18 етаж /преди това живеехме на 16 smile/.
Блокът е строен 86г. и е на военни. Доста е поддържан, на етажите има китки, на нашия даже и картини smile. Имаме си календар, на който всеки ден му сменяме квадратчето.
От самия апартамент сме доволни - просторен е. Може би това е единственото предимство на старото строителство. Минусите са доста - обикновено е за основен ремонт, смяна на щрангове, дограми..., което са си допълнителни ГОЛЕМИ разходи.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #175 -: февруари 09, 2011, 12:06:36 »

Здравей DanieIa,

Много изгодно сте го взели,въпреки ремонтите струва си според мен, а някой и от ремонтите може и да се оставят и за напред във времето.. И на нас ни се ще да си намерим ЕПК в младостите, но за сега няма изгодни обяви там.. Ако чуеш нещо пиши,пък може и кмшийки да станем  DANCE Wink
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #176 -: февруари 09, 2011, 12:08:39 »

Забравих да те питам, как е на такъв висок етаж? Не е ли страшно, вятъра усеща ли се по-силно, зимата как е? Никога не сме живели на високо най-много на 4-ти етаж... smile
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: февруари 09, 2011, 13:02:31 »

Май излизаме от темата smile, но да ти отговоря.
Ние нямаме проблем с етажа - над нас има още 3. Вятър не се усеща, но във стария блок беше ужасно - бяхме на 16 и при най-малкия повей при нас фучеше яко. Явно си е до изложение?!
Иначе е много светло и въобще няма нужда от пердета и щори smile.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #178 -: февруари 10, 2011, 10:32:23 »

Здравейте момичета, след дълго умуване с милото, решихме да не купуваме жилище сега. Направихме една сметка, че доста трудно ще живеем, като едната ни заплата отиваза кредит, а с другата да живеем. То сега що-годе трудно ни стигат парите, при условие че нямаме дете още. А с 870лв вноска и дете,това значи 10-т 15-т години да мизерстваме, да не можем да отидем никъде,младините и хубавите ни години да не можем да си поживеем. И накрая като го изплатим след 20-т години да имаме едно епк на 50г., което вече няма да е продаваемо... То решихме да поизчакаме 3-4години да напреднем финансово повече, да видим дали живота няма да ни предложи и някои друг град или страна. Едно жилище е много обвързващо най-вече като се лишаваш за да го изплащаш...
Това е от мен момичета,надявам се сме взели правилното решение,благодаря ви за инфото  nazdrave nazdrave nazdrave
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #179 -: март 12, 2011, 19:37:54 »

fashion, има много истина в твоите разсъждения, аз съм на сходно мнение. Когато се купува жилище, тези най-основни неща трябва да се обмислят добре. Особено пък ако има съмнения за града или страната!! Добре е да си съпоставите и разходите за наем - ако не са много високи, може би ще можете да спестите повече пари за самоучастие при една бъдеща покупка на жилище
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines