Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 06:26:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво трябва да знаем когато купуваме апартамент!  (Прочетена 172613 пъти)
 
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: април 21, 2009, 18:22:38 »

Момичета, бихте ли ме посъветвали - ако трябва да избирам между първи жилищен и последен мансарден етаж, кое е по-добрия вариант.
Оххх, то хич не било лесно тази работа. Стана две седмици ходим "по мъките". Гледаме апартаменти , всички ми се виждат малки...лоша работа.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: април 21, 2009, 18:57:53 »

Stassi,
ние бяхме със същата дилема. blush
Много е индивидуално.
Не зная дали ще съм ти от полза, т.к не живеем в БГ и сградите са малко по-различни. Ние избрахме първия етаж, над гаражите.
приоритети:
- не шумиш на никой, когато имаш тичащо дете или парти - намален шанс за викане на полиция от комшиите при шум (тук често срещано явление) и глоби от управата на блока заради шум
- лятото е по-хладно
- в нашия случай на покрива на сградата е поставена климатичната инсталация на блока (блокът има централна вентилация за парно и климатик) и ни беше страх от този шум, ако сме на последен етаж.
- няма разлика в шума отвън (така е разположен блока), но се опасявам, че в БГ може и да е проблем и да се чува говорене на хора, преминаване на автомобили

минуси:
- по-мрачен е апартамента, но решихме, че с подходящи цветове и вградено осветление ще се получи.
- ще се чува шума от комшиите отгоре евентуално (надявам се не много)

за Варна мансарда - със сигурност ще се чуват чайките по покрива и ще е топло, както ще има доста чупки и ще е предизвикателство обзавеждането.. първия етаж сигурно ще се пък чува шума от улицата. pardon 
« Последна редакция: април 21, 2009, 20:05:09 от Anichka » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: април 22, 2009, 08:25:51 »

Стаси аз не бих препоръчала нито един от двата, но така като се замисля ако това са вариантите по-добре първи.Най-елементарното нещо е потдръжката на покрива.Едно, че това е голяма площ изстудяваща апартамента, второ на определен период какъвто и да е покрива е добре да се прави основен ремонт, дали замяна на керемиди или ново битумизирано покритие, все е пари и то доста и макар, покрива да се води на целия блок не всички съседи са съгласни да дадат пари за ремонт.Другото са многото безумни чупки който творят в днешно време архитектите, освен, че зимата ще е хладно лятото ще е ад.
Първия етаж пък е по-шумен.Всеки шум от улицата рефлектира там.Студа тук се носи от краката т.е. от мазите или гаражите зависи какво има от долу.Лесно достъпен за крадци, не осветен.
По -принцип заради тези си минуси тези два етажа на жилищните блокове са с по-ниска цена.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: април 22, 2009, 08:49:39 »

Стаси, а под първия жилищен етаж има ли надземни гаражи или магазини примерно?
Понеже ние имахме подобна дилема - както казва Маги, това са най-евтините етажи, а когато ние подписвахме цените бясно вървяха нагоре.
Та при нас е следното - мансардите са скосени. Аз живях във Варна доста време в стабилно скосени спални - беше ми много неприятно (леглата ни бяха под скосяванията, за да може все пак и някакъв гардероб да влезе), беше студено , имаше конденз и съответно мухъл, още повече, че блока беше чисто нов и неотопляван никога. Имахме и огромни открити тераси - по принцип много хубави за лятото, но забрави да оставиш нещо там, чайките се опитаха да откраднат маратонката на съквартирантката ми  funnytooth
И може би затова бях твърдо против скосения.
Сега сме си взели апартамента на т.нар. втори жилищен етаж - отдолу има етаж с магазини, някои по-малки апартаменти. Мисля, че от там няма да ни е студено толкова, със сигурност ще е по-мрачно. Има един много голям минус - точно под спалнята ни има тунелче и мисля този проблем да го решим като сложим топло- и шумо-изолация там.
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: април 22, 2009, 09:33:55 »

Аз със сигурност не бих избрала първи етаж, обикновено е мрачно, а зимата и студено ... Сега сме на квартира (в СтЗ) на последен етаж и нямам оплаквания освен, че веднъж протече покрива, но хазаина си го ремонтира и всичко е наред.

Виждам, че по темата се е писало доста мин. година по това време, затова бих помолила да споделите в крайна сметка какви апт. си избрахте, как ги отктихте, доволни ли сте?

В момента търсим апт. в южните квартали на Сф и е много зле ... супер беден избор, фантастични цени и т.н. Също така, ако някоя от вас е доволна от брокер, агенция, моля контакти на лични.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: април 22, 2009, 09:50:07 »

Аз не налагам мнение, но ако търсите в София по-добре не на последен етаж.Първо в София се задържа сняг, в Стара Загора рядко ако не и никога.Второ по-вечето блокове са панелки(ако не са ново строителство) и там започва мъката.Ние живеем в кооперация на 15г. и и е време за подмяна на покрива.Само че съседите казват оправяйте се сами на вас ви капе, само дето не ни капе на нас, а на всички, и това вреди и на блока не само на тези на последния етаж.
Аз не ги препоръчвам тези апартаменти, но всеки си знае.  good
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: април 22, 2009, 10:41:22 »

Благодаря ви много за мненията момичета.
Всъщност вчера след разговор с мъжа се оказа, че и неговото мнение е твърдо против последен и в краен случай първи етаж. Най-лошото е, че абсолютно всичко, което съм намерила и харесала засега е първи жилищен етаж, повечето апартаменти са под офиси, така че се надявам, ако отопляват отдолу, да не ни е много студено.
А, има и още нещо - как точно разбрахте, че "това е вашето жилище". Аз незнам кога ще стане това. Постоянно харесвам нещо, което има за мен лично много плюсове и няколко минуса. Незнам обаче кои точно минуси са най-лоши и кое жилище си заслужава. Примерно харесала съм много едно жилище (на втори жилищен етаж!), което обаче има по-малка баня и изложението на спалните е североизток, а холът е южен и североизточен, но е страхотно слънчев. Другото пък е с изцяло южно изложение и огромна баня, но холът му е по-малък и в неправилна форма. Третото е перфектното жилище, но кухнята му трябва да бъде поставена точно до вратата на хола, т.е. влизайки в помещението - хоп една кухня веднага пред теб...Незнам, имам чувството, че трябва да се направи някакъв компромис с нещо - било място за живеене, било големина, било изложение и т.н. но незнам с кое точно. И незнам кога да спра. Нормално ли е според вас от харесани 5 апартамента, аз да продължавам да търся. Не трябва ли вече да се спираме на нещо и край.
Оле, то се оказало наистина изключително трудно, а аз си мислех, че е забавно  sad sad sad
« Последна редакция: април 22, 2009, 10:53:52 от Stassi » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: април 22, 2009, 10:49:22 »

За мен лично е много важно изложението на жилището, но това е разбираемо аз живея в северна България, Плевен тук зимата е голям студ и при наличие на северни стаи се стига до 15 градуса в отопляемо помещение и това е при нон стоп вървене на печка.Също важни са стаите в който ще прекарвате по-голямата част от времето си.Банята е важна, но не е казано, че трябва да е огромна.Също така спалните често се правят със северни изложение по простата причина, че там само приспиваме, а по-голямата част от времето си прекарваме в хола.
Аз ще ти препоръчам да вземеш плановете на тези апартаменти и да се равихриш.Да видиш кой ще го докараш най-функционален и тогава да действаш.
Сега да се оплача, че нали гътнаха на баба къщата в Русе и ни се полага апартамент, като видях разпределенията ми идеше да убия архитекта.Толкова загубена площ в коридори и чупки не бях виждала.Най-функционалните апартаменти са с ЧИСТО СЕВЕРНО изложение и макар да е забранено това, човека ги е написал ателиета и е минало естествено  diablo Накрая избрахме апартамент, но го префасонирахме доколкото може вътре, за да е удобен за живеене.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #68 -: април 23, 2009, 07:48:52 »

Стаси, ето и моето виждане за апартаментите. Обикаляхме около 4 месеца докато се спрем на този, който купихме. Гледахме различни етажи, квадратури, цени и т.н. Нито квартала ми беше от предпочитаните, нито етажа, но противно на очакванията ми, сега имаме апартамент в Младост и на първи над магазини етаж. На въпроса как усетихте, че това е вашия апартамент, ами когато влязох в нашия апартамент, изключително много го харесах, беше някак уютен въпреки че беше на тухли и имах усещането, че това е ТОЙ. На огледа бях сама и се обадих на половинката да му кажа, че много ми е харесал и ако искаме да го купим, трябва да го капарираме, че след мен имаше още два огледа, от които едната жена го гледа за втори път и искала да го капарира вече. На моите описания за жилището, половинката каза капарирай без дори да го е виждал и се довери на моя избор в случая. След това като го видя и той никак не съжаляваше  smile

За последния етаж подкрепям изцяло Магито с всичко, което е написала! За първия етаж, наистина е вярно всичко което пишете за шум, тъмно и т.н. Зависи обаче и от блока. Примерно нашия е завъртян така, че апартамента е осветен много добре през цялото време въпреки ниския етаж. Пада се югозапад и следобед най-силното слънце напича много приятно. В нашия случай сме късметлии направо. 

Също така ако блока е част от затворен комплекс, както е при нас, ами да ви кажа по-хубави от апартаментите, гледащи към вътрешния двор дори и на първия етаж няма. Изключително спокойствие и никакъв шум от улици.

В заключение – първи  good пред последен етаж, за предпочитане в затворен комплекс, а ако не е, то предимно разположението на блока ще има значение, усещането за ВАШИЯ дом ще го усетиш веднага щом го видиш!
 
Още нещо се сетих – ние например не живеем с идеята, че това ще ни бъде жилището до край! За сега гледаме близките 10 години, после може би ще го сменим, особено като се появят децата и се види какви са и техните предпочитания – обща детска, отделни спални и т.н.
« Последна редакция: април 23, 2009, 08:19:45 от Katitka » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: април 23, 2009, 07:57:17 »

И аз съм съгласна с Катето, че е прекрасно ако е затворен комплекс и гледаш към двора - при нас е точно така и ми хареса това, въпреки, че никога не съм поглеждала от тераската надолу, защото като капарирахме дори дупка нямаше още. Но скоро пихме кафе в първата част на комплекса - точно във вътрешното дворче, има детска площадка, бариера за колите и можеш някой ден да си наглеждаш детето през прозореца като играе долу  blum
А вие, Стаси, ако гледате готови жилища - още по-лесно ще разберете кое е Вашето. Стискам палци  good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: април 23, 2009, 08:11:26 »

Абсолютно ви подкрепям момичета прави сте.Аз също съм за първи, а не за последен етаж.А за усещането само вие може да кажете аз още не съм го изживяла това, но има време Wink
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: април 23, 2009, 10:20:11 »

Оххх, как хубаво го казвате само.
Аз от всичко гледано досега няма нещо, в което да съм влязла и да съм казала - ето това е. Но има вече два апартамента (и двата на втори етаж!), за които постоянно мисля, как може да се обзаведат, кое къде да се сложи, как да се направят стените таваните. Оххх, ама хич не ми излизат от главата. Дори и по време на изпит мисля за това на кой ъгъл да бъде кухнята - ужассс.
Особено единият много ми хареса - толкова слънчев. Разположен е в една огромна градина, срещу него е двора на детска градина (на 100 метра!). Всъщност той е стар руски блок, който сега една строителна фирма е купила и изкъртила до тухла. Всичко вътре се прави отново - смяна на дограма, врати, някой стаи са по-променени но като цяло е запазено старото строителство с големите стаи. Правят му изолация, разширили са терасите - направили са надстройки на покрива. Общо взето всичко е като новичко.
Леле, като се чета какво съм написала и ми идва желание да хукна и да го капарирам...
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: април 23, 2009, 10:43:21 »

Ние също се оглеждаме в момента за апартамент. Сега тепърва започва цялото ходене по мъките. В момента се опитвам да се запозная с условията на банките за даване на кредити, има толкова много въпросителни и неясноти, че просто бедна ми е фантазията. За сега съм решила да извадя в една екселска таблица данните за всяка банка и да направя сравнение. Препоръчаха ми Алфа Банк и ДСК. Вие какво ще кажете за банките?

Другото, което се чудя е дали да 2- или 3- стайно жилището. 2-стайните са на по-нормални цени и са си широки. Ние засега нямаме деца, но и да се появи бебче, то така или иначе 1-2 години ще си спи при нас, а после ние можем да се пренесем в хола временно, а в последствие може да обмислим вариант за по-голямо жилище. 3-стайния от друга страна предполага че няма да има нужда от закупуването на по-голямо жилище в последствие. Другото е че все пак цените са си високи, а лихвите убийствени и ако купим по-скъпо жилище ще трябва да теглим по-голям кредит, т.е. да връщаме повече пари. А знае ли човек, в последствие може да имаме възможност да си купим жилище без да теглим кредит. Малко объркано го обясних и има много АКО в случея, но въпроса дали да купим 2- или 3-стайно жилище ви остава. Вие към какви варианти сте се насочили?

Следващото, за което се чудим е дали да ново или старо строителство. Мен ми се иска да е ново, но ме притеснява дали ще е добре направено. Уж проучвам строителите и т.н., но нищо не ми дава гаранция дали точно този блок ще е добре построен.

Поне горе долу сме се насочили към квартала. Ориентирани сме към Източните квартали, за предпочитане Редута, Слатина, Гео Милев.

Та така с нашите терзания...Извинявайте за дългия пост, дано не съм ви отегчила  blush
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: април 23, 2009, 10:55:34 »

Стаси вие във Варан ли търсите апартамент.
Според мен по добре гледай по дълго време отколкото да вземеш на първия и последния етаж.Апаратамент се купува с много гледане и питане.Ако купувате старо строителство отиди до блока без агенцията и поразпитай съседите-винаги има някоя приказлива баба дето ще ти каже всичко.Ориентирайте се към кварталите и оттам ходете и гледайте.Ние търсихме 4 месеца жилище и намерихме-не е кой знае какво ама отговаряще на критериите ни.Друго важно нещо е е че е хубаво да е на БДС а не после да къртите защото без ремонт няма да минете.
Капризче Алфа банк дават само в евро кредити иначе условията им са добри.Ние имаме потребителски кредит от там и не си менят непрекъснато лихвите и условията заразлика от другите.Процедурите им също са опростени.Не забравяй да предвидиш разходите за данък и ипотека и за такси защото не са хич малко.Моя съвет е да вземете тристайно-разликата в цената не е голяма а си е преимущество да имаш една стая повече.Ние не можахме да си позволим просто по голямо защото не ни стигна обезпечението.Иначе съм на 100% за старо строителство защото зачестиха фалитите на строители и защото нямаш сигурност че ще го построят-за пример един апартамент на груб строеж дето го гледахме трябваше да е готов септември а още си  на същия етап.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: април 23, 2009, 11:54:39 »

gucci - да, търсим във Варна.
Ами то аз на това, което съм се спряла последно и в двата случая е ново строителство или старо, но с направен основен ремонт. Така че просто се влиза вътре и се слагат подови настилки, обзавеждане и т.н. Пък и положителното е, че и двата апартамента са на втори жилищен етаж (единствените, които съм харесала и не са на първи жилищен етаж! ). То затова и се чудя, дали си заслужава да се замислим или ни е още рано.
Капризче, и аз съм твърдо за 3-стаен. Просто не ми се мисли, как някога ще трябва да се разделя с апартамента, в който съм живяла и съм обзавеждала, за да си купя по-голям. Искам отсега да мисля за бъдещето, защото "някакви си 10-15 години" ще минат толкова бързо и ако си на двустаен с 2 или 3 деца ще трябва да се позамислиш за разширение и тепърва да вървиш същия път наново - т.е. да започнеш от нула. Е, аз лично нямам това желание. Пък и сега сте млади. По-голям кредит ще ви е по-лесно да изплащате сега, отколкото да вземате отново кредит след 10-20 години и да се налага да го изплащате и него.
« Последна редакция: април 23, 2009, 12:00:21 от Stassi » Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines