Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:37:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво трябва да знаем когато купуваме апартамент!  (Прочетена 171881 пъти)
 
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: април 04, 2008, 13:10:17 »

Goldi лева неможе да стане 3-4 лева за едно евро, България е в борда и трябва незнам какво да стане за да се случи това, по тази логика може и еврото да падне и много други неща да станат.
Ако си вземете кредит в евро сметките са чисти, а в лева искаики да спечелиш на края да не  shok, банките никога няма да те пуснат така да спечелиш никак не са глупави.

Сещам се преди около 17 години когато беше голямата инфлация, имахме заем за жилището, след инфлацията можехме да си го изплатим горе долу с една заплата на майка ми (която е учителка), а хората които имаха спестявания се видяха в ужас тъй като парите им бяха достатъчни да си купят няколко хубави дрешки и тогава имаше опашки в корекомите хората гледаха да "инвестират" парите си поне в някакви вещи.
Това няма как да стане повече, ако БГ излезне от ЕУ можеби.

Всички които имат намерение да теглят кредити най-добре да се посъветват със спецове в тази област.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 04, 2008, 13:12:55 »

Вижте сега каквито и лихви да сложат банките , лева тръгне ли да се срива както е писала Rou, това ще е без значение, защото ще се погасите кредита и оттам нататък не ви интересува. Но чак такъв срив какъвто беше преди години няма да стане. Но по тенденцийте банките да убеждават клиентите да теглят в евро, си личи, че ще се случи нещо. Дажа оня ден говорих с един приятел, че не искат да му рефинансират кредит от 100 000 лв, в левове, а искат да мине в евро, и естествено той отказал, да не е луд.  Ние тук си говорим по принцип, всеки си решава, но държавата ни е такава, ча ако някоя голяма риба има инетрес курса да стане 4 лв за евро, бъдете  сигурни, че ще стане.
« Последна редакция: април 04, 2008, 13:41:00 от goldi » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: април 04, 2008, 13:26:47 »

милички да ви кажа ние активно търсим жилище вече 3 месеца.Но няма да си купя някакъв коптор само щото е евтино щото ще го изплащам 30 години.при нашата банка за нашите условия лихвата е фиксирана за целия период таксите са ми наполовина и няма разлика в лихвения процент за лева и евро.но ние сме на Вип договор и незнам какво предлагат за другите клиенти

Почнахме да търсим старо ама повечето бяха много зле.И имаха нужда от стабилен ремонт.Затова сега търсим ново.Гледах готови гледах на А14 гледахме и скици.Намерихме строители като ходихме по строежите дето са на дупка и другите и звъняхме на оказаните табели.

Искаме да избегнем агенциите които са големи обирджии.Просто такива са комбинативни.И надуват цените много яко.Пазете се от тях.Триковете на егнциите са следните.Препродават си жилищата.Тоест една агенция продава и вашата агенция не си дели комисионната с тях за апартамента а си плащате и на двете като за предната  една или две агенции комисионната си върви към цената и така става все по висока.А по закон са длъжни да се споразумеят и да делят комисионната.Другия им трик е да надуват изкуствено цената.Ако собственика иска 50000евро те у пускат на цена 53000 евро и си задържат горницата.Другото е че се опитват да не издават фактура за платената комисионна.Агенциите не носят отговорност ако договора се развали и не връщат комисионната.мога цял ден да ви пиша за проклетите агенции от които вече ми дойде до гуша.И като почнат да те обеждават колко е прекрасно всичко и колко добра му е цената и как нямало да падат.
Момичета пазарете се.Аз на един апартемент му свалих цената от 55000евро на 50000 евро.

Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: април 04, 2008, 17:14:02 »

сладурки, споделете някоя сериозна агенция, чрез която да дадем апартамента ни под наем give_rose give_rose
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: април 04, 2008, 18:25:59 »


Внимавайте много с ипотеките,ние като учехме облигационно само казуси с ипотеки решавахме и всеки път ни повтаряха ,че по-добре да отделим 1 час и да видим дали има или няма ипотека даден имот,отколкото после да плащаме чужди задължения blush
Колкото до левовете или еврото,накарахте ме да се замисля и ще говоря с милото,той сам да си прецени как и в какво ще тегли,той по принцип с леля му се консултира и не вярвам тя да му предложи нещо,което не го устройва blush Добре,а при къща има ли някаква разлика при купуването blushосвен да се гледа за ипотека
« Последна редакция: април 04, 2008, 18:38:06 от honey™ » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: април 08, 2008, 08:29:03 »

Момичета според вас кой двата вариант -"до ключ" или по БДС е по удачен ако си купувате ново жилище.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: април 08, 2008, 08:45:20 »

Момичета според вас кой двата вариант -"до ключ" или по БДС е по удачен ако си купувате ново жилище.
нашето е до ключ, по принцип сме доволни от факта, че ние нямаме грижата да търчим по майстори и за строителни материали, но все пак имаме някои забележки откъм изпълнение, все пак друго си е като имате разбиращ човек и той участва в ремонта... Иначе е хубаво само да те викат да избираш цветове и модели и да отиваш да гледаш наготово (както беше при нас), но на доста моменти ни се струваше, че не правят нищо, просто защото си имат и други обекти и не могат да се занимават само с нашия апартамент... И при двата случая си има плюсове и минуси, но ако баща ти и мъжа ти (което мисля, че беше споменала някъде) разбират от ремонти по-добре е да се заемат те, ние нямахме тая възможност, нито баща ми имаше време и възможност да пътува всяка събота и неделя за ремонта, нито мъжа ми имаше време (работи всяка събота) и затова при нас варианта до ключ беше най-удачен, когато сте се уговорили всичко е готово остава само кухнята и се нанасяте
Активен
Gerka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: април 11, 2008, 12:27:00 »

Ние днес подписахме предварителен договор и платихме аванс за един апартамент и сега остава да чакаме и да се надяваме, че всичко ще бъде наред  Yes

По принцип инвеститорът се съгласи да пипне малко точките от договора, които ни притесняваха и за сега сме спокойни ..... така че чакаме с нетърпение  pardon
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #38 -: април 11, 2008, 13:17:14 »

Поздравления, Gerka  Bravo Bravo Bravo Дано всичко се развива добре занапред и да сте много щастливи в новото ви жилище!

А аз днес внесох сумата за ТЕЦ при строителя. Това е още едно от нещата, които /поне при нас/ ги има. Предплащаш си прокарването на ТЕЦ, след това сумата се възстановява с първите сметки на първия отоплителен сезон. Сумата се изчислява според квадратурата, при нас излезе около 900 лева  beating
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: април 15, 2008, 13:56:59 »

 :offtopic:може да е от полза<макар някой неща да са разисквани и тук:
Цитат
Цифровия кадастър на София е качен на адрес www.gis-sofia.bg.
1.На първо място трябва да си намериш там парцела, като най важното е да е в кафяв или тъмно оранжев цвят. Ако е в зелен цвят - бягай на далеч!
2. Една справка при районния техник в общината ще ти даде нужната информация това ли е парцела.
3. Удостоверение за тежести (от нотариата).
4. Проверка на пълномощното при нотариуса който го е издал.
5. Поискай телефона от пълномощника на собственика, чуй се с него и му предложи да се яви лично на сделката. Ако не желае, питай го каква е причината.
6. Ако е с наследници, виж да нямат някои от тях запазени дялове (ако Н.А. за придобиване е чрез завещание например).
7. Намери си твой, доверен нотариус. В тия сделки купувача винаги избира нотариуса!
8. Изискай от собственика (пълномощника) да извади удостоверения от общината за липса на реституционни претенции от 3-ти лица, както и за това че имота не е с държавен(общински) характер. Ако имота е възстановена земеделска земя, изискай същото и от поземлената комисия.
взето от тук И милото както съм споделяла подписа предварителният договор и получи документите,сега има един месец да реши къде иска да са му вътрешните стени,контактите и т.н. и другият месец е поканен на първа копка на имота.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: април 16, 2008, 09:24:19 »

момичета според вас кое е по добре малък апартамент ама близо до центъра или голям ама по в далечните квартали.така или иначе няма да е в центъра.Просто ни предлагат едно жилище което всичко друго му е страхотно само мястото не е кой знае какво.за тази цена в кварталите в центъра гарсониера или разширена гарсониера а в далечните квартали ще си купя 2 спални и дневен тракт две тераси.в единия случай получавам 45-50кв а в другия 75-80кв.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: април 16, 2008, 09:33:04 »

Аз лично бих избрала втория вариант, gucci! Имай предвид, че само в България е на мода да живееш в центъра и си мисля, че някой ден и това ще се промени!  good Дори и да не се промени гарсониерата е изключително малко жилище (сега живеем в гарсониерка под наем, в кухнята едвам се побира канапенце за гости) Макар, че жилището, в което ще живеем сега също е малко (58 кв) сме си обещали живот и здраве  след някоя друга година да си купим 70-80 кв поне. Колкото и близо да е до центъра имай предвид, че вече Варна е огромен град и където и да живеете ще ви трябва кола (не знам дали имате), а купите ли си веднъж няма да има такова голямо значение дали сте близо до центъра Wink
« Последна редакция: април 16, 2008, 09:35:59 от fanimira » Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: април 16, 2008, 09:34:00 »

момичета според вас кое е по добре малък апартамент ама близо до центъра или голям ама по в далечните квартали.така или иначе няма да е в центъра.Просто ни предлагат едно жилище което всичко друго му е страхотно само мястото не е кой знае какво.за тази цена в кварталите в центъра гарсониера или разширена гарсониера а в далечните квартали ще си купя 2 спални и дневен тракт две тераси.в единия случай получавам 45-50кв а в другия 75-80кв.

Аз лично съм за по-големия апартамент. Дава повече свобода. И все един ден ще има дечица да щъкат из него. Относно мястото, ако не ви допада много, няма смисъл да купувате там апартамент. От друга страна обаче, ако има изгледи за подобряване на квартала, защо не. Но в крайна сметка всеки знае себе си и възможностите си. Вижте кое ще ви е по-изгодно за вбъдеще, защото не всеки ден купуваш жилище.  good
Лично ние изобщо не сме обмисляли вариант жилище в центъра и затова се насочихме към кварталите. Верно пада се на изхода на Бургас за София, но пък на мен мястото ми е супер. И няма как да построят други кооперации около нас, защото от едната страна е булеварда, а от другата вече има блок.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: април 16, 2008, 09:37:34 »

Ами този големия е нещо като вашия.Намира се на края на града в местност и около него е главно природа и няма голямо застрояване.Само нашия комплекс е на близо.Е спирки си има просто не е да си подавате ръка през терасите.Ами днес ще огледаме хубаво мястото и ще прецениме.Ама не ми се ще да се затворя в кутийка.А и като имаме кола като ми кефне палим колата и където искаме там отиваме.А и в крайна сметка аз там се прибирам вечер и ще искам спокойствие.А децата така или иначе ще ги водя на детска градина в близост до работата ми която е центъра.

Незнам голямо чудене се чудим.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: април 16, 2008, 09:39:43 »

gucci, аз бих избрала по-голямото жилище. Остави всички удобства на по-голямото жилище, а защото с това бързо строителство сигурна ли си, че след година-две вече мястото ще е същото и няма да е станало по-привлекателно. Пък малкото жилище каквото и да го правиш по-голямо няма да стане.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines