Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 18:54:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво трябва да знаем когато купуваме апартамент!  (Прочетена 172592 пъти)
 
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: февруари 06, 2011, 20:53:53 »

Здравейте момичета, от няколко дни обикаляме да гледаме апартаменити, и от агенцията ни казаха ,че взимат комисионна он нас 2,5% от цената на апартамента shok. Останахме шокирани, та това са към 3.500лв  angry Не е ли прекалено много. По колко ви искаха на вас и кои агенции и как може да се избегнат?

То само комисионната за агенцията да беше. Проверихте ли колко ще ви излезе при нотариуса. Там таксите също не са никак за подценяване. Ние като търсихме се психирахме от нотариалните такси. Просто са безумни и са по 2, една за самия апартамент, една за кредита. Луда работа е. За това по-добре поне за агенцията да се спестят парите, че за нотариуса отиват още толкова и нагоре.

Успех с търсенето на жилище!
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #151 -: февруари 06, 2011, 22:08:36 »

То добре е да се спестят тези пари,ама как да стане от инвеститора няма как да търсим защото искаме да е с акто 16-т. Даже малко по-стари строителства гледаме,които са ползвани 10-тр15-т години,поне квадратурата им е реална, а не като новите пише 90кв. тристаен влизаме вътре и гледаме хол с кухна, спалня за която има място само за леглото и уж детска- килер беше направо и легло неможе да влезе... Та от 90кв, реални бяха 72 с терасата... Та всички агенции ли взимат от купувача такава баснословна сума, аз за 3.500лв сте си обзаведа едната стая.... angry Направо съм шокирана..  *crazy*Без това и сме с ограничен бюджет...ама такива грешни пари за агенция незнам.... shok
Колкото, до жилищата с акт 14-т и 15-т бяхме се засилили на там,нали по-евтинки са ,но братовчетка ми си купи такова преди 2 години.Казаха им ,,ок след 4-ри месеца е с акт 16-т и влизате,,....да ,ама не...2-ра година не могат да влезнат не се работи по строежа. Те поне имат къде да чакат,без да плащат квартира, но ако на нас ни се случи такова нещо няма как...Та насочете ме към агенция,поне която взима по-малко от тази сума... angry
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: февруари 07, 2011, 15:30:49 »

не съм сигурна, но ми се струва че някъде бях чела или чула за Адрес че работят без комисионна от купувача, а от продавача, може поне да проверите. Друг вариант е да се хванете под ръчичка и да разлепите например обяви че търсите апартамент в еди кой си регион, но пък така рискувате да получите и обаждания от агенции. Това се сещам засега.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: февруари 07, 2011, 15:35:42 »

Може да потърсите и в обяви директно от продавача макар че на половината такива отговарят агенции.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #154 -: февруари 07, 2011, 16:50:54 »

Благодаря ви момичета, определено тоз брокер го оставяме, то без това неговата агенция си е само той, явно ни взима за някакви баламурници знам ли... Подбра ни няколко обави из интернет, ходихме да ги гледаме и разбираш ли като се взима апартамента, комисионна за него 3.500лв. А от тез огледи ,нямаше нито един апартамент към неговата агенция... Тез два дни изживях стрес,нервна криза и депресия.. направо ми е лудница.. cray
Благодаря ви за съдействието, след малко имам среща с адвокат да го разпитам точно за тез проценти колко е нормално да се плати. Ще пиша какво е станало...
до после  smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #155 -: февруари 07, 2011, 19:49:40 »

Според мен 2.5% си е нормален процент, доколкото знам те вървят от 2 до 4%...Иначе и баща ми се опита да продаде без агенция, но просто не става, като видят обявата и веднага налазват. По повод "Адрес", те може да си пишат, че нямат комисионна, но тя е включена в цената на жилището. Загледайте се как обява на един и същи апартамент в друга агенция и Адрес е с различна цена..и познайте къде е по-висока..Безплатни услуги няма!
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #156 -: февруари 07, 2011, 20:59:55 »

Да така е безплатни услуги няма, но агенцията ще ми свърши работа за която ще платя няколко хиляди, а адвоката ни ще я свърши същата за 50-т лв.  Работата е няколко док. и проверка за тежести. Не казвам че агенцията трабва да взимат по 50-т лв ,но нещо от сорта на 800-1000лв би било приемливо...А защо баща ти не можи без агенция? Братовчет ми така продадоха апартамент без агенция и да ти кажа имаше доста желащи точно заради това... и бързо го продадоха.. smile
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #157 -: февруари 07, 2011, 21:01:25 »

Чесно да ви кажа замислям се да отвора агенция за недвижими имоти, то аз с продажбата на един имот почти половин година ще вържа финансово .. funnytooth
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #158 -: февруари 07, 2011, 21:06:26 »

Ами просто не му се обаждат частни лица, а само от агенции звънят и водят клиенти... pardon Явно на самите хора така им е по-добре, знам ли...Но е факт, че той си пуска всеки ден обява във вестник, но досега частно лице не му е звъннало.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #159 -: февруари 07, 2011, 21:45:25 »

Добре де баща ти е частно лице и хората идват с агенти, та тези агенти и от баща ти ли искаха пари при условие,че той не ползва агенция?
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #160 -: февруари 07, 2011, 22:03:48 »

Момичета прочетох ви и немога да не се намеся. В момента минаваме по този път и да ви кажа що годе прясна информация. Агенцията ни взе 2% (като на свои хора, иначе взима 3%). Да, много пари са, но това, което вършат ако трябваше да го правя аз, ми трябваше една седмица сигурно да не ходя на работа. Ако жилището се взима с ипотека документите са адски много.
Да, хледахме и жилища от строители, но ни хареса това. А и всички агенции взимат почти еднакви такси.
От тук се почва другото - банката дава 80 % от сумата на имота - значи намираш другите пари. ОК имаме ги. И накрая 700 евро за усвояване на кредита + НЕЧОВЕШКИТЕ за мен 3700 лв. нотариални такси. Е това беше капака на нашите ходения по мъките.
Пожелавам на всички ви да минете безпроблемно по пътя към закупуване на жилище. Все пак веднъж го правим (надявам се).
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #161 -: февруари 07, 2011, 22:11:30 »

Добре де баща ти е частно лице и хората идват с агенти, та тези агенти и от баща ти ли искаха пари при условие,че той не ползва агенция?

Те като видят обявата и се обаждат, за да дойдат да снимат и да предлагат апартамента. И след това водят клиенти...реално баща ми ползва услугите им, тъй като те предлагат неговия апартамент. Иначе ако не са те, няма да дойде и 1 човек да гледа...
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #162 -: февруари 07, 2011, 22:46:06 »

Ясно,значи частно лице неможе да си пусне обява в интернет, освен ако не е през агенция...  sad

Diavolitsa Направо нямам думи ,,по колко кожи дерат,, адски многа пари са...Значи да си приготвя едни 10хил. лева за разноски... кошмар...
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #163 -: февруари 07, 2011, 22:50:28 »

Да попитам  и друго има ли значение при какъв нотариус ще отидеш, т.е. всички ли взимат еднакво като агенциите или има разлика?
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #164 -: февруари 07, 2011, 23:27:06 »

Fashion при нас банката избира нотариуса. Мисля, че навсякъде е така. Агенцията предложи един, а ние имахме и познат като вариянт, но банката работят с техен. До колкото проучих нещата има някакво споразумение и цените не се различават много. Все пак на нас това ни е цената за изповядване на сделката - 3700 лв. Само да вметна, че жилището е 50000 евро и това е цена според тази сума.
Общо взето си приготви пари за това и имай в предвид таксата за усвояване на кредита, която също не е малка.
Тук съм изключила "малките" разходи, които сме направили досега - такса за разглеждане на документи + няколко такси в общината - около 100 лв., както и имуществената застраховка - 140 лв.
Ако има нещо питай, ще помагам ако мога.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines