Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 28, 2024, 21:48:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нетрадиционна сватба  (Прочетена 67738 пъти)
 
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: март 24, 2009, 16:00:04 »

Идеята за сватба на открито е чудесна. Аз ще женя дъщерята през май, и ще правим сватбата в едно имение в провинцията.
Прощавай,ама като чуя тази думичка провинция-винаги ме провокира(не ме обижда!).
Кажи къде по-точно?
Може да дадеш идея на някоя бъдеща булка,която още не е открила своето местенце.
А ние от провинцията ще споделим мнение ако познаваме мястото.

И честито-със сигурност е голяма тръпка да подготвяш такова весело събитие.
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: март 24, 2009, 16:04:43 »

dodo23, нали знаеш : ВСИЧКО ДАЛЕЧНО ОТ МОРЕТО Е ПРОВИНЦИЯ - така че може би жената говори за София  ROFL /това в кръга на шегата-да не се обиди някой столичанин/
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: март 24, 2009, 16:24:42 »

cvety_84,аз в София не съм ходила до сега,но имам желание да отида.
А  живея на 7 км от морето.Сутрин като погледна през прозореца виждам отражението на изгрева.
И може би защото го гледам отдавна не ме вълнува толкова.
Обаче следя с интерес мненията на хората,които организират сватба на морския бряг.
Ще ми се да изпитам част от тяхното вълнение. smile
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: март 24, 2009, 16:27:55 »

dodo, може би трябва да отидеш да живееш в София за известно време и после (ако) се върнеш на морето да разбереш тяхните вълнения. аз живях 4 години в бургас и също морето беше спряло да ми прави впечатление, но сега толкова много ми липсва....  cray
Активен
svetylka
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #79 -: март 26, 2009, 05:27:34 »

Прощавай,ама като чуя тази думичка провинция-винаги ме провокира(не ме обижда!).
Кажи къде по-точно?
Може да дадеш идея на някоя бъдеща булка,която още не е открила своето местенце.
А ние от провинцията ще споделим мнение ако познаваме мястото.

И честито-със сигурност е голяма тръпка да подготвяш такова весело събитие.

Може би пропуснах да кажа, че сме от София. Свадбеното тържество ще се състой в един двор /обширен и равен/, който се намира в едно Трънско село. Там живее свекърва ми. Измислили сме нещо като шатра /ако случайно завали дъжд/. Идеята беше на дъщеря ми и за мое учудване се прие много добре и от сватовете, за зет ми не се съмнявах. Смятаме, че ще е нещо по-различно и гостите ни ще се отпуснат повече. Осигурили сме превоз за хората, а пък който иска да си е с колата....
Най-интересното е, че там цялото село се вълнува /може би повече от нас/, защото е малко. Хората са готови да помогнат кой с каквото може. Малко ме беше притеснено дали ще мога да осигуря примерно стотина столове, но това ми се оказа най-малкия проблем.
А тръпката наистина е голяма. Питай те, стига да мога ще помагам. Вярно е, че мойта сватба беше преди 21 години  blush, но не съм забравила. А и младите дават страхотни идеи.
Активен
Evridika_
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #80 -: април 01, 2009, 08:15:16 »

никсис, а имаш ли някакви координати на Ботаническата в Бояна? Допада ми като цена и мисля да се обадя да видя какво-що...
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #81 -: април 01, 2009, 12:05:39 »

Здравей,

Кумувал съм на сватба в Ботаническата градина, но освен това и съм снимал сватба там. Изнесеният ритуал е много хубав, ако сватбата не е от много гости и претенциозни родители, които държат да поканят братовчеди и познати и всички заедно да тропвате хорца. Ако има кой да ти организира партито, може да се получи чудесна сватба (а като фотограф не мога да не отбележа колко много и хубави снимки може да имаш там). Основен въпрос, освен броя на гостите, остава времето - най-подходящо ми се струва втората половина на април и началото на май, когато температурите са достатъчно приемливи за парти на открито, а и вероятността деня да е дъждовен не е голяма, както е във втората половина на септември.
Преди години не бе проблем да заведа младоженци там и да ги снимам; от известно време се изтарикатиха и почнаха да събират по 40лв (скоро не съм бил, може да е и увеличена тарифата), но пък си заслужава, защото на малко пространство и без голямо обикаляне може да имаш снимки сред зеленина и хубави цветя, алеи и шадраван (без да има хора отстрани, които да влизат в кадър, както е например в градинката пред Народния театър). И това само от фотографска гледна точка, а за оригиналност, нестандартност - о, определено може да изненадаш всички!
Така че... иди и провери, за да може да получиш отговори на повечето си въпроси.
Успех!

А защо сватбата да не е с много гости и защо да не тропват хорце???  ohah  Това нещо не можах да го схмана много. Какво е сватба без роднини и хорце? Според мен роднините и хорцето това не са причина за да не се направи една хубава сватба в ботаническата градина.
Активен
siiu
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Happy bride


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: април 09, 2009, 11:57:36 »

Здравейте момичета, аз съм много нова тук, но идвам с много въпроси  blush
Българка съм, но живея в Германия. Бъдещият ми съпруг е немец и искаме да направим сватба в България. Аз по местоживеене в Бг съм записана в София, но искаме да направим сватбата във Варна. Или по точно идеята ни е да се подпишем във Варна и да направим изнесена церемония в Каварна. До колкото аз разбирам изнесената церемония представляга граждански брак и е направена по-скоро за атракция. Мисълта ми е че няма как да се сключи църковен брак с изнесен ритуал, нали така? Другият ми въпрос е, това че местоживеенето ми е в София означава ли че не мога да сключа граждански брак във Варненска община? Относно религиите, имат ли те значение при гражданския брак? За сега се сещам за тези въпроси, много ще съм благодарна ако има момичета с опит, които могат да ме насочат.
Активен
niksis
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: април 10, 2009, 09:11:57 »

Добре дошла  siiu  give_rose Мисля,че твоите въпроси не са за тази тема,но не съм сигурна къде да те препратя.По-добре модернаторите да го направят. До колкото мога да отговоря на въпросите ти ще го направя. Срещала съм други случаи като твоя в този форум.Ако имаш време се порови из темите. Изнесени могат да бъдат и двата ритуала.При гражданския ритуал като е изнесен е атракция,защото в повечето градове не позволяват да се изнася главната книга.А за църковния - мисля,че там няма нищо фиктивно,а си е на живо.Това,че си от София и подписваш в друг град- няма значение.Аз по принцип съм от Бургас,а ще се женя в София. Религиите не са от значение за гражданския брак.
Активен
siiu
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Happy bride


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: април 10, 2009, 13:37:34 »

Благодаря ти niksis  girl_wink
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: април 12, 2009, 11:58:27 »

Преди 3 години гледах на Етара в Габрово, във възрожденската механа беше организирана сватба по традиционен български обичай. Младоженците и всички гости бяха с носии и се изпълниаваха обичаи, за които не съм чувала и които даже не разбрах какво символизират. Беше ми много интересно, но ме досрамя да зяпам дълго.




Активен
dar4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 156



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: април 16, 2009, 17:14:33 »

Здравейте, момичета!

наскоро обикалях за място за инзнесения ни ритуал и минах и през Двореца в Балчик. Една съфорумка беше писала, че таксата е 200лв, а аз ще добавя някой нещица пресни, пресни от миналата седмица:

Разговарях с дамата която е отговорничка по тази част в Двореца:
Таксата е 200лв, но отделно от тази такса която е за ползване на мястото, за момичетата които желаят да имат венчавка там, попа вземал около още 200лв. Друг поп не може да отиде там, тъй като е друга енория или нещо такова, така че трябва с този който е там.

Може да се украсява, но само с воали, цветя или стойки за цветя имитиращи ковано желязо. Пластмасови арки и стойки на които им се вижда пластмасата не са разрешени, защото биле в "конфликт" със стария дух на мястото. Украсата трябва да се свали моментално след кприклучване на церемонията.

Иначе ако решите да влезете само за снимки и сте с булченската рокля пак 200лв вземат. Отговорничката ми каза за някакви румънци които влезли с обикновени билети за туристи, а в тоалетните се преоблекли пак като младоженци зада си направят снимки  crazy. Дано съм помогнала на някой с инфото smile.

Успех на всички с подготовките  good!
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #87 -: април 17, 2009, 15:36:38 »

божкеее... какво кожодерство и какви критерии... то вярно е хубаво да е в тон с обстановката... ама ако не можеш да си позволиш арка от ковано желязо... те са доста скъпи  nea
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: април 17, 2009, 16:08:09 »

божкеее... какво кожодерство и какви критерии... то вярно е хубаво да е в тон с обстановката... ама ако не можеш да си позволиш арка от ковано желязо... те са доста скъпи  nea
Кожодерство си е, но Двореца в Балчик е паметник на културата и всичко, което се разполага в него се съгласува с Националния институт по паметниците на културата - дори временнит постройки, обекти и т. н. А закона изисква всичко , което се поставя да не нарушава архитектурната среда. Може и кофти да звучи отговора ми, но той е следствие на професионална деформация. Ако и вие сте от другата страна - и вие ще мислите като мен. Пък и ако не бяха такива условията все пак щеше да е нормално да се прави сватба там (наистина е много красиво) и този въпрос нямаше да го обсъждаме в тамата "Нетрадиционна сватба" girl_impossible
Активен
maryeve
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #89 -: май 01, 2009, 11:06:35 »

Може би пропуснах да кажа, че сме от София. Свадбеното тържество ще се състой в един двор /обширен и равен/, който се намира в едно Трънско село. Там живее свекърва ми. Измислили сме нещо като шатра /ако случайно завали дъжд/. Идеята беше на дъщеря ми и за мое учудване се прие много добре и от сватовете, за зет ми не се съмнявах. Смятаме, че ще е нещо по-различно и гостите ни ще се отпуснат повече. Осигурили сме превоз за хората, а пък който иска да си е с колата....
Най-интересното е, че там цялото село се вълнува /може би повече от нас/, защото е малко. Хората са готови да помогнат кой с каквото може. Малко ме беше притеснено дали ще мога да осигуря примерно стотина столове, но това ми се оказа най-малкия проблем.
А тръпката наистина е голяма. Питай те, стига да мога ще помагам. Вярно е, че мойта сватба беше преди 21 години  blush, но не съм забравила. А и младите дават страхотни идеи.

Няма нищо по-хубаво от истинска селска сватба. С духова музика и дълги хора на чаршията. Западняците пари да дават, такава не могат да имат. И веселба, и купон, и съпричастие на стотици съселяни.
Като им се иска романтика, по-романтично от българската природа, здраве му кажи, препуснете на коне и се вречете във вярност на някой висок връх с красива гледка. А после селото да ви посрещне с тъпаните. smile
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines