Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 14:29:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нетрадиционна сватба  (Прочетена 68122 пъти)
 
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: октомври 27, 2008, 13:52:30 »

tasty права е розовка, че колкото булки, толкова мнения и най-важното е ти как ги чувстваш нещата. Аз например бях против изнесен ритуал и съм доволна от нашия. Зависи в кой град и ритуална зала го правите. Във Варна например, според мен много претупват нещата в ритуалната и човек няма време за емоции.
А за годишнините, никой не може да ви спре да ги празнувате на която дата си харесате!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: октомври 27, 2008, 13:56:36 »

Прави сте, момичета, ама не е лошо всеки да сподели как си е почувствал неговия ритуал. Според мен така само ще помогнем, а в крайна сметка и моя съвет е човек да се довери не само на разумните аргументи, но и на сърцето си.
Аз ако бях слушала и бях се оставила приказките за "театъра" да ме убедят преди сватбата, със сигурност щях да съжалявам после. А сега се радвам, че послушах вътрешния си глас и си бяхме с изнесен ритуал, точно както си го исках в началото.  Bravo
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #47 -: октомври 27, 2008, 23:43:16 »

Аз бих ви посъветвала, ако искате ритуалът ви да е в Ботаническата градина....да подпишете в съвета просто документите, без да ходите с роднини и т.н......просто в офисът им подписвате на същия ден сутринта, за да не се чудите коя дата да празнувате. Следобед си правите истинското тържесво в ботаническата градина. Другият вариант е да прехвърлите ботаническата градина в съвета, ако ви го позволят. Паричките, които сте отделили за изнесеният ритуал, ги използвайте да украсите залата с естествени цветя, така че пак да се чувствате като в приказка. Между другото комплексът Царско село също е подходящ, защото дворът им е много красив за изнесен ритуал, а в същото време имат и ресторанти, което си е удобство. 

Мен лично ме притеснява, че ще треперите какво ще е времето повреме на изнесеният ритуал по-скоро.
Активен
4epe6kama
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #48 -: ноември 29, 2008, 11:39:17 »

 blush blush blush blush ужасно ме е срам да попитам.... просто от 15 години не съм ходила в Двореца на Румънската царица и в Ботаническата градина в Балчик и не знам дори ка изглежда вече и в какво състояние е  sad това, което бих искала да разбера е дали може едно двойка да се венчае в градината? Позволено ли е? Ако да - познайте какъв ще е следващият ми въпрос  blum колко струва?  blush има ли булки от форума, които са казали "да" там?  smile а такива, които са присъствали на сватба в Ботаническата градина? Споделете...  Flower
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: ноември 29, 2008, 11:50:24 »

има има съфорумки които сключиха брак там-prin4ipessa(може да и пишеш на лични за подробности)
ние с милото ходихме лятото на разходка там,градината е страхотна,особенно розариума Wink
4epe6kama успех с организацията   Wink
Активен
4epe6kama
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #50 -: ноември 29, 2008, 12:13:43 »

 yahoo колко бързо ми отговориииииииииииииии  danceg
много ти благодаря, маслинке  Flower

Писах й вече на лични  blush

Благодаря за пожеланието, но до организирането има време още... в момента събирам информация  blush  blush
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #51 -: ноември 29, 2008, 12:29:30 »

Здравей черешката. Аз само искам да вметна, че там през юли и август е мнооого горещо и не ти ги препоръчвам. Ние бяхме това лято и там наистина е неворатно и много зареждащо. Ето снимка от личния архив на едно много подходящо за ритуала място.
Активен
4epe6kama
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #52 -: ноември 29, 2008, 12:53:17 »

 thank you thank you thank you thank you
много благодаря ! Не се бях сетила, че лятото е бая жега  blush
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #53 -: ноември 29, 2008, 12:58:01 »

Ooooo не, жегата е нечовешка просто и съчетана с липсата на сянка си е убийствена. Ние бяхме през август и не се дишаше. Едвам вървяхме. Но за сметка на това капанчетата са измислили алтернатива. Имат едни инсталации, които им поливат покривите и тротоарите пред тях, та там се живее. Но ако е по-хладно ще е много красива сватба. За въпросите, може да звъннеш директно там (има телефони в сайта). Успех и да ни информираш.
Активен
4epe6kama
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #54 -: ноември 29, 2008, 13:31:39 »

Дяволице, страхотна си ! Много ти благодаря!   Flower
Надявам се да ви информирам  blush аз още предложение не съм получила, но много се обичаме и сме говорили на тази тема blush сега само надничам във форума и чета насам-натам кое как, но понеже си падам голяма романтичка се сетих за това прекрасно място и съм много щастлива, че е възможно да се венчаят влюбените там!  danceg
Искрено се надявам някой ден двамата да си кажем "Да", било там, било на друго място !  heart  blush
Активен
mia_
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #55 -: януари 10, 2009, 15:09:12 »

Здравейте,
Имали някои от вас,които ве4е са сключвали брак в Ботаническата Градина в Балчик?Тай като ние също смятаме да подпишем там искам само да  попитам с кои фирми сте работили-украса,евентуално кейтаринг и дали сте били доволни от условията и отношението и организацията от страна на Двореца.Ние досега сме запазили само "Плачещата градина" за Подписване и Парти с кейтаринг.Организаторката от Двореца ни предложи за кейтаринг един от ресторантите там-"Корона",а за украса "Парти Вега",за които за съжаление намерих доста негативни мнения.

Активен
ana_d
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #56 -: януари 30, 2009, 22:34:42 »

Здравейте, мили момичета. Първо искам да ви поздравя, че сте близо до щастливия ден. Направо не мога да ви опиша колко съм щастлива, че ми предстои това.

Аз не искам типичната, традициона сватба. Искам нещо по-различно, по-нетрадиционно. За съжаление никъде не можах да намеря помощ в организирането на подобен вид сватба. Затова се обръщам към вас, да дадете идеи и мнение по въпроса, а също така и да кажете какъв бюджет би бил нужен.

Аз например имам няколко, различни представи за нетрадиционна сватба:

1. Представям си изнесен ритуал в някоя много красива градина. Красива и стилна украса. След церемонията партито да продължи в същата градина. Да е тип коктейл, но все пак да има танци. Разбира се, това е подходящо за летни сватби.

2. Друга интересна идея е сватбата на кораб или яхта. Младоженците да бъдат венчани от капитана (до колкото знам те имат такива правомощия). Т.к. съм от София и за съжаление морето ми е далечко, предлагам мястото да е язовир Искър или Панчарево.

3. Много ме привлича идята венчавка на балон. Не знам дали това въобще е възможно в рамките на България, но ... Стархотно ще е да се венчаеш в небето  Oh my ...


Ами това е, което ми хрумна за сега. Искренно се надявам да мога да осъществя някоя от тези идеи.
Чакам да видя колко сте изобретателни  smile
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #57 -: януари 31, 2009, 06:34:34 »

Хъм, за балон май нещо ми се мотае из главата, че тези от "Адреналин" правеха разходки с балон, та колко му е и да се ожените по време на разходката.  good Само дето не нам как ще качите лелката от гражданското там.
Активен
ana_d
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #58 -: януари 31, 2009, 12:33:55 »

Мерси  give_rose. Като определим дата, ще се свържа с "Адреналин", може пък да са организирали нещо подобно. Лелката наистина ще е проблем, трябва да е някоя хахо, за да се навие. Но и за нея ще е голяма емоция.
Активен
niksis
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 17, 2009, 12:09:19 »

Да актуализирам информацията за желаещите за изнесер ритуал. В Ботаническата градина до Бояна искат 600 лв. за неограничен престой- казват правете си каквото си искате. Понеже ние искаме само ритуала да е навън,от там човека ни каза ,че ще ни излезе към 200-250 лв.  Срещу тези пари получаваме- окосяване на тревата,избор на място в градината и евентуално можело да засадят някое цвете и без достъп на външни лица.Но в момента градината е в ремонт.Единственото равно  и по-сенчесто място е лепнато точно до околовръсното и точно там е ремонта.На мен лично не ми хареса.Ако си вземете шатри да поскриете това онова -става.
В Ботаническата градина на Софийския университет как стоят нещата- плащаш си 720лв. за 3 часа.Не се плащат допълнително такса вход на гостите,такса снимки и т.н.Даваш парите и градината е изцяло твоя за това време.Е,няма проблеми ако пресрочиш времето с около час,не ти взимат още пари.
В Софийска община само като чуят за изнесен ритуал и няма няма.Ден и час без проблем си избираш срещу сумата от 332лв. Книгата не се изнася.Подписва се предварително и безплатно..
Дано да ви е полезно...
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines