Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 28, 2024, 22:00:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нетрадиционна сватба  (Прочетена 67739 пъти)
 
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #30 -: април 02, 2008, 15:06:59 »

Видях снимките ти изглежда красиво! Къде е това? Коя агенция ползвахте?

Това е Хотел Палас на Слънчев Ден. За агенцията ще ти пиша на лични, че да не ми се карат.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 02, 2008, 16:54:09 »

За почивка предпочитам южното черноморие, момичетата са прави, че е пренаселено, но не и юни месец. А в слънчев бряг например, миналата година през много малка част от сезона хотелите са били пълни. Според мен не биха отказали цяла сватба юни месец.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #32 -: април 02, 2008, 17:25:06 »

Tinks, чудесна идея!
Аз също планирах нещо такова в БГ, което няма да стане защото сам адски претенциозна и не бях склонна на компромиси никакви.
Но да споделя опита си.
Първо - не се стресирай. Имаш достатъчно време, държиш положението (изискванията ти и бюжета) в свои ръце.
Верно, юни е сезон, но како отбеляза Арлина има повече хотели от колкото гости.
Големите хотели, като Палас, работят с тур оператори , така че цяло лято имат групи и ще е трудно да резервираш нещо само за вас. Трудно е, но не е невъзможно, така че ако ти хареса нъкое място веднага говори с мениджър който може да подписва договор. Аз също се пробвах да организирам в Палас - никoй не ни обърна внимание на първите 3-4 емейла и реагираха едва след като писахме и до директорката на Слънчев ден.
Отиди и лично разгледай колкото може повече места - ресторанти и хотели. Само така ще добиеш ясна представа дали ти харесва или не.
Със свещениците е по-лесно, винаги ще намериш някой който да е съгласен на ритуал на плажа.
Виждам че много хора са останали доволни от сватбените агенции. Аз обаче не бях склонна да им се доверя не заради парите, а защото останах с впечатлението че вършат тврде много неща в последния момент,  и не изпипват детайлите по моите стандарти.
Имай предвид че ако ще каниш гости от чужбина трябва да има удобен транспорт от някое летище до хотела.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: октомври 07, 2008, 12:45:55 »

Здравейте момичета!
Хрумна ми идея, да направим изнесен ритуал в ботаническата градина! Някой правил ли е подобно нещо и как стои въпроса с подобна организация? Благодаряяя Wink
Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #34 -: октомври 07, 2008, 21:26:19 »

Здравей,

Кумувал съм на сватба в Ботаническата градина, но освен това и съм снимал сватба там. Изнесеният ритуал е много хубав, ако сватбата не е от много гости и претенциозни родители, които държат да поканят братовчеди и познати и всички заедно да тропвате хорца. Ако има кой да ти организира партито, може да се получи чудесна сватба (а като фотограф не мога да не отбележа колко много и хубави снимки може да имаш там). Основен въпрос, освен броя на гостите, остава времето - най-подходящо ми се струва втората половина на април и началото на май, когато температурите са достатъчно приемливи за парти на открито, а и вероятността деня да е дъждовен не е голяма, както е във втората половина на септември.
Преди години не бе проблем да заведа младоженци там и да ги снимам; от известно време се изтарикатиха и почнаха да събират по 40лв (скоро не съм бил, може да е и увеличена тарифата), но пък си заслужава, защото на малко пространство и без голямо обикаляне може да имаш снимки сред зеленина и хубави цветя, алеи и шадраван (без да има хора отстрани, които да влизат в кадър, както е например в градинката пред Народния театър). И това само от фотографска гледна точка, а за оригиналност, нестандартност - о, определено може да изненадаш всички!
Така че... иди и провери, за да може да получиш отговори на повечето си въпроси.
Успех!
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: октомври 08, 2008, 08:22:02 »

Здравейте!
Само 40 лв ли е таксата? Аз мислех, че е много повече. Нека някой ако има възможност и наблюдения да сподели защото тези дни няма да имам време да отида да проверя. Благодаря  danceg
Активен
mralien
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #36 -: октомври 17, 2008, 11:54:12 »

Здравейте!
Само 40 лв ли е таксата? Аз мислех, че е много повече. Нека някой ако има възможност и наблюдения да сподели защото тези дни няма да имам време да отида да проверя. Благодаря  danceg
Всъщност 40 лева е ако искате да се снимате там на сватбения Ви ден... иначе ритуала е много различно нещо... и вече не са 40лв, а лелката вече иска по 60лв за 10-15-20минути снимки /миналата събота бях там/.  Oh my ...
« Последна редакция: октомври 17, 2008, 11:56:19 от Nobody » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: октомври 17, 2008, 12:05:31 »

Здравей! За коя ботаническа градина питаш? Ако става въпрос за Ботаническата градина в Балчик - таксата за провеждане на сватбено тържество там е 200лв. Ако става въпрос за Ботаническата градина близо до Драгалевци - миналата година ми бяха казали наем от 500лв. без лимит на времето, като ми изтъкнаха за преимущество, това, че за разлика от тях в университетската ботаническа градина на паметника на Васил Левски искат 2 пъти повече и има ограничение в часовете. Ако търсиш нещо подобно мога да ти кажа как вървят цените в Историческия музей в Бояна - 2500лв. за наем на градината и максимум до 11 и 30 разрешават да се стои. В резиденция Бояна административните спънки са непреодолими, а и напоследък отказват да правят сватби там. Ние много искахме нашата сватба да е там, но впоследствие се оказа, че ако изневиделица дойде правителствена делегация /а шанса за това е много голям/ пропада цялата сватба и се отлага.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: октомври 17, 2008, 13:22:01 »

Говорих с ботаническите градини и на паметника Левски и в Бояна и двете искат такса от 600 лв за период до 3 часа. Това включва да не допускат други посетители докато трае сватбата и да ти окосят тревичката нищо друго. Не е малко, но милото каза, че щом ме кефи ще го направим. Допълнително ако се искат шатри, столове и кетъринг се плаща или на тях или на друга фирма, която си избереш Wink
Активен
eko
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #39 -: октомври 18, 2008, 20:01:39 »

Здравей tasty,

Моята сватба беше в ботаническата градина на паметника Левски май месец 2007. Тук може да видиш снимки:
в последната галерия: еко и делян
http://www.getmarriedbg.com/index.php?option=com_expose&Itemid=4&topcoll=13
Аз бях ужасно доволна. Ние я наехме за 2 часа, само за изнесения ритуал, снимки и напитки.
Но да знаеш че стреса с дъжда е голям, аз до последно не знаех дали ритуала ни ще може да е там, защото времето никак не беше обещаващо и ми беше цял ден свито сърцето, вместо да се радвам на прическата и грима. Не бях наела шатри, а и бяха планирани 3 часа за ботаническа градина и  да се стигне пеш до ресторанта, тоест трябваше да викам гостите по-късно и т.н.
С две думи, която и дата да си избереш няма никаква гаранция за времето и може да си скъсаш нервите и развалиш настроението. Аз единствено на това държах, потписването да е в градина и щях да съм много нещастна, ако не стане. Съветът ми е:
1. да наемеш шатри или
2. да имаш резервен вариант на закрито, който да ти харесва, изискана зала на близо или в ресторанта.
Това е по-евтиният и добър вариант за мен, защото ако е порой и шатра не може да те спаси. А наистина с дъжда никой нищо не може да предвиди.

А също така ще ти трябват музиканти и озвучител с микрофон за вещото лице. Аз тях най-трудно ги намерих.

Поздрави и успех,
ако ти трябва друга конкретна информация пиши на лични.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: октомври 25, 2008, 23:21:51 »

Стягаме се за сватбата danceg замислям се сериозно имам много идеи, чета много тук във форума, но какво да бъде  girl_wink първата ми идея беше да бъде изнесен ритуал в ботаническата градина, но днес една приятелка ме разубеди, че се губи тръпката от подписването, защото трябва да се подпишеш в друг ден и всъщност се размива деня на сватбата, а и всъщност в този случай годишнината е в деня на подписването на гражданския брак, а не на самия ритуал. Объркана съм  cray Ще е интересно в ботаническата градина, но дали наистина няма да изчезне духа на брака така с този театър там  sad blush
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: октомври 27, 2008, 10:40:00 »

tasty, вярно е, че емоцията на самото подписване е много по-голяма, аз се разтреперах цялата от вълнение, насълзих се а уж, беше за 10 минути и бяхме само 6 човека, даже на родителите казахме да не идват, защото мислехме, че само един подпис набързо не е кой знае какво...
Ама такива емоции просто, че не знам ако беше в деня на сватбата и бях с булченската си рокля... сигурно щях да припадна от вълнение. smile

На самата сватба обаче също имаше вълнение и емоции на изнесения ритуал. Е, далеч не същите, както на предварителното подписване. Не мога да кажа точно, че са по-слаби, просто пак са силни, но са от по-друг тип.
В смисъл такъв, че пак е голямо вълнение (нищо, че вече сте женени и знаеш, че всичко е театър), защото преди това ритуалът е бил много кратък, нямало е клетви, халки и всичките онези затрогващи слова, които ги имаш на изнесения ритуал. Всичко това го усещаш с пълна сила на изнесената церемония и някак си е по-осъзнато и по-добре го изживяваш, защото не ти трперят чак така колената, както на предварителното разписване, а емоцията пак си е голяма.
Аз лично не съжалявам, че бяхме с изнесена церемония - така 2 пъти усетих тези сватбени емоции, макар и по-различен начин, но и 2-та пъти много силно!  weddingday
А когато изнесената церемония е в градина, както беше при нас, атмосферата е още по-магическа и според мен духа на брака не изчезва.

А за годишнината - това е, както си го решите. Ние празнуваме на датата на сватбата (засега само месечинки, дай, Боже - и годишнини!), а не на датата на подписването, която беше 2 дни преди това.

При мен основният мотив за изнесен ритуал беше, че не харесвам ритуалната зала в Бургас, освен това е само една и като набутат 20 сватби в събота и понякога става претупване на сватбите, гледат по-набързо да ги прекарат, че все закъсняват с графика. Но в София има повече ритуални зали и все пак има избор.
Освен това не ми харесва това разположение на гостите в Ритуалната зала - зад гърбовете на младоженците се получава струпване на хораи кой има видимост към тях, кой - не, не е ясно sad А и съм присъствала на сватби, на които в Ритуалната зала, точно поради това струпване, почват да шумят много и да си говорят по време на самия ритуал  nea
А в градината, гостите някак си са разположени около младоженците и е по-добрия вариант според мен.

Това са моите аргументи, предполагам, че ще има още интересни мнения по темата!
« Последна редакция: октомври 27, 2008, 10:53:00 от Kiksi » Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: октомври 27, 2008, 11:13:49 »

абсолютно съм съгласна с теб kiksi, но наистина се колебая много  crazy
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: октомври 27, 2008, 11:27:09 »

Добре де, tasty , ако не се лъжа, ти имаш доста време до сватбата.
Можете да се спрете на варианта да подпишете в Ритуалната зала същия ден сутринта и по-късно следобяд или вечерта да ви е изнесената церемония, така много-много няма да имаш време да размишляваш, че е театър, емоциите от двете неща ще се слеят в краткото време между тях, а и датата ви ще е една и съща.
Ние се отказахме от този вариант, за да не се натоварваме с още един ангажимент в деня на сватбата, но при добра организация на времето, мисля, че ще се получи!  good
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #44 -: октомври 27, 2008, 13:45:23 »

Скъпа tasty, аз няма да се изказвам "за" и "против", въпреки че имах изнесен ритуал и имам мнение. Моят съвет по-скоро е друг: не се влияй много от съвети и мнения  good. Колкото хора, толкова и мнения, всеки дава акъл, привежда доводи, съветва... Няма две жени, които да си представят СВАТБАТА по един и същи начин. Не че не трябва да събереш информация (нали всички затова сме тук), но си действай според твоето вътрешно чувство, не се влияй. Това е личен момент и според мен "съвет" не може да се даде, защото всеки го усеща по различен начин.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines