Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 09:14:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нетрадиционна сватба  (Прочетена 68117 пъти)
 
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 31, 2008, 22:57:11 »

това му е сайта
http://www.zornitzasands.com/

като цени ми се върти нещо двеста лева полупансион но може и да бъркам да ти кажа, защото милото се занимава с резервациите и аз нямам ясни спомени. Всеки случай не беше в разгара на сезона,а последните дни на август.
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #16 -: март 31, 2008, 23:39:51 »

Много оригинална идея наистина, браво! Най-важното е да организирате навреме нещата, защото в разгара на сезона ... да няма неприятни изненади. Успех  give_rose
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #17 -: април 01, 2008, 08:38:01 »

Ами ние затова почнахме 18 месеца по рано да организираме... мисля, че това време трябва да стигне?
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 01, 2008, 08:44:45 »

Prin4ipessa е организирала сватба на морето и по-точно в Ботаническата градина в Балчик! Можеш да се обърнеш към нея за съвети!
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 01, 2008, 09:06:26 »

Tinks,

бих ви предложила да помислите за дата септември месец:
1. цените към края на сезона падат рязко (дори под цените за май месец)
2. туристите са по-малко и комплексите са по-склонни към компромиси (например, юни месец, едва ли ще намерите ресторант, който да се съгласи да затвори и вътрешната зала и градината за 50 човека, за да можете да си изберете дали да сте вън или вътре в зависимост от времето)
3. самия плаж е по-топъл - не само водата, а и въздуха е по-топъл отколкото май месец, а в същото време не е силен пек както юли и август. Евентуално през нощта може да захладнее, но вие ще бъдете в ресторант, а не на плажа, така че едва ли би представлявало някакъв проблем

Друго което бих ти предложила е да избягвате оживени курорти (освен ако не си го представяш точно така, де), тъй като поемането на нощувките на 50 човека не са никак малко перо.

Използването на сватбен агент във вашата ситуация е силно препоръчително, поне според мен. Хубаво е също така, да не се ограничавате с агенция от региона (тъй като доколкото разбрах вие не сте избрали конкретен регион). В зависимост от финансовите ви възможности, моят съвет е да си изберете достатъчно опитен агент, който е работил на много места в страната (ако е работил и на морето - още по-добре).
Добре е да решите основните неща възможно най-рано:
1. Концепция - виждам, че вече сте я изчистили
2. Локация
3. Асистенция - все на някой ще трябва да разчитате - дали ще са роднините или човек на който му се плаща за това - си решавате вие.

П.С. Поздравления за решението и идеята - дано всичко да се получи така както си го представяте и всички (най-вече Вие) да останат впечатлени;)

П.П.С. и не се заблуждавайте, че 18 месеца са "много време" и аз така си мислих и след като в два ресторанта ме изгледаха като човек с психически отклонения (защото било прекалено далече май месец) реших да го давам по-кротко и така..... окъсняхме.
« Последна редакция: април 01, 2008, 09:09:32 от Alucinado » Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #20 -: април 01, 2008, 09:51:20 »

Ок честно да си кажа вече съм наистина стресирана.

Значи, сватбата я искам юни защото октомври имам много важни изпити и просто не мога да се занимавам с нищо друго освен учене. А никак не ми се чака до 2010. Така че, трябва да е юни или началото на юли. Май във никакъв случай. Ако трябва да дадеме няколко хиляди повече ще ги дадеме, но искам да го направим както трябва...

Гледах албума на Prin4ipessa - изглежда приказно, ще трябва да се свържа с нея! Точно нещо такова искам! Дада! Много благодаря на всички!  Bravo
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #21 -: април 01, 2008, 14:16:38 »

Много благодаря на всички за помощта до тук... Сега говорих с някои колеги тук и ми казаха, че в германия е прието хората сами да заплащат разходите по нощувката ако сватбата е някъде в друг град. Вие какво мислите по въпорса?
Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: април 01, 2008, 14:19:57 »

Tinks, специално аз ще поема разходите на моите гости, които са от други градова, относно хотел и т.н. До колкото забелявам и другите момичета от форума също, но все пак ако са 60 си е множко....моите са към 8-10 човека и е поносимо, но всеки според чергата си  girl_wink
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #23 -: април 01, 2008, 14:40:20 »

Еми ние ще трябва да поемем на 50 човека разходите. В по-кофти хотел, 40 лв нощувка на човек ще рече 2000 лв. Не е чак толкова много де...
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: април 01, 2008, 17:20:06 »

За това има цяла тема. Можеш да погледнеш в нея. Няма да се повтарям тук, а и там ще видиш мненията  на много повече хора.
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #25 -: април 02, 2008, 10:03:13 »

Ок ще се опитам да открия темата...

А сега друг въпрос... дайте мнение по повод южното и северното черноморие... още не сме се ориентирали и аз всеки ден се мятам от север на юг и обратно... Балчик или самата Варна срещу Созопол и Несебър... Като бях малка всяка година ходехме на Приморско, много го обичах , но не съм била там от сигурно 15 години идея нямам какво представлява сега... Дайте идеи, мнения, всяко е добре дошло!
Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: април 02, 2008, 10:17:00 »

Tinks, както някой те посъветва преди това, избягвай големите кърорти и натоварените. Аз като дете всяко лято бях на южното черноморие и да ти кажа в момента е толкова пренаселено, че хич не ми се нрави, но зависи вие какво искате. Лудницата обаче означева и натовареност на хотелите. Аз лично ти препоръчвам северното и то Балчик. Прекрасно и спокойно място. Предполагам си разгледала албума на Prin4ipessa и си добила представа. И като природа северното е по-красиво и по-запазено (за сега). Албена също си остава златна перла според мен на черноморието, но е малко скъпичка и натоварена през сезона, но от по-рано мисля че няма да имаш проблеми. Там за щастие си пазят природата (понеже е резерват) и ресторантите са страхотни и автентични български с богата фолкролрна програма, нестинари и т.н (не че е другаде ги няма де). Та за това се сещам сега. Амо ми хрумне нещо пак ще споделя  good
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #27 -: април 02, 2008, 10:50:36 »

Ами то и ние мислехме за Албена. Летувахме в хотел Гергана по-миналото лято ама малко скучничко ни беше да си призная. Ама пък имаше там един бар на плажа дето гледахме световното по футбол - много приятно място... Аз и Балчик си го обичам, ама много руснаци там напоследък май? Иначе ние не искаме фолклорни тематики де. Уффф и аз вече не знам...
Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #28 -: април 02, 2008, 13:53:15 »

Не знам някой дали ти го е предложил вече, Калиакра? Има ресторант там, невероятно красиво е... има това че ще трябва с автобус да извозиш хората. Другото местенце е Русалка.

Малко по на юг - Камчия, Обзор - там има много хотели точно на плажа. Юни месец са още празни.

Мисля че е прекрасна идеята ти Тинкс  Bravo Аз много исках да е така за наща сватба но беше много трудно да стане с 120 човека.

Вила Аква на Пейчинов, също става по това време, макар и да не е на плажа пак е хубаво, градината им е прекрасна с басейн http://www.visit.bg/sommer/photel.php?hotid=135

Агенцията която ползвахме бяха правили там сватба и изглеждаше много хубаво.
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #29 -: април 02, 2008, 14:26:22 »

Видях снимките ти изглежда красиво! Къде е това? Коя агенция ползвахте?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines