Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 28, 2024, 22:10:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нетрадиционна сватба  (Прочетена 67740 пъти)
 
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« -: март 31, 2008, 11:33:22 »

Здравейте!

Съвсем нова съм във форума и много много ентусиазирана. С мойто прекрасно момче се оженихме преди 6 години... Бяхме твърде млади (или поне всички роднини и приятели така смятаха, не че наистина бяхме твърде млади - 22/23 не е като да сме били на 16!), все още в университета, безпарични и така нататък. Просто знаехме, на пук на всички, че искаме да сме заедно завинаги. Сключихме граждански брак през 2002-ра, присъстваха само 5/6 човека... След това се обадихме на приятелите си и ходихме по клубове и кръчми цяла нощ... Беше страхотна сватба... е ако си на 22 и щур до немай къде.

Но сега решихме да се оженим отново... този път да направим истинска сватба, църковен брак и тн. Да поканим всички роднини, които все още ни се мусят и цупят заради първата сватба... избрахме си датата - 20.06.2009 и решихме да започнем организацията от рано, защото този път всичко трябва да е перфектно. Сега мислим по сценария така да се каже, а мойта мечта винаги е била за сватба на плажа. Дори не знам дали това е възможно в България? Ние живеем в Германия, но сватбата ще е или в София или на морето някъде. Мислим да направим сватбата на 20 юни и да останем на морето за медения месец... е то нашия меден месец продължава вече 6 години, но както и да е...

Всякакви препоръки биха помогнали. Трудно се организира сватба от Германия, а не искаме родителите да се месят твъъъърде много, че кой знае какви ще ги измислят. Мислим си да наемем сватбен агент, но не знам до колко може да им се разчита. Моля дайте съвет? Като го решихме бях супер ентусиазирана, ама сега малко ме хваща паниката... Е, поне има достатъчно време. Или поне така се надявам!

Предварително благодаря!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 31, 2008, 13:36:41 »

Мила на първо време нека уточним някой неща.Ритуала ли искате да е пясъка и до морето или въобще цялата сватба.Идеята за сватба на плажа е много красива но не съм много сигурна че е осъществима в България.Мисля си че ако всичко ще е на плажа определено ще ви трябва фирма за кетерин и фирма за украса или агенция дето да се занимава с това.За съжаление аз не мога да ти дам препоръка за сватбена агенция.Но мога да се поинтересувам във варна дали правят такива сватби тук агенциите.
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #2 -: март 31, 2008, 13:55:19 »

Ауу, благодаря за бързия отговор, като чета тук по форума и ми се изправят косите за колко неща изобщо не ни е хрумнало да мислим...

Това, което искаме е самата церемония (с попа) да е на плажа, всички гости да отседнат в един и същ хотел (по възможност близо до въпросния плаж) и самото празненство (след церемонията) да е в хотела, ако има градина хотела ще е най-добре. Мислим гостите да са най-много 50, 6-7 от тях ще са деца или бебета. Искаме евентуално да организираме и закуска на сутринта след сватбата преди да се разотидат хората а ние и може би някои от гостите да останем за почивка още седмица... нещо такова го мислим, не знам дали това се прави обаче в България въобще...
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 31, 2008, 14:03:50 »

Като идея звучи страхотно , вече има т.нар "изнесен ритуал" затова невярвам да е проблем сватбата на плажа , това за хотела също , всичко е въпрос на финанси  girl_wink
Желая ти успех и да ни държиш в течение как се развива подготовката  Wink
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #4 -: март 31, 2008, 14:13:03 »

Да и аз чух за въпросната изнесена сватба! Звучи обнадеждаващо! За финансите вече започвам да се чудя. Последно като си бях в София живота ми се видя доста поскъпнал. Да си призная идея нямам колко би излязла подобна сватба, особено ако, както го мислиме, поемем разходите на всички гости по нощувката в хотела. Трябва да проверя, но просто незнам от къде да почна...
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 31, 2008, 14:14:01 »

А държите ли на тази датата. Защото аз имам рожден ден на 18.06 и мога да те уверя, че се случва да е дъждовно по това време на годината. То и август има дъждовни дни, но все пак са по-малко.
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #6 -: март 31, 2008, 14:17:17 »

Хм, последния път като бяхме на Албена преди (2 години беше) бяхме там от 19 юни и времето беше страхотно... не ми се иска да е много жега, че ще имаме и възрастни хора и малки деца и не е хубаво ако е много горещо... Може би може и да е 1 седмица по-късно де, но не повече. А през юли мисля е и по скъпо, или не?
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #7 -: март 31, 2008, 14:22:48 »

Идеята е страхотна Bravo Обаче аз знам че венчавката се прави само в черква,не може да е на друго място =]Проверете това good Докато гражданския брак може да се сключи и навън,но пък вие имате такъв nea Успех с подготовката и да покажваш снимки после Good luck
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #8 -: март 31, 2008, 14:26:13 »

Tinks, решението ви да се ожените "още веднъж" с твоя съпруг е направо страхотна!  Bravo

Относно сватбата ти на плажа, трябва да помислиш за някои неща като например, че 20 юни е доста силен туристически сезон (може би не за българи, но за чужданците е в пълна сила).
Започвай да търсиш от сега хотел, че откровенно казано ми се струваш малко закъсняла.
Трябва да си уговориш поп, който да е съгласен на венчавка на плажа, защото в крайна сметка всичко си зависи от него, някои отказват, други са ок.
Мисля, че ще се намери агенция, която да ти организира плажната приказка.
А за цената, ще струва колкото една средно разточителна сватба в чубнина (според мен), но много зависи от категорията на хотела.

Имаш ли между другото предпочитания към някое място по черноморието?

Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 31, 2008, 14:32:58 »

Със сигурност юли месец е по-скъпо. Но то по принцип едва ли ще ви излезе евтино. Аз съм виждала снимки от сватба на плажа (цялата сватба), много е хубаво, лошото е само, че зависиш от времето.
Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 31, 2008, 14:36:55 »

Tinks, първо поздравления за идеята ти за ритуал на плажа. Първоначално и аз исках много подобен ритуал, но се разубедих, точно от факта, че ще се организира от разстояние и финансово ще е доооооооста по-скъпо. Що се отнася до цените, лятно време определено са доста по-високи, но мисля че при положение, че евентуално ще ползваш плажа на хотела, ще ползваш ресторанта им ще настаниш към 60 човека гости в хотела, няма начин да не може да се говори за отстъпки, пък било и то в сезона. Мен ако питаш първо се ориентирай къде искаш да се състои, на север или на юг. После уточни горе долу кой град или курорт, за да се провери, дали там църквите правят изнесени ритуали, защото някой правят и няма проблем, но някой отказват.  Най-добре според мен е ако имате възможност това лято да си посетите мястото, където си харесате да се състои всичко, ако нямате възможност ще е по-трудно, но не и невъзможно. И най-вероятно ще ви искат някакво по-сериозно капаро, защото все пак ще има резервирате 30-тина стаи и ресторанта и то в сезона.
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 31, 2008, 14:41:33 »

Tinks, идеята ти е много романтична!  give_rose И това за втора сватба, и това тя да е на плажа! give_rose
Дай Боже всеки му, след шест години да се чуства като младоженец!
Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #12 -: март 31, 2008, 15:01:04 »

Еее, ама не знам какво стана – писах, писах, уж постнах, ама на няма го поста... много съм зле начи...

Така първо, ясно ми е това че за това лято няма как да стане, ние за това решихме да я правиме сватбата 2009-та за 7мата ни годишнина. Нещо като кармичното прераждане, нали знаете на вски 7 години. Еми ко да кажа малко сме си чалнати с любимия...  insane


Но разбира се има и други неща като логистиката на гостите и тн... Цялата сватба не я искаме на плажа, защото всичко ще се провали ако времето е лошо... Само църковната церемония мислехме да е на плажа, не че горкия божи служител би бил много доволен от дъжда...  Xixixi

Мислхме си, ако е в хотела, те повечето имат разни там басейни и градино подобни пространства та може би ако е хубаво времето ще може повечко да стоиме навън, пък ако да кажем има навес още по-добре...

Както казах гуляйя по повод гражданския ни брак не беше никаква сватба даже не беше организиран ми по-скоро спонтанен гуляй, така че идея си нямам какви са цените на организираните сватби било то в България или чужбина. Всякакви ориентири биха били полезни...
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 31, 2008, 19:07:47 »

 :bravo:идеята е супер наистина!

аз имам три контретни идеи, но всяка една от тях е за различен бюджет.

1. комплекс Русалка. Голям, затворен комплекс с къщички и т.н. и плаж. Аз не съм била там, но майка ми е била и беше с добри впечатления.
2. хотел Zornitza Sands до Елените. Разкошен хотел, на брега на морето, ресторанта има маси в пясъка директно  yahoo. Лошото му е, че е от скъпите хотели и не знам с какъв бюджет разполагаш. Била съм лично и за моя претенциозен вкус и професионално изкривяване на тема обслужване почти нямах забележки. Ресторанта му също би могъл да се приспособи за сватбено тържество.
3. Царево - там едната от църквите им е разположена на скалите и до нея точно има малък хотел с ресторант. Не съм спала в хотела, само съм минавала от там и нямам преки впечатления.

Но и аз съм на мнение, че в активния туристически сезон ще е по-трудно и скъпо да организираш такова мероприятие. Защо не помислиш за май месец? Тогава и цените на стаите са по-евтини, а и места се намират.
успех  give_rose
« Последна редакция: март 31, 2008, 23:07:35 от Wienerin » Активен
Tinks
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #14 -: март 31, 2008, 22:43:13 »

:bravo:идеята е супер наистина!

аз имам три контретни идеи, но всяка една от тях е за различен бюджет.
2. хотел Зорница Сандс до Елените. Разкошен хотел, на брега на морето, ресторанта има маси в пясъка директно  yahoo. Лошото му е, че е от скъпите хотели и не знам с какъв бюджет разполагаш. Била съм лично и за моя претенциозен вкус и професионално изкривяване на тема обслужване почти нямах забележки. Ресторанта му също би могъл да се приспособи за сватбено тържество.

Нещо не мога да го открия този хотел... За какви цени говорим имаш ли понятие?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines