Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:41:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Влагата вкъщи  (Прочетена 171986 пъти)
 
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 06, 2012, 19:52:15 »

Аз имам нещо подобно http://www.twe.bg/youlong/mo6001.htm само че от Практикер, около 200 лв. и съм много доволна. От целия апартамент само в спалнята, която за сега не се отоплява, новата дограма направо тече, стъклата сутрин са супер мокри, даже почва да капе и на ламината. Но това е само зимата и особено в много студените дни. Този уред събира страшно много вода и когато го пускам вечер нямам такива проблеми. Само, че издава един звук, леко бръмчене, което на мен изобщо не ми пречи, но с моя годеник имаме пререкания.


teo: Оправих линка
« Последна редакция: февруари 08, 2012, 15:03:02 от Teo » Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: февруари 08, 2012, 15:17:45 »

Проблемът на тези устройства е, че консумират електричество. Колко вода изливаш от него?

Тази година при нас влагата е доста и се появи много мухъл. През изминалите години нямахме такива проблеми.

Мисля, че причината е новата дограма и уплътнението на външната врата. Апартаментът стана по-топъл, но и по-слабо проветрив.

Може би трябва изолация. По този начин да се стопли стената.
В стаята на децата се появи мухъл на стената с прозореца. От както поставих на тази стена конвекторната печка стичащата се вода по стената изчезна и вече няма мухъл.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: февруари 08, 2012, 17:02:37 »

Много вода събира, не знам колко литра. А за тока зимата плащам около 150 лв с климатик, духалка и всички електроуреди. Не го знам колко ток харчи.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: февруари 09, 2012, 12:23:10 »

В къщата на родителите ми имаше страшно много мухъл и влага, пробваха какво ли не - специални мазилки, които уж не позволяват да се образува мухъл  по стените и няколко вида влагоуловители, но беше без ефект nea Накрая си купиха ето това: http://vlagouloviteli.com/ebac/9/flypagetpl/shopproduct_details/10 и определено има много голям ефект. Вече на първия етаж няма влага, а на втория етаж намаля значително. Ползваха го няколко месеца на първия етаж, но понеже е за голяма квадратура, явно имаше ефект и на втория етаж. Сега го преместиха на втория и там започва все повече да намалява влагата и да изчезва мухъла от стените smile Да, малко по-скъпо е, но пък за сметка на това е качествено и го препоръчвам от опит.
Активен
drebosu4eto
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #79 -: февруари 22, 2012, 12:39:43 »

Ние също имахме влага,даже и мухал.Тъй като аз имам алергия от влагата взехме мерки и купихме Влагоабсорбатор на "Церезит" + спрей за мухъла (бяха комплект и не са скъпи).Самия влагоабсорбатор не е много голям, в него се поставя таблетка която обира влагата и водата се събира в контейнерче.Сега влагата е минимална,да не кажа че почти няма.Само си взимаме таблетки за влагоабсорбатора.   good
Активен
vsu_nelly
Регистриран

Публикации: 3


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: август 02, 2012, 13:55:51 »

аз използвах едни препарати против мухъла вкъщи преди години и от тогава нямам проблеми с това, слава богу  tease не помня точната сума, но на база на всички други, които бях използвала, бяха по-скъпи... ноо се отървах !
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: януари 11, 2014, 23:35:18 »

Да се разпиша и ние как се справихме с влагата...с изолация...външна си имаше апартамента, а ние направихме вътрешна изолация на външни стени...гледаме с мъжът ми няма вече мухъл и влага, нито конденз по прозорците, но ще видим като отидем другият месец да живеем там какво ще стане...
Активен
klarona
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #82 -: май 21, 2014, 15:59:34 »

И аз имам подобен проблем, чудя се вътрешна или външна да слагам ? Какъв съвет ще ми дадете smile
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: февруари 05, 2015, 16:12:33 »

Виждам,че темата отдавна е необитаема,но и при нас го има проблема с влагата.По този повод си взехме ел. влагоабсорбатор и в началото,докато Т бяха над 0-та беше добре,но чудно защо като паднаха навън под 0-та  и абсорбатора взе да не действа така качествено.Включва се на размразяване и не обира така добре влагата.Сега се готвим да правим външна изолация,защото явно само това е спасението.Иначе вътре имаме на всяка една външна стена.
« Последна редакция: февруари 05, 2015, 16:26:57 от rosit@ » Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: февруари 06, 2015, 09:25:17 »

Да, спасението до колкото и аз зная е във външната изолация!
Ние нямаме възможност за момента /в къща сме - площта е голяма, не като при апартамент smile/
Мислим да опитаме с вътрежна на външните стени, но вероятно няма много да се подобрят нещата, ще видим. Иначе, много наши познати казват, че единственото същинско спасение е в проветряването.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: февруари 06, 2015, 09:39:36 »

Аз преди няколко месеца смених дограмата на кухнята и сложих вътрешна излолация (къща е) Депрон 3мм за сега няма влага.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: февруари 06, 2015, 09:54:13 »

Момичета,дано имате късмет с вътрешната изолация.При нас уви не помага дори и тя,но на този етап нямаме възможност за външна изолация,въпреки,че сме в апартамент и то сравнително малък...пак си излиза скъпо.  nea
За сега единственото ни спасение що годе е този ел.влагоабсорбатор.Поне прозорците ми не текат все едно току що съм ги измила. crazy
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: февруари 06, 2015, 10:00:15 »

Аз съм чувала, че вътрешната изолация не помага, дори напротив, влагата попива в нея и става по-зле. Не знам до колко е вярно. Трябвало да се направи с отстояние от стената, за да има въздух. Но според мен и това не е решение.

За външната изолация, много е важно да е качествена. Майка ми от икономии 2 пъти прави изолация. И след втората вече няма никакъв мухъл.

За влагоабсорбаторите: ние имаме един не особено скъп- Budget, май е на Пректикер някаква марка и работи страхотно. Малко е шумен, но пък издърпва големи количества вода за кратко време и ражоти безотказно при всякакви температури.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #88 -: февруари 06, 2015, 13:35:26 »

Изолацията на жилището си е голяма тема... По лошото е, че хората рядко се сещат за "скритите" външни стени. Например, тези, които граничат с асансьорна шахта или пък със самото стълбище. По презумция са си студени стени и става конденз. В стария апартамент мъжът ми лепи изолация на стълбището, че иначе едната стена в банята вечно беше мокра.
Залепянето на мебелите за стената си е друг проблем. Особено големи мебели трябва да са си на отстояние (легла, дивани, секции, гардероби). Мухълът най-лесно се чисти с белина. Важното е обаче да се проветрява, за да не се образува тоя мухъл.
На нас последно ни се наложи да се борим с мухлясващ матрак. Сега под спалнята има отвори. Даже и според фън шуй сме екстра Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: февруари 06, 2015, 16:03:41 »

У нас и външната изолация не помогна особено. Но всяка година конденза става по-малко  pardon
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines