Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:37:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Влагата вкъщи  (Прочетена 171984 пъти)
 
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: април 16, 2008, 21:03:11 »

Купихме нов апартамент за съжалени последен етаж. Първата година беше добре, а тази зима почерня от влага .Какво да правя?
Най-добре проверете изолацията на покрива на блока ви. Явно там е проблема, щом сте на последния етаж. Някъде не е направена качествено и ви просмуква влагата.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: декември 05, 2008, 09:30:23 »

сложихме много хубава изолация там където имаше влага в един ъгъл шпаклова се след това залепи се тапета и забравихме че някога там е имало нещо. Но не такава изолация като навън, някаква специална където е за вътрешни помещения. Мога да помогна за заинтересованите ако има интерес ще пиша пак.
Активен
nmitev
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 29



« Отговор #17 -: октомври 12, 2009, 10:25:18 »

Имахме мухъл в северните стаи. Сложихме "дишаща" изолация и мухъл повече не се появи. Мухъл ни излиза и в банята, въпреки че има вентилатор.  Като цяло решението е препарата САВО.

Също така препоръчвам всякаквите марки обезвлажнители. Потърсете в Google. Има и в Технополис. Преди време разглеждах и най-скъпата версия (в порядъка на около 600 лева) имаше опция за йонизиране на въздуха (което пък много помага срещу прах), а също така и за поддържане на определена влажнаст, а не само изсушаване.  Друг е проблемът, че това нещо беше с размери 1m x 0,5m x 0,5m.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: ноември 05, 2009, 15:53:04 »

на нас в новия ни дом има много влага, чак си мисля че не е нормално това.
Ще пробваме с Влагоуловителя дано да стане че мн гадно.
Нмитев ще пробвам със САВО благодаря.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: ноември 05, 2009, 16:08:12 »

Ние вкъщи сме с полуподземен етаж и там в дневната има много влага. Купихме от Ceresit Stop влага и определено 2-3 дни след като го сложихме се почувства разликата. Прозорците вече не се изпотяват, а на стената няма мухъл. Така че го препоръчвам горещо; надявам се да се задържи положението така, а да не е само временно...
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: ноември 05, 2009, 16:12:24 »

ох и при нас е много влажно, не се търпи вече.миналата зима се бяха появили по целия таван в банята петна мухъл-зелени, черни направо, а има вентилатор, който работи почти постоянно, напръскахме със Саво и изчезнаха, направо магически препарат, много съм доволна.
 но тази година като почна пак да се застудява и направо усещам влагата, в целия апартамент, като легна да спя и се потя цялата, а не е от жегата.
не знам, някой ако е ползвал от тези машини за премахване на влагата да каже на какъв принцип работят?ако са с ток, издават ли шум?Това главно ме притеснява
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 05, 2009, 19:02:09 »

не знам, някой ако е ползвал от тези машини за премахване на влагата да каже на какъв принцип работят?ако са с ток, издават ли шум?Това главно ме притеснява
За този уред, който съм писала по горе - Ceresit Stop влага - работи с таблетки и не издава никакъв шум. Подходящ е за помещения към 20 кв.м. За повече инфо виж тук.
А относно уредите подобни на малки печки - едни познати имат такова чудо (първото в каталога) и почти не се чува. Включва се в контакта и започва да дърпа въздух (нещо подобно на калориферите, само че вместо да духа топъл/студен въздух, то го дърпа). Шумно е почти колкото една калориферна печка. Лично на мен точно този модел не ме подразни с шума...Ползват го за две стаи - общо към 45-50 кв. м.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: ноември 09, 2009, 17:11:39 »

ние сме се запасили за всеки случай с ето това, за сега влага няма да не повярва човек, но имаме това-


* 452020_06_lr2.jpg (65.34 KB, 400x302 - видяно 21795 пъти.)
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: ноември 12, 2009, 11:26:57 »

Оле момичета, направо съм в чудо с тази влага tease Имахме мухал на терасата, всичко оправихме от вътре милото закова стериопор на стените, отгоре латекс, там каквото се прави, отвън изолация, вътре сменихме дограмата и даже купи и такава машинка за влагата като ходихме в метро мин. седмица, но въпреки всичко като станем сутрин и по стъклата и латекса от вътре тече вода и това е nea
Не знам вече какво да правим angry
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: ноември 13, 2009, 08:56:39 »

петрова, те и наще направиха основен ремонт от къртене до качествена изолация, сменика дограма, вътре изолация навън... обаче пак се появява... незнам откъде но пак има. А тази в нас изчезна. Ако искате вярвайте няма я, даже и стените не са мокри и прозорците не се запотяват... ама за всеки случай имаме влагоуловителя по- долу, понеже не ни е мн голяма къщата, но петрова аз ти предлагам да не седите така на тая влага защото е мн опасна за здравето ми да си купите.
Има няколко вида влагоуловители, които условно могат да се разделят така: за битово и професионално приложение- вторите са с висока производителност,мощен компресор и работещи в температурен диапазон + 4 - +40 гадуса С, битовите работят при 5-35 градуса. Лидер в производството в Европа е DESA - POLAND / завода е собственост на американската MASTER / ето: www.desapoland.pl.
         DESA произвежда доста широка гама уреди предназначени за климатизация- влагоуловители, мобилни климатици, охладители, овлажнители, пречистватели на въздух, отоплители и т.н.
  Естествено, за по големи помещени трябват по големи по капацитет влагоуловители, в противен случай ефекта ще се усети при по продължителна употреба.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: ноември 13, 2009, 09:41:15 »

Момичета когато направите ремонт и сложите дограма, изолация, боядисате всичко с латекс вие запечатвате апартамента, къщата или там в каквото живеете, а всичко диша и отделя влага.Така отделена влага трябва или да излезе или да избие като мухъл по стените ви.Не мога да дам отговор как да се оправи това, но знам, че една от предпоставките е често проветряване на помещенията и потдържане на постоянна температура в тях.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 13, 2009, 09:50:11 »

трябва много проветряване,ние спалнята я проветряваме цял преди обяд,че понякога и до вечерта стои отворен прозореца,а холя през ноща(то май не заради влагата ами аз съм малко маниачка на свеж въздух tease)
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: ноември 16, 2009, 16:29:18 »

ооо да, и проветряването е от значение.
И ние уж проветряваме, и пак има от време на време ама мъничко.
Запасили сме се с влагоуловител.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: ноември 16, 2009, 16:40:31 »

Ако е до проветряването сутрин останям прозореца отворен на двуосовия си механизъм и затворена тераса и вечер го затварям, но уви pardon
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: ноември 16, 2009, 17:04:47 »

е, да петрова, понякога и проветряването не помага, колкото и често да го правим.
Прибягва се до други мерки, които малко или много да решат проблема. Аз отварям терасата, въпреки нечовешкия студ, за половин час, че и пране имам вътре, ама нали ти казвам, имаме влага, но е мн малко.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines