Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 13:31:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Влагата вкъщи  (Прочетена 172221 пъти)
 
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« -: март 29, 2008, 22:12:16 »

Милички,

Кажете когато имате влага в дома - какво предприемате? Ние в спалнята имаме доста влага, тя е северна-западна, слънце има само следобед. Бебка ще спинка при нас, и ми се иска да пробваме с нещо, ама незнам какво pardon pardon

Добре че няма мухъл, имам доста познати, които имат и мухъл в апартаментите си angry

 give_rose give_rose give_rose
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #1 -: март 31, 2008, 09:07:53 »

Има едни кутии за влага (мисля, че точно така се казват). Не знам на какъв точно принцип действат, но май има гъба вътре, която попива влагата. Явно помагат, защото една позната купува такава за детската градина, в която работи майка й. Другото е да проветряваш по-често, или да пуснеш някаква печка да поизсуши въздуха  pardon
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 31, 2008, 09:21:29 »

ние също в момента имаме голям проблем в стаята където спим, ужасно и купихме от таблетките на церезит, но уви никакъв ефект !!!!!! и добре че зимата свършва и свеки е решила като се изнесем да правим ремонт там - изолация !!! smile

Изабел влагата само зимата ли имаш и или през цялата година ?
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #3 -: март 31, 2008, 22:39:26 »

fidanka, мерси за съветите! Wink smile

Ели, да ти кажа обърнах внимание тази зима, като че ли миналата нямаше влага или аз не съм обърнала внимание blush blush. Всъщност сега си взехме един уред - термометър и влагоизмерител в едно, та стойностите не ми харесаха дето ги показа. Добре, че зимата свършва наистина, и ние ще трябва да доизолираме за следващата зима. smile
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 01, 2008, 07:44:33 »

ами миналата зима си беше много топла, а тази с тези -20 наистина си беше зима !!!!!! smile
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 01, 2008, 08:53:25 »

Момичета, имате ли идея какво да права с банята? Няма прозорец и няма как да има, защото е в средата на апартамента. Но не се проветрява лесно, задържа влага и става едно...гадно тъмно петно! crazy Ако някой е имал подобен проблем...помагайте!!!
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #6 -: април 01, 2008, 08:59:01 »

Ако има възможност си поставете вентилатор (не знам как му е точното име) - това, което е свързано с вентилационния отвор и се задейства с електричество. Е, не е като да имаш прозорец, но поне извежда голяма част от влагата. Ние имаме такъв и наистина много помага
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 01, 2008, 09:09:34 »

да вентилатор в отвора на комина и всеки път като се къпе някой го пускате !!!!! това е най-лесното решение !!!!! smile
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: април 03, 2008, 15:37:02 »

Милички,

Кажете когато имате влага в дома - какво предприемате? Ние в спалнята имаме доста влага, тя е северна-западна, слънце има само следобед. Бебка ще спинка при нас, и ми се иска да пробваме с нещо, ама незнам какво pardon pardon

Добре че няма мухъл, имам доста познати, които имат и мухъл в апартаментите си angry

 give_rose give_rose give_rose

Момичета чувала съм че има  машинки за влага - влагоуловители и са много добри.  Wink Предполагам, че може да се намерят в магазините за техника.  good
Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: април 03, 2008, 15:42:50 »

Момичета, имате ли идея какво да права с банята? Няма прозорец и няма как да има, защото е в средата на апартамента. Но не се проветрява лесно, задържа влага и става едно...гадно тъмно петно! crazy Ако някой е имал подобен проблем...помагайте!!!

И ние имахме такъв проблем,но когато след ползване вратата на банята се остави отворена и като се попроветри се подсушава с моп и суха кърпа.Откакто правя това,нямаме никакви проблеми
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: април 03, 2008, 15:43:37 »

fiamaa е права. Цената им варива според обема на машината. Има ги в Метро, технополис и магазините от този род. На работа имаме такава машина и повярвайте ми имат ефект. На седмица два пъти поне изхвърляме вода от контейнера. Е сами се сещайте в каква среда работя, но....въпрос на избор.  blum
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: април 03, 2008, 16:09:19 »

fiamaa е права. Цената им варива според обема на машината. Има ги в Метро, технополис и магазините от този род. На работа имаме такава машина и повярвайте ми имат ефект. На седмица два пъти поне изхвърляме вода от контейнера. Е сами се сещайте в каква среда работя, но....въпрос на избор.  blum
и аз съм с две ръце за тях,ние имаме две вкъщи и вършат страхотна работа в антрето,майка ми има и в работата и там също са доволни от тези машини blush
Активен
zlatina_ts
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #12 -: април 16, 2008, 17:00:32 »

Купихме нов апартамент за съжалени последен етаж. Първата година беше добре, а тази зима почерня от влага .Какво да правя?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: април 16, 2008, 17:57:16 »

ами сложи си окачен таван,другото е да напръскаш с едно срещу влага и тя се маха и после минаваш с латекс отгоре,а ако имаш достъп до тавана и фин,възможност може да сложиш вата на тавана и това по пинцип спира конденза и изчезва мухала<но говорим ако имате таван и достъп до него>,другото е такава машина за влага,но ако ти трябва за всяка стая-пак доста солено ще ти излезе.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: април 16, 2008, 18:59:02 »

Ние имаме обратния проблем - при нас става адски сухо през зимата заради парното и винаги работи оважнителя за въздух, защото иначе ни се запушват носовете, всичко е наелектрезирано и се получават разстояния между паркета.  Oh my ... Направо луда работа.
isabel, каква стойност показва уреда ви за влагата? Какъв е процентът?
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: април 16, 2008, 21:03:11 »

Купихме нов апартамент за съжалени последен етаж. Първата година беше добре, а тази зима почерня от влага .Какво да правя?
Най-добре проверете изолацията на покрива на блока ви. Явно там е проблема, щом сте на последния етаж. Някъде не е направена качествено и ви просмуква влагата.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: декември 05, 2008, 09:30:23 »

сложихме много хубава изолация там където имаше влага в един ъгъл шпаклова се след това залепи се тапета и забравихме че някога там е имало нещо. Но не такава изолация като навън, някаква специална където е за вътрешни помещения. Мога да помогна за заинтересованите ако има интерес ще пиша пак.
Активен
nmitev
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 29



« Отговор #17 -: октомври 12, 2009, 10:25:18 »

Имахме мухъл в северните стаи. Сложихме "дишаща" изолация и мухъл повече не се появи. Мухъл ни излиза и в банята, въпреки че има вентилатор.  Като цяло решението е препарата САВО.

Също така препоръчвам всякаквите марки обезвлажнители. Потърсете в Google. Има и в Технополис. Преди време разглеждах и най-скъпата версия (в порядъка на около 600 лева) имаше опция за йонизиране на въздуха (което пък много помага срещу прах), а също така и за поддържане на определена влажнаст, а не само изсушаване.  Друг е проблемът, че това нещо беше с размери 1m x 0,5m x 0,5m.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: ноември 05, 2009, 15:53:04 »

на нас в новия ни дом има много влага, чак си мисля че не е нормално това.
Ще пробваме с Влагоуловителя дано да стане че мн гадно.
Нмитев ще пробвам със САВО благодаря.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: ноември 05, 2009, 16:08:12 »

Ние вкъщи сме с полуподземен етаж и там в дневната има много влага. Купихме от Ceresit Stop влага и определено 2-3 дни след като го сложихме се почувства разликата. Прозорците вече не се изпотяват, а на стената няма мухъл. Така че го препоръчвам горещо; надявам се да се задържи положението така, а да не е само временно...
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: ноември 05, 2009, 16:12:24 »

ох и при нас е много влажно, не се търпи вече.миналата зима се бяха появили по целия таван в банята петна мухъл-зелени, черни направо, а има вентилатор, който работи почти постоянно, напръскахме със Саво и изчезнаха, направо магически препарат, много съм доволна.
 но тази година като почна пак да се застудява и направо усещам влагата, в целия апартамент, като легна да спя и се потя цялата, а не е от жегата.
не знам, някой ако е ползвал от тези машини за премахване на влагата да каже на какъв принцип работят?ако са с ток, издават ли шум?Това главно ме притеснява
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 05, 2009, 19:02:09 »

не знам, някой ако е ползвал от тези машини за премахване на влагата да каже на какъв принцип работят?ако са с ток, издават ли шум?Това главно ме притеснява
За този уред, който съм писала по горе - Ceresit Stop влага - работи с таблетки и не издава никакъв шум. Подходящ е за помещения към 20 кв.м. За повече инфо виж тук.
А относно уредите подобни на малки печки - едни познати имат такова чудо (първото в каталога) и почти не се чува. Включва се в контакта и започва да дърпа въздух (нещо подобно на калориферите, само че вместо да духа топъл/студен въздух, то го дърпа). Шумно е почти колкото една калориферна печка. Лично на мен точно този модел не ме подразни с шума...Ползват го за две стаи - общо към 45-50 кв. м.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: ноември 09, 2009, 17:11:39 »

ние сме се запасили за всеки случай с ето това, за сега влага няма да не повярва човек, но имаме това-


* 452020_06_lr2.jpg (65.34 KB, 400x302 - видяно 21837 пъти.)
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: ноември 12, 2009, 11:26:57 »

Оле момичета, направо съм в чудо с тази влага tease Имахме мухал на терасата, всичко оправихме от вътре милото закова стериопор на стените, отгоре латекс, там каквото се прави, отвън изолация, вътре сменихме дограмата и даже купи и такава машинка за влагата като ходихме в метро мин. седмица, но въпреки всичко като станем сутрин и по стъклата и латекса от вътре тече вода и това е nea
Не знам вече какво да правим angry
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: ноември 13, 2009, 08:56:39 »

петрова, те и наще направиха основен ремонт от къртене до качествена изолация, сменика дограма, вътре изолация навън... обаче пак се появява... незнам откъде но пак има. А тази в нас изчезна. Ако искате вярвайте няма я, даже и стените не са мокри и прозорците не се запотяват... ама за всеки случай имаме влагоуловителя по- долу, понеже не ни е мн голяма къщата, но петрова аз ти предлагам да не седите така на тая влага защото е мн опасна за здравето ми да си купите.
Има няколко вида влагоуловители, които условно могат да се разделят така: за битово и професионално приложение- вторите са с висока производителност,мощен компресор и работещи в температурен диапазон + 4 - +40 гадуса С, битовите работят при 5-35 градуса. Лидер в производството в Европа е DESA - POLAND / завода е собственост на американската MASTER / ето: www.desapoland.pl.
         DESA произвежда доста широка гама уреди предназначени за климатизация- влагоуловители, мобилни климатици, охладители, овлажнители, пречистватели на въздух, отоплители и т.н.
  Естествено, за по големи помещени трябват по големи по капацитет влагоуловители, в противен случай ефекта ще се усети при по продължителна употреба.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: ноември 13, 2009, 09:41:15 »

Момичета когато направите ремонт и сложите дограма, изолация, боядисате всичко с латекс вие запечатвате апартамента, къщата или там в каквото живеете, а всичко диша и отделя влага.Така отделена влага трябва или да излезе или да избие като мухъл по стените ви.Не мога да дам отговор как да се оправи това, но знам, че една от предпоставките е често проветряване на помещенията и потдържане на постоянна температура в тях.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 13, 2009, 09:50:11 »

трябва много проветряване,ние спалнята я проветряваме цял преди обяд,че понякога и до вечерта стои отворен прозореца,а холя през ноща(то май не заради влагата ами аз съм малко маниачка на свеж въздух tease)
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: ноември 16, 2009, 16:29:18 »

ооо да, и проветряването е от значение.
И ние уж проветряваме, и пак има от време на време ама мъничко.
Запасили сме се с влагоуловител.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: ноември 16, 2009, 16:40:31 »

Ако е до проветряването сутрин останям прозореца отворен на двуосовия си механизъм и затворена тераса и вечер го затварям, но уви pardon
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: ноември 16, 2009, 17:04:47 »

е, да петрова, понякога и проветряването не помага, колкото и често да го правим.
Прибягва се до други мерки, които малко или много да решат проблема. Аз отварям терасата, въпреки нечовешкия студ, за половин час, че и пране имам вътре, ама нали ти казвам, имаме влага, но е мн малко.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: ноември 16, 2009, 17:15:47 »

оф не знам душиче, нито простирам, нито готвя на тази тераса и като погледна прозореца и по латекса под него тече вода все едно го заливаш с кофа angry
п.п викам на милото, че на Ниагарския водопад няма толкоз вода sarcastic
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: ноември 17, 2009, 09:13:26 »

ние си купихме в неделя уреда на церезит, беше 16 лева, което ме учуди, дамо да има ефект, като чета обаче пълнителят е много отровен и опасен. при нас проблема идва от банята , тя е вътрешна и няма как да излиза, защото, за да излезе трябва да мине през хола и коридора и някак си не става, и мухъл се появи за два дни, само проветрявам и не знам вече, дано да има ефект от този церезит
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: ноември 17, 2009, 09:21:31 »

п.п викам на милото, че на Ниагарския водопад няма толкоз вода sarcastic

 girl_haha girl_haha петрова има има и повече има даже на Ниагара
и ние сме така от банята влиза направо в кухнята има вентилатор ама гледам да я подсушавам след това, но си има влага и вътре...
А Руми, незнаех че пълнителя е отровен...
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: ноември 17, 2009, 09:41:41 »

да отровен е, не трябва да се пипа с голи ръце, не трябва да се вдишава, аз като отворих линка, който Стаси беше дала и като прочетах какво пише направо се уплаших, ама щом го продават
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 17, 2009, 09:54:55 »

да отровен е, не трябва да се пипа с голи ръце, не трябва да се вдишава, аз като отворих линка, който Стаси беше дала и като прочетах какво пише направо се уплаших, ама щом го продават
Вярнно ли, не знаех че е отровен, ще внимавам nea
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 25, 2009, 10:04:38 »

И аз незнаех че е отровен...
То явно каквито и ремонти да направиш, колкото и да приветряваш, влага ще има...
Ама комшийте си купиха някакъв голям влагоуловител, казват, че толкова дърпал влагата, чак въздуха ставал гаден- сух и дразнел гърлото им... и бързо им съхнели дрехите...
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 25, 2009, 14:04:04 »

една моя приятелка също има голям уред с ток, но първо,че е много голям, второ е с ток и шуми, тези по-големите са за по-големи помещения и са един вид професионални, примерно за новобоядисани помешения и други, някак си не си представям да имам в хола огромно чудо, което и да бръмчи
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: ноември 25, 2009, 16:44:48 »

Руми ми техния не бучи, даже ако не ми бяха казали нямаше да забележа.
Той е нещо такова като на снимката и наистина мн добре действа.
Казаха ми че преди да си го купят вода текло по стените  Oh my ... ние нямаме такъв проблем но ако се появи незнам как ще живеем там...  girl_impossible


* 2764.jpg (10.27 KB, 300x300 - видяно 21388 пъти.)
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 25, 2009, 20:17:59 »

моя приятелка има подобен 200 лева и шуми, другото тъпо е че няколко пъти се навдоянва , тт изтича през друг отвор, иамло и някакви изисквания  на какво ниво да го сложиш
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: декември 05, 2009, 10:48:41 »

И при нас има проблем с влагата-все пак сме близко до морето.Част от проблема решихме с външна изолация.Другата част със Саво и един друг препарат за мухъл.Като пръскам не само когато има мухъл а и периодично.И трето с редовно проветряване.Четвърто с функцията на климатика за изсушаване на въздуха.Моя мухъл се появява по външните стени на стаите.В банята варосахме и тавана и стените дишат и няма грам мухъл въпреки че е затворена отвсякъде и отдушника ми е много малък.Нормално е в нови апаратемти първите години да се появи мухъл заради многото вода във всичко строителни материали.Петрова чувала съм за едни машинки които се слагат за вентилацияна дограмата и които помагали защото доколкото разбирам има голям конденз.Миналата година и по нашите прозорци течеше много вода.Но тази година е много по нормално въпреки че пак се изпотяват.За млагоуловителите мога да кажа че комшийката ми има някакъв на Аляска и е преносим и не много голям и скъп и върши чудесна работа.Казва че изхвърля около 4 литра вода на дененощие защото при нея проблема с мухъла беше много сериозен и навсякъде и мухъла почи изчезна.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: декември 29, 2009, 09:17:12 »

ужас момичета, нашите направиха супер изолация отвътре и шурти като чешма на едно място а на всички останали пак същото  Oh my ... shok вече до гуша им дойде, въпреки проветряването, което правят... да не би да трябва и външна. Тоя теч съсипа всичко...  shok
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: декември 29, 2009, 09:27:11 »

 е сега ще ви шокирам направо
 нашата влага тъкмо я бяхме поукротили с влагоуловителя и какво стана онзи ден
точно срещу бянята имаме шкаф за обувки, не го бяхме отваряли може би седмица и като го отворихме, целия  му гръб в мухъл и няколко чифта обувки целите в мухъл, ужас, изхвърлихме ги, направо не можех да повярвам, такова нещо. Не знам какво да правим , банята ни е вътрешна,няма как да проветрявам, защото през целия коридор и през холя трябва да мине въздуха
 направо съм се побъркала, имаме вентилатор, работи през целия ден, ако някой може а помогне, да каже
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: декември 29, 2009, 22:49:39 »

е сега ще ви шокирам направо
 нашата влага тъкмо я бяхме поукротили с влагоуловителя и какво стана онзи ден
точно срещу бянята имаме шкаф за обувки, не го бяхме отваряли може би седмица и като го отворихме, целия  му гръб в мухъл и няколко чифта обувки целите в мухъл, ужас, изхвърлихме ги, направо не можех да повярвам, такова нещо. Не знам какво да правим , банята ни е вътрешна,няма как да проветрявам, защото през целия коридор и през холя трябва да мине въздуха
 направо съм се побъркала, имаме вентилатор, работи през целия ден, ако някой може а помогне, да каже
Ами пръскай с Антимухъл и си купи електрически влагоуловител.Външната изолация също много помага.Ново ли вие жилището.Незнам какво друго да те посъветвам
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: декември 30, 2009, 09:19:11 »

еми жилището е панел, другите стаи са си ок,няма влага,  банята е проблема, вътрешна е и няма как да се проветрява, има само вентилатор и зимата става ужас, на нас това ни е втора зима в този апаратамент и миналата година пак имаше проблем, но не толкова голям, защото се нанесахме декември.
пръскам с антимухъл, то мухала си излезе, ама пак ще се появи
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 08, 2010, 15:08:51 »

ние си взехме влагоуловител. Ако не помогне го хвърляме в кофата и това. Аман вече. Омръзна ми с тая влага усеща се навсякъде...
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 30, 2010, 11:54:31 »

И ние имаме проблем с влагата в кухнята и в спалята. В кухнята ще купим аспиратор и се надявам с това да реша проблема, но в спалята тапетите са се отлепили и по стените има големи петна мухъл.  Дори на места направо течеше вода. Стаите са външни, но няма как да се сложи изолация (под наем сме). А само вътрешна няма смисъл, защото не спира мухъла. Постощнно се проветрява и дограмата е от старите, т.е. не запечатва като новите. Влажността е около 85 % shok последно като я мерихме.

Чудех се, дали няма някакви антимухъл мазилки pardon
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: март 30, 2010, 12:55:46 »

Лионелса, и ние имахме вода по външните стени - направо си седеше на капки, да не кажа направо, че се стичаха. (Сушах ги дори със сешоара  huhhuh.gif ). Като купихме тоя на Церезит влагоабсорбатора и доста помогна. Пак има миризма, ако не е проветрено и тук-там петно, но поне стената е значително по-суха. Вече сме на път да свършим втора таблетка и мъжо изхвърля периодично събраната вода.
Самите петна мухъл ги пръсках със Саво преди няколко дни и изчезнаха - то си е жива белина за мен, така и мирише и е добре ден-два да не спите в стаята, но побеля всичко отново  good

Иначе, за по-тежки случаи - колежка на мъжо имала електрически влагоабсорбатор, ползвала го да го слага и до сушилника в стаята и била много доволна. Мисля бил към 300лв.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 30, 2010, 14:53:49 »

bubka, а каква е цената на Церезит-а?
Аз се чудех, дали не са измилили някаква мазилка, която да предотвратява задържането на влага.
Иначе и при мен сълзят стените girl_impossible Преместихме леглото да не е допряно до стената, за да не мухляса матрака.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 30, 2010, 14:59:46 »

Ами между 16 и 20лв, зависи от къде ще го вземеш. Не помня първоначално дали върви с 1 или 2 таблетки. После 2 нови таблетки са пак толкова 16-18лв. Самата таблетка трае доста, месец, може и повече.

А за мазилка не съм чула. Сещам се, че като купувахме латекса за банята ни дадоха нещо, с което да намажем преди да нанесем латекса, уж било против плесен. Но дали може в последствие да се слага, незнам  nea На Боро беше то.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 30, 2010, 15:04:12 »

Сещам се, че като купувахме латекса за банята ни дадоха нещо, с което да намажем преди да нанесем латекса, уж било против плесен. На Боро беше то.

Ето за такова нещо питах. Bravo  Ще се разровя за информация. Ние ще сваляме тапетите и мисля да слагаме латекс, че по-лесно се чисти мухъла от него.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: октомври 13, 2010, 17:58:21 »

За влагата и мухала и ние опитахме почти всичко ! Първо купихме едни дебели тапети ,които от задната страна имаха стериопор . Даваха ги специално за спирането на мухала . Нищо не стана . Само след три мес. отново мухала изби . Сега вече се спасихме с нови стени от гипскартон . На всички стени сложихме този гипскартон отзад вата и е на 5см от самата стена . Това стана преди две години и от тогава никъде не е избило . Не че не екъсно да стане ,но дано да не ми се появява пред очите тази гледка отново . Преди това хиляди пъти пръсках с някакъв препарат ,но само за малко се маха и после пак .
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #51 -: октомври 13, 2010, 20:02:35 »

И ние имаме електрически влагоабсорбатор. Изсмуква по три литра вода за 24 часа.
Преди това използвахме едни малки с таблетки, но те смукаха много малко. Вьпреки това, стане ли влажно навьнка, влажността вкьщи е 80%  girl_impossible Дрехите ми не изсьхват по 3 дни  angry
Активен
petarivanov
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #52 -: ноември 03, 2010, 09:25:33 »

Най-доброто решение да се спре влагата е една проточна еко-система която се пройзвежда от българската фирма ммоторс.Аз бях пробвал какво ли не но все не даваше ефект докато не монтирах тази система.Най-хубавото при нея е,че тя се вкл автоматично когато влажноста на въздуха се повиши като не позволява да се образува мухъл и плесен и е мн безшумна което е голямо предимство.Цената беше някъде около 400 лв и мисля че е с 3 години гаранция.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #53 -: ноември 03, 2010, 09:32:40 »

За сьжаление за нас не е разрешение на проблема, защото живеем под наем и в чужбина  pardon
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #54 -: ноември 14, 2010, 15:25:43 »

Да споделя и аз, че няма нужда от уж специалните препарати против мухъл, които понякога са си скъпички доста. Аз съм се борила с Доместос, разреден с вода, като пълня шише с пулверизатор и слагам толкова вода, колкото да може да пръска. Няма нужда от търкане - само пръскаш и след 30 мин повтаряш пак ако има нужда. Наистина има ефект,но става само бели стени/тавани май... good
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: ноември 25, 2010, 11:21:52 »

Момичета, имам въпрос. В жилището ни е правено саниране, отвън и вътре. Имаме 5 камера дограма, нямаме мухъл и не се простира в стаите. Интересно ми е защо сутрин прозорците са изпотени, и има капчици вода... и то само сутрин. да си взема влагоуловител ли незнам и аз...
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: ноември 25, 2010, 13:25:45 »

Сиси, и ние сме така. Аз засега не мисля да купувам  влагоуловител на ток. Ползвам в момента Церезит и за два дни имам 1,5 литра вода  shok
Говорих иначе със специалист по дограма и той каза че в нови жилища или скоро претърпели ремонт е нормално - повече проветряване и ще се оправи  nea
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: ноември 25, 2010, 13:50:55 »

Сиси, изпотява се от голямата разлика в температурата вън и вътре. Много проветряване на първо време ще ти свърши работа. Ако сте в новопостроено жилище, то първите години ще е много влажно, защото не са изсъхнали стените от строежа. Щом не ти избива другаде, няма място за притеснение. Ако имате климатик и dry режим, ползвай него.
Тази сутрин имаше малко влага и по нашите прозорци, предвид и високата влажност във Варна, но имаше 20 градуса разлика м-у стаята и отвън прозореца.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: ноември 25, 2010, 13:53:22 »

Стаси, Нинка, благодаря ви момичета. Не сме в ново жилище, но ремонт скоро е правен.  good
Аз като начало мисля да взема един влагоуловител, докато отмине. А иначе проветрявам всеки ден. Даже и сега гледам да е отворен прозореца нагоре.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: ноември 25, 2010, 14:21:39 »

Момичета винаги имайте в предвид, че при ново строителство или след ремонт се появява влага.Все пак всеки използван материал е на базата на водата.Също така при санираните жилища и новото строителство всичко е запечатано, трябва често проветряване, защото цветята, ние и всичко около нас отделя влага.Няма начин да няма никаква влага, също така е важно да се потдържа еднаква температура в помещенията иначе влагата пак веднага избива.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: ноември 26, 2010, 09:47:42 »

Магито, така е! Надявам се с времето да се премахне тази влага...
Хубавото в случая е че нямаме мухъл, че само той ми трябва. Влагоуловител за момента ще свърши работа нали?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #61 -: ноември 26, 2010, 11:12:56 »

Нашата кьща е стара (много стара) с каменни стени и пак имаме сьщия проблем като Сиси. Даже сега като застудя, има толкова много конденз по прозорците, че се стича надолу, прави локвички и почва да мухлясва...

Проветрявам, но при -1С, само за 5-10 минути. Температура еднаква не мога да дьржа вьв всички стаи, защото ще се разорим за ток. Денем топлим салона, вечер-стаята. В другите (кухня, баня, коридор) е 15-17С.

Електрическия влагоуловител работи по цял ден, но няма оправия  girl_impossible girl_impossible girl_impossible
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: декември 11, 2010, 13:39:14 »

И у нас стана ужасно с този конденз sad. Цялата външна стена на дневната ни е мокра, а по прозореца нон стоп се стичат капки  girl_impossible. На няколко места взе да избива мухъл. Пръскам със Саво, но остават бели петна. Вече спрях да пускам завесите, уж за да диша и съхне стената. А още не е сковал студа  shok!
Искам да питам дали някой е ползвал тези уредчета: http://www.bezvlaga.com/ustroistva/nagnetatelni/#dok1
Изглеждат ми доста смислени, дано са й ефикасни. С мъжо се чудим какво да правим - той иска да купуваме влогоуловител, аз не съм фен и т.н.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #63 -: декември 11, 2010, 23:58:04 »

Ние го имаме това чудо на дограмата и няма кой знае какьв ефект, нали прочете горе...  pardon

Ти защо си против влагоуловителите ?
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: януари 05, 2011, 11:47:46 »

Ние го имаме това чудо на дограмата и няма кой знае какьв ефект, нали прочете горе...  pardon

Ти защо си против влагоуловителите ?
Против съм, защото се притеснявам, че са шумни и заемат място. Нямам нищо против действието им.
За щастие сега положението се закрепи. Явно намерихме златната среда на проветрението, отоплението и т.н. и вече ги няма ония течащи прозорци.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #65 -: януари 05, 2011, 12:05:58 »

Затова пьк у нас вьпреки влагоуловителят, който успява да дьржи под контрол влажността на 55-60%, та вьпреки това има вече мухьл по стените  bqsnasym

Понеже става супер конденз на прозорците, сме сложили допьлнително и от онези механичните с таблетките до самия прозорец. Вчера като сьм затворила завесите той се обьрнал и се е излял вьрху бялото ми копринено перде, което цяла нощ се е киснало вьрху паркета. Предсатвете си петната, които констатирах тая сутрин  Плачещо момиче Плачещо момиче Плачещо момиче  GROAN GROAN GROAN ANGRY

Нищо не помага. АМАН !!!
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: януари 05, 2011, 12:29:39 »

Откакто падат много температурите нашите прозорци не спират да "плачат". Няколко пъти на денонощие сваляме от тях водата (особено сутрин и вечер, когато е под нулата). Разликата м-у вътрешна и външна температура оказва влияние. И въпреки подсушаването и проветряването, днес забелязах няколко черни петна до прозореца на стената. Явно ще ги борим с химии diablo

danieIa ☼ , вие кога и по колко проветрявате и каква темература държите у вас?

inaxastra , много съжалявам за пердето и искренос е надявам да се изпере.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: януари 13, 2011, 16:16:33 »

Аз вече се отказах да се боря с влагата и мухъла.Сега проветряваме всеки ден доста дълго-5,6 часа че и повече.Конденза си го има-тече си по прозорците.Минала съм на вариант Антимухъл-ефикасен и евтин препарат който не оставя бели следи.Мухъл ми правя само на двете стени които са външни и без изолация.На лято сме решили че ще слагаме хидроизолоция и на тези стени.При нас проблема се усложнява и от близостта до воден басейн-една улица ни дели от канала и около 100-150 метра от морето.Надявам се скоро и да поизсъхнат нещата от ремонта/минаха две години / и да намалее влажността.Честно да ви кажа се чудя с бебе като сме как ще са нещата като не мога да пръскам с тези химии.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: януари 13, 2011, 17:22:44 »

Гери, какъв препарат ползваш? У нас сме на Саво, но стената ни вече е на бели и лилави петна sad.
Нинка, сутрин и вечер проветряваме по 10-тина минути, ама на широко отворени прозорци. Има случаи, когато даже стъклата замръзват от външната страна, но студа идеално дърпа влагата. Иначе в стаята не става повече от 21 градуса, но пускаме парно само вечер след работа и никога през нощта. Оставим ли го и през нощта и на сутринта е някакъв ужас - стената и прозорците са вир вода.
А мъжо купил Церезит стоп влага - голяма измишльотина. Ефектът е почти нулев.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: януари 13, 2011, 17:27:50 »

Дани миличка препарата се казва Анти мухъл.Странното е че е мн евтин/1,80 е със спрей а 1,6 е пълнителя/.Много по добър от Саво-много по дълго време не се появява мухъл-поне месец.И за разлика от савото не става на петна стената-моите всичките са цветни и савото ги съсипа а откакто ползвам Антимухъла няма проблем с това.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: януари 13, 2011, 17:37:54 »

А пък у нас вече няма никакъв мухъл и влаага (в БГ при мама де), те като се преместихме преди 3 години и купиха една машина, която се казва влагоуловител и сме страшно доволни. Колкото и света да има у дома, колкото и хора и колкото и да е студено на вън по прозорците няма и капка, но са скъпичко удоволствие. Но не е никак шумен, нашия е в коридора и хич не пречи и не се чува нощем... Но си зависи и от квадратурата на апартмента нашия е малък. А също нашия е с вода вместо филтъри, за да е по-чист и свеж ъздуха.
« Последна редакция: януари 13, 2011, 17:40:42 от госпожица » Активен
Пламена
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 65



« Отговор #71 -: март 30, 2011, 16:34:40 »

ЗДравейте!
Ние се нанесохме в нов апартамент миналото лято. След като свалихме тапетите в коридора и го боядисахме се оказа, че има влага на една от стените към банята и боята се олющи и падна sad
Мислим си, че има някъде спукана тръба.. но може би оъ комшиите... не знам и аз. На банята е правен ремонт преди това.
Има ли нещо с което може по някакъв начин да се изолира или да се премахне тая влага, че е ужасно!

Освен това... прочетох някъде, че при сух въздух в помещението се получават разстрояния между паркета? При нас от 2 месеца някъде забелязахме, че на места се разширява паркета (ламинат е). Наистина ли е от това или има и някаква друга причина?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 30, 2011, 16:43:36 »

Да - естествения паркет се свива и разширява през различните сезони. Това няма как да се предотврати. Но не е фатално. Съвсем леко лятото се образуват малки разстояния м-у отдлените елементи, а зимата плътно се допират един до друг. Ако е сложен неправилно, може и да се издуе леко някъде, но веднага се оправя.

За влагата от към банята - трябва да намерите къде е проблема. Обикновено идва от това, че плочките се лепят директно, без под тях да има хидроизолация и не им слагат хуабви фуги. Тогава водата винаги преминава и мухлясват стените.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: февруари 06, 2012, 01:23:58 »

Момичета тая влага ни взе акъла 3 години и половина. Такова нещо не съм виждала  Oh my ... Стената на спалнята ни е буквално черна. Постоянно пръскаме с какво ли не...накрая стигнахме до извода, че с белина Аче се постига ефекта на Саво, но без избеляването на латекса. Въпреки това този "ефект" е за седмица две. Държим от сутрин до вечер отворено и зиме и лете  crazy Скоро забелязах, че и в банята по плочките се образува мухъл въпреки вентилатора и това че минавам със стирка след всяко мокрене. Ползвахме таблетките на Церезит, но те направо се разпадат в контейнера. nea Имам чувството, че никога няма да свърши този ад.

За паркета...ако е добре сложен и най-вече добре фугиран паркета няма мърдане...не се разширява или стеснява. Особеността му е, че не трябва да се поставя в новостроени сгради. Минимума е 5-7 години от затварянето на сградата. Друга важна особеност е, че преди да се постави трябва самия паркет както е на палетчета да постои в помещението, където ще се реди минимум месец, за да поеме естествената влага. Ламинирания паркет е друга история....пак ако е добре щракнат няма как да се стесни...и да направи фуги от сухия въздух. Но...влагата го надува и междинния му слой от пресована хартия и стърготини се напоява. Съжалявам за дългия  Offtopic пост за паркетите, но това е семеен бизнес и ми е ясна ситуацията  pardon
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: февруари 06, 2012, 10:02:50 »

И при нас е зле положението-всяка сутрин чистя прозорците, в кухнята на белият тапет така грозно става  cray направо в чудо се виждам...
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 06, 2012, 19:52:15 »

Аз имам нещо подобно http://www.twe.bg/youlong/mo6001.htm само че от Практикер, около 200 лв. и съм много доволна. От целия апартамент само в спалнята, която за сега не се отоплява, новата дограма направо тече, стъклата сутрин са супер мокри, даже почва да капе и на ламината. Но това е само зимата и особено в много студените дни. Този уред събира страшно много вода и когато го пускам вечер нямам такива проблеми. Само, че издава един звук, леко бръмчене, което на мен изобщо не ми пречи, но с моя годеник имаме пререкания.


teo: Оправих линка
« Последна редакция: февруари 08, 2012, 15:03:02 от Teo » Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: февруари 08, 2012, 15:17:45 »

Проблемът на тези устройства е, че консумират електричество. Колко вода изливаш от него?

Тази година при нас влагата е доста и се появи много мухъл. През изминалите години нямахме такива проблеми.

Мисля, че причината е новата дограма и уплътнението на външната врата. Апартаментът стана по-топъл, но и по-слабо проветрив.

Може би трябва изолация. По този начин да се стопли стената.
В стаята на децата се появи мухъл на стената с прозореца. От както поставих на тази стена конвекторната печка стичащата се вода по стената изчезна и вече няма мухъл.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: февруари 08, 2012, 17:02:37 »

Много вода събира, не знам колко литра. А за тока зимата плащам около 150 лв с климатик, духалка и всички електроуреди. Не го знам колко ток харчи.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: февруари 09, 2012, 12:23:10 »

В къщата на родителите ми имаше страшно много мухъл и влага, пробваха какво ли не - специални мазилки, които уж не позволяват да се образува мухъл  по стените и няколко вида влагоуловители, но беше без ефект nea Накрая си купиха ето това: http://vlagouloviteli.com/ebac/9/flypagetpl/shopproduct_details/10 и определено има много голям ефект. Вече на първия етаж няма влага, а на втория етаж намаля значително. Ползваха го няколко месеца на първия етаж, но понеже е за голяма квадратура, явно имаше ефект и на втория етаж. Сега го преместиха на втория и там започва все повече да намалява влагата и да изчезва мухъла от стените smile Да, малко по-скъпо е, но пък за сметка на това е качествено и го препоръчвам от опит.
Активен
drebosu4eto
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #79 -: февруари 22, 2012, 12:39:43 »

Ние също имахме влага,даже и мухал.Тъй като аз имам алергия от влагата взехме мерки и купихме Влагоабсорбатор на "Церезит" + спрей за мухъла (бяха комплект и не са скъпи).Самия влагоабсорбатор не е много голям, в него се поставя таблетка която обира влагата и водата се събира в контейнерче.Сега влагата е минимална,да не кажа че почти няма.Само си взимаме таблетки за влагоабсорбатора.   good
Активен
vsu_nelly
Регистриран

Публикации: 3


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: август 02, 2012, 13:55:51 »

аз използвах едни препарати против мухъла вкъщи преди години и от тогава нямам проблеми с това, слава богу  tease не помня точната сума, но на база на всички други, които бях използвала, бяха по-скъпи... ноо се отървах !
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: януари 11, 2014, 23:35:18 »

Да се разпиша и ние как се справихме с влагата...с изолация...външна си имаше апартамента, а ние направихме вътрешна изолация на външни стени...гледаме с мъжът ми няма вече мухъл и влага, нито конденз по прозорците, но ще видим като отидем другият месец да живеем там какво ще стане...
Активен
klarona
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #82 -: май 21, 2014, 15:59:34 »

И аз имам подобен проблем, чудя се вътрешна или външна да слагам ? Какъв съвет ще ми дадете smile
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: февруари 05, 2015, 16:12:33 »

Виждам,че темата отдавна е необитаема,но и при нас го има проблема с влагата.По този повод си взехме ел. влагоабсорбатор и в началото,докато Т бяха над 0-та беше добре,но чудно защо като паднаха навън под 0-та  и абсорбатора взе да не действа така качествено.Включва се на размразяване и не обира така добре влагата.Сега се готвим да правим външна изолация,защото явно само това е спасението.Иначе вътре имаме на всяка една външна стена.
« Последна редакция: февруари 05, 2015, 16:26:57 от rosit@ » Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: февруари 06, 2015, 09:25:17 »

Да, спасението до колкото и аз зная е във външната изолация!
Ние нямаме възможност за момента /в къща сме - площта е голяма, не като при апартамент smile/
Мислим да опитаме с вътрежна на външните стени, но вероятно няма много да се подобрят нещата, ще видим. Иначе, много наши познати казват, че единственото същинско спасение е в проветряването.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: февруари 06, 2015, 09:39:36 »

Аз преди няколко месеца смених дограмата на кухнята и сложих вътрешна излолация (къща е) Депрон 3мм за сега няма влага.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: февруари 06, 2015, 09:54:13 »

Момичета,дано имате късмет с вътрешната изолация.При нас уви не помага дори и тя,но на този етап нямаме възможност за външна изолация,въпреки,че сме в апартамент и то сравнително малък...пак си излиза скъпо.  nea
За сега единственото ни спасение що годе е този ел.влагоабсорбатор.Поне прозорците ми не текат все едно току що съм ги измила. crazy
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: февруари 06, 2015, 10:00:15 »

Аз съм чувала, че вътрешната изолация не помага, дори напротив, влагата попива в нея и става по-зле. Не знам до колко е вярно. Трябвало да се направи с отстояние от стената, за да има въздух. Но според мен и това не е решение.

За външната изолация, много е важно да е качествена. Майка ми от икономии 2 пъти прави изолация. И след втората вече няма никакъв мухъл.

За влагоабсорбаторите: ние имаме един не особено скъп- Budget, май е на Пректикер някаква марка и работи страхотно. Малко е шумен, но пък издърпва големи количества вода за кратко време и ражоти безотказно при всякакви температури.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #88 -: февруари 06, 2015, 13:35:26 »

Изолацията на жилището си е голяма тема... По лошото е, че хората рядко се сещат за "скритите" външни стени. Например, тези, които граничат с асансьорна шахта или пък със самото стълбище. По презумция са си студени стени и става конденз. В стария апартамент мъжът ми лепи изолация на стълбището, че иначе едната стена в банята вечно беше мокра.
Залепянето на мебелите за стената си е друг проблем. Особено големи мебели трябва да са си на отстояние (легла, дивани, секции, гардероби). Мухълът най-лесно се чисти с белина. Важното е обаче да се проветрява, за да не се образува тоя мухъл.
На нас последно ни се наложи да се борим с мухлясващ матрак. Сега под спалнята има отвори. Даже и според фън шуй сме екстра Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: февруари 06, 2015, 16:03:41 »

У нас и външната изолация не помогна особено. Но всяка година конденза става по-малко  pardon
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: февруари 06, 2015, 16:22:41 »

Във вътрешната изолация, която е на предимно влажни помещения - като кухня се поставя паронепропусклив материал - често фолио, което не позволява парите да отиват във външната изолация и да кондензират там. Това го научих след консултация с човек, който е поставял изолация 5 години в Германия.

В този случай, трябва да се проветрява често. Иначе няма спасение, в новите сгради вентилацията е по-добре проектирана ... надявам се.


От влагоуловителя в къщи  в една стая за 6 часа понякога вадим около 2-2 литра вода, но тук на вън е влажно по принцип - 70-85 процента влажност. При поява на мухал веднага го намирисвам и се третира с препарати - вече 3ти път тази година.
Активен
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines