Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:53:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Влагата вкъщи  (Прочетена 171981 пъти)
 
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« -: март 29, 2008, 22:12:16 »

Милички,

Кажете когато имате влага в дома - какво предприемате? Ние в спалнята имаме доста влага, тя е северна-западна, слънце има само следобед. Бебка ще спинка при нас, и ми се иска да пробваме с нещо, ама незнам какво pardon pardon

Добре че няма мухъл, имам доста познати, които имат и мухъл в апартаментите си angry

 give_rose give_rose give_rose
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #1 -: март 31, 2008, 09:07:53 »

Има едни кутии за влага (мисля, че точно така се казват). Не знам на какъв точно принцип действат, но май има гъба вътре, която попива влагата. Явно помагат, защото една позната купува такава за детската градина, в която работи майка й. Другото е да проветряваш по-често, или да пуснеш някаква печка да поизсуши въздуха  pardon
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 31, 2008, 09:21:29 »

ние също в момента имаме голям проблем в стаята където спим, ужасно и купихме от таблетките на церезит, но уви никакъв ефект !!!!!! и добре че зимата свършва и свеки е решила като се изнесем да правим ремонт там - изолация !!! smile

Изабел влагата само зимата ли имаш и или през цялата година ?
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #3 -: март 31, 2008, 22:39:26 »

fidanka, мерси за съветите! Wink smile

Ели, да ти кажа обърнах внимание тази зима, като че ли миналата нямаше влага или аз не съм обърнала внимание blush blush. Всъщност сега си взехме един уред - термометър и влагоизмерител в едно, та стойностите не ми харесаха дето ги показа. Добре, че зимата свършва наистина, и ние ще трябва да доизолираме за следващата зима. smile
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 01, 2008, 07:44:33 »

ами миналата зима си беше много топла, а тази с тези -20 наистина си беше зима !!!!!! smile
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 01, 2008, 08:53:25 »

Момичета, имате ли идея какво да права с банята? Няма прозорец и няма как да има, защото е в средата на апартамента. Но не се проветрява лесно, задържа влага и става едно...гадно тъмно петно! crazy Ако някой е имал подобен проблем...помагайте!!!
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #6 -: април 01, 2008, 08:59:01 »

Ако има възможност си поставете вентилатор (не знам как му е точното име) - това, което е свързано с вентилационния отвор и се задейства с електричество. Е, не е като да имаш прозорец, но поне извежда голяма част от влагата. Ние имаме такъв и наистина много помага
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 01, 2008, 09:09:34 »

да вентилатор в отвора на комина и всеки път като се къпе някой го пускате !!!!! това е най-лесното решение !!!!! smile
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: април 03, 2008, 15:37:02 »

Милички,

Кажете когато имате влага в дома - какво предприемате? Ние в спалнята имаме доста влага, тя е северна-западна, слънце има само следобед. Бебка ще спинка при нас, и ми се иска да пробваме с нещо, ама незнам какво pardon pardon

Добре че няма мухъл, имам доста познати, които имат и мухъл в апартаментите си angry

 give_rose give_rose give_rose

Момичета чувала съм че има  машинки за влага - влагоуловители и са много добри.  Wink Предполагам, че може да се намерят в магазините за техника.  good
Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: април 03, 2008, 15:42:50 »

Момичета, имате ли идея какво да права с банята? Няма прозорец и няма как да има, защото е в средата на апартамента. Но не се проветрява лесно, задържа влага и става едно...гадно тъмно петно! crazy Ако някой е имал подобен проблем...помагайте!!!

И ние имахме такъв проблем,но когато след ползване вратата на банята се остави отворена и като се попроветри се подсушава с моп и суха кърпа.Откакто правя това,нямаме никакви проблеми
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: април 03, 2008, 15:43:37 »

fiamaa е права. Цената им варива според обема на машината. Има ги в Метро, технополис и магазините от този род. На работа имаме такава машина и повярвайте ми имат ефект. На седмица два пъти поне изхвърляме вода от контейнера. Е сами се сещайте в каква среда работя, но....въпрос на избор.  blum
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: април 03, 2008, 16:09:19 »

fiamaa е права. Цената им варива според обема на машината. Има ги в Метро, технополис и магазините от този род. На работа имаме такава машина и повярвайте ми имат ефект. На седмица два пъти поне изхвърляме вода от контейнера. Е сами се сещайте в каква среда работя, но....въпрос на избор.  blum
и аз съм с две ръце за тях,ние имаме две вкъщи и вършат страхотна работа в антрето,майка ми има и в работата и там също са доволни от тези машини blush
Активен
zlatina_ts
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #12 -: април 16, 2008, 17:00:32 »

Купихме нов апартамент за съжалени последен етаж. Първата година беше добре, а тази зима почерня от влага .Какво да правя?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: април 16, 2008, 17:57:16 »

ами сложи си окачен таван,другото е да напръскаш с едно срещу влага и тя се маха и после минаваш с латекс отгоре,а ако имаш достъп до тавана и фин,възможност може да сложиш вата на тавана и това по пинцип спира конденза и изчезва мухала<но говорим ако имате таван и достъп до него>,другото е такава машина за влага,но ако ти трябва за всяка стая-пак доста солено ще ти излезе.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: април 16, 2008, 18:59:02 »

Ние имаме обратния проблем - при нас става адски сухо през зимата заради парното и винаги работи оважнителя за въздух, защото иначе ни се запушват носовете, всичко е наелектрезирано и се получават разстояния между паркета.  Oh my ... Направо луда работа.
isabel, каква стойност показва уреда ви за влагата? Какъв е процентът?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines