Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:48:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Чистка във форума  (Прочетена 28465 пъти)
 
margi
Ентусиаст
**
Публикации: 133



« Отговор #30 -: ноември 10, 2007, 04:00:38 »

аз не съм съгласна с това че модераторите трият мнения който не им харесват... просто наистина имат право да трият мнения като" ох колко си хувава...колко са страхитни обувките ти.." и то това да го четеш 100 пъти...но от една страна всяка от нас за това покавза какво има и как изглежда за да получи удобрение или съвет...но друг е въпроса че винаги получава само удобрение или браво, страхотно...но бъдете искренни не винаги сте съгласни с това което виждате??? huhhuh.gif
ами ние говорим едно и също но явно на различни езици. Все пак те поздравих за предното мнение и си държа на думата с най добри чувства. не кавам че само модераторите са виновни като правят редакциии те са някога задължителни но и аз като теб не ми се чете ооох колко е хубава таз, ама оназ Лека
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: ноември 10, 2007, 10:54:45 »

3.На тази твоя злъчна забележка мога да кажа само истината - аз не съм се подготвяла.Та за какво да се подготвям?За пленум ли?За отговор на парламентарен въпрос ли, че да имам "достатъчно аргументи"? Аз си пиша, отговарям и смея да давам мнения тук съвсем непринудено, без подготовка.Та на упрека че "колкото и да съм се готвила нямам достатъчно аргументи",се зачудих ти да не би да се подготвяш преди всяко мнение което даваш?Как се подготвяш?С история в ръка или с речник по психология?Нали сме искрени.....За аргументите, какво да ти кажа, мила критикуваща съфорумничке - зависи кой как тълкува нещата...Аз също не виждам в твоето изкаване добре аргументирани доводи. Но, като гледам то е по -скоро както си писала "отговор" на нещо което даже не са ти задавали на теб или иначе казано редакция /цензура/......На останалите неща с номер 4 и т.н. ньмя да отговарям понеже да съм честна мнението ми се препокрива напълно с твоето, но аз това вече го казах. И играта на реплики, дуплики ще доскучее на модераторите и ще ни изтрият.А да не забравяме че не сме в предаването Пирамида, а в сватбен сайт. Моята нощна смяна продължава на всичкото отгоре и ви желая лека нощ!
Относно тази точка искам да ти кажа,че ПОДГОТВЯНЕ съм имала впредвид малко да помислиш дали наистина заслужава форума такива крайни изказвания.Аз винаги се държа толератно към новите форумци.
За всичко друго си много права.За мен лично като модератор този форум се опорочи.

Ще на правя последен опит  да престанат всички лигави любезности,фамилиярниченията и т.н.
Един въпрос :Защо към мен навсякъде се обръщат с fiibi_bg ,а не с Ваня.Даже много малко тук знаят,че се казвам така.Това е форум и тук всеки се е записал под някакъв НИК,дори и той понякога да е идентичен с името на форумката.МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ ОБЯСНИ ЗАЩО ПОСТОЯННО СЕ ИЗПОЛЗВАТ ЛИЧНИТЕ ИМЕНА,ВМЕСТО ФОРУМСКИТЕ НИКОВЕ?Това за мен е абсолютно глупаво фамилиярничене.Или какво "Вижте ме аз го познавам"?Ами как тогава се чувстват новодошлите?Или на всяка втора дума мила,скъпа и т.н.Ами погледнете отстрани как изглежда?Това е абсолютно лицемерие за мен.Ясно споделят се много лични неща,но това не значи че този човек ти е много скъп или мил.Този човек би могъл да бъде всичко,ама не и скъп.Скъпи са мама ,татко ,любимия и най-близките приятели.Да съгласна съм че всеки от вас ще каже ,че тук е намерил близки приятели,но това не трябва да го натрапваме на всички и да парадираме с това.С интимните неща рядко се парадира,освен ако не си отчаян или в безизходица......Всичко друго за мен е клюкарщина.
« Последна редакция: ноември 10, 2007, 11:01:52 от fiibi_bg » Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: ноември 10, 2007, 11:24:04 »

Момичета, fiibi, аз лично намирам много верни неща във всяко едно ваше мнение. На Ками, също. И аз не виждам смисъл да превръщам форума в мой личен дневник, но ми е много приятно да разглеждам и споделя моя опит. Ако нещо не ми харесва, просто не го коментирам, защото не мисля че е възпитано да го правя. А и защо трябва да нараня някой. Намирам много хубави (в широкият смисъл на думата ) момичета, но не винаги пиша, защото понякога темите ми се виждат доста лични, и някак си не мога да нахълтам в чуждият живот. От друга страна - щом го споделят във форум, значи имат нужда да го направят.
За мен наистина са много малко хората, които наричам скъпа или мили, но познавам много хора които употребяват тези думи ежедневно и не бих нарекла това лицемерие - просто ние сме различни. Моля ви, нека не се определяме с положителни и отрицитални качества, НО нека спазваме правилата на форума! Определено съм За чистка във форума, но не на различни и " не чак толкова хубави" мнения, а да се изчистят мнение за които всички мислим че са в повече като Ох-каници и Ах-каници  smile
И искам също така на всички да ви пожелая приказно снежен уикенд със скъпите и любими хора, без значение дали са във форума или до вас give_rose
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: ноември 10, 2007, 11:37:39 »

Проблема с мненията "Яко, много хубаво", според мен може да се реши така:

Създава се раздел, където всяка булка си прави тема на нещата, които си е купила и до къде е стигнала в организацията си. Там всички тези хвалби са напълно разрешени. Раздела ще се казва - До къде стигнах. Там размяната на идеи мисля, че ще е още по добра. Отделно никой няма да се притеснява, че не може да се похвали и да отнесе критика.
Останалите раздели и теми се пускат мнения само за въпроси, обяснения, идеи. Т.е. като си купиш нещо го пускаш в собствената си тема. Всички мнения колко е хубаво се трият.

Вече го бях предложил веднъж, но не се стигна до решение.

Иначе това нещо би ни свършило страхотна работа, но в близкото бъдеще вероятно:

Филтър отсява идиотски коментари

10 Ноември 2007, 10:59
Източник: TechNews.bg

С умен “портиер“ ще се сдобие браузърът Firefox
Най-накрая създадоха програма, която премахва идиотските коментари от форуми. Филтърът на тъпотиите е дело на група програмисти от американския град Албукерке, Ню Мексико, начело с Габриел Ортиз. Решението се състои от две части - филтър, който се инсталира на уеб сървъра, и програма във вид на плъгин за браузъра Firefox. Софтуерът е с отворен код и ще се разпространява безплатно от края на годината. Филтърът на сървъра анализира съдържанието на всеки коментар, преди да бъде публикуван. Ако програмата установи, че коментарът е тъп, на неговия автор ще се поднася съобщение, което го приканва да напише нов. Едно от най-сериозните предизвикателства при създаване на филтъра е било да се улови иронията в коментарите. Проблемът е характерен за компютрите - те не могат да отсяват изказвания с ироничен или саркастичен характер. Умните коментари са пълни с целенасочена ирония, докато при тъпите подобен ефект може да се получи в резултат на глупост. Критериите за оценка във филтъра на Ортиз се базират на стандартните правила на английската граматика. Така например, ако в един пост има грешна дума, но останалата част от съобщението е граматически вярна, филтърът ще пусне коментара. Ако обаче останалата част е безсмислена, постът няма шанс да мине през филтъра. На сайта StupidFilter.org всички любопитни могат да участват в определянето на най-тъпия пост в социалната мрежа YouTube.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 10, 2007, 14:43:56 »

От всичко прочетено до тук в темата, мился че най-трезво и правилно разсъждава darling. Тук не мисля, че някой е принципно настроен срещу новодошлите, но взаимоотношенията се определят от начина по който новодошлите се изказват с влизането си във форума. Така че щом още първото мнение на margi е с цел да разкритикува форума е нормално да не я посрещнем с цветя, фанфари и радостни възгласи. Има една простичка приказка: "Каквото повикало - такова се обадило" ако някой иска другите да бъдат коректни и любезни към него, самият той трябва да бъде такъв с тях. Тук никога не е имало вражда или война между стари и нови потребители и мисля, че всичко се дължи, както вече споменах, на начина по който се включват новите потребители. Ако margi се беше включила с молба за помощ или информация, а не с критики и нападки, мисля че отношението към нея щеше да е много по-различно. Но както и да е, няма смисъл да дъвчем и предъвкваме едно и също нещо по хиляда пъти.
Относно компютърната програма, която да модерира глупави изказвания съм много скептично настроена  nea Все пак това е машина, която колкото хитро и умно да е измислена, все пак няма мозък и вътрешно усещане за ирония и не разполага с реална преценка и усет за начина на изказване на различните потребители. Една такава компютърна прогарама според мен би засилила несправедливата цензура по форумите и ще ограничи свободата на словото. Защото според мен във всеки форум би трябвало да има място както за умни, образовани и интелигентни хора, така и за хора с по-нисък коефициент на интелигентност, които не умеят да се изказват перфектно, но все пак искат да бъдат чути. Всички независимо колко са умни или глупави трябва да имат равни права.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 16, 2007, 15:28:47 »

Искам само да кажа, че вчера съм изтрила 16 стр. от темата "Булчински рокли"!  Oh my ... и това от 70 прегледани, а общо бяха над 280  angry
Започнах от първите страници, всъщност продължих, защото преди време пак бях "чистила" темата! В изтритите постове има и мои, ако някой реши, че трия само на определени хора!  blush
Просто всички стискания на палци, пожелания и похвали, които не казват нищо ново съм ги махнала, за да е по-прегледно, но колко много има ощееее  angry
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: март 24, 2008, 12:21:21 »

Милички смятам че има сериозна нужда от стабилна чистка в темите защото форума заприлича на чат и просто вече стана ужасно да се чете.Ако искате ми се сърдете ама някой просто се оливат с глупости и ахкания.
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 24, 2008, 12:46:44 »

Гучи, видях поста ти и прегледах мненията от предишното предложение. Честно казано, преди да почна да пиша бях прегледала правилата за писане в раздела... Ами спомням си, че имаше едно в което се казва, че мнения с "благодаря", "много хубаво" и т.н. ще бъдат трити веднага. Не може ли да се сложи филтър, който да тие постовете с по 1-2 думи и по този начин да се улесните малко?
Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines