Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:37:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: До колко можем да се доверим на тест за бременност?
Напълно се доверявам good
Винаги повтарям теста good
Изобщо не вярвам  nea
Незнам pardon

Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ТЕСТОВЕТЕ ЗА БРЕМЕННОСТ!!!  (Прочетена 444730 пъти)
 
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: януари 20, 2014, 13:23:15 »

Момичета още не ми е закаснявало, но имам някакви съмнения, всеки ден го правим от 10-ти някъде, а по едно календарче ми излизаше че в овулация съм на 15,16,17, мн не им се доверявам ама все пак
Та въпроса ми е може ли да си направя тест по-рано? Датата за цикъла ми е 31 ....но не мога да чакам..... а пък и неискам да се разочаровам да не ми отчте нищо смисъл отрицателен да е защото още няма нужните дни? Моля дайте съвет?

Яна, моят съвет е да не бързаш. Днес е едва 20ти, т.е. има 11 дни до датата на цикъла ти. По това време тъкмо ти е приключила овулацията, ако, разбира се, си сигурна, че не се е изместила поради някаква причина. Сега има поне няколко дни време до оплождане, имплантация и тн. Тест според мен най-рано можеш да направиш ден-два преди датата на цикъла, и то те съветвам да не вземаш предвид резултатите от него, ако са отрицателни. Ако ти закъснее - изчакай поне два-три дни и тогава направи тест, с първата урина сутрин, вероятно резултатът ще е по-достоверен. Но почти две седмици по-рано няма никакъв смисъл от тестове, твърде възможно е цикъла да се удължи и сега тепърва да ти настъпва овулацията. Успех!
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: януари 20, 2014, 17:41:31 »

Благодаря за отговора  give_rose
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: януари 21, 2014, 08:31:22 »

Яна, моят съвет е да не бързаш. Днес е едва 20ти, т.е. има 11 дни до датата на цикъла ти. По това време тъкмо ти е приключила овулацията, ако, разбира се, си сигурна, че не се е изместила поради някаква причина. Сега има поне няколко дни време до оплождане, имплантация и тн. Тест според мен най-рано можеш да направиш ден-два преди датата на цикъла, и то те съветвам да не вземаш предвид резултатите от него, ако са отрицателни. Ако ти закъснее - изчакай поне два-три дни и тогава направи тест, с първата урина сутрин, вероятно резултатът ще е по-достоверен. Но почти две седмици по-рано няма никакъв смисъл от тестове, твърде възможно е цикъла да се удължи и сега тепърва да ти настъпва овулацията. Успех!
Ами снощи моя взел тест и то Surechek  то си пише след закаснението ама кой да чете.... и естествено отрицателенн.......мн гадно ми стана ама  се надяваме да е грешен смисъл да не отчел правилно
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: януари 21, 2014, 11:59:21 »

Няма как толкова рано да ти покаже тест. Най-малко 10 дни след овулация кръвен.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: януари 21, 2014, 12:31:21 »

Не е задължително да е при закъснение. Да, в повечето случаи, но не непременно.
Моя тест показа втора чертичка без закъснение. Направих го на шега, просто купихме теста. Беше или на датата, на която очаквах, или предния ден. На мен ми е много точен МЦ.

Все пак, след 3-4 дни си направи пак. Успех! good
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: януари 21, 2014, 13:20:02 »

да и на мен ми е точен през 28 дни. Ами да ще направя то тъй ли инъче като дата ми се пада 31....а остава малко време дано следващия тест да има ||
 give_rose
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: януари 21, 2014, 14:00:48 »

Аз казах колко след овулация, а не при закъснение. И моят показа доста по-рано, ама това не е практика. А разочарованието от ранен отрицателен тест е голямо.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: януари 21, 2014, 14:08:27 »

А аз не съм визирала ничий пост по-нагоре. Наясно съм с разочарованието, всеки за дълго или за кратко минава през това.
И също подчертах, че не се случва често.

Не се притеснявай, Яна, чакането и тестовете са неизбежна част от бебеправенето. Ще дойде и вашия щастлив миг give_rose
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: януари 21, 2014, 14:10:59 »

да само трябва да сме спокойни  NO ама и ние от скоро го бебеправим хахах ама искаме много силно от много отдавна ама исках първо да се оженим. да си мине висчко както трябва ама ся тва чакане ме изнервя...или си внушавам някви такива ама това е друга тема  give_rose
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: януари 23, 2014, 15:51:01 »

Аз също нямах търпение и 4 дни преди закъснението направих тест - ОТРИЦАТЕЛЕН. Плаках цяла вечер, а само 5 дни по-късно разбрах, че ще си имаме бебче. Дай си време и не бързай с нищо, за да не се тормозиш излишно.
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: януари 23, 2014, 17:27:26 »

 blush ами да ще изкачам поне да ми закаснеее, на моята кума също и беше закасняло правила тест отрицателен минало време пак правила положителен..... и то със surechek
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: януари 23, 2014, 18:26:54 »

голямо значение има дали овулацията е изчислена точно - дори и при редовен цикъл с точно определена продължителност - тъй като е възможно да има вариации в продължителността на ФФ за образуването на доминант, т.е не е задължително О. да е на 14ти ден при 28-дневен цикъл
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: януари 24, 2014, 10:33:31 »

да така е. абе нз още малко остава ще видим ....
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: януари 24, 2014, 11:37:46 »

голямо значение има дали овулацията е изчислена точно - дори и при редовен цикъл с точно определена продължителност - тъй като е възможно да има вариации в продължителността на ФФ за образуването на доминант, т.е не е задължително О. да е на 14ти ден при 28-дневен цикъл
Да така е, аз също мисля, че зависи кога е овулацията, ако е ранна, може да се направи тест и преди закъснение на МЦ, но ако е късна - няма смисъл, по-добре да се изчака закъснението.
Стискам палци на всички чакащи  PREGQ
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: януари 24, 2014, 12:29:41 »

всъщност, то ако в текущия цикъл О. е късно и ЛФ остане с обичайната си дължита, самото "закъснение" също се отлага във времето, така че е възможно пак теста за бременност да бъде с некоректен резултат
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines