Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 12:14:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: До колко можем да се доверим на тест за бременност?
Напълно се доверявам good
Винаги повтарям теста good
Изобщо не вярвам  nea
Незнам pardon

Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ТЕСТОВЕТЕ ЗА БРЕМЕННОСТ!!!  (Прочетена 445839 пъти)
 
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: юли 24, 2012, 09:55:25 »

В София - 25лв
И е хубаво да попиташ за колко време ще ти дадат резултата. В някои лаборатории излиза за 2-3 дни ( Например в Санте или Юнайтед медикал)
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: юли 24, 2012, 09:59:53 »

Руми а ти къде точно си го направи?
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: юли 24, 2012, 11:09:04 »

Пънк, понеже си от Пловдив, отиди в Писанец! Там действат най-бързо и можеш да си видиш резултата от вкъщи. Ще ти дадат потребителско име и парола и в техния сайт се проверява.
Аз бях по същия начин, даже още не ми беше дошла датата на цикъла, но понеже имах странно зацапване и като зачетох какво може да е... почнах едни тестове и всички бяха с втора много бледа черта, едвам забележима. Впоследствие, отидох при моя доки, който с вагинален ехограф видя нещо, но тъй като беше много рано, не се нае с точност да каже дали е бременност. Оттам на кръвен тест, който потвърди, след което ме прати още два пъти на кръвен, за да види дали се покачва хормона ЧХГ , т.е. дали се развива нормално бременността.
Затова директно можеш да отидеш в лабораторията, но за най-сигурно мини първо през доки! Динята не може да ти се отрази, защото се изследва хормон! Успех ти пожелавам  give_rose
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: юли 24, 2012, 11:18:51 »

Пънк, забравих да ти кажа, че ако директно отидеш в лабораторията и после сама ще си гледаш резултатите, стойността на хормона ЧХГ трябва да е над 25mIU/ml, за да се разглежда като положителен тест за бременност.
 Нива на ЧХГ по-ниски от 5mIU/ml се разглеждат като отрицателен тест за бременност.
Естествено ще се консултираш и с лекар, но знам какво е нетърпението докато чакаш, затова ти ги казвам да имаш представа smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: юли 24, 2012, 13:26:38 »

punk то вече сигурно е късно, но в Бодимед, там също се проверяват по интернет резултатите, същи и писанец може, те имат в целия град лаборатории.
 а кой знае, може вече да имаш резултат?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: юли 24, 2012, 13:30:11 »

Не съм толкова нетърпелива. Даже се чудя дали да го правя този тест. Може би ще изчакам още два три дни и ще ида при джипито за направление за гинеколог.
Може би защото нещата станаха по бързичко от очакваното и сега не мога да се осъзная!  smile
Пък и аз първия тест го направих на шега, даже по скоро да се убедя че не съм бременна! Но ще видим може и да сме извадили късмет! good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: юли 24, 2012, 13:37:23 »


punk_girl123 според мен не отлагай с кръвния тест.Така ще знаеш как се развиват нещата и ако се налага да се реагира няма да е късно.





Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: юли 24, 2012, 13:39:46 »

за джи пи е още рано, както и за гинеколог, поне 10 дена закъснение, за да се види нещо.
няма проблем да изчакаш, аз по принцип преди това съм имала и по 10 дена закъснение и не съм правила тестове. но по принцип и съвсем незабелижима черта е черта
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: юли 24, 2012, 13:42:48 »

punk_girl123 според мен не отлагай с кръвния тест.Така ще знаеш как се развиват нещата и ако се налага да се реагира няма да е късно.

Как да се реагира ако не е тайна?
Довечера като се прибере мъжа ще го обсъдим и ще вземем решение. Не знам дали аз не избързвам - все пак са само 2-3 дни!
« Последна редакция: юли 24, 2012, 13:54:20 от punk_girl123 » Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #369 -: юли 24, 2012, 13:51:18 »

roumyana честито мила и от мен.Една безпроблемна бременност ти желая от все сърце!!

punk_girl123  моя тест си го направих 2 дена преди датата на цикълът ми- странно нали smile и имах бледа много бледа втора линия.Изчаках два дена и повторих теста - линията пак беше бледа ,след още 3 дена потретих теста и линията беше леко по наситена- какво искам да кажа - просто не отлагай кръвния тест,а си го направи - момичетата са ти дали чудесни съвети и мед.центрове,в които да направиш теста.

punk_girl123 според мен не отлагай с кръвния тест.Така ще знаеш как се развиват нещата и ако се налага да се реагира няма да е късно.

Как да се реагира ако не е тайна?
Довечера като се прибере мъжа ще го обсъдим и ще вземем решение. Не знам дали аз не избързвам - все пак са само 2-3 дни!



Мисля,че gucci има в предив под реакция - спиране на цигари (ако пушиш),повече почивка ,пазене ,да внимаваш повече когато вършиш домашните задължения и т.н.

Успех!
И  момичета - пожелавам Ви в най скоро време тази тема да остане без нито един човек в нея!!
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #370 -: юли 24, 2012, 13:54:25 »

аз имах 3 теста с едва забележима черта - на втория ден си направих директно кръвен тест, повторих след още 2 дни и всичко си беше нормално, т.е хормона си растеше нормално.. моя го правих 8 дена след датата на предполагаемия цикъл и пак си беше ужасно бледа.. и също беше на шега, уж да се уверя, че не е положителен.. а тя каква стана Wink
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: юли 24, 2012, 13:57:52 »

Ами аз съм на работа до 5, така че може да ида до Писанец централа, че са до 6.
Пък и честно казано не знам мъжа ми как ще реагира. Притеснявам се да не се спече, понеже след като първия месец не стана и решихме да го отложим с един два месеца. Не че сме се пазили, но ако е станало толкова бързичко може и да се ошашка, че бая неща има на главата.

Bibsi единствения ми порок е, че пийвам малко биричка, но и да съм бременна не мисля да се лишавам от това, понеже тия дни много ми се пие. Пък и пия по половин биричка.

Вие как възприемате лекия алкохол и бремеността?
« Последна редакция: юли 24, 2012, 14:02:15 от punk_girl123 » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: юли 24, 2012, 14:13:27 »

punk_girl123 да кажем ,че ако направиш кръвния тест ще знаеш дали има бременност,при повторния кръвен тест ще разбереш дали се удвоя правилно.При неправилно удвояване може да се съди за извънматочна и колкото по рано се реагира толкова по добре.Ниско ЧХГ може да говори и за кухо яйце. Мисля ,че все пак за твоето здраве е важно дали си бременна-цигари,алкохол,натоварвания, излишни нерви трябва да бъдат ограничени отначало.Какво имаш предвид под лек алкохол.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #373 -: юли 24, 2012, 14:16:35 »

Bibsi единствения ми порок е, че пийвам малко биричка, но и да съм бременна не мисля да се лишавам от това, понеже тия дни много ми се пие. Пък и пия по половин биричка.

Вие как възприемате лекия алкохол и бремеността?

Лично аз за 8 месеца ( в 8-мия месец съм сега) бременност съм изпила не повече от 1/3 чаша бира.
 Казваш ,че тези дни ти се пие - мисля че докато не разберете какво става и дали си бременна намали бирата .Половин бира всеки ден за бременна жена лично за мен е ужасно голямо количество,но всеки преценя сам за себе си .Аз лично се отказах от всички вредни навици ,колкото и малко да бяха те!

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

gucci   goodpost
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: юли 24, 2012, 14:17:56 »

Това за извънматочната бременност не го знаех. А пък от нея много съм се наплашила. Преди години лежах в една болница и на леглото до мен беше една жена, на която доктора не видял че е извънматочно бременност и така си загубила тръбата  sad. А другата и била запушена от малка заради инфекция и  angry
Но като се прибира ще го обсъдим с мъжа ми, че май малко несериозно подхождам към нещата
Лек алкохол - бира. Аз друг и без това рядко пия, но не пия всеки ден ами през 2-3 дни.
« Последна редакция: юли 24, 2012, 14:20:21 от punk_girl123 » Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines