Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 01:41:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За и против 8-ми март  (Прочетена 11047 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: февруари 28, 2007, 00:35:42 »

Колко от вас признават 8-ми март и колко не?Предлагам да се отчетем и да разберем съществува ли за нас празника на жената или не?Комунистическа отживелица ли е или не?
Спомням си как навремето мъжете подаряваха чорапогашници и карамфили,а жените чакаха празника за да си купят нова рокля.Е как е при вас сега в новото време,в новият ни по-демократичен живот?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 28, 2007, 00:44:48 »

Ето нещо по темичката

На този ден изпитваха само момчетата
Спомням си, че когато бях ученичка, беше страхотно на 8 март. Не за друго, а защото в този ден изпитваха само момчетата в училище. Момичетата направо благославяхме този празник, особено ако той се падаше, когато имахме математика, физика или химия. Съучениците ни страшно се дразнеха и се заричаха, че никога, ама никога няма да подарят на никоя жена нищо на 8 март. Така приказваха до момента, в който влязохме във възрастта на така наречените свалки. Някои момчета чакаха с нетърпение да дойде този празник, за да дадат на своята Дулсинея подарък. Най-модно беше да се подаряват плюшени играчки, цветя или шоколад. Всъщност 8 март за нас бе като днешния Св. Валентин.
Днес на мъжете като че не им пука за този празник. Естествено, не всеки има финансови възможности, но поне за цвете може да отдели по някой лев. Не за друго, а защото всяка жена заслужава.
Някои мъже твърдят, че е достатъчно да подарят себе си, смятайки, че са голяма ценност... Разбира се, все пак съществуват все още екземпляри от рядката порода на кавалерите и ако сте попаднала на такъв, вероятно ще получите нещо красиво, все едно дали е скъпо. Важен е жестът и дори мъжете да ви смятат за комерсиална, не си спестявайте приятните мигове, пък останалите да мислят, каквото си искат. Бъдете убедена, че заслужавате всичко, което получавате.
Валентина Добрева

източник
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #2 -: февруари 28, 2007, 01:42:56 »

Аз мисля, че е хубаво да си имаме празник на жената, и винаги се радвам на цветя на този ден. Жалкото е, че комунистическото време и тогавашния манталитет опорочиха идеята. Майка ми е учител и с неприятно чувство си спомня как тогавашните директори и инспектори канеха само жените от колектива, без съпрузите, на "банкет". Това само като пример... Цялостното отношение към жената беше различно тогава, оттогава насам българката е доказала, че единственото и място не е пред печката в кухнята... макар и там да се справя чудесно. Аз не съм от тези жени, които мразят да бъдат поздравени по повод 8-ми март. Зависи как възприемаме смисъла на празника- за мен това е просто още един повод да празнуваме женствеността, силата и способностите на българската жена. И всяка година си очаквам букет на този ден, и не ми е унизително открито да му се радвам.   girl_wink
« Последна редакция: февруари 28, 2007, 01:46:22 от Marina » Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #3 -: февруари 28, 2007, 09:59:41 »

Защо да нямаме повод да поздравим майките и бабите си  girl_in_love
Един ден, в който те се чувстват особено значими.... понеже така или иначе ежедневието като ни подеме и забравяме да им оказваме нужното внимание. Адски красив ден е.
Въпреки, че според мен това е празник на жената, дарила живот.... майка ми никога не е пропускала от дете да ми подарява някакво символично подаръче  give_rose Много хубаво ми е било винаги. Girl_sing
Аз съм ЗА 8ми март  good

Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 28, 2007, 11:09:23 »

И аз съм ЗА 8-ми март! *THUMBS*Казват че бил дискриминативен празник,но не мисля че е така.Жените имат нужда от специален ден,за да бъдат поздравявани от цялото мъжко съсловие.Друг е въпроса , че мъжете не трябва да чакат 8-ми март за да подарят букет цветя.Най-обичам за 8-ми март да ми подаряват фрезии.
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 28, 2007, 11:50:10 »

Аз също съм ЗА 8-ми март!Приятно е,когато има поводи за празнуване!Много ми е хубаво да получавам цветя,а също и да подарявам на майка ми например!Никога не я пропускам! @}->--Освен това ми става много драго като виждам мъже,който купуват цветя и след това бързат да се приберат,за да зарадват своята любима!А пък и аз съм на принципа,че колкото повече празници толково по-добре, ей така,за да си разнообразяваме живота и да се чувстваме по-добре! CHEERS give_rose
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 28, 2007, 12:24:18 »

 
Аз също много харесва този празник!!!   good Хубаво е да има повече поводи за празнуване!!!   Това е още една възможност да покажеш обич и уважение!!! Е, не само на този ден! Но според мен това си е мно хубав празник, винаги се е празнувал в къщи и винаги много съм му се радвала, а сега още повече   (милото има РД на предния ден)!!!
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 28, 2007, 14:39:32 »

не ми  се вярвай някой да не го празнува Blush.аз обожавам целият Март месец,има доста празници и все не можем да изтрезнеем drinkz.
01.03 -Баба Марта
03.03-3ти Март
05.03-едната братовчедка има рожден ден
07.03-баба има рожден ден
08.03-ДЕН НА МАМА
09.03-сключихме брак
15.03-сестра ми има рожден ден
19.03-брат ми и кръстницата имат рожден ден
22.03-1ва пролет
 pleasantry май сяамо за тези се сещам сега secret
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #8 -: февруари 28, 2007, 14:42:57 »

DIVA, и аз си помня първия подарък от мама за осми март, трябва да съм била на около 6-7 годинки, бях адски горда, че и аз заслужавам такъв подарък  danceg
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 28, 2007, 14:47:19 »

А картичките , които надписвахме в детската градина?Със снимки и на тях пишеше :"Честит празник мила мамо"!Не бяха ли мили?! girl_in_love
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 28, 2007, 15:19:25 »

Даааа имам снимка от детската градина като подарявам на мама такава картичка. Изнасяхме концерт специално за празника и подарявахме цветя. Даже като се замисля едни от най-ярките ми спомени от детската градина са когато ги правехме. 
И аз харесвам този празник и така ми се ще да почивам тогава за да си отделим с една приятелка малко "женско" време. Да отидем на козметик, маникюр....
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 28, 2007, 15:29:16 »

А картичките , които надписвахме в детската градина?Със снимки и на тях пишеше :"Честит празник мила мамо"!Не бяха ли мили?! girl_in_love

Еееех, наистина, толкова мили спомени! girl_in_love А сега май пак с еправят такива, много бих искала и на мен един ден, децата ми да ми подарят такива картички!!! girl_in_love любов заедно
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #12 -: март 04, 2007, 23:35:14 »

И аз си пазя такава картичка от детската градина - аз на снимка и гледам лошо, а до нея надпис "Честит празник, мила мамо"  ROFL
Иначе нямам нищо против 8 март - просто още един повод да излезем да се повеселим или да си организираме веселба вкъщи  CHEERS
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines