Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 15, 2024, 20:49:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: как се предпазвате от забременяване?
Пия хапчета
Ползваме презервативи
Чрез прекъсване на акта
Друго (напишете)
Не се пазим

Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "КОНТРАЦЕПТИВИТЕ"  (Прочетена 54295 пъти)
 
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 14, 2011, 17:00:24 »

Аз и друг път съм писала,че не съм имала никакви неблагоприятни ефекти от Ясмин.
На мен един док ми каза,че ще напълнея от тях-ми не мръднах!
Не съм повръщала,не съм се подувала.Цикъла ми намаля като брой дни и обилност(нещо ми е беден днес речника  blush).Болки си имах преди да започна приема съвсем леки,а с хапчетата напълно изчезнаха.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 14, 2011, 19:28:11 »

Моето лично мнение е-твърдо против противозачатъчните.Други ако искат да ги пият,но не и аз nea Не бих си вкарала ненужни хормони.Цикълът ми е бил винаги редовен и безболезнен,тъй,че нямам нужда от регулиране.За да се предпазим преди,практикувахме прекъсване на акта(което не е много сигурно все пак),но след като родя мисля за по-сигурно да минем на презервативи smile
Активен
Dafi86
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15


« Отговор #47 -: януари 28, 2011, 09:27:08 »

И аз съм против противозачатъчните, но за съжаление постоянно ми се появяват кисти на яйчниците и се налага да пия.. Първо бях на Диане 35, пих ги една година, и след 8 месеца айде пак кисти... и сега съм на Ясмин.  bqsnasym
Иначе когато не съм на хапчета се пазим с презервативи.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: януари 28, 2011, 13:26:25 »

Аз съм силно против всякакви противозачатъчни...никога не съм взимала...дори и презарватив не сме използвали много много...покреай страничните ефекти за които съм чувала все не ми е стискало, а и като гледам добре сме съумявали да се опазим...на скоро на една приятелка и изписаха лепенки като противозачатъчни...бях писала в темата за изчакващите за бебеправене, така че няма да се впускам в много подробности, но ми казаха че и те имали много странични ефекти и най вече гъбични инфекции...тъкмо се оттървах от тях и вече втора година , да чукам на дърво, не съм имала проблеми та пак на ново да започне всичко...не искам  nea
Активен
loni6666
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #49 -: януари 28, 2011, 20:54:20 »

Здравейте, виждам, че всеки има свое мнение относно контрацептивите.
Аз пиех Ясмин преди да забременея и сега, след като спрях да кърмя отново започнах да го пия. Когато се събрахме да живеем с мъжът ми отидох на преглед и ми препоръчаха Ясмин. Единствената причина да го пия е предпазване. И аз като dodo23 не съм напълняла от тях. Не съм имала и проблеми да забременея, щом ги спрях на вторият месец забременях.
Силно препоръчвам ако някое момиче иска да започне да пие хапчета да се консултира с гинеколог.
Новите  контрацептиви са много по-пречистени от някогашните от към странични ефекти.
Без да искам да се заяждам с никого, но прекъсването на акта не е най-сигурното предпазване, презерватива...ами поне на мен не ми доставя особено удоволствие  blush
Пак искам да кажа, че не се заяждам с никого просто изразявам мнение като човек, който вече четири години разчита на хапчетата (е, като изключим периода на бременост и кърмене  smile ).
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 29, 2011, 19:57:24 »

Dafi86, противозачатъчните не лекуват кистите, а само симптомите и след като ги спреш е вероятно те пак да се появят. Вярно е , че сегашните противозачатъчни са различни, но могат да донесът много поражения. Всичко зависи от жената, нейния имунитет, полова система. Аз доста съм писла по въпрса с противозачатъчни в една друга тема "хормонални проблеми " http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,2051.0.html

Аз също пиех противозачатъчни с цел предпазване, но когато ги спрях се сблъсках с куп проблеми. И така от здрав човек, аз трябваше да се боря с кисти, аменорея и т.н.
Аз също съм на мнение, че преди някой да почне да ги взима е най-добре да се консултира с лекар и да му се направят необходимите изследвания, защото те са нож с две остриета.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: януари 29, 2011, 21:02:54 »

Аз пих няколко месеца Ясмин преди около 5 години. И се чувствах ужасно - гадене, световъртеж.. Имах желание да се справя с нередовния ми, обилен и болезнен цикъл и затова ги пиех. Смених ги с лепенки Evra. Бях много доволна от тях, докато, не помня 2004-та ли, 2005-та ли, ги спряха от внос за половин или една година. Купувах от Сърбия, какви ли не шашми правих, но накрая съвсем ги зарязах.. Опитах с хомеопатия и нещата си дойдоха по местата. Оттогава караме на презервативи. И хапчетата и лепенките ги ползвах по лекарско предписание. Но никакви изследвания не са ми правили. Хормоналните изследвания са скъпи и не се покриват много-много от нзок. Със сигурност не ти се полагат, за да си избереш хапчета.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 30, 2011, 18:17:30 »

не знам...то си е толкова индивидуално...организъм какво да се прави...само искам да кажа че ние 7 годиони се пазим с прейкъсване на акта и никога не сме имали проблеми дори ни най малки съмнения...всичко тука зависи от мъжа как ще си опази половинката е моето мнение... pardon
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: януари 30, 2011, 22:29:18 »

не знам...то си е толкова индивидуално...организъм какво да се прави...само искам да кажа че ние 7 годиони се пазим с прейкъсване на акта и никога не сме имали проблеми дори ни най малки съмнения...всичко тука зависи от мъжа как ще си опази половинката е моето мнение... pardon
Подкрепям с две ръце  good. И ние се пазим само с прекъсване на акта и не сме имали проблеми. И аз съм против противозачатъчните - никога не съм пила и не мисля да пия, не ми стига хаповете дето пия за болезнен цикъл, а и да се тъпча и с други....а не! По-добре с презерватив smile
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 13, 2011, 17:48:49 »

По принцип, от противозачатъчните ще спре или намалее болката при цикъл...аз съм пила Ясмин преди  години и също имаше гадене и подуване, но първите два месеца...после спря и цикълът ми беше абсолютно бебзолезнен...аз преди това си припадах от болка...лазила съм на 4 крака...Спрях ги, защото ми откриха "екстри" на шийката на матката и аз отказах да се оперирам и започнах хомеопатия, а тя не върви с хормонални...Сега никога не бих ги започнала да ги пия...Тогава Ясмина не бяха го рекламирали  беше много скъп, и аз си мислех, че е максимално изчистен и добър, но скоро една приятеллка ми каза, че в САЩ е забранен и бил много вреден?!...Та с мъжът ми се пазихме с презервативи...винаги сме го правили така...а то като ги използваш дъло време им свикваш и въобще не ги усещам. Колкото до консултацията с гинеколог...двата пъти когато съм искала препоръки от такъв отоговорите са били...ами к'вито искаш...то сега има много nea
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: февруари 13, 2011, 21:38:35 »

Ако е ти удобно да разказваш,за какви "екстри"става реч?
Питам не за друго,а защото не мен един касапин ми предложи да ми отреже половината от шийката на матката...ма не стана на неговата. tease
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 14, 2011, 16:57:12 »

 :offtopic:Горе-долу същото...намериха ми раничка на шийката на матката с "ракови образувания" по нея...искаха да ми правят биопсия, а иначе цитонамазката ми бе мисля 2-ра група...Казаха ми, че при нужда ще режат...аз съм млада, ще го преодолея и мога да си осиновя дете....И аз излезнах ревяща и повече не се върнах...
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 14, 2011, 17:18:28 »

dodo, m_eleva, тези "екстри", които са открили в следствие на пиенето на Ясмина ли бяха?

Направо се чудя и аз как съм се навила да го пия преди, пък макар и няколко месеца само  crazy
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: февруари 14, 2011, 17:27:41 »

Не Бубе-аз по това време не пиех Ясмин!
При мен си беше някакво възпаление,а докторите го изкараха човешки папилома вирус!
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #59 -: юни 06, 2011, 11:33:40 »

Аз съм много против хормоналните контрацептиви независимо дали хапчета, лепенки, нуваринг или каквото там още са измислили. Осведомила съм се доста добре и знам за всички рискове и не бих си го причинила за втори път. Взимах Ясмин за 3-4 месеца като бях на 18 и въпреки, че нямах странични ефекти не бих ги пила пак. Тук говорим за тромбози, смъртни случаи... Да не говорим, че никой не си прави хормонални изследвания преди да реши кои противозачатъчни ще взима, а просто си купува тези с чиято компания работи гинеколога им. Освен това много от днешните хапчета са толкова ниско дозирани, че не предотвратяватт овулацията, а просто оплодената яйцеклетка не може да се загнезди, съответно по няколко пъти в годината жените пиещи хапчета може да имат химическа бременност.  nea
И все пак не съдя жените които ги пият. В крайна сметка си е удобство  pardon .

Иначе ние се пазим със симптотермалния метод от 8 месеца, като в началото ползвахме презервативи в "опасните" дни, но вече или не го правим или той не свършва в мен. Но все пак моя любим страда от аноргазмия (не може да еякулира по време на секс), така че при нас е доста сигурно, че ще успее да ме "опази"  pardon . Като цяло съм адски доволна от симптотермалния метод, защото е лесен, сигурен колкото противозачатъчните(ако се спазват правилата), опознах тялото си, не се тъпча с хормони, а и съм подготвена за времето когато ще почнем да работим над бебче, защото си знам всички признаци на овулацията  girl_wink .
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines