Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 30, 2024, 20:15:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: как се предпазвате от забременяване?
Пия хапчета
Ползваме презервативи
Чрез прекъсване на акта
Друго (напишете)
Не се пазим

Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "КОНТРАЦЕПТИВИТЕ"  (Прочетена 53495 пъти)
 
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юни 08, 2007, 13:53:20 »

Аз също никога не съм пила хапчета. Доста години практикувахме прекъснатия полов акт, но недостатъка там е, че не винаги може да се насладя до край на.......От 1-2 г. си ползваме презервативи и сме си спокойни и ни е хубаво. Всичко е въпрос на личен избор
Активен
maira
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #31 -: юни 19, 2007, 18:41:04 »

Аз специално сам "ЗА" и "ПРОТИВ". "ЗА", защото поне при мен намалява болката когато ми дойде. И гинекологът ми каза, че те предпазват от появата на кисти, от забременяване и много други неща. "ПРОТИВ" ,защото съм взимала Diane35 и има много странични ефекти, не се чувствах никак добре. А специално за предпазване от забременяване аз претпочитам презерватива.


Моля, пишете само на кирилица!!!
« Последна редакция: юни 19, 2007, 18:47:03 от Bulechka_TS » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 20, 2007, 13:09:11 »

Аз специално сам "ЗА" и "ПРОТИВ". "ЗА", защото поне при мен намалява болката когато ми дойде. И гинекологът ми каза, че те предпазват от появата на кисти, от забременяване и много други неща. "ПРОТИВ" ,защото съм взимала Diane35 и има много странични ефекти, не се чувствах никак добре. А специално за предпазване от забременяване аз предпочитам презерватива.

моето мнение е същото само,че при мен става въпрос за хапчетата 'ясмин' good NO
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юли 07, 2007, 23:42:06 »

Аз специално сам "ЗА" и "ПРОТИВ". "ЗА", защото поне при мен намалява болката когато ми дойде. И гинекологът ми каза, че те предпазват от появата на кисти, от забременяване и много други неща. "ПРОТИВ" ,защото съм взимала Diane35 и има много странични ефекти, не се чувствах никак добре. А специално за предпазване от забременяване аз предпочитам презерватива.

моето мнение е същото само,че при мен става въпрос за хапчетата 'ясмин' good NO

аз съм за от гледна точка на това че ако не пия от хапчетата първите 2ва дни от цикъла съм на легло, идва ми точно в един и същи ден, почти никога нищо не усещам от неразположението ми...
 maira аз преди години съм пила Diane35 и единствениа страничен ефект които имах беше че трябваше да си купувам 2 3 номера по нагоре сутиени, единствено това беше като страничен ефект
сега от 2 години пия NOVINETTE и пу пу няма нищо странично, е за това съм за хапчета да се предпазя от болката всеки месец а не толкова да ме предпазят от бременост, но вслучая е 2 в 1
Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юли 08, 2007, 00:27:20 »

И аз си кажа.. пия от година и половина Ясмин, общо взето май няма странични ефекти, даже през този период свалих 10кг, които бях натрупала през по-предните 2 години, боли ме само глава в първия ден от цикъла, ама толкова силно че немога да стана от леглото, пада ми кръвното и т.н, ментруални болки никакви нямам. Знам че контрацептивите предотвратяват ракови образования в матката и яйчниците...относно Ясмин, един много добър гинеколог и мамолог, който НЕ Е човека предписал ми ги, ми обясни че Ясмин са с нова формула и не задържат излишни хормони в тялото, за 7 дни през които не се взимат, организма се изчиства, аз лично преди години бях против, донякъде все още се притеснявам относно УЖ липсата на странични ефекти, но ще продължа да ги пия, докато не решим да си имаме детенце, а това не е ясно кога ще стане. Ние не ползваме презервативи и двамата имаме непоносимост към тях.
Четох по-назад че било аборт взимането на контрацептиви, пълни глупости  crazy crazy crazy все едно да ми кажат, че като се хвърля използван презерватив в кофата за боклук, е убийство... crazy crazy crazy

забравих да напиша че докато се взимат контрацептиви е абсолютно забранено да се пуши  good
« Последна редакция: юли 08, 2007, 00:46:47 от mandarinka » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юли 08, 2007, 10:57:47 »

mandarinka, и аз съм го чувала това Ясминче, имам приятелки, които са много доволни от него!!!!! good само те съветвам да се консултираш с гинеколога си дали трябва да се сменят контрацептивите от време на време, защото имам такива бегли спомени, че един вид контрацептив не е хубаво да се ползва дълго време!!!!
« Последна редакция: юли 08, 2007, 10:59:43 от fanimira » Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юли 08, 2007, 11:10:46 »

Мерси, Фани!  give_rose Ще питам при първи удобен случай! Наистина не знаех за това  pleasantry
Активен
zveleva
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #37 -: август 06, 2007, 15:37:26 »

Ние с милото ми сме много против презервативите,нищо не се усеща.Ако не си свьрши в мен не става.Не може да се сравни с нищо!!!
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: август 17, 2007, 14:12:49 »

Ами презервативите са си хубаво нещо, ако си в тази възраст , когато често си сменяш пратньора, но в случая , когато си женен /омъжена и си имате доверие може да се използват и други котрацептиви. Въпреки че и да му имам доверие на мъжа ми съм му казала, ако иска да кръшка самос презерватив, за да не ми лепне някоя болест.
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: август 22, 2007, 14:13:39 »

Мисля ,че най доброто средство за предпазване от нежелана бременност си е презерватива  smile smile smile
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: септември 13, 2007, 22:07:14 »

Момичета и аз открих тази темичка и ми стана много интересно да си почета и да се посмея на някои изказвания!
Преди всичко и аз смятам,че това е строго индивидуално-първо от гледна точка на избора и второ от гледна точка на здравословното състояние на организма.
Аз ще кажа при мен как е-аз вече 7г. и нещо пия противозачатъчни,като перво взимах мервелон,после мерселон и сега от около 2г. пия ясмин и съм супер доволна!Аз ги започнах защото имах много нередовен цикъл и болезнен,а и бях анемична и с тая кръвозагуба направо все ми причерняваше...,та като ги започнах дори много отслабнах,кожата ми се изчисти и цикъла ми стана точен като часовник,нямах подуване,болки,обилни кръвотечения,а и с приятеля ми(вече мъжа ми)нямахме никакви притеснения,което си беше много важно за нас,тъй като аз много се страхувах и от нежелана бременност,та дори и с презерватив,понеже такива случаи знам...Та както и да е-имам за консултант един от най-добрите специалисти в БГ-свако ми,който дори е завеждащ отделения и е на чело на разни асоциации и смея да твърдя,че повечето от страховете,които се всяват у младите момичета са направо наказуеми!По този повод искам да кажа,че няма такова нещо като необходимост от "почивки" на всеки 6 месеца например-хапчетата се пият без прекъсване до момента,в който желаете да забременеете(като мен в случая-от неделя ги спрях yahoo),както и не бива да се сменят често,ако си доволна от своите!
А относно забременяването знам,че наистина като ги спреш много бързо се постига този резултат,но е хубаво да се поизчака,за да се нормализират хормоните в организма,а и за да се намали опасността от малформации,а и шансовете за близнаци се увеличавал girl_wink
А дали е така ще кажа,когато мога вече да се похваля с конкретен резултат!
Та мисълта ми е,че аз като една модерно и интелигентно мислеща млада жена съм ЗА този метод за предпазване от забременяване!За мен при постоянен партнъор си остава най-надеждния,модернияи приятния.Дано не съм убидила някой с мнението си! girl_wink
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: януари 14, 2011, 16:25:20 »

Попаднах на тази тема и ми стана много интересна.
Аз също вземам противозачатъчни "Ясмин". Имам въпрос, чийто отговор не можах да открия и искам да попитам - защо противозачатъчните се пият в точноопределен час. На мен често ми се случва да забравя за точния час и да пия след 1-2 часа.
Някой има ли информация защо е задължителен този час?
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: януари 14, 2011, 16:36:33 »

Попаднах на тази тема и ми стана много интересна.
Аз също вземам противозачатъчни "Ясмин". Имам въпрос, чийто отговор не можах да открия и искам да попитам - защо противозачатъчните се пият в точноопределен час. На мен често ми се случва да забравя за точния час и да пия след 1-2 часа.
Някой има ли информация защо е задължителен този час?
Повече от 3 години пих Ясмин и никога не съм спазвала задължителен час.Днес сутринта,утре вечерта-когато се сетя.Често ми се е случвало и да забравя да пия и да взема 2 наведнъж.Нито веднъж не съм имала проблем.
Няма идея защо се споменава фиксиран час.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: януари 14, 2011, 16:46:50 »

Препоръчват определен час,за да свикне човек да ги пие по едно и също време и да не пропуска. Аз също пия Ясмин от няколко месеца,първия месец ги пиех сутрин ,но останалите когато се сетя.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 14, 2011, 16:50:10 »

Благодаря за отговорите момичета. Успокоихте ме!  give_rose Започнах да се замислям дали няма да се отрази по лош начин това, че понякога ми се случва да ги забравям с 1-2 часа, много рядко и повече.
Генеколожката, която ми ги препоръча, каза, че от "Ясмин" се задържа вода в организма. Чувала съм и, че е добре да се приемат сутрин, но ... аз ги пия вечер, по-лесно ми е да не ги забравям вечр.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines