Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 09, 2024, 06:33:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Wedding - сваДба  (Прочетена 18531 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юни 02, 2011, 16:51:40 »

Мисля,че всеки ще се съгласи,че пост от този тип http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,2755.msg476011.html#msg476011 е именно заядлив и ироничен ,и мястото му не е в тази тема.
Това е сватбен форум,не час по  български език и литература. Дебненето,подигравките и обидите не са начина да покажеш на един човек,че допуска грешки.
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #46 -: юни 02, 2011, 16:58:53 »

Магито, значи темата е за да посочваме правописни грешки, които срещаме често из форума, без да пишем темата в която сме го видяли или да посочваме потребителя, който е допуснал грешката? Така ли да разбирам темата? Извинявай, но не разбирам за какво точно е темата и какви постове са допустими, а ако беше съвсем безмислена отдавна щяхте да я заключите...  smile Може би, ако някой от модераторите изясни какви са правилата за писане в тази тема, ще е по-лесно за потребителите и няма да стават чатове и да има злобни коментари.  smile
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юни 02, 2011, 18:05:46 »

Мисля, че това: http://www.sibir.bg/index.php?page=displayTopic&id=1&tid=73266 може да е от полза на всеки от нас pardon pardon pleasantry blush
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #48 -: юни 02, 2011, 18:11:31 »

Не съм модератор, но като участник във форума аз лично си представям в темата да се пишат постове за:

- думи, които сте забелязали, че са изписани неправилно по постове и показвате правилния вариант;
- граматически правила, които са нарушени, и пишете какво е правилото;
- думи, които изписани неправилно, се превръщат в смешки, но незлобливи.

Да не си правим илюзии, че хората, които предимно цитирате тук, ще седнат специално да четат и ще си посипват главите с пепел, че са допуснали грешки.
Да не цитираме мненията им специално, за да покажем как сме ги "хванали", че не пишат правилно.

И ще помоля като човек, живеещ в България, Сандри да се въздържа от коментари какво "явно" е правило тук и какво не е. Прости хора навсякъде има, умни също. Квалификациите не спомагат за промяна на съотношението, а са обидни към останалите пишещи. И тук в университетите се намаляват оценки заради неграмотност, тъй че не подкрепям подобни обобщения. А и от форума може да се научи много, но той не е учебно заведение.

В кратце: да бъдем наблюдателни, но не и полицаи.

Веси,  goodpost
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #49 -: юни 02, 2011, 18:43:45 »

 За мен въобще е безмислено да обсъждаме правописни, граматически и каквито си щем още грешки по постовете.
 Съгласна съм, че е добре да си цитираме сгрешени думи. Добре, обаче, само на теория. Защото дори и думичка да се постне с коментар, че е неправилно написана, това може да се приеме като грубо и неуместно. Пример - в друга тема веднъж споменах сгрешена дума. Само дума, без цитат на пост, без посочване на автора. Въобще не нарекох никой неграмотен, само отбелязах, че за мен грешката е доста голяма. Е, да, но се намери човек, който направи всичко възможно да ми вмени чувство за вина за "грозната" ми постъпка.
 Затова предлагам или само да си постваме сгрешени думички, без да ги придружаваме от каквито и да е коментари, или въобще темата да я няма.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #50 -: юни 03, 2011, 08:17:23 »

 Offtopic Предлагам Тео да заключи темата. Очевидно не можем да я приемем с повече чувство за хумор и без морализаторствания. Аз също се учудвам като видя "кумуве", но назидателният тон тук ми идва в повече.
Активен
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines