Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 22:51:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как "отсявате" кого да поканите на сватбата?  (Прочетена 78128 пъти)
 
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: юни 14, 2010, 14:34:26 »

pepche, мила, ние също затова искахме да си плащаме сами всичко, за да няма такива изпълнения. Но ето, че въпреки това успяха... много ми е тъпо. Ще ставам май лошата снаха отсега, няма начин като гледам, дано да го решим тоя проблем. Но повече грам отстъпка няма да види от мене, що се отнася до сватбата и до всичко, което ни засяга нас. На нея явно трябва да ѝ се поставят много ясни и твърди граници, иначе ще продължаваме да си имаме такива изпълнения.
Сори, че ви надух главите с това, но наистина много се ядосах, снощи дори не съм спала като хората, да го мисля...

michelle, абсолютно права си.
Благодаря ви за съпричастността, момичета, безценни сте! Не съм мислила, че в интернет форум мога да се чувствам толкова "у дома си".  give_rose
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: юни 14, 2010, 15:54:35 »

asseto, мила, как само се нервирам, като чуя такива истории. Направо ми идва да се разкрещя и да ги разхвърлям всички по местата им. Защото ако в ресторанта е било тясно - булката виновна, ако е било топло - булката виновна, ако едната рода е повече - на булката родата не са задружни или тя нас не ни цени, само сватовете канили. Просто заслужават много бой!!! diablo diablo diablo
 Ама сега, покрай сватбата, всички са много изнервени, включително и твоето момче, така че не е най-разумното нещо пряката конфронтация. В смисъл, ако го накараш него да се скара с майка си ще му е много неприятно преживяване, ако ти се скараш с нея все ще има нещо, в което да не си била права в очите му, дори и да не ти го каже. Защо не опиташ в един женски разговор около сватбата, обсъждайки роклята, букета, роклите на шаферките, украсата, ритуалите да си споделиш как те притеснява бройката, как ще им е неудобно на хората, как си огорчена, че не сте се разбрали за бройката от тяхна страна, как отначалото стават недоразумения в отношенията ви, как си се ядосала и притеснила и т.н. Общо взето си го казваш всичкото, при което непременно ще ти тръгнат сълзичките, щеш не щеш. Бъди нещастна, нека тя е агресивната. И дори и да не успееш да смалиш гостите, поне тя ще знае, че има грях към теб. И няма да си викала и си била възпитана. И си си казала всичко!
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: юни 14, 2010, 16:39:41 »

pebbles, подходът ти е много добър, шъ знайш!  smile
Аз малко трудно се вживявам в тая роля, но като нищо ще се понапъна.  blum
Сега сериозно, ние не живеем в България и се чуваме само от време на време по скайп, няма как да я разиграя тая драма без директна комуникация очи в очи, няма да ми се получи.
А и вече говорих с мъжа ми, по негово мнение поне 10 човека от тия гости сигурно няма да дойдат. Ние още снощи ѝ казахме до края на седмицата да ни даде окончателния списък, понеже ще поръчваме подаръчетата и трябва да знаем колко човека са поканени. Подчертах и момента с ресторанта, та се надявам поне с допълнителното раздаване да приключи и да се кротне, то тепърва ще следват още изненади, аз съм сигурна.
И на мен ми се крещеше, но ми поразмина – както каза моят човек, важното е да е весело, не се впрягай за глупости. Като една добра (бъдеща) съпруга драми не съм му правила, само му казах, че не съм спала снощи да мисля къде ще поберем гостите.  Wink Силно се надявам част от тези хора да отпаднат от само себе си, а аз ще ѝ го припомня това при друг случай. Имаше там едни войни около това колко хора да дойдат да ме взимат, колко хора ще бъдат на подписването и т.н. Там ще се запъна, та ако ще турско да стане.
Тя булката все в един момент ще излезе виновна за нещо, та поне да има за какво.  blum
Само дано като ни даде списъка не се окаже, че са още повече поканените, отколкото каза снощи, че тогава вече ще изригна.  focus
Активен
nadnad
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #228 -: юни 23, 2010, 09:29:48 »

Момичета, чували ли сте за обичай кумата да кани гости? Нашата се е амбицирала да си кани и излиза с този номер? Аз принципно нямам нищо против никого, но не знаех да се прави така и съм "ф недоумение"!!!!!!!!!!  Oh my ... Ако тя си кани гости на нашата сватба, тя ли трябва да им плати куверта и колко души може да си покани, че ние сме си направили списък с гостите, резервирали сме ресторант и сме си определили кой да поканим...
Моля ви, помагайте със съвети, че вече не зная какво да правя... нито как да изляза от ситуация... преди не съм се омъжвала и сега всичко ми е непознато... Помагайтееееееее   GROAN GROAN GROAN МНОГО СЪМ ПРИТЕСНЕНА!
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: юни 23, 2010, 10:27:15 »

nadnad, едно време е имало такъв обичай,но не кумата, а кумът е канил т.нар. подкумци. Това са хора, чиято дума се е слушала в сватбения ден и те се грижили всичко по организацята на сватбата да е ОК, т.е. това са хората, които ръководят сватбата.

В днешно време това е излишно.  crazy Освен това едно време кумувете са поемали голяма част и от разхода за сватбата, а съм сигурна, че вашите не са го направили, за да предявяват претенции за гостите.

Аз на твое място ще им откажа - всичко вече е резервирано и организирано. Това не е тяхната сватба, за да правят каквото си искат. Ако все пак искате да им угодите, нека те да поемат разноските на гостите. Вие не сте длъжни.  beating И вие ограничете броя на гостите, които ще доведат, за да предотвратите последващи проблеми.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: юни 23, 2010, 12:41:38 »

nadnad, твърдо бих ги отрязала. Боже, всеки път като прочета нещо такова се изумявам какви несъобразителни хора има! Как може да не помислят за финансовата част, за вашето удобство и т.н.?! Уф, че се издразних!
Когато го е имало като традиция е било различно, защото наистина са помагали относно организацията.  А сега за какво ще дойдат - да се нахранят и пийнат ли?

Помисли за себе си и въобще не се съобразявай с нечии капризи, защото това е точно каприз според мен beating
Активен
didka-kotze
Ентусиаст
**
Публикации: 65



« Отговор #231 -: юни 23, 2010, 12:53:05 »

поканете най-скъпите за вас гости,близки и роднини приятелите не могат да са всички освен ако не разполагате с излишни средства и ще правите събор. нашата сватба мина отдавна , но си бяхме поканили само най-близките за нас хора , сватбата беше малко над 100 човека ,така че не се съобразявайте с капризите на другите а си решете вие , това са средства и винаги ще има поканени и непоканени good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: юни 23, 2010, 12:59:00 »

nadnad и аз знам, че едно време е имало такъв обичай кумовете да си канят гости, ако поискат.но днес времената са много различни, според мен кажете на кумовете, че вие имате визия как точно да изглежда вашата сватба, както и че местата в ресторанта са ограничени и че вие искате да определеите, кои хора ще са на вашата сватба. не виждам нищо лошо в това, дори и кумовете да поемат кувертите, пак е нахално за мен.
Активен
nadnad
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #233 -: юни 23, 2010, 17:15:47 »

много ви благодаря за куража! много ми се насъбра ... и като си представя, че е само началото, само подготовката... тръпки ме побиват какво ме очаква в деня на сватбата - тръпките обаче не са от щастие  GROAN  help много се плаша! в един момент ми мина през ум, че може и да греша...не искам да мислите, че ми се свиди... но някак се почувствах и тъпо, и изолирана...
« Последна редакция: юни 23, 2010, 17:42:29 от nadnad » Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: юни 23, 2010, 18:11:55 »

nadnad, спокойно, мила, не е в теб грешката. Не знам за старите обичаи от едно време, но в наши дни е неприлично който и да било друг освен младоженците да кани гости за сватбата. Но, ако ти стигнат нервите, спретни и едно представление на кумата. Като отвори дума за гостите, дето ще ги кани, погледни я невинно и и кажи нещо от рода: "А, подкумниците ли? Няма проблем, само да ми кажеш кой за какво ще отговаря, че да търся него." И след това започни да планираш - еди кой си, дето ще отговаря за цветята, трябва да дойде с теб до няколко цветарници, за да ги изберете и уточните, после да има ангажимент да ги закара в ресторанта. Пък другия, дето отговаря за украсата, да посети с теб няколко пъти ресторанта и да огледа всичко, че в деня на сватбата нали ще украсява; пък този, който отговаря за гостите, да му дадеш списък на гостите от провинцията, щото трябва да ги посрещне и да ги закара до хотела им  Bravo
Ако и стиска на кумата да си кани подкумници в този случай - честито, ще си спестите доста време и разходи само с цената на един куверт  Wink blum
« Последна редакция: юни 23, 2010, 18:14:16 от roxanne » Активен
devil_kin
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: ноември 04, 2010, 11:02:29 »

Малко да поразбутам темата.Ние с милото решихме да действаме по следният начин-подписване с кумовете,и родителите от двете страни,евентуално може и др роднини да дойдат в ритуалната зала,НО само много близки (леля,чичо примерно).След това обяд с тях.(подписването ще е в петък  danceg така,че няма да могат да дойда разни неизвестни)
На следващият ден ще е купона -основно приятели, много колеги на мъжо ,ама ние се събираме често с тях и са си приятели(както и жените им).Ще поканим и шефът на милото,защото той много ни е помагал.Също така сестрите му и някой  от братовчедите ни  с които се имаме-млади са и са големи купонджии.От моята работа няма да каня никой,защото съм много огорчена от отношението ,пък и тъкмо ще съм подала молба за напускане.
Обаче ми се струва ,че родителите няма да са много доволни от ситуацията.Имам само един коз-някой трябва да гледа  малката,а не може едните родители да са там ,а другите не Yes
Кумовете са избрани и са приели, няма как да ми натресат други, пък и свеки знае, че съм проклета и, че номера не вървят
Последно-ние ще си платим.Ако искат да ни помогнат-пари след подписването!!!
« Последна редакция: ноември 04, 2010, 11:06:26 от devil_kin » Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #236 -: ноември 04, 2010, 17:54:00 »

Ние също сами ще си я правим и сме казали, че който искада даде пари - след/на сватбата, но за самата нея искаме да си платим ние. Първо искаме да знаем, че не сме ангажирали никого в тези трудни времена и няма да ми е гузно за нито един "неразумно" похарчен лев и второ - държим да си я направим сами. В този смисъл и гостите - от моя страна само леля ми и свако ми, първи братовчед на баща ми с жена си и едно приятелско семейство. От страната на годеника ми обаче родата е малко по-голяма - има двама вуйчовци, братовчедите му са семейни и т.н. Та сме замислили да сме около 70 човека и ще са 50/50 роднини-приятели.За съжаление, има доста хора, които бих искала да дойдат, но просто няма как да поканя  sad Няма да може да се справим с бюджета. Принципно ще каним най-близките си хора, така сме се разбрали помежду си... give_rose
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: ноември 26, 2010, 15:19:27 »

Здравейте, момичета! Аз съм съвсем нова в този форум, но и аз да споделя по темата за листата с гостите smile.

Решили сме само много близки роднини и нашите добри приятели, които са били до нас през годините. Никакви лели, братовчеди, чичовци итн... които 1. Не са направили нещо кой знае какво за нас, освен че се водят някакви по родствена линия; 2. Имала съм доста неприятности и лоши спомени, свързани с роднини и както можете да си представите - ще се боря въпросните хора да НЕ присъстват на това събитие, колкото и да има натиск от родителските тела. Не съм сигурна дали ще се справя, но наистина държа тези хора да ги НЯМА на моята сватба. 3. Решили сме да не каним хора, с които не сме поддържали връзка повече от 4-5 години.
Най-силният ни коз в момента е, че съм твърдо решена ние да си платим сватбата, за да няма претенции откъм организация, място итн..

Първоначалната ни листа е 43 души, като даваме 10 души на родителите за техни близки приятели, които ние също познаваме от деца. Роднините,които ще присъстват ще се съгласуват с нас.

Не знам до колко това е реално и коректно, но въпросът с роднинското присъствие при мен е много деликатен и много ме притеснява как ще се развие...Иначе приятелския лист е попълнен без проблеми. good
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #238 -: ноември 26, 2010, 15:26:20 »

 good Браво на вас, важното е да има наистина хора, които ВИЕ искате да присъстват! Успех!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: ноември 26, 2010, 15:42:54 »

Vilify браво на вас!Ей на това му викам аз добро решение!И наистина най-силният ви коз е ,че сте решили сами да си плащате сватбата.Дерзайте!
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines