Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 14:14:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица, започваща с 13 ;-)  (Прочетена 31386 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: май 13, 2013, 08:39:02 »

Честита нова седмица!
Да е спокойна, мъдра и успешна на всички ни!


* www.monitor.bg.jpeg (47.9 KB, 620x557 - видяно 325 пъти.)
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #1 -: май 13, 2013, 08:53:52 »

Честита и дано да е спокойна наистина, че както завърши предната...

Аз съм в следизборен шок... такива патови резултати, в очакване на голямото надцакване сме! И най-страшните 2 констатации от вчера:
1. 30% от младите хора (18 - 31г.) са дали гласа си за някой различен, който според закона не минава летвата...
2. 50% от българите изобщо не си направиха труда да направят картинката от вчера по-различна. На тези последните мисля съм им най-сърдита! И после имат наглостта да мрънкат, да се оплакват ... а когато те самите трябва да положат едно 20 минутно усилие (с ходенето до секцията) се скриват!
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 13, 2013, 09:17:46 »

И от мен хубава и успешна седмица за всички  smile

Не съм писала до сега в седмичната темичка, но днес ми е толкова криво заради изборите, никога не съм се чувствала толкова обречена и безперспективна! Направо не искам да повярвам на резултатите! Как може хората да се продават за 20 лв? И всичко да е превърнато в търг?! Повече от възмотително е!
Вече се замислям дали не е по-добре да съм продавачка в Германия или Великобритания, вместо да се опитвам да правя нещо самостоятелно тук и да няма никакво развитие.
Дано това черногледство е само временно и не "заразя" и другите!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #3 -: май 13, 2013, 09:33:08 »

Аз очаквах много повече хора да "разпилеят" гласа си.
За първи път на тези избори на слушах предизборни платформи и агитации на партиите, а наблегнах на Шоуто на Слави, макар да нямам навик да го следя. Точно в петък Иво Сиромахов пророкува, че това са безсмислени избори и че протестите ще продължат. Стана ми доста страшно и неприятно, но......факт. Не съм политолог, нито следя изкъсо събитията, но не съм изненадана от резултата.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #4 -: май 13, 2013, 10:15:25 »

Може ли да ви ангажирам с нещо по- различно от политика smile
Както знаете, нашите магазини предлагат хранителни стоки и са предимно в селата. Имам поставена задача от търговците, да мисля какво бихме могли да направим, за да привлечем децата. Ще пропуснем 1-ви юни, защото читалищата организират тържества и там сме се включили с пари и дребни лакомства. Аз съм противник на чипсове, снаксове, замразени сокове /по- очно боядисана вода/, но явно децата търсят само това, а и на бабите им е по- лесно и евтино да купуват боклуци. Ще съм ви много благодарна ако ми дадете идеи. Аз си мисля да направим нещо с нехранителни работи - да пуснем уредчета за сапунени балони, тебешири, цветни моливи и книжки за оцветяване. Трябва да е нещо, което да ги накара да влизат по- често в магазина.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 13, 2013, 10:15:57 »

аз съм щастлива, доколкото мога да бъда, защото очаквах още по-лоши събития като резултати. Пък и човек тр да гледа да вземе от ситуацията колкото може. В случая- нищо. така че не ща и да ги коментирам.

поздрав на всички:
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #6 -: май 13, 2013, 10:19:58 »

Добро утро!

Кивче, само едно вмятане по темата, ако позволиш - когато идваш от такъв край на България, от който държавата е абдикирала, а ти продължаваш от друго място да й помагаш с работата си и въобще да си тук в тая страна, а от друга страна си задължен да спазваш всякакви излишни административни разпоредби и да бъдеш спънат откъм това къде ще гласуваш, стигаш до ситуацията, в която съм аз - не живея непрекъснато в града, в който трябва да гласувам и вчера не успях да дам гласа си, защото прецених, че не си заслужава да дам сто лева за път, само за да не помогна с нищо. Хората, които се бунтуват, понякога имат право да реагират така, по-важното е дали работиш и колко даваш на държавата като чисти пари, а гласът ти на избори не винаги променя драстично обстановката, размитият вот между малките партии, които останаха извън парламента го доказва. Не бъди така драстична, защото нещата, които ти наричаш нагли са много по-безвредни от това, което направиха някои от истински гласуващите, а и не винаги нещата опират до едни двайсет минути. Много хора са в моята ситуация.

Аз клоня към мнението на Еми - тия, дето са в момента в парламента, са същите, които виждахме и досега. Така че, ако не е станало по-добре, поне няма да е по-различно от това, на което сме свикнали и сега. Едва ли някой наистина разчита на политици, за да оправят живота му и не бива толкова да влагаме в случващото се.  
« Последна редакция: май 13, 2013, 10:23:26 от Деничка Звездичка » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 13, 2013, 10:26:30 »

Добро утро и от мен!
Аз подкрепям киви, за това че толкова хора не излизат да гласуват, а после скачат най-много колко са недоволни. Друг е въпроса, че повечето ни политици са еднакви и наистина, за който и да гласуваш все е тая, само името е различно или пък гласуваш-не влизат в парламента-разпределят ти гласа за същите тия, които не си подкрепил.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #8 -: май 13, 2013, 10:35:39 »

Деничка, държавата от много неща е абдикирала, конкретно като млад човек, който си плаща чинно данъците и осигуровките много често аз си мисля, че само ми взима и нищо не ми дава, но смятам, че винаги когато имам възможност трябва да гласувам, защото ако нищо не правим, шанса да променим нещо е равен на нула. Ако гласуваме е винаги над нулата, макар и 0,0001% над нея.... И така капка по капка...надявам си се на чудеса!

Ти имаш валидна причина да не идеш, но това не са всичките 50% нали, колко просто ги домързя да излязат? Да, размиват се гласове, но всеки допълнителен глас е противодействие срещу купуващите, срещу модел, който не харесваме...
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 13, 2013, 11:30:06 »

Добро утро следизборно!
Май по-добре хич да не се изказвам по темата, защото съм направо бясна от поредната покупко-продажба на България, този път измерена в гласове diablo

Свекърва, да ти кажа ли кое е най-купуваното от децата /като изключим хранителните стоки/ - дискове с музика на Пайнер и тетрадки за училище с корици на фолк певици ! angry И тук няма да оставям коментар по темата ...
Слагам още една къщичка и чакам вашите предположения на кого е Wink

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: май 13, 2013, 11:45:06 »

явно всички днес сме на еро на перо. huhhuh.gif huhhuh.gif
и честно казано не става по-добре, с течение на деня, поне при мен де.мъжът е болен нещо, най мразя да не знам точно дали е настинка или друго. с тия бъбреци при него никога не се знае, особено като има Т. а точно днеска имам 1000 неща за вършене, половината от които навън в движение. angry
намериха се и допълнително хора да ме занимават с други неща. направо супер.
муун, тази мода с тетрадките не отмина ли бре? аз имам чувството че тези сегашните деца масово толкова всичко им се купува или сами даже ходят да си го купуват, че винаги съм в потрес като тр да избирам нещо за такова отроче. виждам се в чудо. а и харесват повечето скъпи неща-техника, дрешки, скъпи кецове. едно време на какви дреболии се радвахме и още се радваме... ама тая тема сме я нищили, няма пак да я подхващам.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #11 -: май 13, 2013, 15:44:16 »

Айде да ви почерпя малко за разведряване на обстановката, че много сме се оклюмали:



Да, да .... правилно виждате мъфинобувки! Да ядеш ли или само да ги гледаш! Извинения на пощеливците, но това все пак е изкуство smile
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: май 13, 2013, 15:51:36 »

Минавам само да ви видя набързо. Вчера, както казах, бях в комисия за изборите, нямахме никакви проблеми, поне в нашата секция всичко си вървеше съвсем нормално и спокойно. Имахме и много голяма активност, предимно от млади хора, което много ме зарадва. Значи все пак има лъч надежда. На всички ни е ясно, че тия избори бяха просто излишни, но няма да задълбавам в темата.

След края на изборния ден, ми се случи нещо прекрасно и мога да кажа, че вчерашния ден приключи повече от успешно. smile

Свекърва, много ти е трудна задачата, пожелавам ти успех в начинанието.  good
Днешните хлапета са презадоволени от всичко и изобщо нямам идея какво може да им привлече вниманието. То все пак и зависи от възрастовата група де, ако са 5-6-7 годишни, може да се впечатляват все още от дъвки, бонбони и шоколади, така че не пречи да се опита. Но за по-големите наистина нямам идея.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 13, 2013, 16:01:20 »

Кив, много грозни тез обувки бре  tease
Роси, браво за хубавите новини !
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 13, 2013, 16:16:38 »

Да, да .... правилно виждате мъфинобувки! Да ядеш ли или само да ги гледаш! Извинения на пощеливците, но това все пак е изкуство smile

Щом е изкуство, не пипам! Wink А и не са шоколадови или от ягоди, така че не са кой знае какво изкушение за мен blum

Роси, радвам се за прекрасното нещо - дано донесе още по-прекрасни неща след себе си smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #15 -: май 13, 2013, 16:47:42 »

След края на изборния ден, ми се случи нещо прекрасно и мога да кажа, че вчерашния ден приключи повече от успешно. smile
виж, не ни дръж в напрежение. Да не е някоя нова любов..... heart heart heart heart
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 13, 2013, 17:47:00 »

Здравейте и от мен! Тази седмица ми е криво още от сега, като знам колко тичане ме чака по задачи. Мъжо ме остави без кола за няколко дни и сега съм напрегната само от мисълта за търчането по градския транспорт. В студентските си години скачах като коза от точка А до точка Б, но напоследък съм се отпуснала и никак не ми се иска girl_impossible

Да, да .... правилно виждате мъфинобувки! Да ядеш ли или само да ги гледаш! Извинения на пощеливците, но това все пак е изкуство smile
Киви, за мен няма проблем, аз сладко по принцип не обичам, а сега пък още повече не ми се и приисква да кусвам. Виж за плодове, съм го обърнала на плод и зеленчук в къщи, имам си почти от всичко за сезона. А и си имам едно обещано местенце, на което ще ме водите, за да попълня празните места Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: май 13, 2013, 17:54:36 »

али, то по рейсовете и без да съм бременна, избягвам да се качвам. или метрото или пеша. кола нямам, все още не се чувствам готова за тази крачка.
Последният път в който ми се наложи рейс по принуда, едно кученце напика собственичката си ( тя го държеше върху полата си), после потече по пода останалото съдържание. и после едно момиче с токчета , дойде и седна върху напиканото, докато сваря да скоча и  да й кажа ....
аз откакто е топло, каквото и да ми покажеш за ядене, което няма да ми се налага аз да го готвя, все ми се яде. няма значение дали е сладко или солено. така че и мъфини обувки ще ям, и каквото дадете готино.  tease
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: май 14, 2013, 07:17:48 »

Добро утро!
Днес вече е 14-ти, край с лошото настроение и поличби. Имам си нова пералня, Бош. Казва се Бошка /като мама Божка/ и ще и търся лисича наметка и покривчица с животински принт  Wink.
На всички, които днес са на концерт, приятно прекарване.


* zakuska.jpg (63.43 KB, 960x720 - видяно 321 пъти.)
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #19 -: май 14, 2013, 08:07:43 »

Добро утро!

Свекърва да ти е много вярна Бошка (майка ми има такава, много тихо работи) и да те отменя дълго време smile
А Мама Божка според мен си е състояние на духа Wink Според мен обаче ти не попадаш в тая класация Wink

Чувствам се много прецакана - уж дойдохме на топло в БГ, а от вчера се чудя с какво да се облека или завия  cray
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 14, 2013, 09:33:44 »

Здравейте smile
Свекърва, честита ти Бошка - да ти служи цял живот и да не предава богу дух Wink
Алекс, не се притеснявай за времето - дават го още от утре да се стопли и да пече Sunshine
За градски транспорт не ми говорете angry Откакто мъжа ми е на нова работа не може да ме кара с колата, защото тръгва по-рано от мен и ми се налага да се тъпча в автобуси и тролеи bad То добре, че разстоянието не е много, даже много бих искала да ходя пеш, но е баир през целия път, а и с коремчо напред сега се изморявам по-бързо. Но пък си е готино, особено сега, когато сменят настилката на булеварда и никога не мога да улуча графика на автобуса, все го изпускам сигурно за няколко минутки и после вися по 20 минути на спирката ... много "обичам" да чакам pleasantry
Али, и аз съм си направила мини плод-зеленчук вкъщи хихи Като бисквитеното чудовище съм, но в плодов вариант Wink
Някой беше споменал, че ще ходи на концерт на Бон Джоуви - дано си изкара супер Party time И на нас така ни се ходеше, но не би ... само въздишаме тъжно и гледаме жално

Днес ми е малко напрегнато, но и някак щастливо - стиснете ми палчета, моля Clover Clover Clover


* 971636_614608518567833_1464959951_n.jpg (66.33 KB, 800x600 - видяно 283 пъти.)
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: май 14, 2013, 09:58:43 »

Привет момичета! smile
Днес е хладничко навън, а това време ми е супер, че хич не издържам на топло. Ще използвам момента да изляза да си свърша някоя работа, пък после да се разходя с една приятелка, която също е в отпуск, така имаме повечко време да се видим.

Свекърва, да ти е честита Бошка и да ти служи вярно и безпроблемно дълги години.
А пък за хубавото нещо, ще си го запазя в тайна... Но наистина много се радвам, че се случват нещата, така както ги желая.

Муунче, то и аз ще си въздишам тъжно, че нямам възможност да отида на концерта на Бон Джоуви, но се надявам да имам друга такава.
Стискаме ти палчета и лапички, после да се похвалиш с най-хубавите новинки!


Това е засега от мен! На всички пожелавам един успешен ден!  smile

« Последна редакция: май 14, 2013, 10:02:03 от Росита » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #22 -: май 14, 2013, 10:39:42 »

А Мама Божка според мен си е състояние на духа Wink
Хехе, това обра точките! Направо е състояние на духа, дано не се налага да зареждам пералнята с камби все пак  Wink!
Май Киви щеше да е на концерта. Големият го гледа преди два месеца и беше доволен, но не много.
Аз ви казах, че малкият щеше да е на рок фест на стадион с 50 000 души. На следващия ден беше постнал във Фб, че рок фестът се превърнал в циц фест. Понеже хич не ми стана ясно, ме светна, че там момичетата си показвали гърдите и за всяко показване получавали от мъжете около тях по едно герданче. Той е твърд рокаджия, беше ми писнало от тениски с дракони и страшилища, но май вече щял да сменя жанра след това преживяване. В стадиона били поне 10 часа, имало 100 химически тоалетни, но докато изчакаш опашката на единия, трябвало да се нареждаш за другия, защото нали знаете какво се получава, когато пиеш бира /и не само/. Миришело ужасно на барбекюта и още по- ужасно на трева. После ходил два часа пеш до колата, изгорял от слънцето и имал мускулна треска....Какво да се прави, такава била тамошната рок култура.
сега само да вметна нещо забавно:
Случаят е пак с малкия син, пак след някакъв рок концерт в Пловдив, когато беше на 14 години. Връща се той, червен, въодушевен и ми вика:" Майко, подуши ми врата!" ....... shok shok shok shok
"Ами Стефка ми седна на раменете за да вижда по- добре и сега да ми кажеш на какво и мирише "цветенцето"! " Понеже и аз не съм малко луда, хубаво го поодуших, ама така и не долових миризма от женска  Wink. Кога ми порасна детенцето... cray
m0onlight , стискам и успех!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #23 -: май 14, 2013, 10:48:40 »

Киви ще ходи на рок концерт smile Да ми стискате палци да не загина от студ! Какво е това време бе.... на AC/DC като ходих, пак беше на 14 май.... ама беше едно лятоо... по къс ръкав си седях smile

И днес да ви черпя с малко фотошоп закачки smile

« Последна редакция: май 14, 2013, 10:52:26 от Kiwi » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #24 -: май 14, 2013, 11:00:14 »


1. 30% от младите хора (18 - 31г.) са дали гласа си за някой различен, който според закона не минава летвата...
2. 50% от българите изобщо не си направиха труда да направят картинката от вчера по-различна. На тези последните мисля съм им най-сърдита! И после имат наглостта да мрънкат, да се оплакват ... а когато те самите трябва да положат едно 20 минутно усилие (с ходенето до секцията) се скриват!
Влизам в темата, защото това ме провокира smile
Тази активност е нормално и винаги е била толкова (т.е. не е изключение!), максимума е 60%. Аз също до вчера се "сърдех" на тези, които не гласуват и в общи линии казвах същото, но пък се замислих над думите, че всеки има право И да не гласува, което си е факт. Така че щом нямат за кой си е техен избор. Гласа на младите, или по-точно на тези, които за пръв път гласуват е нормален да е така, защото за другите само са слушали pleasantry Сега просто очакват новото да направи чудеса, а на тези, които не им е за пръв път им е ясно, че чудеса не съществуват...или поне не в Парламента...

Всъщност нещото, което на мен ми е интересно е защо хората след като са мълчали над 10г очакват нещата да се оправят за 4 crazy Че даже си търсят и виновници crazy Промяната в милата ни родина ще започне, когато започне промяната в самите нас (и на това мога да си заложа главата). Дано поне нещо се оправи някога...


На всички успешна седмица!

П.П. Свекърва, а въпросните магазини хранителни ли са? Че това съм го пропуснала...

Сега се сетих и нещо друго - ГЕРБ дойдоха на власт с идването на световната криза (която почна точно 2008 като се роди сина ми) и която докара почти до фалит доста по-закрепени от нас държави (това по-повод колко бедни сме станали). Така че за да има реална обстановка, трябва да се вземат всички фактори и факторчета. България беше една от малкото европейски държави, чийто бюджет за 2012 беше без дефицит. Да не говорим каква разорана нива бяхме 2009 със спряни всички възможни евро фондове. С  разпродадено всичко каквото имаше да се разпродава (докато народа си мълчи съответно) Ясно е, че съм гласувала за ГЕРБ и не съм си продала гласа biggrin По повод "слуховете" и мога като допълнение да кажа, че една от приятелките ми, която за прът път гласува (защото до сега не е виждала смисъл) го направи точно за тях girl_wink
« Последна редакция: май 14, 2013, 11:46:32 от casky » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #25 -: май 14, 2013, 14:17:07 »

Да, другите преди ГЕРБ изобщо не играеха на дребно! И още нещо, колкото и да крадат ГЕРБ, поне крадат евро пари, а не крадат от нашия джоб girl_wink Станишев 15 пъти прави първа копка на Белене и съответно тока пари за нея, а Иван Костов продаде цялата ни държава и взе немислими процента...не 1500лв. Сега проблема е защо ЕОН ни крал - НЕ проблема е защо ЕОН е тук, не защо краде, защото ние от тези дружества нужда нямаме. Имаме си и пътища и енергия, отделно имаме и сключен договор, забележете да изкупуваме ток, при положение, че нашия се чудим какво да правим. Отделно, до преди да стигне до фирмата на баща ти минават не знам колко хора, които точно крадат евро парите, но и в тоя случай ние сме си виновни, защото спим! Хайде при съседите ни да крадат така и да видим как ще вдигнат Гърция, та чак до тук ще има пушек...

П.П. В БГ движещата мисъл е - ако не е на мой гръб, не се брои....или ако може да го направи друг, защо да го правя аз. Няма по-неорганизиран, хаотичен и несплутен народ от нас и съответно си сърбаме попарата!
« Последна редакция: май 14, 2013, 14:24:28 от casky » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #26 -: май 14, 2013, 14:28:59 »

Абе момичета, не се ядосвайте за политика. Wink Всички управляващи са престъпници, крадци и мошеници. ¬естните хора не ги допускат да направят нищо добро или хубаво, това е положението. Снощи пак говорихме и само се ядосваме излишно - нищо няма да оправим, толкова е корумпирано всичко, че няма оправия.

Моите енергийни нива днес са супер ниски просто.  blum Цял уикенд си почивахме вкъщи и точно вчера след работа едни излизания, едно чудо и днес едва се събудихме сутринта.  Yes

А, за концерта, преди 3 години ходихме на Бон Джоуви в Амстердам и бяхме много разочаровани (Бон ти Джоуви беше толкова мързелив и отегчен на тая сцена, че пак добре че не заспа). Сега момичето, с което ходих ще ходи и в София, та ще знам каква е разликата. Дано тази вечер е по във форма, че да не разочарова публиката. smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #27 -: май 14, 2013, 16:08:40 »

Реставрацията на моста със сигурност е ставала от евро пари, не от нашите girl_wink А Станишев така краде, че чак му стряха фондовете biggrin По повод положението какво е било преди и какво е сега - всеки, който не е в БГ може да потвърди, че навсякъде има промяна, на база кризата т.е. нещата не са на местна основа, за да са ГЕРБ виновни pleasantry Няма как целия в свят да го има, само тук да не е така. Темата е много дълга и след като съм отишла и съм си дала гласа, не съм го ПРОДАЛА pleasantry значи съм видяла смисъл да го направя girl_wink Още нещо - доста от хората зад граница също за за ГЕРБ, както и европа де,това ясно. И още нещо - ако не бях отишла нямаше да е заради тях, а заради всички останали girl_wink Понеже както казах ми е ясно, че докато сме такива ще си тънем на същото място...

П.П. Няма нужда да ни трият постовете - тази тема е клюкарник. Освен ако не държиш де smile
« Последна редакция: май 14, 2013, 16:10:34 от casky » Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #28 -: май 14, 2013, 16:24:14 »

Casky,

Като те чете човек, ще рече, че ти европари така даром идват, а България не плаща вноски на ЕС...? И че е нормално да се краде, щом е чуждо? Откъдето и да се крадат едни пари, те са откраднати от някой друг, който ги е изработил, така че няма невинност в тая работа. Което и да е правителство, което краде и от европейските пари, краде от парите на всички граждани на Европа, затова трябва да се срамуваме още повече. И си мисля, че е крайно време, когато някой има конкретни примери как някой е надписал и взел едни пари, ние само да недоволстваме, когато разбираме за това, а не да оправдаваме крадеца с това, че и други преди него са правели същото. Срам ме е като чета подобни мнения.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #29 -: май 14, 2013, 16:37:53 »

Всъщност аз и нагоре написах, че тези пари се крадат доста след това и то от хора като нас и между нас. Което означава, че самите ние сме проядени! А по повод дали е нормално - ами не е, но мястото да се каже не е тук...просто нищо не можем да направим тук нали? И за това казах, че ако има промяна ще почне от нас. Не смятам да продължавам темата, не защото нямам какво да кажа, а защото нямам желание. И пак ще кажа - щом съм си дала гласа значи съм видяла смисъл, не е нужно и другите да виждат същия smile И за край ще кажа едно нещо, което много обичам да казвам - най-лесно в тоя живот е да рушиш, но да не дава Господ да си след този, който е рушил! Който иска може да се замисли над написаното, който не - здраве да е smile

Лека вечер smile
« Последна редакция: май 14, 2013, 16:45:16 от casky » Активен
mamaKrisi
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #30 -: май 14, 2013, 21:15:20 »

Момичета,извинявам се,че се намесвам в спора,но искам да ви дам едно интересно четиво - направете си изводите сами sad
http://www.burgasnovinite.bg/Sekreten-doklad.html
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #31 -: май 14, 2013, 21:33:15 »

 good Въпреки, че не мога да съм сигурна за истинността на първоизточника всичко описва много точно, това което аз се опитах да кажа в няколко изречения! Благодаря за статията!

"Те не осъзнават, че не им трябват лидери, а учители. Че трябва да търсят не лидери които сляпо да следват, а учители от които да се учат и чрез наученото и осмисленото да променят и ръководят живота си и бъдещето на държавата." Другото е въпрос на лично осъзнаване или както аз казах промяна в самите нас!
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #32 -: май 14, 2013, 21:52:22 »

 Ей сладури, виждам, че сте на политическа вълна  smile Споделям мнението на Деничка - няма значение чии са парите, кражбата си е кражба. Не е достойно.
 Преди малко една наша съфорумка сподели във ФБ нещо хубаво. Позволявам си да го копирам тук (дано не ми се разсърди  Wink ). Според мен то е на "вашата вълна" в момента  smile

http://www.dnevnik.bg/analizi/2013/05/13/2059748_britanskiiat_poslanik_ne_budete_pesimisti_postavete/

 И докато си нищим политиката, Кивинцето си изкарва страхотно на концерта на Бон Джоуви  smile Надявам се дори да не е само страхотно, а разбиващо. В неделя беше така на концерта на Депеш Мод - фантастично  heart На всички пожелавам да могат да си подарят някога подобни изживявания  smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #33 -: май 15, 2013, 07:24:24 »

Момичетааа,

Още ми е следконцертно.. SERENADE SERENADE SERENADE goody Party time...

Невероятна емоция, след следизборното лошо настроение, добре ми дойде да видя едни млади хора, които се интересуват от нещо хубаво и живеят все още в България! Да ви кажа, явно ми трябваше една американска банда да дойде тук, за да ми напомни, аз защо не съм събрала куфарите за някъде. Тука има  готини, топли хора... само малко по-организирани трябва да станем и да строим тълпата "всички останали с БГ паспорт". It`s my life..... продължаваме със срядата, в която не се сяда yahoo yahoo yahoo
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #34 -: май 15, 2013, 08:07:48 »

Първо добро утро give_rose

И понеже на мен не ми е "минало" искам да задам един въпрос на Мишел и Деничка, ако искате ми отговаряйте smile Кой е виновен - само този, който краде или и този който му позволява? Т.е. не мислите ли, че това е двустранен процес? И не разбирайте написаното като оправдаване на кражби, просто не си търся виновник за това, че ние спим.

Рататуй, протестите не бяха срещу герб, просто много умело се използваха и хора, които не следяха положението точно така го разбраха - ето, че и ти го казваш. Никой не забеляза след това как хората от протестите се обясняваха, че не са протестирали срещу тях, за пореден път "цигански" се извъртя ситуацията и се използва чужда кръв и понеже ние сме толкова лесни за манипулиране си остана този привкус от нещата girl_wink Никой и не забеляза, че наравно с тези хора Станишев и Доган се състезаваха да обясняват как протестите били срещу герб, успоредно с протестиращите, които се жалваха че са им извъртели действията, т.е. те за пореден път не чуха народа, та даже се "надвикваха" с него. И помните ли какво направи тоя толкова лош Бойко - обърна се към протестиращите (които вече го защитаваха) и ги помоли да си тръгнат с думите, че не иска да е на власт с цената на петна от кръв по улиците! Това някой чу ли го, осъзна ли го? Докато не се спираха да го плюят!

В момента сме в такава ситуация, че на много хора може и да им се отворят очите като видят до къде може - на власт ще дойде неконституционна партия с незаконни избори...да, и това не видяха - как в деня за размисъл се състезаваха да плюят. Ами мерси, съжалявам че не гласувах за БСП, че да спечелят от рас, защото сега ще си веят байрака и в края Бойко ще им е виновен и останалите, понеже много вярват, точно това ще чуят и говорят. Да ги бяха спечелили, че да си нямат виновник!

И още нещо - много ми е странно как хората дори не се замислят, че въпросните хора не са даже "хора, какво остава за лидери и прочие, защото нямат ценностна система. Защото се издигат на база чужди неуспехи, а не техни успехи. Защото само плюят, като забравят те защо се бяха покрили. И сега половиния народ стои и ги гледа в устата и вече отдавна са забравили как точно Станишев беше изритан, а сега е второ партия?!?!?! Не, всъщност даже се забрави и това как преди два месеца обясняваше, че няма де е лидер, за да спечели гласове! Два месеца..........

Успех България! Докато ни е толкова плитка паметта ще си стоим тук и по-надолу! Не е виновен този, който яде баницата, а този който му я дава! Хайде стига сме си прехвърляли топката на вината, защото най-лесно е друг да опира пешкира за нашите действия или в случая бездействия.

П.П. Ще се радвам ако наистина ми отговорите на въпроса (може и на лично да не ни четат хората).
« Последна редакция: май 15, 2013, 08:16:54 от casky » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: май 15, 2013, 08:21:12 »

Понеже ви чета не разбрах едно нещо от изказванията на Casky :В случая с еврофондовете кой яде баницата и кой му я дава ???Нещо не можах да разбера примера ,свързан с предишните изказвания.

А за кражбите ще ви кажа едно - 80 даже 90 % от народа ни краде.Такова ни е изначалото - търси се работа ,на която може да се спи ,търси се работа ,от която може да се открадне,търсят се лесни далавери,гледаме колко изкарва шефа ,а не мислим как го изкарва.завиждаме за хубави коли ,а чакаме на социални помощи ,имаме две години майчинство ,а през това време майките ядат семки по градинките и записват децата на частна кухня защото нямат време да им сготвят.Търсим си борсичката от една година и се сърдим ако шефа се направи на интересен ,когато ни уволнява по взяимно съгласие ,а какво му пречи просто да ни съкрати и да си поседим една година на борсата.

Всичко това го казвам от личен опит .Като човек с бизнес ,който всяко управление иска да смачка .
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #36 -: май 15, 2013, 08:27:08 »

ЗАЩО НЕ СЪМ?...

Христо Ботев

 Защо не съм и аз поет,
поет като Пишурката?
Ех, че ода бих направил
на баба си на хурката!
...................................
 Но защо не съм Славейков,
да заплача, да запея:
"Не пей ми се, не смей ми се,
от днес вече ще да блея?"
 Но защо не съм и Вазов,
"вярата" си да възпея:
че ще стане вълк овцата,
а певците като нея?!


Това поне е сигурно, неподправено и недопълнено. Както и писано от българин, а не от двама чужденци.
Нека по- умни от мен бистрят политиката.
Та така....
Днес, макар да е сряда и да не се сяда, на мен ще ми се наложи да съм плътно седнала. Че и трябва да мисля, пък "най- мразим да мислим" как с нищо, трябва да направим нещо.
Дано хубавият ден ни вдъхнови, защото, нали знаете..."Бог високо, цар - далеко!". Wink
« Последна редакция: май 15, 2013, 08:38:05 от svekarva » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #37 -: май 15, 2013, 08:30:52 »

Понеже ви чета не разбрах едно нещо от изказванията на Casky :В случая с еврофондовете кой яде баницата и кой му я дава ???Нещо не можах да разбера примера ,свързан с предишните изказвания.

А за кражбите ще ви кажа едно - 80 даже 90 % от народа ни краде.
Ето кой му я дава girl_wink Тези пари от еврофондове не се крадат от Бойко, те се крадат от хора като нас. Отделно други виждат, че се крадат, но стоят и нищо не казват. Искат да изпишат фактура за 2хил, вместо 1000 и я изписват. Е, щом сме толкова честни защо го правим? Щом сме против кражби защо им помагаме? Защо всеки като види КАТ и си предлага 20лв? Има една приказка - крадеца вика дръжте крадеца. Ами ей това сме ние тук...и пак ще се повторя - докато не се променим самите ние, нищо няма да се промени. Другото е една наивност. Защото проблема не е в тези двеста и депутата, а в милионите от народа ни girl_wink Баницата я даваме ние! Написах го назад и пак ще го напиша - няма по-хаотичен и несплутен народ от нас. Помните приказката с пръчките и синовете, нали girl_wink

И по повод поста на Свекърва - знаете ли, мен лично ме е срам да се сетя какво сме били и какво сме станали (казвам го абсолютно честно!)...
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: май 15, 2013, 08:53:48 »

Здравейте дами!
Свекърва, да си ползваш мама Божка със здраве дъъъълги години!
Не казвам, че съм далеч от темата за политиката, но напоследък толкова много ме дразни, че чак ортикарията ме хваща. По телевизията се изказват някакви "експерти", по вестниците вилнеят същите ... Малко много ми идва накъдето и да погледна все за това да се говори. Факт е, че изборите са компрометирани, факт е че всичко е уговорено много по-рано. ФАКТ е ,че никой от нас не знае наистина реалната ситуация, връзките и кръговете във властта. Какъв е смисълът да се "пеним" тук в интернет при условие, че сме на светлинни години от реално ставащото преразпределение.
Аз днес се събудих свежа за първи път от доста време  yahoo Имам време на работа даже да пиша тук  Bravo Напоследък или ми е лошо, или съм с главоболие, или ми е отпаднало - надявам се този период официално да е приключил.
По темата за автобусите - от както съм активен шофьор, мисълта за автобус ме отвращава.  Като ученичка сменях 2 автобуса в едната посока, за да стигна до училище, та от тогава са ми опротивели  blum
Пожелавам прекрасен ден на всички! Ако мога отново ще пиша  Wink
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #39 -: май 15, 2013, 09:39:58 »

Casky, не бих отговаряла на твоя въпрос, защото такъв не виждам. Ти не ме питаш принципни неща и за позиция, а ми четеш лекции за една конкретна партия срещу друга. Аз избягвам да изповядвам чак толкова силни пристрастия тук и не мисля и че трябва. Разбирам вълнението ти, но не приемам думи като "всички сме крадци" и "защо не сме ги спрели". Моето задължение като гражданин и служител е да работя както трябва, да си внасям данъците, да спазвам законите и да имам някакво будно гражданско съзнание, което да канализирам в нещо полезно. Оттам нататък, на мен не ми е работа, нито имам лостовете за това, да контролирам като отделен индивид работата на определен депутат, на правителството, на институциите и на още един куп хора, които получавта заплата, за да вършат тази работа вместо нас. Говориш общи приказки и хубави, ама просто принципни неща, които на практика са само една емоция, която няма как да се материализира в конкретни действия, еднолично, от теб сама.

Много ми хареса цитата с Пишурката, който е чел публицистиката от времето на Ботев, може да открие страхотни паралели между историческите епохи тогава и сега.

На мен днес ми е много специален ден, защото ми предстои нещо голямо и затова желая на всички хубави емоции и по-малко нерви.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #40 -: май 15, 2013, 09:42:42 »

 Каскай, естествено, че и двете страни имат вина  smile Хипотетично.
 И все пак, колкото и да не ти се вярва, все още има хора, които няма да дадат 20 лв на КАТ, когато ги спрат. Такива, които виждайки нещо нередно, правят каквото могат, за да го спрат. По твоята теория дори и те крадат, защото има неща, които не са им известни и индиректно участват в кражба. Обаче е абсурдно да ги обвиняваме за това, нали?  smile Важно е съзнателно да не крадеш.
 
 Кивчо, я дай някоя снимка насам от концерта  smile Аз нямам ни една лична от този на Депеш Мод, но си ме топлят изживяванията  heart
 Свекърва, пожелавам ти вдъхновението да те споходи днес леко и неусетно  smile
 InLove_Girl, дано бързо се почувстваш по-добре  smile
 Деничка, дано твоят ден да бъде наистина много, много прекрасен и специален  heart

 Хубав ден на всички и нека сме по-ведри и положителни  Sunshine Както Киви отбеляза, а както пише и в статията, която ви пуснах по-нагоре, трябва да си повярваме и да не се предаваме.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #41 -: май 15, 2013, 10:07:26 »

Благодаря ви за отговорите give_rose Не очаквах много по-различни, но важното е, че поне отговорихте smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #42 -: май 15, 2013, 10:16:03 »

Емииии, какво казват за днес звездите?
Киви, ще ми се от първа ръка да разбера за преждевременно прекратения концерт, колко е медийна сензация, колко е истина?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #43 -: май 15, 2013, 10:43:15 »

Ето ме с поисканите снимки, една хубава от официалната страница, че тези от телефона хич ги няма:



Концерта беше страхотен, както ви казах и по-рано българската публика много допринесе за уникалния заряд на концерта и според мен групата го усети. Както вече сте прочели името на автомобила сцена, ще бъде София. Сензация, сензация какво се случи... според мен бяха се подготвили за още по-голямо шоу и щяха да свирят още извън сет листата ако не се беше появил здравословен проблем. Била съм на техен концерт във Виена преди 2 години, там свириха три часа и се връщаха на бис, а половината публика беше все едно е на опера... мирни, тихи, седнали и не пеят с групата, а тук още в началото публиката избухна и пя. Човека се извини, че не се чуства добре и че трябва да прекрати концерта по-рано и си личеше, че не преиграва и му е съвестно, че се налага да спре сега... Имаше нещо във въздуха, което му причини алергия. Е, на средата на Борисовата градина през май има много неща, които да ти причинят алергия, напълно го разбирам и аз съм в отбора на алергичните. И все пак пя цели 2 часа със здравословен проблем в края... никак не е малко, нали?
« Последна редакция: май 15, 2013, 10:45:31 от Kiwi » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #44 -: май 15, 2013, 13:39:21 »

Каскай, естествено, че и двете страни имат вина  smile Хипотетично.
 И все пак, колкото и да не ти се вярва, все още има хора, които няма да дадат 20 лв на КАТ, когато ги спрат.
Не казвам, че няма, а че по-голямата част са такива, съответно и нацията като цяло е такава...една птичка пролет не прави, нали smile Лично аз никога не съм давала, но се сложих под общ знаменател, защото все още се имам за част от общото и от нацията и съответно дали аз не съм дала и още хиляда с мен по никакъв начин не променя проблема на база хиляди... А пък и аз като част от тоя народ мога до поема отговорността на общото, пак ще кажа за това сме народ.

Нямаше да продължавам това, но едно нещо ме провокира (за пореден път) и реших безмълвно да го постна, всеки да си направи извода smile

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=601146639895459&set=a.601144386562351.1073741841.100000003841707&type=3&theater

Всъщност ще дам още нещо върху което може да се помисли (ако някой има желание разбира се) понеже мен лично ме отврати - в най-близкото училище учи на приятелка племенницата, та от там разбрах. Държавата дава пари за закуска на първолаците и съответно фирмата, която взема поръчката за въпросната закуска дава питка (от две хапки) с прозрачен колбас. Кой краде в случая smile И всъщност отвратителното не е кой краде, а от кой крадат...отговори не искам, стига ми поне един да се замисли give_rose
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 15, 2013, 15:42:30 »

Аз бях и на двата концерта. И двата ми харесаха, но повече ми хареса на Депеш Мод - някак по-забавно ми беше... Не мога да го обясня. Въпреки по-голямата и по-готина сцена - приличаща на огромен кадилак, въпреки че Бон Джоуви го харесвам от мноого години (около 20),  въпреки кръщаването на колата София, ползването на българското знаме като наметало и опитите на Джон да общува максимално с публиката  - което беше готино. Някъде в началото на концерта каза: "Buckle your seat belts because I am gonna take you on one hell of a ride!" - което също беше готино. И дори въпреки дъжда и студа по време на концерта на Депеш Мод, техният концерт имаше повече магнетизъм за мен.

П.С. Относно изборите - видях, че сте говорили и за това. Не гласувах, сред тези 50% съм, на които Kiwi е сърдита, ама имам причина за това - бях от 9 до 6 на работа и след това бях на концерт. Предполагам, че е можело да се пробвам да отида преди работа, но не бях сигурна дали няма да има големи опашки и дали няма да закъснея за работа. И заради това просто не отидох - и без това не съм сигурна, че можех да направя информиран избор - така или иначе най-вероятно щях да съм от "разпилелите" гласа си.
« Последна редакция: май 15, 2013, 15:50:49 от menyanthe » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: май 15, 2013, 18:03:58 »

Момичета, може ли да помоля утре сутрина, около 9, до към 11-12, ако се сетите за мен да стискате палци! А ако всичко се развие както трябва и други ден още по-силно да ми пожелаете успех /и на патето де/.
А като мине напрежението се надявам да мога да ви споделя успеха!
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: май 16, 2013, 09:14:01 »

Здравейте! Днес никой още не е пуснал кафенце, затова аз първа ви черпя с черен чай


Напоследък го предпочитам, защото ми действа по-ободряващо и ми вдига по-бързо кръвното  pardon

Рататуй, стискам палци, каквото сте си наумили да ви се случи  give_rose

Пожелавам прекрасен и слънчев ден!!!
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: май 16, 2013, 09:41:15 »

Добро утро!
Днес ми се спи ужасно и само искам да си ида в легълцето sleeping Вчера нашата верига празнува третия си рожден ден, съответно вечерта служебно парти и днес всички сме гроги и не ни се работи
Рататуй, стискаме палчета, 4 на брой Wink
Инлов, лек ден на работа ти желая
Свекърва, как си днес?
Еми, къде си, как сте?

Прекрасен ден от мен на всички


* 970960_483545821717936_2077082006_n.jpg (37.57 KB, 480x480 - видяно 270 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: май 16, 2013, 10:13:12 »

аз поспах, както никога напоследък.

Свекърва, ето за днес астрото:
Меркурий влезе в Близнаци!
Меркурий се връща в своя собствен знак и комуникациите получават прилив на енергия. Това е приказливо време, когато ще сте любопитни да чуете какво имат да кажат другите. Ако сте в очакване на съобщение или момента да говорите за нещо, днес може би е денят. Това е перфектният момент за социализация, всякакви разговори с приятели, дискусии върху новините или пък да отидете на курс. Това, което търсите са алтернативните възгледи, които разширяват мисленето и дават храна за размисъл. Има някаква магия в свързването.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=520519137983442&set=a.325716550797036.67325.123829970985696&type=1&theater
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #50 -: май 16, 2013, 10:40:21 »

Здравейте! smile
InLove_Girl, изцапах си носа със захарта по ръба на чашата Wink. Да те питам, слагаш ли канела на чая? Аз в кафето много обичам, но комбинацията с чай ми е много странна. Преди време се научих  да пия чай с мляко и сега много го харесвам така.
m0onlight, благодаря съм днес Wink. Нещо не можах снощи да спя и сега съм кротка, мила и ........заспала Wink. Отбелязахте ли годишнината по магазините? Зная, че сме далечна конкуренция служебно, ама нали тук си помагаме Wink.
Утре ще ви пусна снимка на изгледа от прозореца на офиса, хем да видите как се развива черешата, хем да пеем петъчно "Горе, горе на черешата.....".  Хихи, зная, че няма фенки на чалгата, ама правя връзка с текста на песента, че ще пием само чай. Wink
Хубав ден, отново стискам палци и естествено искам отговор защо smile.
emmmmmy, благодаря за приказливата прогноза. Мен пак ме избива на простотии и ми се ходи на курс /дебело подчертавам съществуването на последната буква/.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: май 16, 2013, 11:06:42 »

m0onlight, благодаря съм днес Wink.

Не те разбрах? Wink Днес си ... благодаря? blum  Годишнината я отбелязахме с управителите на магазините снощи на партито, иначе по обектите сме оставили подаръци за мнооооого от лоялните клиенти smile Вие как празнувате? Черешата ще ми стане по-интересна, когато видя черешите по нея Wink Тогава ще съм ей така: 1tongue и със сигурност ще искам да съм горе на черешата Cerry Я разкажи на какъв курс ти се ходи? Wink

П.П. и в такъв вид няма да ги откажа:


* Copy of 944642_10151501595034232_2094122020_n.jpg (73.46 KB, 768x498 - видяно 267 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #52 -: май 16, 2013, 11:27:29 »

Ами "благодаря съм" е стар жаргон на "хич не ме питай", все забравям, че сте съвсем млади.....
Ние, със 150 годишна история, не празнуваме специално, сигурно не помним вече датата Wink. Знаем си я, шегувам се, първата събота от месец юли е, но не правим тържества, а провеждаме мероприятия blum. Сега ще се пускат разни конкурси за детска рисунка и семейна снимка и ще се раздават награди. Празнуваме в деня на търговския работник, тогава е с хапване, пийване и купон.
Черешата е още зелена, да не говорим, че е мръсна уличница, ами и редовно има обитатели на плодовете. Wink.
Ходи ми се на всякакъв курс, не ми се стои тук.
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: май 16, 2013, 11:32:03 »

Привет, милички! smile

Хахаха, Свекърва развесели ме.  give_rose И на мен ми се ходи на курс, всъщност аз моя вече го започнах. И по любов ми се ходи, ама то така е като се запролети-почват да хвърчат едни флуиди, хормони, абе направо цялата менделеева таблица Фърчи.  lol

Рататуй, и ние стискаме палчета и лапички! Чакаме хубави новини после.  blum

Днес ми е едно весело, хубаво, щастливо...Оказа се, че щастието на човек много често е под носа му, в буквалния смисъл, а ние просто не го забелязваме. Добре, че ми се случиха някои по-гадни неща, за да си отворя очите и да го видя. Днес избирам да бъда щастлива.... и утре, и по-нататък, и по-нататък... и така докато съм жива. smile

Поздравявам ви с две много любими песнички на DJ Bobo
1. DJ Bobo - Take Control
2. DJ Bobo - Love Is All Around

Желая ви един прекрасен, усмихнат и слънчев ден!  Sunshine
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #54 -: май 16, 2013, 12:04:26 »

Оказа се, че щастието на човек много често е под носа му, в буквалния смисъл, а ние просто не го забелязваме.
Пък аз само видях, че ще трябва пак да давам пари за епилация.
Хихихи, Росита, и ти ме накара да се разсмея give_rose. Дали да не си пусна щастието на воля и после да засуча мустак и да почна да намигам на млади момци yahoo. Ама като заговорим за любов и веднага се ококорвам, а Wink
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 16, 2013, 12:13:05 »

Хахахах, лошо няма да се говори за любов Wink Нали всички живеем за нея smile
А пък за епилацията, аз си се епилирам сама. Преди години, когато детето беше малко си правех Гола-маска biggrin (така ѝ казваше той) От години вече си ползвам епилатор и съм много доволна. Всичко минавам с него, сина и той. Обичал да е като гол охлюв, както се изразява. biggrin
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #56 -: май 16, 2013, 12:22:56 »

О, аз също се обслужвам сама, рекох обаче да се пиша важна. Моята "гола маска" good е захар вода и лимонтозу /да стане на карамел/, после размачквам и смесвам със слюнка. Научи ме една циганка. Моите мъже са много окосмени и работата не става с епилатор, ще се стопи. Малкият винаги плаща двойно, защото е и дълъг за двама /2.13/. Ама за да не вика, нарочно ходи при млади момичета. Wink
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: май 16, 2013, 13:03:35 »

Пекна слънце, стопли се и запяхте "Love Is In The Air" Wink
ВНИМАНИЕ !!! Само веждите не минавайте с епилатор! Wink
Роси, много ми харесваш така развеселена, оптимистично настроена и леко опиянена от любовта във въздуха heart
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #58 -: май 16, 2013, 13:09:42 »

Свекърва, много високо това момче! За това е баскетболистче. Хехе, моя мъж е само 1.96 и е волейболист. Wink

Я кажи пропорциите на тази домашна кола, че много ме заинтригува. Wink
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: май 16, 2013, 13:18:34 »

Дааамм и на мен ми харесвате така  Bravo
Тук в Свети Влас не само пече слънце ами си е истински ад - страшна жега. Добре, че моят офис е доста усоен, та не ми се налага да пускам още климатика  smile В обедната почивка отидох да видя старото си работно място /на плажа/ и не ми се тръгваше...заведенията отварят, вече има наредени шезлонги и чадъри...едно спокойно синьо море...ммм лятото идвааа
Поздрав с гледка от мястото, в което работя
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #60 -: май 16, 2013, 14:00:53 »

Vivi20 , момчето е баскетболист, чак в Хамериката го взеха да играе в колежанската лига. От миналата година е само като хоби. Ако сега го приемат за магистратура, ще е помощник треньор
към отбора на университета, пак към лигата.
Рецептата е: 2 супени лъжици захар, 1 супена лъжица лимонтозу, вода да покрие сместа. Вари се до цвят коняк, оставя се да се охлади и когато вече може да се държи в ръце, се започва да се размачква. Става твърдо, но като плюйнеш и размачкаш, пак се размеква. При определено положение почва да лепи и е готово за употреба.
InLove_Girl, на това му викам гледка good, чак ще ме е срам утре да покажа черешата.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: май 16, 2013, 14:06:52 »

Инлов, дорева ми сеее, искам и аз там
свекърва и на мен ми се ходи на курС tease

Много ми хареса тази картина, много свежа!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #62 -: май 16, 2013, 14:07:48 »


Рецептата е: 2 супени лъжици захар, 1 супена лъжица лимонтозу, вода да покрие сместа. Вари се до цвят коняк, оставя се да се охлади и когато вече може да се държи в ръце, се започва да се размачква. Става твърдо, но като плюйнеш и размачкаш, пак се размеква. При определено положение почва да лепи и е готово за употреба.

Добър ден give_rose


Знам подобна рецепта, но това с плювването ме уби biggrin Не го знаех Xixixi Аз много й се дразнех, защото бързо се втвърдява...явно това е била цаката Xixixi Сега съм си купила машинка на Перфект (тя е към 30лв) и си купувам пълнители и съм страшно доволна. Епилатор отдавна не използвам, а имам два, като единият почти нов на Браун (другият Филипс). Но за мен си късат и двата...
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #63 -: май 16, 2013, 14:13:53 »

Записвам си я тази рецепта и ще я изпробваме вкъщи, че ми писна да давам пари за хубава кола (тук идва доста скъпичка, а да си я внасяме от България е опасно, че ако се разлее, няма да мога да си отворя куфара после lol

За краката и аз ползвам машинка с пълнители, но за другите места само с кола мога. smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #64 -: май 16, 2013, 14:30:20 »

Ами нали пълнителите са с кола crazy Нещо не ти хванах мисълта biggrin И как ще се разлее, то е втвърдено. нали за това е машинката, да я разтапя smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: май 16, 2013, 15:31:14 »

Момичета, благодаря ви! Днес стискането на палци и лапички даде резултат, но след днес утре предстои по-важното и по-трудното, затова утре сутринта ще помоля пак за подкрепа! Ох, дано да стане и утре да се похваля с добри новини!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #66 -: май 16, 2013, 15:32:34 »

То стана таман чаено време smile Та за това  от мен един сервиз:



InLove_Girl, ще ни разкажеш ли за Свети Влас малко, абе направо ни го изрекламирай защо е хубаво при вас. Размечтах се за море smile Аз никак не познавам българското черноморие, къде се намира спрямо Бургас? Много ли туристи има на Свети Влас? Големи хотели, тонове чужденци?
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: май 16, 2013, 16:06:49 »

Киви, специално за теб



Казват, че мястото все повече заприличва на Сен Тропе, особено на самата Марина. Града се намира на 55 километра от Бургас, м/у Слънчев Бряг и Елените. Води се един от най-луксозните курорти, заради яхтеното пристанище, което е наистина страшно красиво. Има много симпатични хотелчета на доста добри цени, има и изключително луксозни места с цени до 200 евро на вечер. Общо взето има за всеки по нещо. Тук не са много популярни организираните пътувания на чужденци, с големите туроператори, а по-скоро индивидуални и групови посещения - няколко познати семейства и т.н., подходящо е за семейства с деца, защото е много тихо - основният нощен живот е по заведенията в малкият център на града и на пристанището. Всяка година има все повече туристи, но както казах не са от разхайтените скандинавци, които пият по улиците и спят по пейките.  В Свети Влас си почиват и голяма част от българските популярни личности, провежда се ежегодна ветроходна регата и яхтено изложение - много е атрактивно.
Свекърва, аз пия черният чай с малко мляко, канела слагам само ако е плодов черен чай /особено ябълков/, но го пия без захар, което прави канелата ненатрапчива  give_rose
П.П.Мнооого ми харесва сервиза за чай  Coffe
« Последна редакция: май 16, 2013, 16:10:46 от InLove_Girl » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #68 -: май 16, 2013, 16:23:36 »

Ами нали пълнителите са с кола crazy Нещо не ти хванах мисълта biggrin И как ще се разлее, то е втвърдено. нали за това е машинката, да я разтапя smile

Ползвам 2 вида кола - тази която е с ролерче, която се слага в машинка - за крака я ползвам, мисля че е восъчна, така или иначе лепне много, мие се трудно и е много твърда като не е течна.

За другите зони Wink ползвам захарна кола маска, която се размеква много лесно и като летим в самолета, ако е топло може да се отвори и направи някоя беличка. Тази захарната си я ползвам с шпатулка. smile Захарната в Англия хубавата е над 20 лева, така че ако мога да направя домашна ще ми е много далавера.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #69 -: май 16, 2013, 16:23:49 »

И ние бяхме две години подред на свети Влас, ст. Тропе фийлинга определено го има на Марината  smile, имаме много бг приятели живеещи зад граница, които редовно посещават курорта със семйства и деца и точно казват, че е много удобно и приятно за море с деца.
Като цяло мнгоо приятно кътче по българското черноморие. Инлов благородно ти завиждам за гледката от рбаотното ти място!!!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #70 -: май 16, 2013, 16:25:41 »

Аз съм си бургазлийка и Влас никога не ме е блазнел, като всички останали курорти е презастроен и плажа не ми харесва.

Ходим си по южното черноморие - няма по-добро оттам откъм плажове и атмосфера. На север ми е скучно. Wink
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #71 -: май 16, 2013, 20:07:50 »

Благодаря за снимките, определено изглежда много френско и ми харесва, че зад плажа има гора и спокойствието също ми е важно, не харесвам препълнените с чужденци или с тълпи почерпени нашенци по потници наши "курорти" (които даже не са постигнали ефекта на голия охлюв, което днес също е гореща тема  give_rose ). Определено ще го имам Св. Влас предвид  като дестинация за морска почивка.

« Последна редакция: май 16, 2013, 20:10:32 от Kiwi » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #72 -: май 17, 2013, 08:17:24 »

http://tekstove.info/browse.php?id=20506
Петък е!!!!! Може другите да работят утре, но аз си го изработих по Великден!
Успешен ден и пак стискам палци, вече ми стана навик Wink.


* IMG_0617.jpg (62.65 KB, 532x400 - видяно 285 пъти.)
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 17, 2013, 11:11:52 »

Хубав петъчен ден!


* 923030_10151689540193185_1664394992_n.jpg (59.46 KB, 480x613 - видяно 268 пъти.)
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: май 17, 2013, 12:00:16 »

И като си говорим в картинки, да ви подаря една слънчева усмивка Wink

Лек и усмихнат петъчен ден!
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: май 17, 2013, 13:06:08 »

Здравейте, петъчно не сте много разговорливи  blum Ние също няма да отработваме  yahoo, чак не мога да повярвам. Днес съм в супер настроение отново и ви поствам нещо, което ме накара да се усмихна

Свекърва, черешата е страхотна, но тия решетки на твоят прозорец ли са  Oh my ... ?Много затворнически.
Роси, харесва ми да те виждам в такова добро настроение. Петък и събота, ако не работиш може да направим една мини форумска среща  blum /мини - само аз и ти /
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #76 -: май 17, 2013, 14:20:53 »

Нарочно са сложени решетките, да не се качваме на черешата! Wink Хихи, пък и аз умишлено не зум- нах, иначе може да им се прияде на момите в положение!
Хайде, да ви видя ръцете!
 look Cerry Cerry Cerry Party time   Горе, горе на черешата.....
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: май 17, 2013, 15:56:13 »

Череши не, ама ягоди смятам да ям като се прибера вкъщи - миришат на истински, да ги видим на вкус как са Wink Иначе и череши започнаха вече да продават, ама 8лв./кг няма да дам! blum
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: май 17, 2013, 19:11:43 »

момичета, благодаря ви за палците! Дадоха резултат!
А сега да ви кажа и за какво беше - вчера и днес с патето имахме държавен изпит по публичноправни науки и го взехме  yahoo danceg tease
След целия този страх и изпити валидолчета, можем да си отдъхнем облекчено, поне за малко!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #79 -: май 17, 2013, 19:22:14 »

 goodratatui good Пак ще стискаме, когато трябва. Браво на вас, сега почивайте заслужено!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #80 -: май 17, 2013, 19:27:05 »

Рататуй предполагах blum Поздравления!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: май 17, 2013, 19:30:29 »

2-3 дни почивка и се заемаме пак с дипломните работи, че и на другото място трябва да се завършва, а ако ви кажа как ме мързи и не ми се занимава с това  bad
Ама няма как, надявам се преди сватбата поне едно вишУ да сме завършили
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: май 17, 2013, 19:31:43 »

Рататуй, поздравления за взетия изпит!  smile
Аз карах две специалности наведнъж, заедно с тях и специализация, така че знам от опит какъв гърч е, но се минава.  smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: май 17, 2013, 20:01:10 »

Ратси честито!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: май 17, 2013, 20:05:02 »

Благодаря ви! Роси наистина е трудничко, дано после да си заслужава!
Сега нямам търпение и 2ри юни и да има среща в южния парк  yahoo
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: май 18, 2013, 13:01:17 »

Здравейте! smile
Има ли работещи днес? Аз реших да си пусна ден отпуска и съм си вкъщи smile Домакинската работа поприключи, затова сега мога да се отдам на малко време за мен  MANICUREMakeupAshamedReading

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: май 18, 2013, 14:00:10 »

оо муун, аз съм се отдала пък на козметични процедурки, после мисля да врътнем едно кръгче с кучето на съседа ни. Кой като мен, ем ползва привилегии, ем не гледа кучето после blum
Айде един релакс и от мен:
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: май 18, 2013, 15:06:47 »

Еми, страхотна снимка! Така ме накара да се замечтая...
И ние днеска сме го отдали на релакс, по-късно може да направим разходка с колелата.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #88 -: май 18, 2013, 15:46:50 »

Привет! Аз днес пускам трета пералня, мама Божка се справя отлично. Подходих научно Wink, снощи я разучавах на македонски /няма български/, днес правя даже комбинации от програми.
Еми, кого ще стреляш с тая страшна пушка? Какво и е на дупето на дамата, нещо не е съвсем естествено! Wink.
Муун, аз гледах немската сапунка по Диема Фамили, та домакинската работа поизостана. Дано да мога сега да довърша и после като теб   Makeup MANICURE Coffe
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: май 18, 2013, 16:26:49 »

Рататуи честито за взетите изпити!
Свекърва със здраве да си ползваш Бошка! Дано да е германска сглобка, че ние като си търсихме един и същи модел на бош с разлика в цаната 500 лв. Питаме що така и ни обясняват, че единия е германски а другия е сглабян в Турция с немски части и за тва е по евтин.  crazy
Гледам за кола маска си говорите! Аз тази твоя рецепта я пробвах като малка, ама така се омазах и нищо от космите не свалих, само дето два часа се търках в банята!
Да ви кажа аз толкова исках да ходя на концерта на Бон Джови, ама на кой да оставя една цица да храни наследницата  girl_impossible
Като порастне малко ще ходим с нея!
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: май 18, 2013, 17:44:32 »

Емчо, много ти е опасен аватара Wink Каква порода разхождате? Аз много харесвам кученца и като ги гледам по улицата и ми иде да ги намачкам и нагушкам всичките, но се сдържам, защото едва ли това ще се хареса на стопаните им Girl_hide
Свекърва, нищо й няма на дупето на мадамата - просто е седнала не както трябва на люлката Wink Браво на Бошка, мойта Зануска само 2 пъти пра, ама няма повече дрехи за пране! blum Аз сапунки не гледам и виж как приключих по-бързо Wink Вече съм сложила вечерята да се готви, ноктите са лакирани и отивам на дивана smoke или Reading Само дето цял ден го мисля мойто момче, че е сам на апартамента и боядисва най-важната стая - всекидневната sad Аз до сега помагах - заглаждах стени, боядисвах, обаче доки каза да внимавам и да се пазя и сега е самичък с радиото sad
Пънки, все забравям да те питам в твоята темичка - успяхте ли да се преместите в новото жилище преди да се появи малката бонбонка?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: май 18, 2013, 18:30:38 »

Муунче, бебе дакелче разхождам blum. не съм по кучетата, но явно имам нужда от животинка точно сега. психиката сама си показва какво й е нужно, ако я оставим да говори де. tease
аватарът ми ми действа много яко на настроението, хиля се всеки път като го погледна.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: май 18, 2013, 18:38:12 »

Преместихме се Муунче! От около две седмици официално сме новодомци, но пък родителските тела се преселиха при нас  diablo
Активен
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines