Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 07, 2024, 15:31:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име?  (Прочетена 118613 пъти)
 
hrisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #15 -: юни 15, 2006, 19:04:29 »

Аничка, до 30 дни след брака трябва да подадеш заявление за смяна на документи. Че после идват глобите  nea
О за този срок и аз незнаех, питах сестра ми и тя незнае. Благодаря Diva....
Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #16 -: август 11, 2006, 18:05:09 »

Много интересен въпрос.Харесва ми.И на мен не ми се разделя с моята фамилия,но май ще ми се наложи  cray ...Смятам, че след като така е прието, няма защо аз да съм наопаки    good  В общи линии подкрепям онези жени, запазващи моминското си фамилно име, които преди брака са били известни, популярни с това си име-като напр. лекарки, адвокатки, директори и т.н.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: август 14, 2006, 08:12:15 »

И аз ще добавя с тире фамилията на мъжа ми!!!  blum

Той няма нищо против, а и моята фамилия е много рядко срещана, а пък в добавка с новата ще е много забавно, поне за мен!!!  LOVING

P.S. А и както казвате, ако
Цитат
преди брака са били известни, популярни с това си име...
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 14, 2006, 10:21:17 »

И аз ще добавя с тире фамилията на мъжа ми!!!  blum И така след сватбата ще съм Салапиева-Николова  LOVING

Той няма нищо против, а и моята фамилия е много рядко срещана, а пък в добавка с новата ще е много забавно, поне за мен!!!  LOVING

А иначе семейството ще си е с фамилията на слънцето heart, на табелката на врата ни и сега си пише "сем. Николови"  LOVING

P.S. А и както казвате, ако
Цитат
преди брака са били известни, популярни с това си име...
« Последна редакция: август 14, 2006, 10:44:18 от Bulechka_TS » Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #19 -: август 14, 2006, 10:37:03 »

Аз си добавих с тире фамилията на съпруга и сега съм Симеонова-Иванова. heart heart Винаги съм мислила, че това е удачен вариант семейството да има общо име, както си трябва да е, и жената да си запази своето  good good Аз моето си го харесвам и на работа все още (и май ще е завинаги  tease tease) съм си със старото име и никой освен близките ми колеги не ми знае новото  blush Най-важното беше, че милото нямаше никакви претенции и избора си е изцяло мой.  Dance Dance
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #20 -: август 14, 2006, 12:33:16 »

Всеки тълкува нещата според разбиранията си. Аз исках да сме си с обща фамилия-все пак сме едно семейство. Дъщеря ни също е Николова, макар че някой родители записват децата си с фамилията на дядото. Това ми е много непонятно??!!  =OВие каква фамилия ще дадете на детето си? Според мен не върви аз и съпругът ми да сме Николови , а детето Тодорова! Тъпо ми изглежда!! stop и не съм никак съгласна!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 14, 2006, 12:36:47 »

Много интересно!!!  tease
Е, как ние ще сме Николови, като Яни, а детето или децата с друга фамилия?! shok Не разбирам!!!!
Всеки тълкува нещата според разбиранията си. Тъпо ми изглежда!! stop и не съм никак съгласна!
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #22 -: август 14, 2006, 12:44:51 »

Да, Bulechka! Има и такива-записват децата си с фамилията на дядото!!!!  secret под секрет ще ти кажа, че племеницата на съпруга ми е с фамилията на дядо си-Христова, а родителите й са с друга-Яневи. Много тъпо!! nea
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 14, 2006, 12:46:23 »

Олееее, Яни, знам, че има такива случай!
Дано не ни се сърдят тука, че малко сменихме темата!  blush
« Последна редакция: август 22, 2006, 11:30:15 от Bulechka_TS » Активен
Vangelia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #24 -: август 22, 2006, 11:11:26 »

Мисля,че новата фамилия ще ми донесе късмет и ще я приема,за мен това е като символ,че започваш нов живот-по-различен и красив от досегашния. smile
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #25 -: август 30, 2006, 12:40:31 »

Принципно винаги съм отстоявала твърдо решението ми да си запазя фамилията след брака. Не знам дали е заради мъжа или защото израстнах и погледнах на този въпрос с други очи, но с течение на времето си промених мнението. Да но когато дойде момента се сблъскахме с друг "проблем".  Аз съм българка, а той грък. От уважение към него и семейството му, а и защото за мен традициите са нещо много хубаво и стойностно аз исках да споделяме една фамилия, но в същото време и двамата искахме да запазя българската си идентичност. И така след дълго умуване стигнахме до заключението да приема неговото име като го добавя след моето :-) Сега съм с четири имена, но без тире ;-) В крайна сметка по този начин и проблемите ми в тази държава ще са по-малко ако съм с гръцка фамилия  dirol
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #26 -: септември 05, 2006, 10:39:15 »

Не знам дали сте го чували това, но има една приказка-Името не прави човека! Така, че кой както си реши.  good
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #27 -: септември 05, 2006, 13:31:05 »

Не името прави човека, но в случая когато стане въпрос да избираме след брака много неща биха могли да се променят отхвърляйки или съответно приемайки съпружеската фамилия. Именно заради това е хубаво доре да се обмисли предварително.

В крайна сметка нали заради неудобствата и по-глобалното мислене на хората тази традиция търпи редица промени във времето. Очевидно всеки преценява индивидуално :-)
Активен
franke
Регистриран

Публикации: 6



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: септември 15, 2006, 08:59:15 »

да ви кажа аз доста се чудех дали да приема неговата фамилия,но 21 години с тази фамилия и изведнъж да се разделя с нея не че на съпруга ми фамилията е лоша но предпочетох да я добавя  към моята  и аз съм Таня Илкова Франке-Александрова и с него даже решихме бъдещото ни дете да вземе фамилята и на двамата,колкото до това какво ще пише на табелката на вратата винаги се изписва главната фамилия Dance
Активен
mimeto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: септември 15, 2006, 13:36:07 »

Аз го смених cray
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines